יש לך את הכוח? בנקים מדור קודם מכוונים גבוה עם הצעות קריפטו חדשות

דיווחים על כך שבנקים מדור קודם כמו BNY מלון ודויטשה בנק הופכים לפעילים בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, כולל באמצעות שירותי משמורת, צריכים לבוא כחדשות מבורכות עבור משקיעי קריפטו..

מפתחות פרטיים שאבדו או שאינם ממוקמים, הם בסופו של דבר קליל של עולם הקריפטו – רק תזכרו את הוולשי שאיבד 7,500 ביטקוין (BTC), בשווי של כ -400 מיליון דולר כיום, כאשר הטמין את הכונן הקשיח של המחשב האישי שלו, ושכח שמדובר במאגר היחיד של המפתח הפרטי שלו. בינתיים, הבנקים המסורתיים הם שומרי החובה בפרט, כך שאולי הם יכולים לשפר את חוויית המשתמש הקריפטו לכל הפחות.

אך אם מוסדות פיננסיים גדולים אכן מסתבכים עם מטבעות קריפטוגרפיים – ולא רק בתחום המשמורת, כפי שבנק ההשקעות מורגן סטנלי סימן ב- 13 בפברואר על השקעה עתידית בביטקוין – מדוע עכשיו? האם זה רק המחיר הגואה של הביטקוין? או שמא תעשיית הבלוקצ’יין / קריפטוגרפיה המתפתחת הגיעה לרמה חדשה שבה מקובל אפילו על מוסדות פיקדון זהירים באופן רגיל?

נראה שזה מפגש של גורמים. בקיץ 2020 פרסם משרד מבקר המטבע של ארצות הברית מכתב פרשני המאפשר לבנקים לאבטח את הנכסים הדיגיטליים של לקוחותיהם, “כולל החזקת מפתחות הצפנה ייחודיים הקשורים לקריפטו.” זה הוביל ל”עלייה דרמטית בביקוש ובירורים ישירים מהבנקים “, אמר פיט נג’ריאן, מנהל הכנסות ראשי ב- BitGo – אפוטרופוס מטבעות מטבעות, ל- Cointelegraph..

בינתיים, הזינוק בשוקי הקריפטו לאחרונה משך משקיעים גדולים יותר מסורתיים שמצפים לביטחון מוסדי לנכסים הדיגיטליים שלהם. “יש ביקוש אמיתי ממשתמשי הקצה וזה בהחלט מניע את התשתית המורשת לקראת השתתפות בשווקים אלה,” הוסיף נג’אריאן.

לעניין הנוכחי של הבנקים יש שלושה גורמים עיקריים, אמר נייג’ל גרין, מייסד ומנכ”ל קבוצת deVere, ארגון ייעוץ פיננסי עצמאי. הוא אמר לקוינטלגרף: “הראשון הוא לענות על הביקוש מלקוחותיהם המוסדיים; השנייה היא שמתברר יותר ויותר כי מטבעות קריפטוגרפיים הם עתיד הכסף; ושלישית, הוא הפחד מפספוס או להישאר מאחור. ”

טוביאס טנר, מנהל עמית וראש תחום הדיגיטציה באיגוד הבנקים הגרמניים, אמר לקוינטלגרף כי מחירו המרקיע השמים של ביטקוין תפס את האינטרס של הבנקים הגרמניים, כמו גם מסגרת רגולטורית חדשה שהוטמעה בינואר 2020 אשר פינתה את הדרך לבנקים לפעול כ שומרי הצפנה. “בנקים יוכלו [בקרוב] להציע שירותי משמורת, מסחר וכנראה ייעוץ,” אמר.

האם הבנקים עומדים במשימה?

אך האם הבנקים המסורתיים באמת מוכנים לקריפטאובר? האם הם יכולים להתמודד עם התנודתיות שלה, האקרים וטכנולוגיה מתפתחת? פבלו אגנזה, מרצה במחלקה לכלכלה וארגון עסקי ב- UIC ברצלונה, אמר לקוינטלגרף: “אני חושב שהם [הבנקים] לומדים ומנסים למצוא את תפקידם ב’עולם החדש והאמיץ ‘הזה. אולם ההיסטוריה מוכיחה שהבנקאות המסורתית המגזר אינו בדיוק אחד הנוטה לפריצות דרך טכנולוגיות משמעותיות. ”

בריאן רוטלדג ‘, פרופסור חבר למימון באוניברסיטת קרנגי מלון, אמר לקוינטלגרף כי משמורת הצפנה אינה שונה כל כך ממה שעושים בנקים מורשים ועושים כבר שנים. אחסון זוג מפתחות ציבורי ופרטי חשוב, “אבל זה לא כל כך קשה”, או לא צריך להיות עבור רוב הבנקים.

