בטוח וסאונד: זהות דיגיטלית מגובה בלוקצ’יין בעידן פוסט קורונה

לאחר שבילו חודשים במנעול, החלו מדינות ברחבי העולם להסיר את הוראות ההזמנה בבית שנאכפו עקב מגיפת הנגיף. עם זאת, כאשר מדינות נראות להיפתח מחדש, וסטודנטים ועובדים חוזרים לבתי ספר ולמשרדים, קיים חשש שמקרי וירוס העטרה יעלו. בניסיון להקל על החששות הללו, מספר חברות בלוקצ’יין מפתחות פתרונות זהות דיגיטליים מבוססי בלוקצ’יין שנועדו לעזור לאזורים להיפתח מחדש בבטחה..

חברת הסטארט-אפ הזהות הדיגיטלית Civic Technologies נכנסה לאחרונה לשותפות עם Circle Medical, שלוחה של בית החולים UCSF Health בסן פרנסיסקו, שתאפשר לחברות עם יותר מ -500 עובדים לבדוק אם כוח העבודה שלהן נבדק ל- COVID-19. המכונה “מפתח הבריאות מאת סיוויק”, פיתרון זה יאפשר למעסיקים לראות את התוצאות של כל בדיקת COVID-19 שנלקחו על ידי עובדיהם. יתר על כן, לאחר פיתוח חיסון, המעסיקים יוכלו לקבוע אם עובדיהם קיבלו את הטיפול.

באופן דומה, בית החולים הים התיכון בקפריסין הודיע ​​רק על פריסת פלטפורמת ניהול נתונים רפואיים מבוססי בלוקצ’יין בשם “E-NewHealthLife.” פלטפורמת המעקב פותחה על ידי חברת VeChain וחברת פתרונות הבריאות הדיגיטליים I-Dante לאחסון תוצאות הבדיקה של COVID-19.

לפי CyprusMail, הפלטפורמה מייצרת דרכון בריאות דיגיטלי, שהוא כרטיס לא מוצפן שמוצפן בו חולים יכולים להשתמש כדי לזהות את עצמם באופן אוטומטי בעת ההרשמה לחדר המיון של בית החולים. הדרכון מאוחסן בתוך אפליקציה ניידת בשם E-HCert, העוקבת אחר הנתונים הרפואיים של כל מטופל וניתנת לשיתוף לפי הצורך..

מנהל המערכת האקולוגית ב- VeChain, דימיטריס ניוקלאוס, אמר עוד ל Cointelegraph כי כל מי שמגיע לשדה התעופה הבינלאומי של לרנקה בקפריסין יקבל כעת אפשרות לקבל את תוצאות הבדיקה של COVID-19 באמצעות E-HCert, שכן הוכחת בריאות היא דרישה הנוכחית להיכנס. המדינה.

מייסד שותף של מכון המחקר Blockchain ומחבר מהפכת השירותים הפיננסיים, אלכס טפסקוט, אמר ל- Cointelegraph כי פתרונות הוכחה לבריאות כמו אלה מתחילים למלא תפקיד מרכזי, מכיוון ש- COVID-19 הדגיש את הפוטנציאל לנתוני בריאות ו ניהול זהות:

“מגיפה זו הוכיחה את הצורך בגישה נוחה למידע הפרטי של האנשים, בכדי לסייע בהפגת התפשטות, תוך שהיא מראה לנו את הסיכונים ללכת רחוק מדי, כאשר סין היא דוגמה למדינה שאין לה גבולות בכל הנוגע לפגיעה בפרטיות הפרטית. . בלוקצ’יין במובנים רבים התגלה כגשר בין הרצונות הללו, ומאפשר לנו לגשת בקלות לנתונים רגישים, תוך הגנה על הפרטיות האישית. “

הצבת נתונים אישיים ברשת בלוקצ’יין

טפסקוט הסביר עוד כי נהיה קל יותר לדמיין זהות דיגיטלית המאוחסנת בארנק דיגיטלי. הוא ציין כי מקרה שימוש זה הוא כיצד ניתן למנף בלוקצ’יין בבריאות לאחסון מאובטח של זהויות ברשתות מבוזרות:

“זהות דיגיטלית בבלוקצ’יין גורפת את מיצוי כל נתוני הבריאות והעסקאות היומיומיים שלנו – מהנתונים הביולוגיים שלנו ועד הרכישות או המיקום שלנו בכל נקודת זמן – ומגנה עליהם ומאפשרת לכל אחד מאיתנו להשתמש בו בכל מקום שנרצה.”

