מחוקקים אמריקאים רוצים למתג למאזניים ביטחון, האגודה לא מסכימה

כמה מחוקקים בארצות הברית מחפשים לסווג מטבעות יציבים כניירות ערך. כשמאזניים שוקלים לאמץ מטבעות יציבה מחוברים לפיאט ולא אסימון יחיד הנתמך בסל מטבעות לאומי, פרויקט ההצפנה המוצע עשוי להתמודד עם מכשול רגולטורי נוסף.

בינתיים, מחוקקים שמממנים את הצעת החוק טוענים כי יש לסווג ניירות ערך על מנת להגן על הצרכנים בארה”ב. אם יועברו, פרויקטים של stablecoin כמו מאזניים עשויים להיות תחת תחומי תקנות ניירות ערך מחמירות בארה”ב.

מבקרי המהלך מציינים כי צעדים כאלה רק משמשים לשיכוך נוסף של מעמדה של המדינה בנוף הדיגיטלי המתהווה. כמה פרשנים האשימו זה מכבר את הרגולטורים במצמרר חדשנות במרחב הקריפטו והבלוקצ’יין בארה”ב.

מאזניים טוען כי פרויקט ה- stablecoin המוצע שלה הוא סחורה. העמותה מתקדמת גם בפיתוח מערכת התשלומים, לאחרונה פרסמה עדכונים על מצב רשת הניסויים שלה ומפרטת את מספר העסקאות שבוצעו עד כה..

המחוקקים בארה”ב רוצים “מטבעות מנוהלים מנוהלים” המסווגים כביטחון

כפי שדווח בעבר על ידי Cointelegraph, שני נציגי טקסס – לאנס גודן וסילביה גרסיה – הציעו חקיקה שתסווג ניירות ערך לניירות ערך. נקרא בשם “חוק ניירות ערך מנוהל הם חוק ניירות ערך משנת 2019,הצעת החוק, שממומנת על ידי נציגים משני צידי המעבר, עשויה להעמיס על רגולציה גדולה עוד יותר על פרויקטים של משטחים כמו מאזניים. בהצהרה מְצוּטָט מאת The Hill, הנציג גרסיה העיר:

“מטבעות מנוהל מנוהלים, כמו מאזניים המוצעים, הם בבירור ניירות ערך על פי החוק הקיים. חקיקה זו פשוט מבהירה את החוק להסרת כל עמימות. “

חסות משותף להצעת החוק, נציג גודן, גם הדהד את התחושה לפיה הקונגרס צריך לקחת את ההובלה בעיצוב הנוף המשפטי לקריפטוסים ולמרחב הדיגיטלי בכלל.. לפי לגודן, “זו האחריות של הקונגרס להבהיר את המסגרת הרגולטורית שתחול על מטבעות אור, במיוחד כעת כשמוסדות המיינסטרים מציעים אותם לצרכנים.”

נראה כי חששות הגנת הצרכן הם לב ליבה של מחוקקי המחוקקים להעמיד מטבעות שכבות תחת הפרדיגמה האסימונית. עם זאת, מהלך כזה מגדיל את הנטל הרגולטורי על מטבעות יציבים, מכיוון שחוקי ניירות ערך בארה”ב מכילים מספר דרישות דיווח ותאימות..

Cointelegraph הגיע לאיגוד מאזניים לצורך הערות אודות הצעת החוק המוצעת. בתגובת הדוא”ל שלה, העיר דנטה דיספרט, ראש המדיניות והתקשורת של העמותה:

“אנו טוענים שחדשנות אחראית לשירותים פיננסיים ופיקוח רגולטורי אינם מתחרים. מערכת התשלומים מאזניים נועדה מהיסוד לשמש תשתית תשלומים שיכולה להעצים מיליארדי אנשים שנותרו בשולי הרשתות של ימינו. מטבע המאזניים הוא פשוט פרוקסי למערכת תשלום מיידית עם חיכוך נמוך ואמון גבוה. “

כאשר מאזניים טרם הושקו, עדיין לא ברור בדיוק איזה סוג אסימון ישתמש הפרויקט. באוקטובר 2019, העמותה רמזה כי היא עשויה לזנוח את התוכנית המקורית שלה ליצור אסימון יחיד הנתמך על ידי סל מטבעות לאומי לטובת מטבע יציב מחובר לפיאט..

