עליית הקריפטו: ביטקוין מציב ציוני דרך אך אלט יכולים להיות עצמאיים

ב- 8 בדצמבר, בדיוק לפני חודש, Bitcoin הסתובב סביב 18,700 $, כאשר אנליסטים רבים התלבטו בשאלה האם נכס הדגל יצליח לשמור על המומנטום השורי שלו ולחצות את ערכו הגבוה בכל הזמנים קרוב ל -20,000 $. ובכן, כמה מהר הדברים השתנו מאז מכיוון שבתוך תקופה של 30 יום בלבד ביטקוין (BTC) הצטמצם שוב ושוב לכדי ATH חדשים, ואף עלה על מחסום 41,000 $..

במהלך שבעת הימים האחרונים, BTC הציגה צמיחה משמעותית של כ -41%, כאשר הנכס הדיגיטלי נראה כאילו פורץ דרך בכל יום שעובר. עם זאת, הדבר הוביל לכך שהמשקיעים נעשים עצבניים יותר ויותר מכיוון שיש רבים שמיד זוכים לפלאשבקים מההתרסקות 2018 שהביאו לכך שרוב המטבעות הקריפטוגרפיים התרסקו קשה תוך מספר ימים.

בהקשר זה, תורם Cointelegraph Markets, מיכאל ואן דה פופה, מאמין כי בעוד ש 2020 הייתה שנה מדהימה לקריפטו, כולם צריכים להתכונן ל”תיקון בריא “בעתיד הקרוב. עם זאת, עבור רבים, זה יכול לשמש הזדמנות שאין כמותה מכיוון שיש אוכלוסייה הולכת וגוברת של חובבי קריפטו מתחילים שרוצים כעת חתיכת פעולה, ולא רק ביטקוין. בעניין אמר ואן דה פופה: “ככל שהביטקוין עולה גבוה יותר, כך כסף מגיע לשוק ויותר כסף יכול לזרום לעבר אלטקוינים.”

מה גורם ל- BTC להמריא?

הסיבות למומנטום של ביטקוין מרובות, החל מהעובדה שהתעשייה כולה הייתה בשוק דובים ממושך לאורך כל 2018 ו 2019, אך למרות השפל, הצטברות מעולם לא עצרה.

נרטיב אחר שמתעלם ממנו לעתים קרובות קשור לחצי BTC האחרון, שכן פעם אחר פעם, נתונים היסטוריים הראו כי כארבעה עד שישה חודשים לאחר כל מחזור, ערך המטבע הדיגיטלי המוביל לוקח תפנית חדה כלפי מעלה – דבר שקרה הפעם. מסביב גם כן.

לא רק זאת, נראה שהנכס הדיגיטלי צודק במעקב עם מודל המניות לזרם, שנוצר על ידי המשקיע המוסדי ההולנדי PlanB. על פי מודל S2F, המחסור משמש כמדד המגדיר לכימות הערך של הביטקוין. ובעוד שרוב האנשים משתמשים במערך כדי להעריך את הערכת השווי העתידי של BTC, PlanB טוען כי ניתן להשתמש במודל S2F גם ביחס לזהב וכסף, כמו גם לנכסים אחרים..

# ביטקוין דגם מלאי-לזרום במסלול .. כמו שעון pic.twitter.com/x7o8mwbzj7

– PlanB (@ 100 טריליון דולר) 7 בינואר 2021

בן ג’ואו, מנכ”ל חילופי מטבעות החליפין של ביטקוין, אישר כי מדובר ב”הזרמה המוסדית המניעה ביטקוין “, והוסיף כי יש כיום רמת הסכמה, או לכל הפחות, לחץ עמיתים בין פינות מסוימות בעולם המוסדי שיש ביטקוין. פורטפוליו: “בוודאי, אלו שיש להם קהל לקוחות צעיר יותר מרגישים צורך להגדיל את החשיפה שלהם ל- BTC.”

עומר חן, מנכ”ל הבורסה של ZB.com, מאמין שקנייה מוסדית פשוט שימשה כזרז לביטקוין ולא הייתה המניע העיקרי למומנטום השורי שלו. הוא אמר ל- Cointelegraph כי המשקיעים, הן מהמגזר המסורתי והן מהמגזר הצפני, הם למעשה ב תזהר למקלטים אלטרנטיביים, המכוונים לעבר הזהב והעצרתו במהלך תחילת מגיפת ה- COVID-19:

“ככל שאנשים ומוסדות לומדים יותר על התכונות והיתרונות שלו, הביטקוין הפך למקלט אחר לבחירה עבור כסף. בשילוב עם הידיעה השלילית האחרונה על חיסוני COVID-19, המשקיעים מאבדים יותר ויותר אמון במימון המסורתי ובהתאוששות הכלכלית העולמית, מה שהופך את המקרה השורי לביטקוין לחזק עוד יותר. “

האם אלטקוינים קשורים באופן בלתי נפרד ל- BTC?

כאשר הביטקוין צועד הלאה, ואפילו חוצה את רף 41,000 $, אין להכחיש כי הזינוק ראה גם מספר אלטקוינים בולטים ממריאים לגבהים חדשים. בהקשר זה, במהלך השבוע האחרון, Ether (ETH), Stellar (XLM) ו- Cardano (ADA) הציגו עליות בולטות של 70%, 128% ו- ​​70% בהתאמה..

