רשויות ארה”ב להוטות להרתיע אזרחים מחילופי קריפטו לא רשומים

בורסות קריפטוגרפיות רבות בחו”ל ישמחו לקבל סוחרים בארה”ב כלקוחות, אך בימינו, תושבים אמריקאים עשויים להיות עם שלט על צווארם ​​הקורא “סכנה: מתח גבוה!”

זה היה המקרה מאז ה -1 באוקטובר, לפחות, כאשר נציבות המסחר בחוזים עתידיים לסחורות בארצות הברית הגישה תלונה נגד BitMEX הרשומה בסיישל בגין שידול תושבי ארה”ב ובכך הפרה את חוק חילופי הסחורות.. לפי לתלונה: “BitMEX מעולם לא נרשמה ב- CFTC בשום תפקיד שהיא ולא עמדה בחוקים והתקנות.” זה מהווה בעיה רצינית עבור הרגולטורים בארה”ב המנסים לעקוב אחר הלבנת הון, סחר מניפולטיבי ופעילויות בלתי חוקיות אחרות..

התלונה נתפסה על ידי חלק כנקודת מפנה באכיפת הצפנה בארה”ב. על פי משרד עורכי הדין Ballard Spahr LLC, זה הפגין כי “CFTC ממשיכה לרדוף באופן פעיל אחר פלטפורמות מסחר והחלפות המבקשות הזמנות בארצות הברית ללא רישום הולם.” הכלל היה על הספרים שנים רבות, אך אכיפתו הייתה נקודתית.

חלקם ראו בתלונת BitMEX כפעולה חד פעמית – לא צפויה להיות השלכה מתמשכת בקריפטופר הגדול יותר. המשרד לא היה בדיוק מודל של תאימות – אם כי היו לו כמה בקרות על כתובות ה- IP בארה”ב. (למרבה הצער, קל היה לעקוף את אלה.) “BitMEX הוא קזינו לא חוקי שמנהליו נתפסים לעתים קרובות כשהם מתרברבים על קריעת הלקוחות שלהם. אין ספק שהרשויות היו עליהן הרבה זמן, רק מחפשות משהו שייצמד “. כתבתי מתי גרינשפן, מייסד חברת האנליטיות Quantum Economics, בעלון היומי שלו. אך אחרים סבורים כי נראה כי חילופי הצפנה בחו”ל כבר משנים את דרכם. ג’סי ספירו, ראש המדיניות העולמי ב- Chainalysis, אמר לקוינטלגרף:

“בורסות חוץ לא רשומות המבקשות לקוחות בארה”ב היו נפוצות יותר. […] לבורסות בינלאומיות רבות לא היה אכפת מאיפה הלקוחות שלהן הגיעו, אך לאחרונה הבורסות השביתו את השירות ללקוחות ארה”ב לאור האיום של פעולה רגולטורית בארה”ב. “

חלק מהשחקנים בארה”ב טוענים כי הנסיבות הללו הן רק חלק משתי עמימות ואי וודאות בנוגע לוויסות הצפנה. מנכ”ל Ripple, בראד גארלינגהאוס, למשל, אמר לאחרונה כי חברתו מאבדת לקוחות פוטנציאליים בארה”ב בשירותיה הקשורים ל- XRP בגלל הבלבול הרגולטורי. לפיכך הוא טען שלמרות שהמשרד ממוקם בסן פרנסיסקו, 95% מלקוחותיו בחו”ל.

לאוש ציין כי ייתכן שיש אמת בהצהרה זו: “למנכ”ל של ריפל יש טעם. קשה מאוד להיות תואם ל- AML בארצות הברית. זו הסיבה שאפל לא רוצה להיות בתחום הרגולציה של ארה”ב. ” בינתיים, ווגסטר הודה כי החוק האמריקני לא עמד בקצב ההתפתחות המהירה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין: “המקרה המכריע שקבע אם מטבע קריפטוגרפי הוא נייר ערך הוחלט לפני 80 שנה, וסביר להניח שיעברו עוד מספר שנים לפני שילוב של הפסיקה והתקנות מאפשרים כללי קו בהיר. ”

עם זאת, ספירו סבור כי הרגולטורים בארה”ב הגדילו את משחקם: “באופן כללי, הרגולטורים בארה”ב התוודעו יותר לגבי נכסים וירטואליים, הספקים במרחב וכיצד לנתח רשתות חסימות. הם אוכפים את התקנות באופן עקבי יותר עכשיו. ” בינתיים הוסיף ווגסטר:

“לָנוּ. הרגולטורים לא נרתעו משימוש בתחום השיפוט הארוך בזרועות כדי לנהל אחרי חילופים ופרוטוקולים המאפשרים השקעות או השתתפות של תושבי ארה”ב, ואני מצפה שיימשכו פעולות אכיפה כאלה. “

מדינות ה- G20 צונחות

לא רק ארה”ב מגבירה את החום בבורסות לא מוסדרות בזמן האחרון. ג’ון ג’פריס, אנליסט פיננסי ראשי בחברת המודיעין הבלוקצ’יין CipherTrace, אמר לקוינטלגרף: “מרבית מדינות ה- G20 נלחמות, ואני צופה פעולות אכיפה מוגברות בעולם בשנת 2021 הוא הוסיף גם את מחשבותיו בנוגע למקרה BitMEX:

“זה משקף את העמדה של משרד האוצר, והיא שחילופי חילופים חייבים להירשם ב- FinCEN ולציית לתקנות ארה”ב נגד הלבנת הון (AML) אם הם עושים עסקים עם אנשים אמריקאים.”

