אימוץ הביטקוין מתחמם כאשר שינויי האקלים גורמים להרס ברחבי העולם

באוקטובר 2018, כתב העת Nature Climate Change עלה לכותרות הן בעולם הקריפטו והן אחריו לאחר שפרסם מחקר שטען כי בתוך שלושה עשורים, פליטת הפחמן של רשת הביטקוין לבדה יכולה לדחוף את כדור הארץ מעבר ל -2 מעלות צלזיוס של התחממות – הסף הוקמה על ידי הסכם פריז הבינלאומי. 

בעוד שפורסמו מחקרים נוספים מאז והראו כי חלק ניכר מרשת הביטקוין נשענת למעשה על מקורות אנרגיה מתחדשים, הדיווח הראשוני השפיע רבות על עיצוב האופן בו אנשים מבינים את תפקיד המטבע הקריפטוגרפי בהקשר למשבר האקלים העולמי: כוכב הלכת מתחמם, והקריפטוגרפיה אשמה, לפחות בחלקה.

עם זאת, האמת היא שהיחסים בין קריפטו לאקלים מורכבים הרבה יותר, מכיוון שלהתחממות הגלובלית יש השלכות הרבה מעבר לחמות הקיץ. מוקדם יותר החודש, ועדת המסחר בחוזים עתידיים על סחורות ארצות הברית מְשׁוּחרָר דו”ח אודות הסיכון לשינויים באקלים בשווקים הפיננסיים, ובו נכתב: “שינויי אקלים מהווים סיכון גדול ליציבות המערכת הפיננסית בארה”ב וליכולתה לקיים את הכלכלה האמריקאית.”

דו”ח אחרון זה הוא רק אחד מני רבים המצביעים על אותו דבר: השפעות שינויי האקלים יכולות להשפיע על החברה האנושית הרבה מעבר לעלייה בחום ולשינויים בדפוסי מזג האוויר. כמה השפעות אפשריות כוללות מזון ו מים שיבושים באספקה, המוני פָּלִיט נדידות, תכופות יותר מגפות, ועלייה בחוסר היציבות האזורית והעולמית, וכתוצאה מכך סְתִירָה.

עם כל זה בחשבון, מתברר כי צמצום היחסים בין קריפטו לשינויי אקלים לרחוב חד סטרי בו הביטקוין (BTC) משפיע על האקלים אך לא להפך הוא פשט גס. אז איך בדיוק ההשפעות של שינויי האקלים משפיעות על השימוש ואימוץ הקריפטו ומהן כמה מההשלכות הפוטנציאליות לטווח הארוך?

שינויי אקלים כבר פוגעים בכריית BTC

סין כרגע פקודות רוב דומיננטי של 65% מכוח הגיבוב של רשת הביטקוין, אך ככל שכוכב הלכת ממשיך להתחמם, עולה הסיכון למזג אוויר קשה המשפיע על פעולות כריית BTC. באוגוסט 2019, בריכת הכרייה הגדולה Poolin דיווח כי מתקניו ניזוקו בגלל גשמים עזים ומפולות בוץ. באוגוסט השנה שוב שב Poolin דיווח נזק רב למתקניו. למעשה, בסין יש נראה השיטפון הגרוע ביותר שלו זה עשרות שנים בקיץ, ושינויי האקלים תרמו ללא עוררין.

לדברי אלחנדרו דה לה טורה, סגן נשיא פולין, פעילות החברה הופרעה קשות בגלל מזג האוויר הקיצוני בסין ובעקבות זאת הפסקות החשמל והאינטרנט. “ראינו ירידות קצב חשיש של בין 10% ל -20% במהלך סופות הגשם,” אמר לקוינטלגרף והוסיף: “מתקנים שלא היו בדרך המיידית של מפולות הבוץ חוו גם נזקי גשם קשים בתשתית שלהם.”

בעוד שמשקעים כבדים הם חלק נורמלי מעונת המונסונים של סין, עם התחממות כדור הארץ, הסבירות והעוצמה של אירועי גשמים קיצוניים גוברים. למעשה, אם כדור הארץ מתחמם ב -4 מעלות צלזיוס, סין נחשבת למדינה הפגיעה ביותר בעולם מבחינת ההשפעות האפשריות של אירועי שיטפון. לכל 0.5 צלזיוס התחממות, הפסדי השיטפון השנתיים במדינה הם צָפוּי לגדול ב -60 מיליארד דולר.

