טכנולוגיה מבוזרת יכולה להגן על פעילים מפני תקלות במדיה חברתית

ההפגנות בארצות הברית נגד אכזריות משטרתית וגזענות מערכתית שעוררה רצח ג’ורג ‘פלויד על ידי קצין המשטרה לשעבר במיניאפוליס, דרק שובין ב -25 במאי, לא מראים סימנים להפסקה..

עצרות וצעדות נמשכות בערים רבות כבר שלושה שבועות, עם אירועים מְאוּרגָן בכל 50 המדינות וכן לפחות 40 מדינות ברחבי העולם. הרג נוסף של גבר אפרו-אמריקאי באטלנטה, ריישרארד ברוקס – שהיה בְּעִיטָה מאחור פעמיים בזמן שנמלט מהמשטרה – הזין רק יותר דלק לשריפה.

מרבית האירועים אורגנו וקודמו באמצעות פלטפורמות מדיה חברתית מרכזיות בבעלות ארגונית כמו פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר. הקלות בתקשורת והיכולת להתחבר זו לזו שמציעות פלטפורמות גדולות אלו היוו כוח מניע מרכזי המאפשר לפעילים להתגייס במהירות ובהצלחה..

כאשר ערים ומדינות מתחילות לחשוף רפורמות שיטור בתגובה להפגנות הנרחבות, כאשר מועצת העיר מיניאפוליס תגיע עד הַצבָּעָה כדי לפרק את מחלקת המשטרה שלה, טענו תומכי הפרטיות כי מי שרציני להתנגד לצנזורה ולפיקוח ממשלתי צריך להיזהר מפלטפורמות ריכוזיות מכיוון שהן גופים נשלטים, למטרות רווח, ונתונות לכפייה מצד ממשלות. במקום זאת הם מצביעים על טכנולוגיות ופלטפורמות מבוזרות כבעלי פוטנציאל להיות דרך בטוחה יותר עבור פעילים לתקשר.

מדיה חברתית מרכזית מציבה סיכונים

נכון לשנת 2019, מוערך כי 72% מכלל המבוגרים בארה”ב להשתמש בתקשורת החברתית, ובהתחשב בנעילה הקשורה לווירוס-קורונא, אנשים היו מחוברים יותר מאי פעם. למארגנים של תנועת החומרים השחורים יש הסתמך על תכונת ה”סיפורים “של אינסטגרם כדי להודיע ​​למשתתפי המחאה על שינויים במיקום, ואילו אפליקציות סורקי המשטרה היו הורד בימים הראשונים להפגנותיהם של מאות אלפי אנשים, שרבים מהם פנו לטוויטר כדי לקחת “חובת סורק” ו מִשׁדָר תנועות שוטרים למפגינים.

פלטפורמות אלו מעניקות לפעילים ולמתנגדים יכולת חסרת תקדים לתקשר ולהתארגן, אך הם מנוהלים על ידי תאגידים רווחיים שבסופו של דבר נשמרים לבעלי המניות והממשלות. טוענים תומכי הפרטיות, מהווה פגם מהותי ביכולתם להיות בטוחים ועמידים בפני צנזורה.

מתיו הודג’סון, מייסד שותף טכני של פרוטוקול התקשורת המבוזר של מטריקס, אמר ל- Cointelegraph כי פלטפורמות אלה אינן משרתות את משתמשי הקצה מכיוון שהמודלים העסקיים שלהם אמורים להציג למשתמשים רגילים מודעות. על מנת לספק מודעות בצורה הטובה ביותר, הם אוספים כמויות גדולות של נתוני משתמשים המצטברים ונמצאים בסיכון להתעללות.

מכיוון שחברות מדיה חברתית הן גם גופים בבעלות פרטית, הם יכולים לבטל את הגישה של המשתמש לפלטפורמות שלהם מכל סיבה שהיא, במיוחד אם הם נתפסים כשנויים במחלוקת מדי או “לא מיינסטרים”, ציין ברוס שנייר, טכנולוג אבטחה וסופר. החלטות אלה משפיעות על הדיבור, האסיפה ויכולת הארגון, אמר והוסיף: “זו סוג מסוכן מאוד של מערכת להצמיד את הדמוקרטיה.”