מייסד ומנכ”ל Civic, וויני לינגהאם, אמר ל- Cointelegraph כי בעוד Health Key הוא מושג חשיבה קדימה (מכיוון שעדיין לא פותח חיסון COVID19), מקרה השימוש המסוים הזה עובד היטב, מכיוון שארנק Civic נועד לאחסן נתונים אישיים. המרכיב את הזהות הדיגיטלית של המשתמש.

“מפתח הבריאות של סיוויק שוכן בארנק הסיוויק, המאכלס באופן מקורי הן את זהות המשתמש והן את נכסי ההצפנה באפליקציה ניידת אחת, אם רלוונטי. המשתמש נמצא בשליטה מוחלטת במידע האישי שלו, הכולל אלמנטים של זהות כמו אלה שנמצאים במסמך ממשלתי כמו רישיון נהיגה, ויכלול בקרוב נתוני הוכחת בריאות באמצעות מפתח הבריאות שלהם. “

הארנק של סיוויק בנוי על בלוקצ’יין את’ריום. לינגהם הסביר כי חוזים חכמים של Ethereum פועלים בכדי להבטיח שמשתמש הוא הבעלים של הזהות הדיגיטלית שלהם, וציין כי אלה מסייעים בהחלפת זהויות עם מבקשי זהות ואימות זהויות עם מאמת זהויות..

לאחר שהתקבלו בקשות זהות, אגרה מוסכמת באסימון של סיוויק (CVC) מוכנסת לחשבון נאמנות, מה שמאפשר לצדדים שלישיים לגשת למידע למידע אישי. כאשר מתקיימת הבקשה ומתקבלת הגישה, שכר הטרחה בפקדון משתחרר.

בניגוד למפתח הבריאות של Civic הממנף את בלוקצ’יין את’ריום, אפליקציית E-HCert בנויה על הצפנה, כלומר נתוני המטופלים אינם נמצאים ישירות בבלוקצ’יין VeChain. Neocleous ציין כי החשיש, או טביעת הרגל, של תוצאות הבדיקה COVD-19 הוא המידע היחיד שהונח בבלוקצ’יין VeChain. “Blockchain היא השכבה האחרונה לפני שהיא מגיעה לשכבות האחרות שהנתונים צריכים לעבור כדי להיות תואמות את תקני ה- GDPR וה- HealthCare של אירופה”, אמר Neocleous.

מעניין שאמנם גם Health Key וגם אפליקציית E-HCert דורשים מידע מזהה אישי מהמשתמשים, כמו רישיון נהיגה או דרכון, אבל אב טיפוס מבוסס בלוקצ’יין מאוס קוסטה ריקה דורש רק תרומת דם כדי להוכיח את זהותם הדיגיטלית. המכונה “בנק חיים”, זו יישום שנועד לתמרץ אנשים לתרום דם, שכן חלה ירידה חדה בתרומות הדם בעקבות התפרצות COVID-19.

מייסד שותף של EOS קוסטה ריקה, אדגר פרננדז, אמר ל- Cointelegrah כי Lifebank בנויה על ה- block.EOS.IO ונועדה ליצור מעגל של החלפת ערך בין גורמים שונים. במקרה זה, אפליקציית Lifebank מחברת בין שלושה משתמשים ספציפיים – תורם דם זכאי, מרכז תרומות ועסק מקומי משתתף הנקרא ספונסר..

לדברי פרננדז, אנשים שבוחרים לתרום דם דרך Lifebank צריכים להירשם רק עם שם חשבון וסיסמה של תשע תווים לצורך יצירת חשבון בלוקצ’יין EOS.IO. “המידע היחיד הנדרש הוא שם משתמש, אין צורך במידע KYC אחר, מכיוון שדם המשתמש תמיד יוכיח שהם אנושיים”, אמר פרננדז..

