שחקנים מרכזיים משתמשים בבלוקצ’יין כדי לייעל את שרשרת האספקה ​​החורקת של החקלאות החקלאית

החקלאות מתגלה כאחד המגזרים המבטיחים ביותר לצמיחה ויישום של טכנולוגיות בלוקצ’יין. תעשיית הממותות סובלת ממספר נושאים אנדמיים. סחר חקלאי מסתמך על יחסים מורכבים בין חקלאים לקמעונאים, כמו גם על נהלי שרשרת אספקה ​​מפותלים שיכולים לסבך את התשלומים ואת השגחת המוצרים. ככל שהביקוש למסחר חקלאי נעשה יותר ויותר בינלאומי, ספקים וחדשנים כאחד מבקשים להביא את המסחר למאה העשרים ואחת על ידי ניצול טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר של בלוקצ’יין.

מה יכול blockchain לעשות לשם שקיפות ואיתור

אחד המאפיינים הנפוצים ביותר של blockchain הוא שקיפות. סקר איך בריטניה חנויות של GlobalData מגלה כי הצרכנים מודאגים יותר ויותר מאיכות המזון שהם רוכשים מקמעונאים. בתקופה בה הידע על מזון ותזונה מתרחב במהירות, בלוקצ’יין נותן לקונים את היכולת לעקוב אחר מקורות מלאי החנויות, ומסייע להם להבטיח רכישת מוצר בטוח ואיכותי. קמעונאים ויצרנים יכולים להרוויח ממניעת פגיעות במוצרים פגומים על המדפים על ידי איתור מידע על פריטים בודדים חזרה לחווה בה הם יוצרו. למרות שטכנולוגיה זו נמצאת בשלבים הראשונים שלה, הקמעונאית הצרפתית Carrefour הטמיעה בלוקצ’יין כדי להציג מידע על התרנגולות החופשיות שלהם, דוחות Retail Insight World. ללקוחות יש גישה לשפע נתונים אודות העוף הגורלי שבחרתם, כולל זמן הנחתו, המדגרה ושמו של החקלאי..

היתרונות, לעומת זאת, אינם מוגבלים לצרכן בלבד. בשנים האחרונות מספר תקריות הנוגעות לאיכות והשגחת המוצרים הרעידו את אמון הצרכנים אצל ספקי המזון, כמו בשנת 2013, כאשר למעשה נחשף כי מוצרים שפורסמו כמכילים בשר בקר. בשר סוס. עם זאת, נראה כי הספקים לומדים מטעויות בתעשייה בעבר. קלי רישום מערכות, יחידת התוכנה של מוצרי מוצרי קלי ארה”ב, חברת אגרות עסק בארה”ב, הודיעה על השקת מבוסס הבלוקצ’יין שלהם פּלַטפוֹרמָה להגברת השקיפות בתעשיית הבשר בארצות הברית. סיפר ​​סטיוארט אדמונדסון, מנהל טכנולוגיה ראשי בחברת קלי רישום מערכות מערכות אמרו לפסק הדין:

“שימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין למערכת המעקב החדשה שלנו נותן למפיקים אפשרות לייעל את מעקב החלבונים שלהם ולהפוך אותו לנגיש ושקוף במיוחד.."

באמצעות זיהוי תדרי רדיו (RFID), ללקוחות תהיה גישה למידע רב, כגון גזע, אדון, מין, פרטי חיסון, הורמונים או טיפולים אנטיביוטיים יחד עם נתונים סביב צמיחת החיה, כלומר לא רק התרנגולות של קרפור שמסלולי חייהם הולכים לציבור. למרות שמערכת זו הושקה רק בקנה מידה קטן, המנכ”ל קית ‘קלי אמר כי החברה מתכננת לכלול ספקים אחרים ולהתרחב ברחבי האזור..

בשנת 2017, ענקיות המזון NESTLE, יוניליוור, וולמארט אינק ודול חברו ל- IBM לפיתוח מערכת בלוקצ’יין בשם Food Trust, על בסיס הרעיון כי על השותפים והמתחרים לשמור על מערכת שמירת רשומות אחת. על פי ראש שרשרת האספקה ​​העולמית של נסטלה, כריס טיאס, החברות הסכימו כי בלוקצ’יין יכול לסייע בשיפור אמצעי הבטיחות בתנאי שמנהיגי התעשייה ישתפו פעולה. כישלון בכך ייצור כמויות אדירות של נתונים בלתי ניתנים לניהול בשל הגורמים הרבים המעורבים בשרשרת האספקה ​​בענף המזון. יבמ אמורה גם לשחרר אפליקציה סלולרית שתאפשר לחקלאים להזין מידע למאגר Food Trust מדווח וול סטריט ג’ורנל.

