לראות עין בעין? תעשיית הקריפטו צריכה להתחיל לאמץ רגולציה

מאז ריצת השוורים הקריפטו השופעת של 2017, הרגולטורים הגדילו את פעילותם בענף. גופי שלטון בארצות הברית כמו נציבות ניירות ערך, משרד המשפטים והנציבות לסחר בחוזים עתידיים על סחורות רדפו אחר סוגים שונים של אכיפה משפטית.. 

החל מדצמבר 2020 חלה דחיפה רגולטורית נוספת, כולל הצעה של רשת אכיפת הפשעים הפיננסיים שמטרתה הגברת שעון יתר של ארנק הצפנה. מה חושבים כיום שחקני תעשיית הקריפטו על רגולציה?

דין סטיינבק, מייסד שותף של Horizen Labs, אמר ל- Cointelegraph כי אכן, בשילוב עם המעורבות המוסדית הגוברת, “הודעות מגופים כמו ה- SEC, OCC, IRS ו- FinCEN הפכו לסדירות יותר.” הוא הוסיף: “במהלך החודשים האחרונים, המשכנו לראות עלייה באימוץ מוסדי של ביטקוין / מטבע קריפטוגרפי לאט אך בטוח לסגור את הפער החינוכי בין מימון מסורתי למבוזר.”

מי הרגולציה נותרים עכורים

במהלך שנת 2020, מספר גופים ואינדיבידואלים גדולים, כולל MicroStrategy, MassMutual, Square ו- Paul Tudor Jones, חשפו את הרכישות הגדולות שלהם של ביטקוין. בשנים 2019 ו- 2020 הגדילו הרגולטורים בארה”ב את פעילותם במרחב, הן מבחינת האכיפה והן מבחינת הבהירות.

“עם זאת, הודעות ותקנות אלה לעיתים מפותלות ולא ברורות, מה שבתורן הופך אותן לחסרות משמעות ומוטעות בעיני קהילת הקריפטו”, אמר שטיינבק והוסיף:

“מה מונע יצירת רגולציה שקופה והוגנת? מי שמנסח תקנות אלה אינו מתקשר עם קריפטו ביום יום. אם נוכל לשנות את המערכת בה נוצרות ההודעות, הכללים והמדיניות הללו, הקהילה עשויה להיות יותר פתוחה להצבת התקנות המוצעות. “

השנתיים האחרונות בערך הניבו מספר פעולות רגולטוריות. משרד מבקר המטבע נתן לבנקים לאומיים מובן מאליו לשמירת הצפנה. שירות המסים הפנימיים ניסה להבהיר מיסים, למרות שמאמץ הסוכנות הוסיף בלבול בתהליך. מס הכנסה הוסיף לשאלות בדבר בעלות על נכסים דיגיטליים לטופסי הדיווח על המס.

לאחרונה, CFTC ו- DoJ הלכו על החלפת נגזרות קריפטו BitMEX, ה- SEC הגישה תביעה נגד Ripple, בטענה כי נכס ה- XRP שלה הוא נייר ערך, ו- FinCEN הציע כלל לפקח על זרימת הכספים לארנקי הצפנה המשמורים על עצמם, וכן כמו בין פלטפורמות.

“בתור ענף עברנו כברת דרך ארוכה אבל באותה המידה רק התחלנו”, אמר קונסטנטין ריכטר, מייסד ומנכ”ל בלוקדאמון, לקוינטלגרף כשנשאל על מחשבותיו בנוגע לרגולציה הקריפטו הנוכחית והוסיף: “בשנה האחרונה נראה כי רגולטורי הצפנה נעים מהר יותר ושואלים שאלות טובות יותר – לא שאלות קלות יותר כשלעצמן.”