לעתים קרובות, ההחלטה להסיר משתמש או את התוכן שלהם מתקבלת על ידי מנהלי תוכן בתשלום נמוך במדינות מתפתחות או על ידי אלגוריתם, ולא על ידי הנהגת החברה. Cointelegraph עצמה מצאה את אירוע החציון האחרון שלה של Bitcoin (BTC) שבוטל על ידי YouTube בשידור חי בגלל היותו “תוכן מזיק”.

שרון ברדפורד פרנקלין, מנהל המדיניות של מכון החשיבה ניו אמריקה המכון הטכנולוגי הפתוח, אמר ל- Cointelegraph כי החלטות אלגוריתמיות מביאות לרוב ל”מיקוד מפלה של מסרים, הגברת תוכן מזיק, או השתקה של קהילות שוליות “, וכי לפלטפורמות מוטלת האחריות” לנקוט צעדים לביקורת ושינוי האלגוריתמים שלהם, ולהימנע מדיכוי תנועות מחאה.

חברות ריכוזיות נצפות בפני ממשלות

בעלי המניות אינם הקבוצה היחידה שעל התאגידים לענות עליה. ארגונים גלובליים אלה נדרשים גם לעקוב אחר חוקי המדינות בהן הם פועלים ויכולים להתמודד עם לחץ עז לצנזר את תוכן שממשלות רואות בחתרנות. אפליקציית המסרים Telegram נאסרה ברוסיה מאז 2018, “חומת האש הגדולה” של סין חסימות גישה לאלפי אתרים, ואפילו לפלטפורמת ועידות הווידאו זום הודה לביטול חשבונות מבוססי ארה”ב מטעם ממשלת סין.

הנשיא דונלד טראמפ מוּצָע ב- 27 במאי כי ממשלת ארה”ב תוכל ליישם גישה דומה ולאסור אפליקציות או אתרי אינטרנט ספציפיים המשמשים פעילים לחילוק ולארגון הפגנות. טראמפ פעל אז על פי ההצעה מאת הַחתָמָה צו ביצוע המבקש להסיר הגנות קיימות המגנות על חברות מדיה חברתית מפני תביעות.

לוק סטוקס, מנכ”ל הקרן לתפעול בין-רשתות ועדים לבלוקצ’יין של כוורת – רשת חברתית מבוזרת – אמר לקוינטלגרף כי מכיוון שארה”ב יצאה מלעשות דברים רבים שמעולם לא חשבו שאפשר, זה לא יפתיע אותו אם הממשלה נקטה בכוונה לצנזור פלטפורמות מקוונות. עם זאת, פעולה זו תהיה מדרון חלקלק לעבר שחיקת זכויות האזרחים, הסביר:

“כל צורה של הגבלת חופש הביטוי מסוכנת מכיוון שזו הזכות שמאפשרת לנו לתקשר את המציאות של כל זכות אחרת. כאשר בעלי מונופול על ייזום כוח שולטים בנרטיב, זה דבר מסוכן מאוד לעם חופשי. “

לדברי פרנקלין, עם זאת, הסיכון הגדול עוד יותר הוא שפקידים עשויים לנסות לאסור הצפנה מקצה לקצה ולאלץ חברות טכנולוגיה להחליש את אבטחת המוצרים שלהם. פרנקלין התייחס למבואו של הסנאטור הרפובליקני לינדזי גרהם לחוק הזנחת פוגעני ומשגע של טכנולוגיות אינטראקטיביות, המכונה גם חוק EARN IT, אשר אוסר למעשה שימוש בהצפנה מקצה לקצה על ידי הפשטת הגנות משפטיות מחברות שעושות זאת. לא לציית לרשימה של שיטות עבודה מומלצות שאושרו על ידי הממשלה. עם זאת, יש לקבוע כי הנחיות אלה צפויות לכלול גישה ממשלתית לתוכן כל ההודעות. פרנקלין אמר לקוינטלגרף:

“הצפנה מקצה לקצה חיונית ליכולתם של פעילים ואנשים רגילים כאחד לתקשר בצורה מאובטחת. במיוחד מכיוון שמדינתנו מתעמתת עם אלימות משטרתית ומעקב נרחב, חשוב כי אנשים מסוגלים להביע את עצמם בבטחה ובבטחה. “

בעוד שעיקר ההתארגנות נותר ציבורי בפלטפורמות מדיה חברתית לא מוצפנות, למספר המשתמשים החדשים שמורידים את אפליקציית המסרים המוצפנים Signal יש הרקיע שחקים ב 259% מאז תחילת ההפגנות. האפליקציה הממוקדת באבטחה משתמשת בהצפנה מקצה לקצה כדי להגן על הודעות ושיחות טלפון, והיא כבר מזמן הייתה מועדפת על המלשין אדוארד סנודן..

