ענקיות תשלום מניעות אימוץ קריפטו על ידי התקשרות עם חברות סטארט-אפ

ענקיות השירותים הפיננסיים ויזה ומסטרקארד הראו התעניינות מוגברת בענף התשלומים הדיגיטליים של טריליון הדולר באמצעות הרכישות האחרונות של פינטק חדשניים.. 

בינואר השנה רכשה ויזה את חברת הפינטק Plaid תמורת 5.3 מיליארד דולר. החברה שבסיסה בסן פרנסיסקו מאפשרת שיתוף נתונים של מידע פיננסי בין אפליקציות פינטק שונות כמו Venmo ו- Chime, תומך מעל 2,000 מוסדות פיננסיים. ככזו, הרכישה עשויה לחזק את יכולות ההעברה בנקאית העולמית של פלייד.

מאסטרקארד ביצעה גם כמה רכישות פינטק גדולות. ביוני השנה ענקית התשלומים הוכרז מתכננת לרכוש את סטארטאפ צבירת נתונים פיננסיים תמורת 825 מיליון דולר. בהודעת מאסטרקארד נכתב כי תוספת הטכנולוגיה של Finicity תחזק את פלטפורמת הבנקאות הפתוחה של המשרד, ותספק ללקוחות אפשרויות רבות יותר בשירותים פיננסיים..

אלכס טפסקוט, מחבר הספר “שירותים פיננסיים מהפכה”, אמר ל- Cointelegraph כי ויזה ומסטרקארד נהנו מאוד מהמעבר המתמיד ממזומנים לתשלומים דיגיטליים, תפיסה שהוגברה על ידי המגיפה של COVID-19:

“זה הואץ בזכות הגידול בהוצאות המקוונות שהופעלו על ידי המגיפה. באופן טבעי, הגיוני שוויזה ומסטרקארד ירכשו עסקים כמו Plaid (שהייתה טרום-מגפה) כדי להגן על מעמדם הדומיננטי בכך שהם מספקים להם תובנה רבה יותר לגבי הרגלי ההוצאה של הצרכן. ”

נהיגה באימוץ

בעוד שגם ויזה וגם מאסטרקארד התמקדו בסטארט-אפים של תשלומים מסורתיים, מעניין שגם ענקיות השירותים הפיננסיים הללו מגלות עניין במרחב הקריפטו. לפי טפסקוט, זה לא אמור להפתיע, שכן הוא ציין כי עתיד המימון בנכסי הצפנה מתחיל לתפוס. “אני מאמין שגם ויזה ומסטרקארד מכירים בכך שעתיד הפיננסים אינו ‘טפט דיגיטלי’ של פינטק מסורתי אלא שינוי מבני עמוק שמאפשר נכסי קריפטו,” אמר..

בנוסף, ענקיות השירותים הפיננסיים עשויות להניח את היסודות לעתיד אימוץ הקריפטו. לדוגמא, ויזה לאחרונה נוצר שותפות באמצעות תוכנית Fast Track שלה עם סטארטאפ של Bitcoin Lightning בשם LastBit המאפשר תשלום בדולרים אמריקאים באמצעות ביטקוין (BTC).

פרשנת בלסוברמניאן, מנכ”לית ומייסדת LastBit, אמרה לקוינטלגרף כי הפרויקט נוצר במטרה לשים את הביטקוין בידי כמה שיותר אנשים. הוא ציין כי שותפות עם בעלי תפקידים כמו ויזה היא הכרחית לחברה להשיג זאת:

“אנו מבינים כי מרחב FinTech הוא מוסדר מאוד, טכני ומורכב עם חסמי כניסה גבוהים לא רק מנקודת מבט הונית אלא גם מנקודת מבט עסקית. המומחיות של ויזה כאן מסייעת לנו להתגבר על המחסומים הללו ולהביא לחיים את החזון שלנו באופן שלא יכולנו לעשות ביד אחת. “

לפי Balasubramanian, LastBit השקיע כחצי שנה בחיפוש אחר בנק שיאפשר לסטארט-אפ לפתוח חשבון ארגוני להפקדת צ’קים פיאטים ממשקיעים. “זה היה רק ​​בגלל שהמוצר והאתר שלנו הכילו את המילה ‘ביטקוין'”, הוא אישר.

