רגע של אמת? רכישת טסלה היא הרגע בו ביטקוין חיכה

למרות שטסלה עשתה את דרכה לשוק הקריפטו לאחרונה, היא יצרה פרסום עצום סביב ההודעה. ב -8 בפברואר תפסה יצרנית הרכב את עולם הקריפטו מחוץ לשומר על ידי התחייבות של 1.5 מיליארד דולר מגניבים לביטקוין (BTC), וכן הודיעה כי החברה תחפש בקרוב לקבל תשלומים בקריפטו. כתוצאה מהחדשות, BTC עלה עד 48,000 $ רק כדי להתקרר ולהתיישב באזור 44,500 $..

בעקבות התפתחות זו התברר גם כי הזינוק הנ”ל הונע, במידה רבה, על ידי לווייתנים שלקחו את הודעת טסלה להיות אות קנייה. בהקשר זה, על פי הנתונים הזמינים על Binance, לווייתנים מתעסקים ב”נפחי קנייה גדולים במיוחד של BTC “.

אנליסטים מאמינים כי בכל פעם שחברה גדולה בבורסה עושה את דרכה למרחב הנכסים הדיגיטליים, מתחיל טירוף שיוצר סנטימנט שוק חיובי סביב BTC. לדוגמא, פילבפילב, סוחר ביטאומי בדוי-שם, הצהיר שככל שהדברים נראים כעת, מספר גדל והולך של חברות ייאלצו כעת על ידי בעלי המניות לספק להם חשיפה מסוימת לקריפטו..

מה המשמעות של המהלך של טסלה עבור התעשייה?

לדברי האנטר מרגט, ראש פעולות ארצות הברית להחלפת מטבעות קריפטוגרפיים Bitstamp, אמר לקוינטלגרף כי בעוד כיכר סוללת את הדרך לכולם, טסלה המאמצת ביטקוין במאזן שלה תראה רגע פרשת מים לתעשייה, והוסיף:

“הסיכון לאימוץ נוסף מצד הקמעונאות והמוסדות נעלם. בסופו של דבר זה יוביל לפעולות חיוביות נוספות במחירים, מכיוון שלוקח זמן עבור שחקנים קמעונאיים ומוסדיים חדשים לעלות ולממן חשבונות. “

סנט טבר, לשעבר מנכ”ל בנק אוף אמריקה מריל לינץ ‘, מייסד שותף של חברת Fluidity – החברה העומדת מאחורי פלטפורמת המסחר P2P AirSwap – שמאמין שזה הרגע בו תמתה תעשיית הקריפטו – כלומר, קבלת חותמת מוסד לביטקוין מבית S&חברת P 500.

כמו כן, כשהוא מתעמק בלילה, הדגיש טבר בפני קוינטלגרף כי רק לפני כמה שנים אנשים ילעגו לביטקוין ולקריפטו באופן כללי ככלי לסוחרי סמים ושאר פושעים אחרים. “אז הם היו טוענים שביטקוין לוקח יותר מדי חשמל, אבל אם אתה משווה את השימוש בחשמל BTC לעומת כל החשמל שמשמש במימון מסורתי, היית די מופתע”, הוסיף..

לבסוף, בן ג’ואו, מנכ”ל חילופי מטבעות החילופי מטבעות חליפין, אמר לקוינטלגרף כי טסלה שמאמצת את הביטקוין הפחיתה את חישובי הסיכון של ספקי הכספים לתאגידים וכי הוא צופה כעת טפטוף קטן אך מתמשך של אימוץ חברות, כולל זה של חברות רב-לאומיות, שהצטברותן בסופו של דבר תהיה בסופו של דבר. משמשים כנקודת אחיזה נגד תנודתיות משמעותית.

בנוסף, הוא גם מאמין שככל שהביטקוין ימשיך לקבל הסכמה בעיני מוסדות ותאגידים, קהילת הקריפטו עשויה להתמרץ מאי פעם להניע חדשנות במרחב המתהווה הזה. לדוגמה, מרגהארט מאמין שבעתיד הקרוב יראו יותר חברות רב-לאומיות החוקרות ביטקוין ובסופו של דבר אפילו נכסי קריפטו אחרים באמצעות הלוואה / הלוואות או תשלומים חוצי גבולות מהירים יותר באמצעות מטבעות יציבות..

האם פיזור יותר של קריפטו הוא בלתי נמנע?

בעוד שהמהלכים האחרונים של MicroStrategy, כיכר ופייפאל עזרו לגייס כמות נאה של קריפטו, אין להכחיש כי הרכישה של טסלה הייתה זו שהביאה את מירב תשומת הלב לענף בקיומה בן העשור. להוכחה, צריך רק להסתכל על כלי תקשורת מרכזיים שונים וכמה יש לכל פלטפורמת חדשות סמוי הסיפור מאז שהוא נשבר.