עם זאת, אפליקציות כגון Signal הנמצאות בבעלות מרכזית עשויות להיות לא מהימנות כמו שיש מקווים. לאות יש נָקוּב שאם חוק EARN IT ייחתם בחוק, “לא יתכן שעמותה קטנה כמו Signal תמשיך לפעול בתוך ארצות הברית.”

פלטפורמות מבוזרות עשויות לספק מענה

תומכי הביזור טוענים כי הפיתרון לסוגיית הצנזורה המופעלת על ידי רווח, אלגוריתמית או ממשלתית של פעילים בפלטפורמות ריכוזיות טמון בחיבוק אלטרנטיבות מבוזרות. ואכן, היו מקרים של תנועות חברתיות המשתמשות בטכנולוגיה מבוזרת כדי לארגן.

בהונג קונג, מפגינים היו באמצעות האפליקציה ברידג’פי לתקשר באמצעות רשתות רשת מבוססות Bluetooth השולחות הודעות במצב לא מקוון, תוך עקיפת חומת האש הגדולה ומפחיתה את הסיכון להיסגר. רשתות רשת של עמית לעמית מורכבות מצמתים בודדים שכולם מתחברים ל”רשת “. אם צומת אחד אינו מחובר ישירות לאחר, הודעות יקפצו מצומת לצומת עד שהן יגיעו ליעדים המיועדים להם.

בספרד, קבוצת הבדלנים הקטלאנית Tsunami Democratic פיתחה אפליקציה שנבנתה על גבי התוכנה החינמית Retroshare, המאפשרת לה ליצור רשת פרטית, מוצפנת, עמית לעמית. משתמשים חדשים חייבים לסרוק קוד QR של משתמש שכבר הצטרף לרשת כדי לגשת אליו. לאחר ההנחיה, המשתמשים מספקים את המיקום הגיאוגרפי הכללי שלהם, כך שניתן יהיה להפעיל אותם לפעילויות אזוריות.

קשור: לאינטרנט של עמיתים יש מטרה נעלה להביא לביזור אמיתי

הודג’סון מאמין שלפלטפורמות תקשורת מבוזרות יש את היכולת לשנות את הדרך בה מאורגנות התנועות החברתיות. פרוטוקול התקשורת של מטריקס שעזר לפתח תוכנן במיוחד כדי להיות עמיד בפני צנזורה ולתת כמה שיותר פרטיות ושליטה לכל קבוצת משתמשים. הודג’סון אמר לקוינטלגרף:

“חיוני שתנועות חברתיות יוכלו לתקשר באופן פרטי ומבלי להשאיר טביעת רגל מטא-נתונים, אחרת אתה פשוט צובר נתונים בשירות העברת הודעות מרכזי שעלול להיות מנוצל לרעה, בכוונה או אחרת, על ידי אותו שירות ריכוזי או סמכות השיפוט לפיו הם לְהַפְעִיל.”

על פי סטוקס, כדי להיות עמיד בפני צנזורה באמת, על פלטפורמת תקשורת לא רק להיות בעלת חומרה מבוזרת אלא גם להיות מנוהלת באופן ריכוזי. “אם יש נקודת כישלון אחת שממשלה או גוף חזק יכול לכבות או לצנזר, אז זו לא מערכת עמידה או עמידה בצנזורה”, אמר. סטוקס מאמין שלפלטפורמות מבוססות בלוקצ’יין המנוהלות באופן מרכזי יש פוטנציאל להיות החוסן ביותר:

“הפרטים המשתתפים בממשל על פי אלגוריתם הקונצנזוס הם שנותנים התנגדות לצנזורה של בלוקצ’יין. אלה יכולים להיות כורים ב- PoW, מתייצבים ב- PoS או מצביעים / בעלי תפקידים ב- DPoS. “

טכנולוגיה מבוזרת לרעים

בהחלט היו מספר מקרים בהם קבוצות פושעות או טרור השתמשו בטכנולוגיה מוצפנת ו / או מבוזרת כדי להקל על פעילותן. בשנת 2008, קבוצה המקושרת לאל-קאעידה מְשׁוּחרָר אפליקציה בשם “סודות Mujahideen 2” – עדכון של האפליקציה המקורית שיצאה בשנת 2007 – שהבטיחה להיות “התוכנית האיסלאמית הראשונה לתקשורת מאובטחת דרך רשתות עם רמת קידוד טכנית גבוהה ביותר”.