פרטיות וביטחון פונים למיינסטרים

חשוב גם לציין שפתרונות אלה תואמים לתקנה הכללית של האיחוד האירופי להגנת נתונים על מנת להבטיח את פרטיות המטופלים. לינגהם הסביר כי משתמשי Health Key יכולים למנוע גישה מאישורים בהתאם לתקנות. הוא הסביר עוד כי אין אפילו לסיוויק גישה לנתוני משתמשים, מכיוון שהיא ממנפת הוכחות אפסות-ידע, המאפשרות למשתמשים לבחור מי יכול לגשת למידע מסוים..

Neocleous הזכיר שלמרות שתוצאות הבדיקה של COVID-19 מועלות אוטומטית לבלוקצ’יין הציבורי של VeChain, על המטופל לספק את האישור להציג את תוצאותיהן באפליקציית E-HCert. “כאשר רופא מעוניין להציג את הרשומות הרפואיות של המטופל, מוצגת הודעה מהאפליקציה והמשתמשים יכולים להחליט אם לשתף את זה או לא,” אמר Neocleous.

לטענת Neocleous, המקרים הנפוצים ביותר לשיתוף תוצאות הבדיקה היו עבור אזרחים שחוזרים לקפריסין מחו”ל או מי שרוצה לחזור למקומות עבודה ודורשים הוכחת בדיקה..

בשל האופי הפרטי והמאובטח של רשתות בלוקצ’יין, פתרונות כאלה יכולים מאוד להתגלות כמושכים אנשים שאינם מכירים מטבעות קריפטוגרפיים אך רוצים לאחסן באופן מאובטח את המידע הבריאותי האישי שלהם בארנק הצפנה..

לדברי לינגהם, יותר מ -100,000 איש כבר רשומים ברשימת ההמתנה כדי לגשת למפתח Health על ידי Civic. הוא ציין כי כיום נערכות בדיקות נוגדנים ל- COVID-19. Neocleous הזכיר עוד כי יותר מ -2,700 אנשים הורידו את אפליקציית E-HCert בשדה התעופה של לרנקה וביקשו לקבל עליה את תוצאות הבדיקה COVID-19..

באשר לשותפה של סיוויק, Circle Medical, החברה תספק בדיקות לחברות המעוניינות באזור מפרץ סן פרנסיסקו ותתרחב לתחומים אחרים לפי הצורך. מנכ”ל Circle Medical ומייסד משותף, ג’ורג ‘Favvas, אמר ל- Cointelegraph:

“אני חושב שבאופן מסורתי, הייתה הפרדה ברורה בין נתוני הבריאות של העובדים לבין מעסיקיהם. אולם זהו מקרה ייחודי בו מעסיקים אכן זקוקים למידע על מנת לאפשר לאנשים לחזור למקומות העבודה ואני חושב שנראה צורך הולך וגובר בפתרונות הוכחת בריאות. “

התגברות על אתגרי שיתוף נתונים

למרות שפתרונות אלה הם מהפכניים, יש להציג הנחיות ונהלים לשיתוף נתונים על מנת שפתרונות הבלוקצ’יין בבריאות יוכלו להשתתף במיינסטרים. לדברי טסקוט, רבים מהפתרונות שהוזכרו לעיל דורשים הנחיות לשיתוף נתונים על מנת להצליח. “זו הסיבה שקונסורטיות וארגונים בעלי כוח מתכנס חשובים מכיוון שהם מאפשרים לנו להתכנס לפיתוח מסגרות משותפות וסטנדרטים בתעשייה”, אמר..

למרבה הצער, תעשיית הבריאות עשויה להיות מסייגת לחדש. ממצאים מסקר הבלוקצ’יין העולמי של דלויט משנת 2020 מצביע שמתוך 1,488 מנהלים בכירים, 63% רואים בזהות דיגיטלית “חשובה מאוד”. עם זאת, רק 9% ראו כי השימוש בזהות דיגיטלית מתקדם בענף הבריאות.

אמנם זה עשוי להיות, אך פתרונות שיתוף נתונים המיועדים לתעשיית הבריאות נמצאים בעיצומם. לדוגמא, סטארט-אפ הבלוקצ’יין Duality Health נכנס לאחרונה לשיתוף פעולה עם אוניברסיטת טקסס בבית הספר לרפואה של Dell באוסטין כדי לקבוע כיצד ניתן למנף זהות דיגיטלית על מנת להבטיח שיתוף יעיל של נתוני בריאות בין חולים לבתי חולים שונים..