סטיבן סטונברג, מנהל התפעול הראשי בבורסת ביטרקס העולמית, אמר לקוינטלגרף כי הוא מאמין כי ההודעה גורמת וממשיכה להעלות את המודעות לביטקוין ולשוק המטבעות בכלל, והוסיף:

“חברות רב-לאומיות אחרות בארה”ב עשויות בהחלט לשקול פיזור בסיס הנכסים שלהן באמצעות מטבעות דיגיטליים אחרים שלא ראו את אותה הערכה בערך כמו שיש לביטקוין בחודשים האחרונים. במשך זמן רב מדי, המשקיעים התעמתו עם אגרות חוב מניב שליליות ומניות הערכות יתר. כעת, נכסים דיגיטליים מספקים הזדמנות אמיתית לגוון. “

את אותו השקפה חולק פאולו ארדואינו, מנהל טכני ראשי של פלטפורמת הסחר בנכסים דיגיטליים ביטפינקס, שאמר לקוינטלגרף כי הודעתה של טסלה עשויה מאוד להביא “מטבע קריפטוגרפי לרמה חדשה” וייתכן כי “אין דרך חזרה” לענף מ- כאן בחוץ. הוא המשיך: “אני מצפה שביטקוין יתווסף למאזן של חברות רבות ככל שאיכותו כצורה של זהב דיגיטלי רק תהיה רלוונטית יותר.”

לבסוף, חברה נוספת ששמה עלה לאחרונה ביחס לביטקוין היא אפל, במיוחד מכיוון שהרב-לאומית ממוקמת באופן ייחודי כמובילה בתחום הטכנולוגיה הצרכנית. קריס מרזאלק, מנכ”ל פלטפורמת התשלומים במטבע הדיגיטלי Crypto.com, אמר ל- Cointelegraph כי אם Apple Pay תרחיב את תמיכתה בקריפטו, המהלך יהיה שורי ביותר עבור החברה..

יתר על כן, אפילו מארק בניוף, מנכ”ל חברת התוכנה האמריקאית סיילספורס, לאחרונה צייץ הוציא הודעה מוצפנת שכותרתה “אמון הוא המטבע של התחום”, מה שמביא רבים לשערים כי חברת 200 מיליארד דולר עם כמעט 10 מיליארד דולר במזומן עשויה גם היא לשקול או כבר השקיעה בביטקוין..

בנושא הגיוון, מרסלק סבר: “העולם שלנו היום הוא של ריביות אפסיות וההשלכה האינסופית של מטבעות פיאט. כדי לעמוד בקצב, המוסדות יצטרכו לבחון חנויות אלטרנטיביות בעלות ערך, שהביטקוין הוא אחד הטובים שבהם. “

לא כולם קונים את “ההייפ”

מכיוון ששוק הקריפטו ממשיך לחוות משיכה חיובית מאין כמוה בחודשים האחרונים, ישנם גם שחקנים רבים מתחום הפיננסים המסורתי שמאמינים כי המהלך של טסלה הוא רק תופעה חד פעמית וכי אנשים לא צריכים לצפות להרבה שם גדול אחר. שחקנים ללכת בעקבות החברה.

לדוגמא, אסטרטגים של בנק ההשקעות JPMorgan Chase, בראשות ניקולאוס פניגירצוגלו, סבורים כי רכישת הביטקוין של טסלה בסכום של 1.5 מיליארד דולר, לא בהכרח תגרום להשקעות דומות, כאשר פניגירצוגלו טוען כי התנודתיות של BTC תמשיך לשמור על גזברי התאגיד הרגילים. רָחוֹק מקריפטו.

באופן דומה, תומך הזהב הרב שנתי פיטר שיף גם הדגיש את העובדה שמדיניות ההשקעות החדשה של טסלה מאפשרת לרכוש מטילי זהב וקרנות הנסחרות בזהב, אפילו להגיע עד מציע שהחברה כבר מורידה את השקעתה ב- BTC כשהשוק מגיב לחדשות על ידי שאיבת הערך שלה.

לבסוף, אמר Matvey Voytov, מנהל השיווק הראשי של Waves Enterprise – פלטפורמת בלוקצ’יין ברמה ארגונית – לקוינטלגרף כי די לא סביר שארגונים אחרים יעקבו אחרי טסלה בעיוורון ואמרו: “אני מצפה שרוב החברות הגדולות יחכו, כיוון שיש עדיין חסמי כניסה מוצקים ברוב המדינות בנוגע לחקיקת הצפנה. ” הוא גם מאמין שמשקיעים יעדיפו לנקוט בדרך בטוחה להשקעה מכיוון ש”מנהיגים רבים בתחום הפיננסים הארגוני זוכרים שנשרפו בשנת 2008 על ידי אפשרויות בעלות תשואה גבוהה יותר. “

תומכי הקריפטו מצביעים על הקלה כמותית

למרות ששוק הקריפטו ממשיך להתמודד עם תנודות תנודתיות יומיות, מנקודת מבט מאקרו, כדאי לזכור את העובדה שבמהלך תשעת החודשים האחרונים הבנקים המרכזיים בכל רחבי העולם המשיכו הדפס המטבעות המקומיים שלהם, מה שמוביל לדילול חסר תקדים של מרבית נכסי הפיאט.

קשור: צירוף מקרים? מניות החברה עולות לאחר שהם קונים ביטקוין כרזרבה

לדוגמא, מאז תחילת מגיפת ה- COVID-19, הפדרל ריזרב של ארצות הברית פרש מספר חבילות גירוי, כאשר האחרונה מוערכת בסכום של קרוב ל -3 טריליון דולר. יתרה מכך, גם לבנק המרכזי יש מוּקדָשׁ להמשיך ולהדפיס סכום כולל של 120 מיליארד דולר לחודש בעתיד הנראה לעין כדי לסייע לכלכלה האמריקאית לעמוד על הרגליים.

סטונברג הבהיר כי רמות כה גבוהות של הקלות כמותיות “עשויות בהחלט להביא לחברות רב-לאומיות המגנות על נכסים קשים יותר, כגון נכסים דיגיטליים בהיצע מוגבל, זהב וכסף כגדר חיה.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map