קשור: מאזניים עשויים להפוך לזיהוי על ידי ניווט בדאגות הרגולציה

הצעת החוק שלפני הקונגרס מייצגת התפתחות נוספת במגמה המתפתחת של רשויות הממשלה במדינות המערב המעוניינות להציב מכשולים רגולטוריים מחמירים בדרך של פרויקטים של מטבעות. כמה סוכנויות רגולטוריות בארה”ב וכן ארגונים בינלאומיים כמו ה- G-20 הביעו חשש מפני מטבעות יציבה.

מכשול רגולטורי פוטנציאלי נוסף למאזניים

אם יועבר, הצעת החוק עשויה לשמש מכשול רגולטורי נוסף בדרכו של פרויקט מאזניים בארה”ב. בהודעת דוא”ל ל- Cointelegraph, המומחה המשפטי לקריפטו ולבלוקצ’יין מקס אמברוז הדגיש כמה עומס יכול להצעת החוק המוצעת על מאזניים:

“זה ידרוש ממאזניים להקפיד על דרישות רגולטוריות משמעותיות שהטיל ה- SEC שהם מקווים להימנע ממנו לחלוטין. דרישות רגולטוריות אלה מגדילות את העלויות המשפטיות ותקשור את ידיה של מאזניים בנושאים רבים הקשורים להשקעה, מה שיחייב אותן לפעול בגבולות ספציפיים ש- SEC ומחוקקים יכולים לבצע. “

נטל הציות הנוסף למאזניים יהיה עד כדי כך, כפי שהעיר אמברוז, “הצעת החוק עשויה למנוע לחלוטין מאזניים לפעול בארה”ב”, אך הסבירות לכך תלויה בשאלה האם העמותה תבחר לפעול לפי התקנות המקומיות. הוא הוסיף:

“הטיעון של מאזניים לפיו לא מדובר בבטחון הוא עדות נוספת לקשיים שהם יתמודדו איתם אם הם כפופים לחוקים ולתקנות של ניירות ערך בארה”ב.”

ג’ו דיפסקוואלה, מנכ”ל BitBull Capital – חברת קרנות גידור קריפטו ובלוקצ’יין, הדהד את הרגשות הדומים והצהיר כי מטבעות נייר המסווגים כניירות ערך בארה”ב עלולים לפגוע בפעילות מאזניים במדינה. בכתב ל- Cointelegraph, הכריז DiPasquale כי סיווג מאזניים כביטחון יגביל את הגמישות בהפעלת הפרויקט בארה”ב..

ייעוד אסימון ביטחוני לא יכול להיות הדאגה היחידה למאזניים בארה”ב: מוקדם יותר בנובמבר קנת בלאנקו, מנהל רשת אכיפת הפשעים הפיננסיים בארה”ב., מוּצהָר שעסקים שמבצעים עסקאות סטאבלוקוין חייבים להירשם כעסקי שירותי כסף.

מאז פרסום המאמר הלבן של הפרויקט, מאזניים נתקלו בביקורת מצד כמה בעלי עניין ברגולציה בארה”ב ומחוצה לה. בעוד שנראה כי חלק גדול מההתנגדות הראשונית לפרויקט נובע ממעורבותה של פייסבוק בהתאחדות מאזניים, נראה כי האירועים האחרונים מצביעים על כך ממשלות שרוצות לנקוט עמדה נחרצת נגד הפרויקט בכללותו.

האם הם ניירות ערך ניירות ערך?