מוסדות מדור קודם יעמדו על המוניטין העסקי שלהם על כף המאזניים אם הם יגיעו לזירת ההצפנה, מה שעשוי להביא נחמה למשתמשים חדשים שאחרת עשויים להיזהר מלהטביע בוהן במי הקריפטו. האם בנקים יכולים לנהל את האתגר? “בהחלט”, אמרה פריאן בורינג, מייסדת ונשיאת לשכת המסחר הדיגיטלי לקוינטלגרף והוסיפה:

“ככל שיותר ויותר חברות ומוסדות מוסיפים מטבעות קריפטוגרפיים למאזנים שלהם, הביקוש לשירותי שמירה מאובטחים מאוד גדל. מחזיקים גדולים דורשים פתרונות אחזקה מוסדיים רב-אימותיים של מוסדות נכסי קריפטו, והבנקים המסורתיים נמצאים במצב טוב לספק אותם. “

האם הבנקים “יתייגו” את שירותיהם?

אם כן, האם זה יכול לבוא על חשבון חברות הממוקדות בקריפטו כמו BitGo או חילופי קריפטו כמו מזל תאומים המספקים גם שירותי משמורת? “אנו מאמינים שיש מקום גם לחברות שירותים פיננסיים מסורתיים, וגם לחברות מקוריות בקריפטו,” ענה נג’ריאן של BitGo, שרואה הזדמנויות חדשות לשיתוף פעולה עם בנקים מסורתיים..


מוסדות גדולים מכירים בכך ששמירת הצפנה היא מאמץ “מורכב ומתמחה מאוד” ש”סובב לאבטח מפתח הצפנה פרטי הנדרש לחתימת עסקאות “, ורבים יבחרו לחתור למגע חברות מתמחות כמו BitGo כאפוטרופוס בזמן שהם עוטפים את שירות המשמורת במותג הבנק, תהליך המכונה לפעמים “תיוג לבן”.

מה עם מסגרת הזמן – האם בנקים מדור קודם, או לפחות חלקם, יכולים להפוך לשחקנים מרכזיים באחזקת מטבעות קריפטוגרפיים, מסחר ו / או ניהול נכסים במהלך השנה-שנתיים הקרובות? “כן,” לפי משעמם:

“שוק שירותי המשמורת פשוט הופך גדול מכדי שהבנקים הגלובליים יתעלמו מהם. כבר כעת אנו רואים את DBS של [סינגפור] ואת תקן Chartered של [בריטניה] השיקו פתרונות משמורת על נכסים דיגיטליים, ואנו מצפים מבנקים נוספים שיענו לדרישה הגוברת למשמורת מצד לקוחותיהם המוסיפים נכסים דיגיטליים למאזן ולתיקים שלהם. ”

“אני חושב שכמעט בלתי נמנע שבנקים גלובליים יהפכו לשחקנים מרכזיים במערכת האקולוגית של הצפנה, כאשר המטבעות הדיגיטליים הופכים להיות דומיננטיים יותר ויותר במערכת הפיננסית הגלובלית הרחבה יותר”, אמר גרין. “בעולם שהולך וממודגש יותר ויותר מונע טכנולוגיה, לבנקים גדולים לא תהיה ברירה אלא לתמוך במטבעות דיגיטליים ללא גבולות. הם יצטרכו להסתגל כדי לשרוד. “

טנר אמר לקוינטלגרף כי בנקים גלובליים יכולים להיות שחקן גדול בעסק, בתנאי שהם מאמצים אסימני קריפטו הנקובים ביורו – כלומר “יורו לתכנות” – בהתאם לעמדת איגוד הבנקים הגרמניים ב -2020. עיתון, אם כי “מוקדם לחזות עד כמה תפקיד בנקים יוכל למלא.” לעת עתה, עסק הנכסים הקריפטו נשאר מוצר נישה בעיני הבנקאים, הוסיף טנר.

סיכון או הזדמנות?

ברור שלא כל הבנקים מוכנים לחיוב. מתי שאל בסקר שנערך בשנת 2020 על ידי מכון השירותים המלכותי של יונייטד ואיגוד המומחים המוסמכים להלבנת הון, אם הם רואים בשימוש בקריפטו סיכון או הזדמנות, רק 19% מהמוסדות הפיננסיים אמרו כי הם רואים בקריפטו הזדמנות..