אם מגמה זו של מזג אוויר קיצוני תימשך, כיצד יגיב תחום הכרייה? דה לה טורה ניבא כי לכורים לא תהיה ברירה אלא להסתגל למזג האוויר הקיצוני הרגיל והגורם לפעילותם:

“אם המגמה הזו של מזג אוויר קיצוני תימשך, גורמי הסיכון למפעילי חוות הכרייה יצטרכו לשקף זאת. זה, בתורו, עשוי לייקר דברים כמו ביטוח. לחלופין, ייתכן שמפעילים יצטרכו להשקיע יותר זמן ומאמץ בבחירת המיקום הנכון של חוותיהם וכן להגדיל את ההוצאות הראשוניות של המיזם שלהם. “

חוסר היציבות האזורית החמיר

אחת ההשפעות של שינויי האקלים פחות מדברים עליהן היא האופן בו הוא יכול להשפיע על היציבות האזורית והעולמית, אשר משפיעה לאחר מכן על ההחלטות שקיבלו הממשלות. אבל חברות מורכבות, וקשה, אם לא בלתי אפשרי, לומר שכל אירוע ספציפי נגרם ישירות על ידי שינויי אקלים.

מישל אורזן, מייסדת היוזמה הסביבית Greenwill ומובילה דיגיטלית אירופית של הפורום הכלכלי העולמי, הצביעה על עובדה זו בפני Cointelegraph והוסיפה כי בכל הנוגע לביטקוין:

“שינויי אקלים, שהם צפויים איכשהו, וההשפעות הלא רצויות שלהם לא באמת משפיעים על הביטקוין. […] קיים חשש מהאפשרות שקובעי המדיניות ולא אסונות טבע יפריעו יותר למהות המטבעות הקריפטוגרפיים, ויציעו תקנות מוגבלות יותר נגד ביזור. “

עם זאת, אורזן ציין כי “אסונות טבעיים ומצבי חירום גלובליים, באמצעות רגשות של פחד, יכולים להוביל במקביל לספקולציות אגרסיביות יותר ולהגברת התנודתיות.”

ונצואלה, למשל, נמצאת במשבר כלכלי ופוליטי מזה כמה שנים, שנובעת מירידת מחירי הנפט ב -2014 שהרסה כלכלה כבר חולה. בשנת 2019, מטבע הפיאט של המדינה, הבוליבר, ראה שיעורי היפר אינפלציה אסטרונומיים של 10,000,000%. זה הביא ונצואלים רבים להוציא את כספם מהמערכת הפיננסית הכושלת ולהכניס אותם לנכסים חלופיים כמו ביטקוין, כאשר היקף הבוליבאר הכולל נלקח לבורסות עמית לעמית. גָדֵל ביותר מ -350,000% מתחילת 2019.

מבחינת נפח BTC, עסקאות בוונצואלה הגיע לשיא בפברואר 2019, במקביל לניו יורק טיימס הוֹצָאָה לְאוֹר מאמר דעה שכותרתו “ביטקוין הציל את משפחתי”, שנכתב על ידי ונצואלי ששמר את כספו ב- BTC כדי למנוע אינפלציה משתקת. בחודש מאי, אימוץ המטבעות הקריפטוגרפיים במדינה קיבל דחיפה נוספת כאשר ההפעלה Cryptobuyer התחברה למעבד התשלומים Mega Soft כדי לאפשר לאלפי סוחרים מקומיים לקבל אסימונים כמו Bitcoin, Ether (ETH), Litecoin (LTC) ועוד..

אך מה שמוזכר לעיתים נדירות כאשר דנים בחוסר היציבות בוונצואלה היא העובדה שבין 2013 ל -2016 – אותה תקופה בה מחירי הנפט קרסו – האומה קיבלו 50% –65% פחות גשמים מהממוצע השנתי. מפלסי מים נמוכים בסכרים ההידרואלקטריים של המדינה הובילו לשיבושים חשמליים תכופים כמו גם למחסור במים וקיצוב בקראקס, בירת ונצואלה והעיר הגדולה ביותר ובמקומות אחרים.

התדירות של אירועי בצורת כאלה צפויה רק ​​לגדול עם התחממות כדור הארץ. אף על פי שאי אפשר לומר שהמשבר בוונצואלה נגרם כתוצאה משינויי אקלים, אך מה שמתברר יותר ויותר הוא שמצבים עתירי רעות כבר מחמירים הרבה יותר בגלל השפעותיו. כאשר חברה כבר מתנדנדת בצורה מסוכנת לקצה המשבר, שינויי האקלים עשויים רק לספק את הדחיפה הקלה הדרושה בכדי לשלוף אותה ואפילו לגרום לאנשים מסוימים לעבור ממטבעות ריכוזיים לביזוריים..

הדאגה מפני שינויי אקלים מביאה אנשים לטכנולוגיית בלוקצ’יין

זה לא צריך להיות מפתיע שדווקא בני דור המילניום הם יותר מדור מבוגר לשקול ההתחממות הגלובלית תהיה חשובה. השפעה נוספת של שינויי האקלים נדירה לעתים נדירות היא כי אנשים צעירים מחפשים השקעה בת קיימא, נְהִיגָה יותר חברות לנקוט בעמדות חזקות יותר בנושא. סקר שנערך על ידי מורגן סטנלי משנת 2019 מצאתי ש -95% ממשקיעי אלפי השנים מעוניינים בהשקעה בת קיימא, בעוד שמחקר עדכני יותר של Stack Funds מצא כי למעלה מ -50% ממשקיעי הביטקוין הם בני אלפי שנים..