באירופה, “אותו דבר קורה”, הסכים דמיטרי לאוש, מנכ”ל GetID, ספק פתרונות לאימות זהות. “למשל, צופן הבורסה המקוון Bestchange נחסם לאחרונה בגלל החלטת בית משפט ברוסיה – הרשות הניחה כי הצובר מעורב בתוכניות מרמה”, אמר לקוינטלגרף..

אך האם לא קשה לבורסה בחו”ל – רבים מהם די קטנים – לדעת באמת אם לקוח הוא תושב ארה”ב או תושב אסטוניה, למשל? האם אין להתייחס לזה יותר כמו עניין של “היזהר הקונה”?

“זה בכלל לא קשה לבורסות לקבוע אם המשתמשים שלהם הם תושבי ארה”ב; הם רק צריכים לשאול ולדרוש הוכחות דוקומנטריות, “אמר ג’ון ווגסטר, עורך דין ב- Frost Brown Todd LLC, לקוינטלגרף. הוא הסביר עוד, “ארה”ב. סוכנויות רגולטוריות טוענות לשיפוט על השקעות של תושבי ארה”ב בכל מקום בעולם אותם תושבים משקיעים. “

“קל מאוד אם יש לך ספק KYC תקין”, הוסיף לאוש, “אימות זהות נכון יכול לזהות גם אם מסמך הזהות הוא אמיתי או מזויף, כך שאין שום סיכוי שאדם יכול להעמיד פנים שהוא לא ארצות הברית”

עם זאת, לפעמים זה יכול להיות בעייתי עבור תושבים שאינם ארה”ב להוכיח שהם לא אזרחי ארה”ב – פשוט בגלל שאנשים רבים ברחבי העולם חסרים תעודות זהות. חילופי חוץ מצדם אומרים לעתים קרובות שהדברים לא כל כך פשוטים. מנכ”ל Binance צ’אנגפנג ג’או לאחרונה אמר בלומברג כי הבורסה שלו חייבת להיות “חכמה יותר לגבי הדרך בה אנו חוסמים” את תושבי ארה”ב לסחור בפלטפורמה של בינאנס, והוסיף: “אנחנו מנסים כל הזמן לשפר את החסימה שלנו.” Cointelegraph ביקש מביננס דוגמאות לדרכים בהן סוחרים מנסים לתמרן את ההגנות של בינאנס, אך המשרד סירב להגיב..

בתלונה באוקטובר הציע CFTC כי מאמצי החסימה כביכול של BitMEX היו חצי לב במקרה הטוב. “באותה תקופה [המנכ”ל ארתור] הייז כתב כי BitMEX ‘חוסמת’ משתמשים מבוססי ארה”ב, אלפי אנשים אמריקאים אכן נסחרו בפלטפורמה של BitMEX”, ציינה הסוכנות..

מדוע להשתמש בבורסות לא רשומות?

מדוע סוחרים ומשקיעים בארה”ב, מצידם, בכלל ירצו להשתמש בבורסות לא מוסדרות בחו”ל? זה לא כאילו חסר להם דולרים אמריקאים או גישה לבורסות מסוגלות (למשל, Coinbase, Gemini) בארצם. “גישה ליותר אסימונים, עמלות נמוכות יותר, פחות חיכוכים, אנונימיות והעלמת מס הם כמה סיבות”, ענה ג’פריס, “Crypto הוא מטבעו חסר גבולות, כך שניתן להעביר אותו בקלות לבורסות Offshore.”

“הם עשויים גם להשתמש בבורסות בחו”ל בחיפוש אחר שירותים עם פחות או ללא תאימות או פיקוח רגולטורי כדי לבצע עסקאות עם גורמים בלתי חוקיים, כמו למשל שליחה לשירות בתחום שיפוט בסיכון גבוה,” הוסיף ספירוס..

רבים מחילופי הדברים הללו מוכנים רק להכיל אותם, הציע ווגסטר. “מספר חילופים ופרוטוקולים מאמצים את העובדה שהם מאפשרים למשתמשים להשתתף באופן אנונימי. […] בורסות אחרות מקבלות מטבעות קריפטוגרפיים בלבד – בניגוד למטבע פיאט – מתוך אמונה שהם אינם נדרשים לבצע KYC על אנשים שמשלמים בקריפטו. “

מה יכולות חילופי דברים לעשות?

בינתיים, מה צריך לעשות חילופי חוץ? “לא מספיק לשים אזהרה באתר: ‘אנחנו לא מקבלים את אזרחי ארה”ב.’ אתה צריך לבדוק את זהות הסוחר ואת מקור הכנסתו,” אמר לאוש..

“גישה פוטנציאלית אחת להבטחת תושבי ארה”ב לא משתמשים בבורסה [הלא רשומה] היא לאסור על גישה לרשת וירטואלית פרטית (VPN), מה שמציע סחר כללי / הרחקה מביך”, אמר ג’פריס, “חילופי בינלאומיים עלולים לאסור גישה לפלטפורמות שלהם. מ- VPN ומ- Tor, אך פעולה זו תשבית את הגישה הפרטית של אלה שבמדינות מדוכאות. זה גרם לכמה מרכזיות גדולות ליצור פעולות נפרדות ונפרדות בארה”ב. ” ווגסטר הוסיף, “הבורסות המכובדות יותר זהירות מאוד היכן ועם מי הן פועלות”, ובהווה:

“כל בורסה עם נפח מסחר משמעותי צריכה לצפות להיבדק על ידי סוכנויות הפיקוח בארה”ב. חלק מהבורסות, כמו Binance, מקימות ישויות נפרדות בתחומי שיפוט נפרדים כדי שיוכלו לציית לחוקים המקומיים באשר הם. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map