יוזמה זו באה גם בחסות בניית אמון צרכנים וביטול הסיכויים לזיהום ומידע מוטעה של מוצרים כתוצאה ממעקב. שערוריות סביב אספקת המזון מביאות לחקירות ממושכות, כמו סלמונלה הקטלנית לשנת 2017 התפרצות שנבע מחוות פפאיה מזוהמת במקסיקו. האופי השקוף והזמין באופן מיידי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכול להפחית את תהליך החקירה למספר שניות, ובכך לעצור את אמצעי הזהירות הנוכחיים של החזרת מוצרים המוניים והדחת חלקי ענק של בעלי חיים.

ממשלות פותחות את הדלת לבלוקצ’יין

פרויקט הסוכר בר קיימא קיבל מענק של 2.25 מיליון דולר מממשלת אוסטרליה, Foodnavigator-Asia דיווחים 30 ביולי.

בהובלת ארגון מגדלי הקנים בקווינסלנד, הפרויקט ישתמש גם בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לעקוב אחר מקורות אספקתם בחזרה לאוסטרליה במאמץ רחב בתעשייה לשיפור קיימות ואיתור..

שר החקלאות דייוויד ליטלפרוד הצהיר כי קונים גדולים יכולים בסופו של דבר לשלם יותר בעתיד עבור סוכר בר קיימא, ככל שהעדפת הלקוח למוצרים בר קיימא גוברת:

“טכנולוגיה זו תספק הבטחות סביב קיימות הסוכר שלנו ותבטיח כי חקלאי קנים המשתמשים בשיטות קיימא יכולים למשוך פרמיה עבור המוצר שלהם.”

בינתיים, בצד השני של העולם, בנק החקלאות בסין (ABC) הוציא הלוואה ראשונה לבלוקצ’יין, Financial News דיווח 31. ביולי. ABC הוא הבנק הרביעי בגודלו בעולם לפי נכסים והוא אחד המלווים “ארבעת הגדולים” בסין.

ההלוואה הראשונה של ABC שהונפקה על בלוקצ’יין שווה כ -300,000 $ והיא מגובה בשטח חקלאי במחוז גויג’ואו.

הבנק מתכנן “לבנות [ד] בלוקים עם אנשים מקומיים, לשכות קרקעות משאבים ומשאבים, ולשכות חקלאות וגידול בעלי חיים” באמצעות בלוקצ’יין “.

דרך נוספת לפיתוח עתידי היא יצירת מרשם מקרקעין שקוף. הטכנולוגיה של Blockchain משמשת גם את הבנק למניעת לקוחות המבקשים הלוואות מבנקים שונים תוך שימוש באותה קרקע כבטוחה.

חדשנות שרשרת האספקה ​​האוסטרלית מעוררת עניין במשקיעים

כיכר פג קפיטל השקיעה 5.5 מיליון דולר לסטארט-אפ הבלוקצ’יין האוסטרלי Agridigital. הסטארט-אפ בנה א בלוקצ’יין פרטי לשיפור מימון שרשרת האספקה, עם למעלה מ- 1300 משתמשים ו- 1.6 מיליון טונות של תבואה שביצעו מאז דצמבר 2016, יחד עם תשלומי מגדלים של 360 מיליון דולר. כיכר פג קפיטל מקווה להרחיב את המערכת לארצות הברית.

השותף של כיכר פג קפיטל טוני הולט אמר:

“כרגע שרשראות האספקה ​​הן ארכאיות, וההזדמנות לשרשרת אספקה ​​מבוזרת עם מספר משתתפים נותנת עצמה בצורה יוצאת דופן לטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, אך גם לכל סוג של שיפור מהותי.."

לפי צג עסקי מקוון, blockchain עשוי גם להפחית את הזמן שלוקח לחקלאים לקבל תשלום, יחד עם אי וודאות בתשלומים. הטכנולוגיה עזרה לסוחרים להתאים תשלומים עם העברות כותרות על ידי קישור ביניהן, ובכך להימנע מכל איום של סיכון של צד שכנגד (כלומר, הסיכון שהצד השני המעורב בחוזה הפיננסי יעבור ברירת המחדל בהסכם החוזי שלהם)..

כלשונו של אדריאן טרנר, מנכ”ל ארגון המחקר המדעי והתעשייתי של חבר העמים (CSIRO) מומחה נתונים 61. יחידה, לבלוקצ’יין יש פוטנציאל:

"לא רק כדי לשלב חילופי מידע ולשפר את היעילות התפעולית בענף מגוון, אלא גם לשפר את איכות שרשרת האספקה, להקל על מקורם של מוצרים ממותגים ולהפחית את עלות האישורים הרגולטוריים.."