אך האם הגורל הפיננסי של 10 האלטקוינים המובילים בשוק תמיד יהיה מקושר לביטקוין? עד כה, הערך של ETH ו- Litecoin (LTC) המשיך להציג מתאם כבד עם BTC בכל פעם שהאחרים עדים לתנועת שוק גדולה כלשהי. עם זאת, את’ר עשוי לבוא לעצמו כנכס עצמאי, למרות שהוא עדיין לא עבר את ה- ATH לשנת 2018 של 1,448 דולר..

ת’ור צ’אן, מנכ”ל AAX להחלפת נכסים דיגיטליים, סבר שלמרות שהמונח “עונת אלט” משמש לעתים קרובות בכל פעם שהאתר או אלטקוינים אחרים מתחילים לעלות, המשמעות שלו השתנתה עם הזמן. הוא הצביע על שוק 2017 כאשר הכל היה קשור לפיצוץ בחדשנות סביב הצעות מטבע ראשוניות ועל אנשים “להתעשר מהר ככל האפשר.” מאז, הוא מאמין שהשוק התפתח מאוד: “כעת, הגידול באלטקוינים הוא יותר על פיזור הפורטפוליו, ניהול סיכונים ואיזון מחדש כאשר הסוחרים מממשים את רווחי הביטקוין שלהם.”

ראוי להכיר בכך שרוב האלטקוינים, למעט כמה כאלה כמו ETH, עדיין נופלים במידה רבה מחוץ לרדאר של עניין מוסדי. עם זאת, עם קידומו של הביטקוין כפי שהיה, יתכן שמשקיעים בינוניים עד גדולים רבים יראו את ETH ושאר אלות בולטות כמועמדים פוטנציאליים לגל האימוץ הבא. בהקשר זה, ג’יי האו, מנכ”ל חילופי המטבעות OKEx, הדגיש בפני Cointelegraph:

“טבעי שיהיה זליגה מסוימת למטבעות קריפטוגרפיים אחרים כאשר את’ריום יהיה הראשון בתור כפרויקט מבוסס וארוך טווח בענף. בעוד של- BTC בהחלט יש את ההכרה החזקה ביותר במותג, את’ריום לא נעלם מעיניו והיה בשימוש על ידי ה- FSI הגדולים ביותר כמו JPMorgan ו- Santander. “

עוד ציין כי לאתר יש יסודות חזקים מאוד וכתוצאה מכך עורר את האינטרס של משקיעים מוסדיים רציניים, כמו TD Ameritrade ו- Arca Labs. לא רק זאת, אלא שאת’רום היא הפלטפורמה הנבחרת עבור פרויקטים רבים של מטבעות קריפטו ועומדת מאחורי המומנטום הענק של DeFi שהמריא ברצינות בשנה שעברה.

האו מאמין שלמרות שביטקוין קיבל למעשה אור ירוק, כמו גם אתר במידה מסוימת, מצד משקיעים מוסדיים, אין לומר זאת לגבי כל שאר המטבעות הקריפטוגרפיים: “אני לא מאמין שאנחנו יכולים לומר בביטחון שה- alt העונה תהיה גדולה או ארוכה כמו הקודמת, מכיוון שרוב הדולרים המוסדיים עדיין זורמים ל- BTC. “

האם ההייפ הקריפטו אמיתי?

אמנם הנרטיב של “ביטקוין שהוא בועה” עדיין לא יצא לפועל, אך עדיין ישנם אנשים מתחום הכספים המסורתי שממשיכים לחזור על ההצהרה כמנטרה, בתקווה שהרגשות האנטי-קריפטיים שלהם אכן יתגשמו בשלב מסוים..

למשל, רק בחודש שעבר, הכלכלן הנודע דייוויד רוזנברג אמר בלומברג שהוא מאמין שהביטקוין נמצא בבועה ומשקיעים לא מבינים איך ההיצע שלו עובד, והוסיף: “נראה שכולם מאמינים שנגיע למכסה ההיא של 21 מיליון על מגבלת ההיצע, אבל באמת אין שום דבר ב פרוטוקול המציע כי אספקת הביטקוין לא יכולה לעלות ברגע שנמלא את הגבול הזה. “

קשורים: שיאי מחירי הביטקוין החדשים מחזירים תפיסות מוטעות ישנות לגבי BTC וקריפטו

כפי שאמר פעם איש חכם, “עובדות לא אכפת להם מהרגשות שלך”, כפי שמודגש על ידי העובדה שתעשיית הקריפטו רואה ביקוש מוסדי חסר תקדים לביטקוין, במיוחד עם כניסתם של שחקני מפתח רבים, כמו MicroStrategy, Guggenheim. , SkyBridge Capital, Square ו- PayPal לחלל. בנוסף, משרד מבקר המטבע העניק לאחרונה לבנקים בארה”ב הרשאה להתייחס לחסימות ציבוריות כאל סוג אחר של תשתית התנחלויות, וכן איפשר לבנקים להציע שירותי שמירה על נכסים דיגיטליים..

בכל הנוגע לאלטקוינים, בורסת הנגזרים הפיננסיים הגדולה בעולם, קבוצת מרכנתיל שיקגו, הודיעה סוף סוף על תוכניותיה להשיק מוצר עתיד חדש של ETH בתחילת 2021. כתוצאה מהתפתחות זו, בחודש פברואר, לסוחרים תהיה הזדמנות. לשער על הערכת השווי הכספי העתידי של Ether באמצעות מערך מוסדר לחלוטין.

ההנפקה, המכונה CME CF Ether Reference Rate, תסייע בחשיפת הצפנה למגוון רחב של משקיעים, סוחרים ומשקיעים, מה שיאפשר גילוי מחירים טוב יותר ובסופו של דבר יגביר את האימוץ במעגלים המוסדיים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map