ריכטר ציין הזדמנות נוכחית להדריך גופי שלטון ללמוד יותר על הענף. הוא הוסיף:

“אני חושב שאנחנו קולקטיביים לקדם את מיטב יכולתנו לעודד וליידע את הרגולטורים על הדרכים הטובות ביותר עבורם להיות שותפים לחדשנות עם תעשיית הקריפטו ככלל וגם לחוקק עוד אמצעי הגנה וסטנדרטים הנדרשים להמשך המוסדיים. ואימוץ המיינסטרים. “

מבחינת השלטון הממשלתי המשכיל, הבחירה של הנשיא ג’ו ביידן ליו”ר ה- SEC, גארי גנסלר, תביא ככל הנראה שפע של ידע קריפטו לתפקידו. גנסלר העביר קורס בנושא קריפטו ובלוקצ’יין בבית הספר לניהול של מכון הטכנולוגיה של מסצ’וסטס. הדיווח האחרון על Cointelegraph חושף את הידע העצום של גנסלר בענף.

ויסות נכסים דיגיטליים אינו מושג זר


“ויסות הקריפטו תמיד היה נושא חשוב, עם חדשות או אפילו רק שמועות שגרמו לתנודות מחירים משמעותיות בעבר”, אמר פיליפ סאלטר, ראש פעולות הכרייה של כריית ג’נסיס, ל- Cointelegraph..

הרגולציה גדלה בהתאם לצמיחת הקריפטו כמחלקת נכסים. חלק מהיציאה מאזור אפור רגולטורי יכול לכלול סוכנויות ממשלתיות שמגישות הערות מהמגזר. משתתפי התעשייה, למשל, הציפו את FinCEN עם הערות לאחרונה על הרגולציה המוצעת על ידי הגוף השולט בארנק הקריפטו.

“אנו רואים דיון הרבה יותר פתוח וידע בנושא ויסות קריפטו לאחרונה”, אמר סלטר. “נראה כי הנושא הגדול הגדול הוא אם KYC נדרש לארנקים אישיים ולאחזקות מטבעות”, הסביר והוסיף:

“יש לכך השלכות משמעותיות ואולי יגרום לבהלה מסוימת אם יותקנו בארה”ב. אני חושב שבאופן כללי, זה הכי טוב שלא לדאוג יותר מדי לשמועות ולתקנות לטווח הקצר, אלא במקום לקחת צעד אחורה ולהכיר בכך. ייקח שנים להגיע למסקנה סופית בנושא ויסות הקריפטו. אנחנו מדברים על מהפכה פיננסית כאן, בוודאי יהיו קרבות. “

אריק פינמן, רוכש קריפטו מוקדם שהפך למיליונר באמצעות השקעותיו בביטקוין, רואה ברגולציה נקודת חשיבות ארוכת שנים. “הרגולציה הייתה מאז ומתמיד האתגר הגדול ביותר בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, ולדעתי הייתה קצת הפסקה עם כמה מהסערות הפוליטיות המתמקדות בדברים אחרים”, אמר פינמן לקוינטלגרף והוסיף:

“תחת הממשל החדש, תומכי מטבעות קריפטו יצטרכו לעשות כמיטב יכולתם לעבוד עם הממשלה כדי ליצור תרחישים של win-win.”

כאשר ארה”ב ממשיכה לאשש את תפקידיה בממשלתה לאחר מעבר נשיאותי ב -20 בינואר 2021, נותר לראות את האווירה סביב רגולציה בקריפטו. גנסלר כיו”ר ה- SEC יביא לוועדה שפע של ידע קריפטו, שעשוי לסלול את הדרך להסדרה משכילה.

ג’נט ילן, בחירת מזכירת האוצר של הנשיא, לעומת זאת, דואגת לתפקיד הקריפטו בעסקאות פליליות, על פי הערותיה האחרונות. בינתיים, בתעשייה ממתינים להתפתחויות חדשות בהצעת תקנת הארנק של FinCEN, שבגינה האריכה הסוכנות לאחרונה את תקופת ההערות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map