מדינת טקסס בארה”ב אוכפת כדי להפוך לבירת הבלוקצ’יין הבאה

הכל גדול יותר בטקסס, וכעת המדינה עם האזור הגיאוגרפי השני בגודלו בארצות הברית מכוונת להוכיח שהיא יכולה להוביל את הדרך בחדשנות בלוקצ’יין..

בעוד חברות ידועות כמו Hedera Hashgraph ו- Bitmain כבר ביססו נוכחות חזקה בטקסס, המדינה הקימה לאחרונה ועדת בלוקצ’יין משלה. הארגון, המכונה מועצת הבלוקצ’יין של טקסס, הוקם כאיגוד סחר או ליגה עסקית, ושימש כעמותה שנועדה להפוך את טקסס למובילה בצמיחה, חינוך ופיתוח עסקי בלוקצ’יין לאומי. נשיא המועצה, לי בראצ’ר, אמר לקוינטלגרף כי טקסס תהפוך בקרוב לאחת מתחומי השיפוט המועדפים ביותר על עסקים והשקעות של בלוקצ’יין בארה”ב:

“מה שמדינות כמו וויומינג עשו למען חדשנות בבלוקצ’יין הוא באמת מדהים ואנחנו בהחלט רוצים לחקות את זה. אנחנו רק רוצים לעמוד מאחורי המדינות הללו עם כלכלת טריליון הדולר בטקסס, שבסופו של דבר תאפשר לנו להפוך למקום הגדול הבא בו מתרחשת חדשנות בבלוקצ’יין. “

עוד ציין בראצ’ר כי מספר נבחרים שנבחרו בטקסס תומכים ביוזמות שהועלו על ידי מועצת הבלוקצ’יין בטקסס. יעדים אלה כוללים העברת חקיקה; הגברת המודעות לחברות הבלוקצ’יין בטקסס או לאנשי תעשייה אחרים המשתמשים בבלוקצ’יין; תכנון מקרי שימוש שיושקו באופן עצמאי בשותפות עם הוועדה וחברי המועצה; ומתן אפשרויות חינוך ומחקר למוסדות אקדמיים בטקסס.

האם כלכלה של טריליון דולר מספיקה בכדי להניע חדשנות?

גורם גדול שהופך את בשלות טקסס לחדשנות בלוקצ’יין הוא 1.9 טריליון הדולר של המדינה כַּלְכָּלָה, שהיא השנייה בגודלה בארה”ב – אחרי קליפורניה. עם טביעת רגל כלכלית כה גדולה, יחד עם תמיכה של גורמים ממשלתיים מרכזיים בטקסס, ייתכן מאוד שטקסס תהפוך למוקד הבלוקצ’יין הבא של המדינה. נציג טקסס, טן פארקר, אחד האלופים המחוקקים של מועצת הבלוקצ’יין בטקסס, העיר בהצהרה ששותפה עם Cointelegraph:

“לטקסס היסטוריה ארוכה של חדשנות טכנולוגית ויזמים בעלי חשיבה חופשית. מאז המצאת מחשבוני כף יד על ידי מהנדסים בטקסס אינסטרומנטס ועד פיתוח הדפסת תלת מימד באוניברסיטת UT אוסטין, טקסס, תמיד הייתה בחזית השינוי הטכנולוגי. כעת שמנו את כוונתנו להפוך לתחום השיפוט המועדף על המשקיעים, היזמים והעסקים לבנות ולפרוס יישומי טכנולוגיות בלוקצ’יין וחידושים טכנולוגיים מתעוררים אחרים.

עם זאת, אפילו עם כלכלת טריליון הדולרים שלה, 2018 נתונים מארגון המדיניות הציבורית “מכון ברוקינגס” הראה כי טקסס היא מדינה “ריאקציונרית” מבחינת מעורבות בלוקצ’יין.

רמת מעורבות בטכנולוגיית הבלוקצ'יין לפי מדינה

בהתבסס על ממצאים אלו, בראצ’ר, יחד עם חדשנים אחרים בטקסס, הכירו לכאורה כי לקהילה העסקית של טקסס לא היה קול מאוחד מספיק בבית המחוקקים בטקסס ביחס לטכנולוגיות מתפתחות. בהתייחסו למדינות כמו ויומינג, אריזונה ודלאוור, שסללו את הדרך להסדרה וחקיקה מהותית של בלוקצ’יין בארה”ב, ציין בראצ’ר:

“אם ויומינג יכולה לעשות את זה, למה טקסס לא יכולה? טקסס מביאה לכלכלה של כמעט 2 טריליון דולר, מוסדות מחקר ברמה עולמית, כוח אדם מונחה טכנולוגיה ואנרגיה ורוח חדשנית שיכולה להניח את התשתית לשינוי בדרך בה אנו מחליפים ערך ומנהלים מסחר. “

חשוב גם לציין שחדשנות ברמה ממלכתית היא רק חתיכת פאזל אחת עבור מועצת הבלוקצ’יין בטקסס. לדברי בראצ’ר, היעדר חדשנות ממדינות כמו טקסס, קליפורניה וניו יורק הקשה על פיתוח הבלוקצ’יין לכלל האומה. הוא ציין כי גם הקונגרס האמריקני וגם נציבות ניירות ערך בחנו את מדינות המדינה בכדי להניע חדשנות לאסטרטגיית בלוקצ’יין לאומית, ואמרו:

“אנחנו צריכים שאנשים יבינו שטקסס, קליפורניה וניו יורק הן מדינות שיכולות להיות חממות של חדשנות. הקונגרס יבחין בכך. אחרי הכל, משלחת הקונגרס של טקסס היא פי 15 מגודל משלחת הקונגרס של ויומינג, ולכן דגירת מדיניות ברמה ממלכתית היא נקודה חשובה להעביר אותה. “

צמיחת Blockchain עדיין דורשת בהירות משפטית

אף על פי שכלכלת טקסס ומשלחת הקונגרס גדולים בהרבה ממדינות אחרות, עדיין נדרשים מספר צעדים משפטיים על מנת שהמדינה תניע חדשנות בלוקצ’יין. קייטלין לונג, חלוצת הבלוקצ’יין וחברה בוועדת הבלוקצ’יין של ויומינג, אמרה לקוינטלגרף כי הצעד החשוב ביותר שכל מדינה יכולה לנקוט בכל הנוגע לאימוץ בלוקצ’יין הוא להבהיר את המצב המשפטי של העברות נכסים דיגיטליים על פי החוק המסחרי הממלכתי: “בלי לעשות זאת, כמעט כל דבר אחר יכול להיות בנוי על בסיס של חול מכיוון שהמשפט המסחרי הוא ‘שכבת הפרוטוקול’ של המערכת המשפטית, ולכן הוא בסיס מכריע לכל ‘יישום’ שנבנה עליו. “

עוד ציין לונג כי בעוד שכבר נקבעים חוקים מסחריים קיימים לגבי העברות נכסים דיגיטליים ממתווך אחד למשנהו, זה מְשׁוֹעָר שרק 20% –25% מהביטקוין (BTC) והאתר (ETH) מוחזקים בצורה משמורת. כשמדובר ב 75-80% האחרים המוחזקים במשמורת עצמית, הסביר לונג:

“וויומינג היא המדינה היחידה שהתייחסה עד כה למעמד החוקי של הנכסים השמורים על עצמם. החדשות הטובות הן שיש הרבה עבודה כדי לתקן את הנושא הזה – הן במדינות והן ביחד בנציבות החוק האחידה. אם טקסס רוצה להצטרף לוויומינג כמנהיגה, זה המקום הראשון שהיא צריכה להתחיל בו – אל תחכו שהתהליך הלאומי יטחן לסיום, שייקח שנים, ויקפוץ קדימה. דרום קרוליינה ומיזורי בוחנות לעשות זאת גם. לכן, טקסס עשויה כבר להיות מוחלפת כחסידה מהירה. “

בנוסף, לונג ציין כי לטקסס, כמו ויומינג, אין מס הכנסה ממלכתי. לכן, היא ממליצה לטקסס להבהיר כי נכסים דיגיטליים אינם ממוסים במס בטקסס. לבסוף, לונג ציין כי חוק מוסדות הפקדה המיוחדים של ויומינג, או SPDI, מספק יתרון תחרותי גדול עבור המדינה. SPDI מתפקד באופן דומה לבנק משמורת רגיל, רק ללא יכולת להלוואות. בנקים SPDI המפוקחים על ידי אגף הבנקאות בוויומינג יכולים לספק שירותים לנכסים דיגיטליים ללא פיקוח מטעם תאגיד הביטוח הפדראלי האמריקני. לונג העיר כי “הקמת סוג חדש של שכר בנקים תארך לפחות 2-3 שנים, בין אם ברמה הממלכתית ובין אם ברמה הלאומית, כך שלויומינג יש יתרון גדול.”

