הצד החברתי של הדחיפה המוסדית: התרגשות פופולרית מניעה אימוץ קריפטו

תחילת פברואר הביאה עוד עדות ראיות התומכות ברעיון שלזינוק המתמשך במחירי הקריפטו יש שורשים מוסדיים עמוקים. המוח השוק אילון מוסק והודעתו של טסלה על עמדת ביטקוין בסכום של 1.5 מיליארד דולר, הצית אותו המחזור השורי התחזק על ידי חדשות נוספות שמגיעות כמו מאסטרקארד, אמזון ו- BNY מלון.. 

רמת העניין סביב הענף בהחלט עולה, מכיוון שמחירו של ביטקוין (BTC) הופך במהירות לנושא שנדון בהרבה בתחנות הטלוויזיה המכוונות ביותר למימון. עם שחקני תאגידים גדולים בראש ההפגנה, האם הציבור נמצא במושב האחורי, או שיש לו אמירה בכמה זמן המפלגה תימשך?

כוחה של הקהילה

כוחם של שחקנים ארגוניים להעביר שווקי קריפטו מגיע משני מקורות קשורים זה לזה: ההון שלהם שהושקע בנכסים דיגיטליים והיכולת להוביל סנטימנט ציבורי, לעתים קרובות על ידי הדוגמה שלהם..

חברות מסוימות מפעילות יכולת חברתית גדולה יותר מאחרות בשל גורמים כמו הכריזמה האישית של המייסדים או הנראות הציבורית של המותג. במקרה של טסלה, שני אלה התכנסו, וכתוצאה מכך נוצר האפקט הנפץ שנצפה בשבוע שעבר.

לדברי ניסה אמוילס, שותפה בקרן הגלגול A100x המתמקדת בטכנולוגיה, העובדה שהמהלך של טסלה היה כה משמעותי לשווקי הנכסים הדיגיטליים אינו מקרי. אמואילס אמר לקוינטלגרף כי “לטסלה ולביטקוין משותף יותר ממה שנראה לעין, וזה לא רק תנודתיות”, והוסיף עוד:

“לשניהם יש קהילות – כמעט דת – מאחוריהן, וזו מגמה חשובה לצפייה שאנו רואים גם בפרוטוקולים מסוימים וב- DeFi. אילון מדבר הפעם הן לקמעונאות והן למוסדיים, והוא קבע את התזמון שלו מיד לאחר הדחיפה הקמעונאית של GameStop. “

אמולס צפתה יותר העתקות עסקיות שיופיעו בטווח הקצר, יחד עם המשך תנועת המחירים. בטווח הארוך, לדעתה, מצעד התיקוף המוסדי האחרון יתרום לחיזוק מעמדו של ביטקוין לא רק ככלי השקעה אלא כאמצעי חליפין: “נכס ייחודי עם מספר פונקציות.”

הדיבור עם “קמעונאי ומוסדי” נראה כאן כמרכזי. המהלך של טסלה השפיע כל כך הרבה בגלל מעמדה הייחודי של יצרנית הרכב הן כמשרד טכנולוגיה עתיר כושר והן כמותג פופולרי עם המשך חברתי משמעותי. זו תזכורת לכך שכוחות מוסדיים יכולים להפיק את ההשפעות הגדולות ביותר בשווקים הפיננסיים של ימינו כאשר הם גורפים את הקהל.

הסנטימנט הוא המלך

המשקיעים ברחוב הראשי הם לא רק חבורה של תוספות קולנוע שצופות בשקט כשמוסדות פיננסיים ותאגידים גדולים מנפחים את מחירי הנכסים כפי שהם רוצים. ראשית, משקיעים קמעונאיים פוטנציאליים בארצות הברית לבדם יושבים על סיר כסף השווה בערך לכל היוון של שוק הקריפטו, והכסף הזה מחכה לפרוס.

פט לאבצ’יה, מנכ”ל ויו”ר שותף בשוק ניירות הערך הדיגיטליים אואזיס פרו מרקטס, הגיב בפני Cointelegraph כי השילוב בין חיסכון חד פעמי והחשש להחמיץ את מהלך המחירים עשוי לעורר אנשים רבים יותר להיכנס לענף:

“לָנוּ. משקי בית צברו חיסכון עודף של כ- 1.6 טריליון דולר בשנה האחרונה, לפי נתוני כלכלה באוקספורד. כאשר אנשים בבית מסתכלים על מחלקות נכסים חדשות, מכיוון שהריביות כל כך נמוכות, זה עלול לעודד עניין רב יותר [במטבעות קריפטוגרפיים]. ככל שהסנטימנט המוסדי גדל והציבור הרחב רואה מוסדות מרכזיים שקופצים ולגיטימציה לביטקוין, אז אנו עשויים לראות את FOMO בועט עבור מי שעדיין בצד. “

אם לוקחים את קו הנימוק הזה עוד יותר, תוצאה ישירה של העצרת המוסדית הנוכחית, או הבאה, עשויה להיות זרם של משקיעים חדשים בודדים בקנה מידה גדול. במוקדם או במאוחר, איטרציות רבות של תהליך זה אמורות לגרום לנכסים דיגיטליים להגיע לגביע הקדוש של האימוץ ההמוני.


בעקבות הרגש הציבורי סביב הקריפטו הוא, אם כן, לא פחות אינטגרלי ממעקב אחר מהלכי המוסדות. עד כה הדברים נראים טוב בחזית זו. ג’ושוע פרנק, מייסד ומנכ”ל ספקית נתונים הקריפטו The Tie, אמר ל- Cointelegraph כי פעילות הטוויטר בביטקוין עלתה לשיאה של כל הזמנים בעקבות חדשות טסלה..

יתר על כן, ציון הסנטימנט היומי של ביטקוין, המודד עד כמה שיחות חיוביות או שליליות בנושא היו במהלך 24 השעות האחרונות בהשוואה לממוצע מתגלגל של 20 יום, הגיע לשיא שנתי. מדדים אלה מראים כי בטווח הקצר מצב הרוח של משתמשי טוויטר היה שורי ביותר.

מדדי הסנטימנט לטווח הארוך נראו מבטיחים גם כן. פרנק המשיך והוסיף כי ציון הסנטימנט לטווח הארוך של ביטקוין, המודד עד כמה משקיעים היו חיוביים על הנכס במהלך 50 הימים האחרונים לעומת 200 האחרונים, קפץ בצורה ניכרת והגיע לערך 75 מתוך 100. פרנק הסביר לקוינטלגרף. :

“ציון סנטימנט לטווח ארוך חיובי באופן עקבי פירושו שמשקיעים ממשיכים להיות חיוביים יותר כלפי הביטקוין, והסנטימנט הגובר הזה הועלה על ידי חדשות TSLA.”

אם הדוגמה של טסלה אכן תעורר סערה של עוקבים ארגוניים גדולים, עתיד הכסף עשוי להגיע מוקדם מהצפוי. מצד שני, שוק הקריפטו עשוי עדיין להיות תנודתי ולא צפוי מכדי שחלק מחברות המורשת יוכלו להיכנס אליו. ככזה, זה יכול להיות המקרה של כניסה הדרגתית ולא מהפכה של יום אחד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map