מכיוון שבלסוברמניאן מאמין שזה לא מציאותי להניע אימוץ ביטקוין מיינסטרים ללא תמיכה של שחקנים גדולים יותר כמו ויזה, הוא מבין את הערך שענקית שירותים פיננסיים גדולה יכולה להביא לסטארט-אפ הממוקד בקריפטו..

חברות קריפטו מבוססות יותר הופכות ליותר ויותר מודעות ליתרונות ששותפויות עם ויזה ומסטרקארד יכולות להביא לענף. ביל זיילקה, מנהל השיווק הראשי של BitPay, אחד מספקי התשלומים הגדולים בבלוקצ’יין, אמר ל- Cointelegraph כי ענקיות השירותים הפיננסיים מאמצות בגלוי את השינוי בענף התשלומים באמצעות שותפויות חדשות:

“התשלומים עוברים טרנספורמציה מאסיבית, ותשלומים דיגיטליים הם בין אזורי הצמיחה המהירים ביותר. ויזה ומסטרקארד הודיעו שתיהן על שותפויות עם חברות תשלומי בלוקצ’יין מובילות כמו BitPay ו- Coinbase. “

המשמעות בפועל היא שכרטיסי פלסטיק המופעלים על ידי קריפטו המגובים על ידי מאסטרקארד יכולים בקלות לאפשר ללקוחות להמיר קריפטו לפיאט שיושקעו בכל מקום בו יתקבל חיוב מאסטרקארד. הרעיון היה פורץ דרך מבחינת הנהגת האימוץ המרכזי של מטבע החילוץ. כדי לשים את זה בפרספקטיבה, BitPay טוענת באתר שלה כי היא עיבדה מעל 100,000 עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים בחודש בשנת 2020.

מאסטרקארד זיהתה גם את הערך להיות מעורב בצמיחה של מטבע דיגיטלי. בחודש יולי השנה הודיעה ספק התשלומים על הרחבת תוכנית כרטיסי הקריפטו שלה. מאסטרקארד הזכיר כי כל שותפי כרטיסי הקריפטו מוזמנים להצטרף לתוכנית Accelerate של החברה על מנת לחדש מהר יותר.

שוכח את השורשים?

בעוד ששותפויות בין ענקיות שירות פיננסי לבין חברות סטארט-אפ מסוג קריפטו מבטיחות לצמיחה, יש שעשויות להטיל ספק אם מערכות יחסים אלה נוגדות את היסודות שעליהם הוקמו ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים. אחרי הכל, הערך של הביטקוין טמון בעובדה שהוא מבוזר ולכן אינו מוסדר על ידי גורמים ממשלתיים.

ג’יי פי טייריוט, מנכ”ל Uphold, פלטפורמת תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים, אמר לקוינטלגרף כי ישנו איזון עדין בלכידת ההזדמנויות שמציעות מטבעות דיגיטליים ושירותים פיננסיים מבוססי אפליקציות, כל זאת תוך הגנה על המסילות הנמצאות בשליטת הבנק המחזיקות את מטבעות הקריפטו במסלול. “כמובן, ברגע שנרכש על ידי חברה כמו ויזה או מאסטרקארד, פינטק יהפוך לאותם מגבלות”, אמר.

אמנם זה עשוי להיות, אבל Balasubramanian נותר אופטימי, ומציין כי רשתות תשלומים גדולות מקלות על אט-אט אך בטוח את חברות הקריפטו המעוניינות להניע חדשנות:

“בעבר, שרשרת היררכית מסיבית של מנהלי תוכניות, מנפיקי כרטיסים ומעבדים חסמה את השערים לחדשנות בטכנולוגיות התשלום של bitcoin-to-fiat. מאז הקמתנו, ממש ראינו שהנוף הזה משתנה מסדרת שיחות עם נגני פינטק שונים שמסתיימים או מתחילים ב’אין חברות ביטקוין מורשות ‘ל’בואו לבנות משהו שמיש עם ביטקוין’. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map