שניים מהיתרונות המוכרים ביותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הם שקיפותה ואי-שינוי שלה; הם מציגים הוכחה בפני צרכנים מודאגים כי החברה ממנה הם רוכשים אינה משפיעה לרעה על האקלים. אלכסיי שדרין, מייסד שותף ומנכ”ל Evercity – החברה המנהלת את DAO IPCI, ארגון אוטונומי מבוזר העובד על פתרונות לשינוי אקלים מבוססי בלוקצ’יין – אמר ל- Cointelegraph כי הדורות הצעירים מניעים את אימוץ הפתרונות המכוונים לבלוקצ’יין:

“הבקשה לאפשרויות מימון קיימא יותר מגיעה בעיקר מהדורות החדשים – יותר מ 2/3 מאלפי המילניום מבקשים ממנהלי הפיננסים שלהם לספק אפשרויות השקעה בר קיימא. בהתחשב בכך שבלוקצ’יין נפוצה טוב יותר בקרב הדורות הצעירים, אנו צופים עלייה משמעותית בקיימות ובפינטק המופעל על ידי בלוקצ’יין הקשורים לאקלים הן בפתרונות של B2B והן של B2C. “

טום באומן, המייסד ויו”ר משותף של קואליציית שרשרת האקלים – רשת ארגונים המקדמת טכנולוגיית בלוקצ’יין למאבק בשינויי אקלים – אמר לקוינטלגרף כי לדעתו האישית, שינויי האקלים יהוו מניע מרכזי באימוץ הבלוקצ’יין במדינת ישראל. בעשור הבא כאשר חקלאים, ספקי אנרגיה ואחרים מוצאים דרכים להתייעלות מול משאבים מופחתים. באשר לצרכנים מודאגים, באומן הוסיף כי בלוקצ’יין מאפשר להם לעקוב אחר מקור ותנועות המוצרים:

“אתה יכול לוודא שהם לא מגיעים ממקורות המאויימים או שנפגעו בצורה כזו או אחרת, כך שנדע שהם לא תורמים בשגגה לאקלים [שינוי] או להשפעות שליליות סביבתיות.”

לבסוף, חלקם קופצים על עגלת הבלוקצ’יין כדרך להתכונן לעתיד דיסטופי או אפוקליפטי ולשרוד. הביטקוין צבר בשנים האחרונות מוניטין בקרב מכינים רבים ושורדים כשווה לזה, אם לא שווה יותר מזהב. מוקדם יותר החודש אמר הבדרן אדם קארי לפודקאסטר ג’ו רוגן כי “האפוקליפסה מגיעה, ותצטרך ביטקוין – לפחות אחד.”

עם 19% מהאמריקאים שנסקרו מוקדם יותר השנה מספר YouGov שהם חושבים ששינויי אקלים יהיו הסיבה הסבירה ביותר לאפוקליפסה, ועם פרסומי חדשות גדולים כגון בלומברג ו האפוטרופוס בכותרות המציעות שאנשים התכוננו לקטסטרופת אקלים, סביר מאוד להניח שמספר לא מבוטל של אנשים מועברים לעולם הקריפטו.

מה הלאה?

ככל שהטמפרטורה של כדור הארץ ממשיכה לעלות, זה כמעט בטוח שמזג האוויר הקיצוני וחוסר היציבות יגדלו איתו. התוצאות הישירות של שינויים אלה כבר חווים בצורה של גשמים ושיטפונות תכופים יותר, וההשפעות העקיפות תורמות למשברים אזוריים ובינלאומיים גדולים. אבל מה המשמעות של אימוץ ארוך טווח של בלוקצ’יין וקריפטו?

מספר דיווחים מצביעים על חוסר יציבות אזורית ו / או גלובלית ככוח מניע שדוחף אנשים לעבר קריפטו, ומשבר המגיפה הנוכחי של COVID-19 רק העצים אמונה זו בקרב חלקם. מחקר יצא לאור מוקדם יותר השנה בכלכלה לעסקים קטנים מציעה “תמיכה בדעה שאימוץ ביטקוין מונע מכישלונות נתפסים של מוסדות פיננסיים ומערכות מסורתיים.” מחברי המחקר הוסיפו: “אנו מוצאים גם היצע וביקוש רב יותר לתשתית ביטקוין בשנים בהן מדינות עוברות משברי אינפלציה.”

כאשר שינויי האקלים צפויים להיות גורם מובהק לחוסר יציבות ולהשפעה משמעותית על הכלכלה בשנים הקרובות, עם הערכות מסוימות חיזוי ירידה של 25% בתוצר המקומי הגולמי המקומי, ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים עשויים רק להוכיח את כספי העתיד – עם זאת, בלוקצ’יין משמש כעמוד השדרה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map