Data61 מספק דוגמה שימושית לאופן שבו ניתן לשפר את מערכת שרשרת האספקה ​​באמצעות blockchain:

תרשים מיחידת Data61 של CSIRO, המדגים כיצד בלוקצ’יין יכול לחולל מהפכה במסלולי האספקה.

“עלויות המימון הנוספות שלספקים מכיוון שהם לא משולמים במהירות עוברות את דרכן חזרה למחירים גבוהים יותר עבור הצרכנים.” V.G. נאריאנן, ראש היחידה להנהלת חשבונאות בבית הספר לעסקים בהרווארד, סיפר הניו יורק טיימס.

נראה כי השימוש בבלוקצ’יין אמור לשפר את היעילות בתחום העסקי בחקלאות, לא רק לשפר את השקיפות ולחתוך את איש האמצע, אלא גם להוביל להפחתה פוטנציאלית בעלויות..

כעת בוצעו כמה עסקאות מוצלחות באמצעות בלוקצ’יין, כולל משלוח של 17 טון שקדים מאוסטרליה לגרמניה, המושתת על ידי שימוש בחוזים חכמים ואינטרנט דברים של מעקב גיאוגרפי (IoT) כדי לספק תנועה מקצה לקצה של ליצר.

60,000 טון פולי סויה אמריקניים נמכרו לממשלת סין בשנת 2017 באמצעות שימוש באב טיפוס הבלוקצ’יין Easy Trading Connect, כך דיווח Business Monitor Online. לדברי המשתתפים, הזמן המושקע בעיבוד מסמכים הודות לשימוש במסמכים חכמים אלקטרוניים הצטמצם פי חמישה.

חבר המושבעים עדיין נמצא מחוץ לפיתרון Blockchain

למרות ההתפתחויות החיוביות הרבות והיישומים המבטיחים של בלוקצ’יין בענפי תעשייה ואספקת מזון, צוינו מספר חולשות בטכנולוגיה..

הנתונים 61 של CSIRO רשמו מספר חששות בשנת 2017 להגיש תלונה. נתונים 61 קבעו כי מידע המונח בבלוקצ’יין שלא ניתן לשנותו מעלה את הסיכון ל”נתונים רעילים “להינעל במערכת. היחידה הדגישה גם כי אותו פגם יכול להוביל לפגיעה במטא נתונים רגישים. למרות שבלוקצ’יין עצמו עשוי להיות בלתי משתנה, מכשירי IoT אינם אטומים למניפולציה.

נתונים 61 גם אמרו כי בלוקצ’יין יכול להיות יקר יותר ממערכות קיימות אם משתמשים בו לביצוע “חוזים חכמים” בשל צריכת האנרגיה הידועה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. היחידה גם הביעה חשש האם בלוקצ’יין מתאימה למאגרי מידע כה גדולים והדגישה כי עדיין לא ניתן ליישם את הטכנולוגיה במנותק ממערכות אחרות שקיימות בענן או מערכות פנים קיימות..

אמנם יש יתרונות רבים של שקיפות מבחינת הפחתת עלויות ושיפור אמון הלקוחות, אך בלוקצ’יין מציג הזדמנויות למקרים מוסתרים בעבר של רווחת בעלי חיים ירודה, תהליכי ייצור תת-שימושיים ושימוש בכימיקלים והדברה כדי להחזיר אש למפיקים של מוצרים בעלות נמוכה, דוחות מקוונים עסקיים. ארגון המחקר אמר גם כי הטכנולוגיה עדיין לא בשלה מכדי שתוכל להיעשות במקום במשך שלוש עד חמש שנים לפחות, והדגישו כי מרבית הניסויים הוגבלו בהיקפם ואינם מסוגלים להתמודד עם העוצמה וההישג העולמי של ענף החקלאות של המאה ה -21..

דאגות הושמעו גם לגבי הסתמכות הטכנולוגיה על כל הצדדים להיות מעורבים באופן פעיל בשרשרת האספקה ​​כדי שהיא תפעל, כלומר אם קלט הנתונים יתפרק אי שם מחקלאי ללקוח, בלוקצ’יין עלול להעמיד במוניטין המפוקפק שלה. כפתרון מקיף למצוקות החקלאות.

למרות האזהרה מפני הסכנות שיש בהיצע יתר של פלטפורמות מתחרות העלולות לגרום לבלבול אם מפתחים לא יתואמו יחד עם היעדר הרגולציה הנוכחית, מנכ”ל Data 61 אדריאן טרנר אמר כי לטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש פוטנציאל כלכלי עצום והיא “כאן כדי להישאר”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map