עם הצעת החוק כבר לפני הקונגרס, חלק מהשיחה המתפתחת מסתובבת סביב האם מטבעות נייר ערך הם ניירות ערך. בארה”ב, מבחן האווי הוא הסטנדרט לסיווג מכשירי השקעה כניירות ערך.

עד כה, רשות ניירות ערך האמריקאית בחרה להשתמש במבחן האווי במקום ליצור תקן נוסף המיועד במיוחד לקריפטו. לפי אמברוז, הקונגרס שומר לעצמו את הזכות ליצור מסגרת משפטית לקביעת האם יש לראות באסימני הצפנה ניירות ערך. כחלק מהדואר האלקטרוני שלו לקוינטלגרף אמר אמברוז:

“הבסיס החוקי לסיווג מטבע קריפטוגרפי כנייר ערך הוא של המחוקקים (למשל, הקונגרס) וסוכנויות הרגולציה (למשל, נציבות חילופי ניירות ערך, המכונה גם SEC), כך שאם הצעת החוק הזו תעבור, הקונגרס יוצר למעשה את הבסיס החוקי מִיוּן. זה הופך להיות לא רלוונטי בין אם מאזניים הם ביטחונות על פי החוק הנוכחי ובין אם לאו, מכיוון שהוא יסווג כנייר ערך על פי החוק החדש. “

לסיכום, מבחן האווי מסווג מכשיר השקעה כנייר ערך אם הוא:

  • כולל השקעה כספית.
  • ההשקעה היא בארגון משותף.
  • יש ציפייה לרווח מההשקעה.
  • קיימת ציפייה לרווח בשל מאמצי היזם או צד ג ‘.

נותני החסות להצעת החוק טוענים כי מטבעות מנוהלים מנוהלים מהווים חוזי השקעה ולכן הם ניירות ערך תחת הפרדיגמה של חוק ניירות ערך משנת 1933. מוקדם יותר בנובמבר 2019 הכריז הוועדה הבינלאומית לניירות ערך כי כמה מטבעות יציבים עשויים להיות ניירות ערך..

על פי ה- IOSCO, כמה יישומים של stablecoin מחזיקים בתכונות מסוימות האופייניות לניירות ערך. לפיכך, רגולטור ניירות ערך הבינלאומי טוען כי הרגולטורים יהיו נכונים בסיווג כמה מטבעות יציבים כניירות ערך.

עם זאת, איגוד מאזניים טוען כי בעוד שהרגולטורים והמחוקקים צריכים לשקול חוקים להגנת הצרכן, הצעדים שהם נוקטים אינם צריכים לעכב את הצמיחה של מרחב הנכסים הדיגיטליים. דיספרפט העיר לקוינטלגרף:

“אנו מכירים בכך שמטבעות יציבים הם טכנולוגיה מתפתחת, וכי קובעי המדיניות חייבים לשקול היטב כיצד הדבר משתלב במדיניות המערכת הפיננסית שלהם. עם זאת, אנו מאמינים שחשוב להסדיר פעילויות ולא טכנולוגיות, מה שמאפשר לפרוח חדשנות אחראית. “

יכול להיות יותר טוב…

כמה בעלי עניין בארה”ב בקריפטו ובבלוקצ’יין הקינו על מצב התקנות הנוכחי המסדיר את שטח הנכסים הדיגיטליים במדינה. מוקדם יותר בשנת 2019, ג’רמי אלייר, מנכ”ל מעגל גולדמן זאקס – חברת תשלומי קריפטו – הכריז כי תקנות קריפטו אמריקאיות לא ברורות מאלצות חברות להעביר את הפרויקטים שלהן למדינות אחרות..

ואכן, במהלך הופעתו לאחרונה לפני הקונגרס, מנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג, השמיע אזהרה מפני תקנות דיגיטליות מחמירות בארה”ב. לדברי ראש פייסבוק, צעדים כאלה מעבירים את השליטה בכלכלה הדיגיטלית המתעוררת לסין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map