במבצע מורכב עוד יותר, קרטל התרופות זיטה במקסיקו חָטוּף ומהנדסים משועבדים במטרה לבנות רשת רדיו מבוזרת, עשה זאת בעצמך, שהסתמכה על מאות אנטנות, תחנות ממסר אותות וכוח סולארי. עם זאת, רוב השחקנים הזדוניים בוחרים בטכנולוגיות קיימות כמו דפדפן Tor הממוקד באנונימיות כדי לארח אתרים אסורים ברשת החשוכה, הממומנים לרוב באמצעות תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים ב- BTC, Ether (ETH) או Monero (XMR)..

לקבוצת המדינה האיסלאמית יש גם התנסו עם מספר פלטפורמות מבוזרות כולל Riot.im, אפליקציית הודעות קוד פתוח בחינם המבוססת על פרוטוקול מטריקס המתגאה בפרטיות מלאה. הודג’סון – שהוא גם מנכ”ל New Vector, החברה המתפתחת של Riot.im – אמר כי למרות שאי אפשר למנוע מאנשים רעים להשתמש ברשתות פתוחות, מפתחים יכולים ליצור כלים שיאפשרו למשתמשים לאצור לעצמם תוכן ולסנן כל מה שנחשב להיות רע. הוא הוסיף כי קהילת מטריקס בונה באופן פעיל כלים בפרוטוקול בכדי להקל על התהליך.

כל דבר בחברה, כולל “תשתית, […] מטוסים, מכוניות, מסעדות, טלפונים”, יכול לשמש לטוב ולרע, טען שנייר, אך “הסיבה שהחברה עובדת היא שיש הרבה יותר אנשים טובים מאשר רעים. אֲנָשִׁים.” הוא הוסיף כי למרות שניתן להשתמש בטכנולוגיה ממוקדת פרטיות למטרות מזויות, המדינות בטוחות יותר כאשר כולם מאובטחים מאשר כאשר לכולם יש אותן פגיעות מרכזיות..

טכנולוגיה איננה תרופת פלא

בעוד שטכנולוגיה עשויה להיות בעלת יכולת לאפשר לפעילים להתארגן בצורה בטוחה ומרוחקת מעיניהם החטטניות של תאגידים וממשלות, אפליקציות מבוזרות וממוקדות בפרטיות אינן צריכות להיחשב לפלא. תנועות לשינוי חברתי, בבסיסן, סובבות סביב ארגון האנשים. רוס שולמן, יועץ המדיניות הבכיר והטכנולוג הבכיר במכון הטכנולוגי הפתוח של ניו אמריקה, אמר לקוינטלגרף:

“ככל שהטכנולוגיות הללו [P2P ואפליקציות מבוזרות] מאפשרות יכולות גדולות יותר לתקשורת ישירה ומוגנת בין אנשים ומספקות תשתית לקהילות גדלות וניהול, יש פוטנציאל להשפיע על האופן שבו התנועות החברתיות צומחות ומתפשטות. עם זאת, החלק הקשה בארגון הוא תמיד בקשרים שאנו בונים עם שכנינו בקהילותינו ואף טכנולוגיה אינה יכולה להחליף זאת אם היא חסרה. “

אם חירויות האזרח ידרדרו עד כדי כך שפעילים יוכלו להתארגן זמן רב יותר באמצעות פלטפורמות ריכוזיות ללא איום של מעצר או מוות, בין אם היישומים והפרוטוקולים מרוכזים או מבוזרים עשויים שלא לחולל הבדל גדול כמו שחלקם חושבים. לדברי שנייר, שום תוכנה לעולם לא תגן באמת על תוכנה מפני דיכוי ממשלתי. “אבטחת המחשב לא תציל אותך,” אמר. “אם אנו עוברים לרמה כזו של מדינת המשטרה, האפליקציה תשמור אותך רק בסרטים.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map