האלגוריתם של יוטיוב מעניש תוכן קריפטו, ואף אחד לא יודע למה

ב- 16 במרץ פרסם יוטיוב הצהרה אַזהָרָה קהילת היוצרים שלה כי הסרת סרטונים עשויה להגדיל במהלך מגיפת הנגיף. פלטפורמת שיתוף הווידאו הפופולארית אמרה כי המערכת שלה נשענת כיום על שילוב של אנשים וטכנולוגיה, וציינה כי למידת מכונה ממונפת לאיתור תוכן שעלול להזיק. ברגע שאלגוריתמים אלו מוצאים “תוכן מזיק”, מבקרי אנוש נקראים להערכה.

החברה גם הצהירה כי ננקטים צעדים חדשים במהלך משבר ה- COVID-19 כדי להסתמך יותר על טכנולוגיה כדי לסייע בחלק מהעבודות שמבוצעות בדרך כלל על ידי בודקים אנושיים. בפוסט הבלוג נאמר:

“מערכות אוטומטיות יתחילו להסיר תוכן כלשהו ללא בדיקה אנושית, כך שנוכל להמשיך ולפעול במהירות להסרת תוכן מפר והגנה על המערכת האקולוגית שלנו, בעוד שיש לנו הגנות במקום העבודה.”

עם זאת, השימוש המוגבר של יוטיוב באלגוריתמים של למידת מכונה עשוי להיות אשם במחיקה האחרונה של סרטונים הקשורים לקריפטו..

הקריפטו הפופולרי יוטיוברי לארק דייוויס, הידוע גם בשם קריפטו לארק, אמר לקוינטלגרף כי הוסרו לו 11 סרטונים מערוץ היוטיוב שלו במהלך חודש אפריל. הסרטון האחרון שלו, הכולל ראיון עם אנדראס אנטונופולוס, הוסר לפתע מיוטיוב ביום ראשון. הוא אמר:

“לקח ליוטיוב 3-4 שעות להחזיר את הראיון שערכתי עם אנדראס אנטונופולוס. בדרך כלל הסרטונים מוסרים בגלל הפרה של הנחיות הקהילה, אך ליוצרים של תוכן אף פעם לא אומרים למה הסרטונים שלהם מוסרים. אני לא מפר את ההנחיות שיש ליוטיוב, אני רק מדבר על חדשות הקשורות לקריפטו. אבל ברור שיש משהו בסרטונים שלי שמפעיל את האלגוריתמים של למידת מכונה להסיר את התוכן. “

דייוויס הזכיר עוד כי בעוד שלראיון שלו עם אנטונופולוס לקח רק כמה שעות להחזרתו, לקח כמה מסרטוני ההצפנה שלו יום שלם לחזור. ואכן, זה יכול להיות בגלל האלגוריתמים החדשים הקשורים ל- COVID-19 שעליהם YouTube מסתמך כעת.

כתבת Verge קייסי ניוטון לאחרונה נערכו ראיון עם ראש המוצר של יוטיוב, ניל מוהאן. מוחן גילה שבגלל מגיפת הנגיף הכורוני, YouTube נאלצה להסתמך על מכונות ואלגוריתמים של למידת מכונה כדי לשפוט תוכן מתאים. אולם ללא התערבות אנושית, היו הרבה יותר פניות של יוצרי תוכן שהתלוננו כי התוכן הוסר. מוהן הזכיר עוד:

“מכיוון שיש הרבה פעולות שננקטו על ידי המכונות האלה, לפעמים הערעורים האלה מושפעים מבחינת זמן התגובה שלנו. אבל באופן כללי, הצלחנו להסתדר עם זה. “

ערוץ היוטיוב של Academia Blockchain, שמונה 8.6 אלף מנויים, הושפע לאחרונה גם מ”איסור הקריפטו “של יוטיוב. ריקרדו פלורנטינו קרוז, מנהל הקהילה והמנהל באקדמיה בלוקצ’יין, אמר ל- Cointelegraph כי הערוץ מקדם חינוך לבלוקצ’יין בספרדית במטרה להעביר הדרכות אינפורמטיביות..

לדבריו, בערוץ Academia Blockchain הוסר לפתע סרטון מוקדם יותר באפריל. “בעקבות איסור הווידאו הראשון שלנו, YouTube שלח אזהרות לגבי הסרטונים האחרים שלנו, במיוחד אלה הקשורים לחדשות COVID19”, ציין פלורנטינו.

אן אהולה וורד, טכנולוגית, עתידנית יבמ וסופרת אורילי, אמרה לקוינטלגרף כי גוגל חשאית כמפורסמת באשר לאלגוריתמים שלה, וציינה כי אי אפשר להצביע בדיוק על המתרחש במונחים של מילים שעשויות לעורר מחיקות וידאו. לדבריה, “אם האלגוריתם של גוגל השתכנע איכשהו שבלוקצ’יין קשור לתיאוריות קונספירציה יותר ממה שהוא צפוי להיות מסומן הרבה יותר." מעניין לציין, דייויס ציין כי האיסור של YouTube על תוכן הקשור לקריפטו קורה מאז דצמבר, והוסיף:

“רבים מיוטיוברי הצפנה חווים קשיים בפלטפורמה מאז חג המולד האחרון. לאחרונה נערך עדכון באלגוריתם הלמידה החישובית של יוטיוב, והיה עדכון נוסף שבוצע בחודש מרץ הנוגע ל- COVID19. האלגוריתם עוקב אחר מילים ספציפיות, אך יוצרי תוכן אינם מודעים לאילו מילים מפעילות ‘תוכן מזיק’. ”

יוטיוב נשאר שקט – מה עכשיו?