לשם השוואה, יותר משלושה רבעים (80%) מהנשאלים בתעשיית המטבעות קריפטו ראו בקריפטו הזדמנות. כשנשאלו לגבי סיכונים ספציפיים בקריפטו, המוסדות הפיננסיים זיהו הלבנת הון כסיכון הבולט ביותר (שצוין על ידי 88% מהנשאלים), ואחריהם בא לידי ביטוי “השימוש בקריפטוגרפיה ברשת החשוכה” (87%) וה”שימוש בקריפטו לרכישת סחורות ושירותים אסורים מחוץ למערכת הפיננסית הפורמלית “(87%).

נג’ריאן, למשל, רואה בדאגות אלה מפני פשע וסחורות בלתי חוקיות מוגזמות במקצת. “אנחנו לא מאמינים שיש סיכון פלילי גדול יותר בהחזקת קריפטו לעומת נכסים אחרים. הסטטיסטיקה הראתה כי היקף הפעילות הבלתי חוקית או החשודה של קריפטו קטן בהרבה מזה של האוצר המסורתי. “

ביחס למחקר אמרה קיילה איזנמן, אנליסטית מחקר במכון השירותים המלכותי של יונייטד, לקוינטלגרף: “כדאי לזכור שמוסדות פיננסיים צפויים לראות בקריפטו סיכון מבחינת עמידה, אך באותה מידה יראו את ההזדמנויות מהשקעה. נקודת מבט.”

היא הוסיפה והוסיפה כי הסקר שאל גם מוסדות פיננסיים לגבי “מקרי שימוש” בקריפטו, בהווה ובעתיד, ו”הם דירגו את ההשקעה כמקרה השימוש העיקרי בשתי התשובות, אך ציינו כי תשלומים שוטפים יהיו נפוצים יותר. מאשר מטרות אסורות בעתיד. אז אולי העתיד קרוב ממה שחשבנו. “

כשנשאל האם בנקים מסורתיים באמת מבינים את הסיכונים הפליליים בהחזקת הצפנה, ענה איזמן: “הם צפויים להיות זהירים הרבה יותר בתחילת דרכם בקריפטו מאשר במקור ספקי שירותי נכסים וירטואליים.” התחושה שלה היא שהבנקים מודעים היטב למלכודות הפוטנציאליות: “למעשה, הסיבה שנדרשה מלכתחילה להגיע לכאן היא מכיוון שהם יודעים למה הם נכנסים, וחוששים מכך.”

בינתיים נראה כי כמה מבנקי המורשת הבולטים בעולם עדיין יושבים על הגדר. JPMorgan Chase, למשל, ייכנס לביטקוין “בשלב מסוים”, אמר לאחרונה הנשיא המשותף, דניאל פינטו, והוסיף כי דרישת הקריפטו הנוכחית מצד הלקוחות “עדיין לא שם”.

“הבנקים יצטרכו למחזר את עצמם”

אגנזה אמרה לקוינטלגרף: “אני כל הזמן חושב שבנקים וקריפטוסים אינם תואמים מכיוון שהאחרון מרמז על ביזור מוחלט של” בנקאות “, ובנקאות מסורתית אינה אלא מבוזרת.” יתר על כן, בנקאות מסורתית היא מגזר מוגן היסטורית שנלחם תמיד לשמור על פריבילגיותיו – אם כי, במוקדם או במאוחר הבנקים יצטרכו למחזר את עצמם ולהציע משהו בעל ערך. משמורת קריפטו יכולה להיות גם האלטרנטיבה “כי זה כמו מה שהבנקים היו עושים עם זהב ונכסים אחרים.

רוטלדג ‘אמר כי זה לא ממש מפתיע שחלק מהבנקים הגדולים מתחילים להשקיע כסף משמעותי במרחב הקריפטו. עצם העובדה שביטקוין, המטבע הראשון, שווה כל דבר “יותר מאפס” לאחר 12 שנים שקיימות – כלומר שהוא שרד – היא התפתחות “יוצאת דופן”. זה מראה כי מימון מבוזר עובד, והבנקים רוצים כעת להיות חלק ממנו, אמר לקוינטלגרף.

לסיכום, “אנו נמצאים כעת בנקודת מפנה קריטית”, הודיע ​​בורינג לקוינטלגרף, “עם יותר ויותר הצעות שירות פיננסיות מגוונות יותר שהושקו על ידי חברות נכסים דיגיטליים, כולל תוכניות פרישה לקריפטו, שירותי הלוואות, תוכניות חיסכון בתשואה גבוהה ושירותי משמורת. ” היא המשיכה ואמרה עוד:

“בעוד שהטכנולוגיה הבסיסית עצמה הופכת חזקה יותר ויותר, אנו רואים ב- 2021 שנה נפץ להרחבתם ולהשבתם של השירותים שצמחו מהשקעה בטכנולוגיה.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map