זמן משחק? מיקרוסופט מאמצת את בלוקצ’יין את’ריום לתמלוגים על משחקים

האתריום הארגוני מתחיל להראות את השפעתו כאשר כמה מהחברות הגדולות בעולם מתחילות למנף את רשת אתריום כדי לפתור אתגרים עסקיים מורכבים. לדוגמא, ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט ומשרד ה- Big Four ארנסט & צָעִיר הוכרז הרחבת הפיתרון המבוסס על בלוקצ’יין של מיקרוסופט כדי להרחיב את זכויות המשחק וניהול התמלוגים.

פול ברודי, מוביל בלוקצ’יין ב- EY, אמר לקוינטלגרף כי פתרון הבלוקצ’יין של מיקרוסופט למקרה השימוש המסוים הזה מתנהל ברשת קווורום פרטית המבוססת על את’ריום. ברודי ציין כי הרחבה זו תספק מערכת פיננסית של שיא הסכמי תמלוגים, המאפשרת לרשת הבלוקצ’יין של מיקרוסופט להקליט עסקאות יצירת חוזים, תשלום ופיוס הקשורות לזכויות המשחק..

באופן ספציפי, מיקרוסופט מתכננת להשתמש בפונקציות הבלוקצ’יין המורחבות בכדי לאפשר לשותפי המשחק שלה ב- Xbox Xbox – יחד עם הרשת העצומה של אמנים, מוזיקאים, כותבים ויוצרי תוכן אחרים – להשיג חשיפה מוגברת למעקב, ניהול ועיבוד תשלומים בגין חוזי תמלוגים..

לוק פוול, מנהל כללי של פעולות מימון גלובליות במיקרוסופט, אמר לקוינטלגרף כי היתרון הגדול ביותר של פיתרון בלוקצ’יין לניהול תמלוגים הוא בכך שהוא מספק חשבונאות בזמן אמת ותואמת של עסקאות בין מיקרוסופט לשותפיה למשחקים:

“הפיתרון יאפשר לשותפים לדעת בדיוק מה הרוויחו בזמן אמת, ומאפשר למיקרוסופט לרשום את העסקאות באופן אוטומטי ותואם לחלוטין. בסופו של דבר פרויקט זה יגע באלפי שותפים, אשר כולם מסתמכים על תשלומי תמלוגים במועד ומדויק, כחלק מהמודל העסקי שלהם. “

פתרון בלוקצ’יין בייצור לניהול תמלוגים

לדברי ברודי, פיתרון מבוסס בלוקצ’יין לתמלוגים וניהול זכויות הוא מקרה שימוש אידיאלי עבור משחקי וידאו ופלטפורמות תוכן אחרות שיש להן רשתות אספקה ​​דיגיטליות גדולות המשולבות עם מבני בעלות מורכבים והסכמי זכויות. הוא הוסיף: “ניהול אלה היא אחת העלויות הגדולות שעומדות בפני חברות בהפצת תוכן, ועשייה בצורה שקופה והוגנת היא אתגר גדול באותה מידה.."

ככזה, ברודי סבור כי הצבת הסכמי תמלוגים על בלוקצ’יין מאפשרת לכל הצדדים לעבוד על אותו מידע בסיסי תוך אפשרות לכל אחד לבחון את ההיגיון העסקי המתייחס למשתתפים שונים. במילים פשוטות, רשת הבלוקצ’יין החדשה המורחבת של מיקרוסופט משמשת מקור אמת יחיד, או מערכת פיננסית של שיא, שנועדה לשפר את תהליך ניהול התמלוגים מקצה לקצה..

לדוגמא, ברודי העיר כי אמנים תורמים עשויים להיות זכאים לחלק מהכנסות או תשלום על בסיס עסקה עבור משחק שנמכר דרך רשת ה- Xbox. בעוד שניהול זכויות ותמלוגים, במקרה זה, בדרך כלל היה מאתגר ולא שקוף, ברודי ציין כי חוזים חכמים שנכתבו בבלוקצ’יין יכולים להפוך את התהליך לאוטומטי: "חוזים חכמים מיישמים היגיון ייחודי לכל הסכם, ועם הזמן מרחיבים את הרשת ממפרסמים ואילך למפתחים ואמנים תורמים."

לדברי ברודי, EY ומיקרוסופט כבר הצליחו להפחית את זמן המחזור לתהליך זה ב 99%. יתרונות נוספים שהושגו מפלטפורמת הבלוקצ’יין של מיקרוסופט שנמצאת כעת בייצור כוללים דיגיטציה חוזית מואצת ליצירת חוזים מהירה יותר; חשבוניות שנוצרו ומשולבות בצורה חלקה המחוברות ליישומי תכנון משאבים ארגוניים כדי להקליט תמלוגים במהירות; יכולות חשבונאיות שנוצרו; ושילב תקני תאימות הנדרשים כדי שהפתרון יתפקד כמערכת פיננסית של שיא.