Cointelegraph הגיע ליוטיוב באמצעות דוא”ל ודרך Twitter ביום שלישי לצורך תגובה, אך החברה טרם הגיבה. בגלל חוסר תקשורת, יוצרי התוכן נותרים רק כדי לשער למה YouTube מחק סרטונים הקשורים לקריפטו.

דייוויס הסביר כי משפיעים רבים על קריפטו ביוטיוב החלו לסובב את הנרטיב לפיו יוטיוב אוכף את הצנזורה של ערוצי הצפנה. עם זאת, הוא אינו מאמין שזה המקרה:

“אני כן יודע ש- YouTube מנסה לענות על מתנות מזויפות. למרבה הצער, כשאתה מחפש דברים כמו BTC, ETH או XRP, מופיעים מספר מתנות תרמיות חיות, ש- YouTube מנסה לפגוע בהן. בסך הכל, אני חושב שאלגוריתם YouTube הוא המאסטר של הפלטפורמה והוא מכתיב את גורלו של יוצר תוכן. “

בעוד שהסיבה למחיקת תוכן ההצפנה היא עדיין בגדר תעלומה, Ripple Labs ומנכ”ל שלה, בראד גארלינגהאוס, הגישו תביעה נגד יוטיוב ב- 21. באפריל. לדברי ריפל, התביעה הוגשה כניסיון לעצור את הרמאים והמתחזים של XRP בפלטפורמה..

לאה תומפסון, הידועה גם כ- Girl Gone Crypto ביוטיוב, אמרה לקוינטלגרף כי אמנם היו ספקולציות רבות מדוע יוטיוב פיצחה תוכן הקשור לקריפטו, אך היא שמעה כי ייתכן שהיא קשורה לקישורי הפניה:

“שמעתי שפרסום אותם קישורי הפניה בכל תיאור סרטון גורם ליוטיוב לסמן סרטונים כספאם. בכנות עם זאת, שמענו מעט מאוד על הסיבה לכך שנמחק תוכן קריפטו. אבל אם ניתן לצנזר שחקנים גדולים כמו טוני וייז והקריפטו לארק, אז אף אחד לא בטוח “.

לא רק ש- YouTubers הצפנים נמצאים בסיכון שמחקם את התוכן שלהם פתאום, אלא של- YouTube יש גם את היכולת להפריע לתוכן סטרימינג בשידור חי בפלטפורמה שלו. אריק פינוס, נשיא רשת בלוקצ’יין חינוך – רשת בת שש שנים המורכבת ממועדוני בלוקצ’יין, סטודנטים, פרופסורים ובוגרים מאוניברסיטאות ברחבי העולם – אמר לקוינטלגרף כי יוטיוב חתכה לאחרונה את אחת ההדרכות החיות ברשת באמצע הזרם:

“בחודשיים האחרונים התחלנו סדרת רמקולים של BEN בה הזרמנו ראיונות בשידור חי עם פרויקטים פופולריים של בלוקצ’יין. ב -3 באפריל, שידורי החיים שלנו הופחתו באמצע הזרם ונשלחה לנו הודעה על ידי YouTube כשעוד היינו בשיחת זום עם המרואיין. “

על פי פינוס, ההודעה לא אמרה שחשבונו של בן נאסר, אך מאז הוא מנע מהארגון להשתמש ב- YouTube לשידור חי. “זה גרם לנו להפסיק סטרימינג בשידור חי כי לא רצינו לסמן שוב”, אמר.

חלופות מבוזרות

גם דייוויס וגם פלורנטינו הסבירו שיש להם ערוצים ב- LBRY, פלטפורמת שיתוף תוכן המנוהלת על ידי הקהילה. דייוויס הסביר כי הוא משתף סרטונים ב- LBRY במשך זמן מה. עם זאת, הוא ציין כי רוב פלטפורמות המדיה המבוזרות אינן תואמות את הסטנדרטים של יוטיוב:

“ל- DTube יש צפיות ראויות, אבל הבעיה עם הפלטפורמות האלה היא שהרוב חסר רוחב הפס בהשוואה ל- YouTube. למשל, אני מקבל שיעורי כישלון בהעלאת סרטונים לפלטפורמות אלה. “

בנוסף, פינוס הזכיר כי הבן השתמש ב- Mailchimp כדי לשלוח ידיעונים רגילים, אך הסביר כי חשבון הארגון נאסר מהפלטפורמה פעמיים: פעם אחת בשנת 2017, במהלך שיגעון ההצעה הראשוני של המטבעות, ושוב מוקדם יותר באפריל:

“בינואר יצרנו חשבון Mailchimp חדש. היינו טובים לכמה עלונים, אך ב- 8 באפריל מייל צ’ימפ מנע משליחת העלון השבועי שלנו ושלח לנו הודעה כי אסרו על חשבוננו. אני מניח שנפלנו תחת ‘תוכן אסור’ במדיניות השימוש המקובל שלהם. “

בעקבות זאת, פינוס הסביר כי הבן חזר להשתמש ב- SendGrid, תוכנת שיווק בדוא”ל שמעולם לא הציבה בעיות. הוא ציין עוד כי ה- BEN פרסם תוכן בפלטפורמות מבוזרות כמו Hive ו- 3Speak, אך ממשיך למנף את YouTube..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map