מנכ”ל Duality Health, קלייטון סאליבה, אמר לקוינטלגרף כי החברה יצרה אב-טיפוס לפתרון זהות חולה הממנף זיהוי בלוקצ’יין וזיהוי פנים. הפיתרון נועד לזהות במדויק, לנהל, לעקוב ואז לקשר את המידע הבריאותי של המטופל על פני מתקנים שונים. סאליבה אמרה:

“עקב COVID-19, יש צורך גדול יותר בצורת זיהוי מדויקת, מיידית ונטולת מגע. הפיתרון שלנו מאפשר למטופל להיכנס לבית חולים או למרפאה ולהירשם או לבצע צ’ק-אין באמצעות זיהוי פנים. באמצעות מינוף הבלוקצ’יין, המטופלים יזוהו ויקושרו את רשומות הבריאות האלקטרוניות שלהם, ללא קשר לבית החולים בו הם מבקרים. “

סאליבה הסביר כי החברה משתמשת בבלוקצ’יין ציבורי משלה, המכונה Dynamic, כדי לאפשר שיתוף מאובטח של נתוני חולים בין ארגוני בריאות. דינמי הוא מזלג של הבלוקצ’יין של ביטקוין ומשמש לאחסון חשיפות של זהות המטופל, ומאפשר אימות מזהה ציבורי, תוך שמירה על פרטיות נתונים רגישים. Hyperledger Fabric משמש גם כשרשרת צד פרטית, המאפשרת גישה לנתונים רגישים בבתי חולים שונים המבקשים מידע על המטופל..

לדברי סליבה, מקרה שימוש ספציפי שבדיקות הדואליות נבחנת עם בית הספר לרפואה של Dell היא מערכת לניטור מחלות שניתן לקשר לרשתות בריאות ממלכתיות ופדרליות. המערכת תבטיח כי מידע על חולים הבודקים חיובי ל- COVID-19 יהיה זמין באופן מיידי הן ברמה הממלכתית והן ברמה הפדרלית. נכון לעכשיו, מידע זה נלכד ברמת המדינה בארה”ב הביא בפערים גדולים בין הסטטיסטיקה שמדינות מדווחות לממשל הפדרלי.

מקרה השימוש הזה הוא נהדר בתיאוריה, אך הנחיות ממלכתיות ופדרליות לגבי אופן חלוקת הנתונים בין השניים עדיין נדרשות בכדי להבטיח שפתרון כמו Duality יעבוד..

בכל הנוגע למפתח הבריאות של סיוויק, Favvas של Circle Medical העיר כי אתגר להתקדם יהיה לעמוד במדיניות המשתנה בין המעסיקים. למשל, במוסד סיעודי יהיו הנחיות שונות לעובדים שחוזרים לעבוד לעומת אלו של בית קפה.

אמנם עדיין לא הושגו הנחיות ברורות, אך Favvas צופה כי מעסיקים ככל הנראה יקבעו מדיניות על פי הנחיות הממשלה והדרישות הספציפיות של עסקיהם. לאחר ההנחיות, רשומות הבריאות העומדות בבסיס העובדים יעברו במדיניותן כדי לקבוע אילו אנשים יכולים לחזור בבטחה למסגרות הציבוריות.

דאגה נוספת היא האם מטופלים ירצו לאחסן את נתוני הבריאות האישיים שלהם בתוך ארנקים מטבעות קריפטוגרפיים או יישומים המופעלים באמצעות blockchain. זה המקרה, Favvas הזכיר כי הטכנולוגיה לרוב עובדת הכי טוב כשהיא “קצת בלתי נראית”. הוא הגיב:

“אני חושב שחשוב שהמטופלים יבינו וישאלו שאלות על מה שקורה למידע האישי שלהם. אבל האם כל המשתמשים צריכים לדעת את האגוזים והברגים של אופן פעולת הבלוקצ’יין? אני לא חושב שכן. לרוב האנשים יהיה אכפת רק אם הם מסוגלים ללכת לעבודה, תוך שמירה על פרטיות רשומות הבריאות שלהם. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map