עוד אמר ברודי כי הוא בטוח ביצירת הערך העצומה שתגרום מרשת הבלוקצ’יין של מיקרוסופט לניהול תמלוגים. עוד הסביר פוול כי מטרת הפיתרון הזה היא להמשיך ולהרחיב את רשת הבלוקצ’יין של מיקרוסופט, שכבר משמשת למגוון מקרי שימוש עסקיים, כולל אפליקציית מעקב בריאות שפורסמה לאחרונה ומכוונת למטיילים..

Fewel הוסיף כי לחסימות יש את ההשפעה הרבה ביותר כשיש אפקט רשת וכאשר ארגונים יכולים לשתף מידע בקלות: “אנו רואים מקרי שימוש רבים אחרים לבלוקצ’יין, כולל מעקב וניהול חשבונות של רכוש קבוע, ומימון וניהול מידע על ספקים.”

איך זה ישפיע על תעשיית המשחקים כולה?

רשת בלוקצ’יין אמנם יכולה להבטיח שקיפות, אמון ותשלומים מהירים יותר, אך נשאלת השאלה כיצד זה ישפיע על תעשיית המשחקים המיליארד דולר מחוץ לרשת של מיקרוסופט..

רובי יונג, מנכ”ל Animoca Brands – פלטפורמת פיתוח משחקים המתמחה במשחקי בלוקצ’יין – אמר לקוינטלגרף כי רשת בלוקצ’יין לתמלוגי משחק אכן מעניינת, בהתחשב ביתרונות שהיא יכולה לספק:

“פיתרון כזה מקטין את משך הזמן שלוקח תשלום החוזים, מפשט את יצירת התוכן בשירות עצמי ומפחית עלויות. באופן כללי, זה דבר טוב. עם זאת, אמנם נהדר לראות אימוץ נוסף של בלוקצ’יין בתעשיית המשחקים, אך עיבוד תשלומי קצה הוא לא בהכרח מה שיתפוס את דמיונם של מפתחים לגבי הפוטנציאל של בלוקצ’יין. “

עוד הזכיר יונג כי כל עוד לבעל הקניין הרוחני נוח עם התנאים המוסכמים, המקרה העסקי לבלוקצ’יין ניכר בכל הנוגע לניהול תמלוגים. עם זאת, הוא ציין כי זה חייב להיות הגיוני כלכלי גם עבור מפתחי המשחקים: “המפתח יהיה אם מיקרוסופט תוכל לספק את סוג הכלי plug-and-play למפתחים שיספקו מספיק הצעת ערך כדי לקזז חיתוך של מיקרוסופט נתח של עוגת מלוכה בתמורה. “

נקודה מעניינת נוספת שיש לקחת בחשבון היא כיצד יסתדר פיתרון זה עם אסימונים לא דלקתיים, שהפכו למרכיב מרכזי במערכת האקולוגית של משחקי הבלוקצ’יין ולעתים קרובות נסחרים בשווקים משניים.

סבסטיאן בורגט, נשיא ארגון Blockchain Game Alliance – ארגון המסייע לקידום הבלוקצ’יין בתעשיית המשחקים – אמר ל- Cointelegraph כי נכסים דיגיטליים כמו NFT יכולים להכניס עידן חדש למעורבות נוספת בין יצרני תוכן, פלטפורמות משחקים ומפתחים, כמו גם הקהל שלהם: “לדעתי ל- NFT יש את הפוטנציאל הגדול מכולם מכיוון שהם יכולים לאפשר חלוקה מחדש של תמלוגים למחזיק ה- IP בכל סחר משני בין משתמשים.”

בורג’ט הצביע על כך שפתרון הבלוקצ’יין של מיקרוסופט ו- EY משמש רק כפתרון לניהול מסמכים עבור תעשיית המשחקים. אמנם זה פותר נקודות כאב גדולות, אך בורגט הזכיר שהוא אינו יוצר הזדמנויות עסקיות חדשות ליוצרי תוכן. עם זאת, NFTs מסוגלים להרחיב את טווח ההגעה של יוצר תוכן, מכיוון שנכסים דיגיטליים אלה מייצגים אמנות ייחודית, מוסיקה, פריטי אספנות ועוד שניתן לסחור בין משתמשים בקלות..

אמנם נקודות אלה מקהילת המשחקים בהחלט תקפות, אך Fewel סבור כי האתגר הגדול ביותר הוא לגרום לעסקים לאמץ טכנולוגיה חדשה כמו בלוקצ’יין:

“אנו עושים דברים שמעולם לא נעשו לפני כן, אך על ידי היותנו אובססיביים ללקוחות ומיישמים חשיבה לצמיחה, אנו נשארים ממוקדים במטרה הסופית לספק עסקאות אוטומטיות שקופות, תואמות, בין מיקרוסופט לשותפיה.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map