באופן לא מפתיע, בראצ’ר מודע לכך שחידושים בטקסס יהיו מאתגרים. עם זאת, הוא הסביר כי המועצה נוהגת בשיקול דעת ועובדת עם שותפים שרוצים לדבוק בטכנולוגיית הבלוקצ’יין באופן רגיש פוליטית:

“רבים מחברינו יודעים לדבר עם גורמים בבית טקסס ובסנאט ויכולים לתרגם תעשייה זו לשפת העם הפוליטית שאנשים אלה מכירים. כמובן, אנו שמרנים יותר מכיוון שמדובר במעלית כבדה יותר בטקסס. כרגע אנו יורים להעביר שלוש הצעות חוק לקראת המושב החל מחודש ינואר ומדברים עם המחוקקים על הצעות החוק הנמצאות בפיתוח. “

לטקסס כוח כרייה זול

מלבד הפוליטיקה, יתרון מרכזי אחד שיש לטקסס כמעט לכל מדינה אחרת בארה”ב הוא גישה לחשמל זול – מאפיין ייחודי שתופס במהירות את תשומת ליבם של פעולות כריית מטבעות קריפטוגרפיות גדולות..

באוקטובר 2019, יצרנית החומרה הסינית של קריפטוגרפים ביטמיין פתחה את מה שלטענתה הוא המתקן “הגדול בעולם” לכריית ביטקוין ברוקדייל, טקסס. זמן קצר לאחר שהוקם מתקן זה, חברת הטכנולוגיה הגרמנית Northern Data AG הודיעה על תוכניות להקים מתקן כרייה גדול גם ברוקדייל.

על פי MIT Technology Review מאמר, Northern Data מתכננת להקדיש גיגה וואט מלאה (1,000 מגה וואט) לכריית קריפטו. כדי לשים את היקף זה בפרספקטיבה, לאחרונה לְהַעֲרִיך מאוניברסיטת קיימברידג ‘מראה כי הרשת של ביטקוין משתמשת כעת בקצת יותר מחמישה ג’יגה-וואט חשמל. בראצ’ר הסביר כי ככל הנראה טקסס תראה עלייה בכוח החשיש ובשיעורי החשיש עקב החשמל הזול של המדינה, הגז הטבעי והתנופה בפיתוח כוח הרוח. “יש לנו הרבה כוח זול בטקסס ושוחחנו עם כמה חברות כבר על תהליך כריית הביטקוין כאן,” אמר.

ויליאם שמוסגגי, מנכ”ל ומייסד פעולת הכרייה האמריקאית Sazmining, אמר לקוינטלגרף כי לחברה יש מיזם משותף הנוכחי בביוויל, טקסס. זמוסגגי הסביר עוד כי הכוח הזול והשופע במדינה יכול לייצר שולי רווח גדולים יותר עבור הכורים, והוסיף כי ייצור האנרגיה מבוטל מביטול בטקסס, מה שאומר שיש פחות הגבלות על הרשת בהשוואה למדינות אחרות:

“יש פחות קלטות סביב כריית קריפטו וקריפטו בטקסס, מה שאומר שיש פחות מחסומי כניסה וקבלת קריפטו כוללת גבוהה יותר, מה שמקל על כורי הפעולה שלהם. לבסוף, ישנה מגמה מתפתחת של כורי קריפטו שהופכים בעצמם ליצרני אנרגיה או שותפים עם יצרני אנרגיה קיימים. הסביבה הרגולטורית הנוחה יותר בטקסס הופכת אותה למדינה האידיאלית להפעיל פעולות מסוג זה. “

מעניין לציין גם כי סקר שפורסם ב -16 ביולי על ידי חברת פידליטי וחברת ההצפנה BitOoda העלה כי סין אחראית כעת רק ל -50% מכריית הביטקוין ולא ל -65%. עוד עולה כי הממצאים מראים כי 14% מהכרייה מגיעים כעת מבריץ ‘האמריקני וציינו כי המועצה מודעת לכך שטקסס יכולה למלא תפקיד חשוב בסיוע לארה”ב להוביל בחדשנות:

“זה ללא ספק המירוץ הבא לחדשנות. כשם שטקסס מילאה תפקיד גדול ממדים בסיוע לארה”ב לנצח במירוץ לחלל, נבחרים נבחרים בטקסס, סוכנויות מדינה, עסקים, אוניברסיטאות ויזמים מתחברים בכדי להעמיד אדם על הירח במירוץ לדומיננטיות בחדשנות הבלוקצ’יין ובאינטרנט הקרוב. בעל ערך.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map