יואן דיגיטלי: נשק במלחמת הסחר בארה”ב או ניסיון לתמרן ביטקוין?

לאחר שהייה קצרה באזור האדום, הביטקוין (BTC) התאושש לקראת 12,000 דולר, כאשר הסוחרים נהפכו לשוריים כתמיד. מומחים מכנים את מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין כסיבה מרכזית לתנודות המחירים העיקריות של המטבע הקריפטוגרפי. הדלק לשריפה נוסף על ידי ההודעה האחרונה של בנק העם הסיני (PBoC) על תוכניות להקדים את מאזני ארה”ב ופייסבוק באמצעות הנפקת מטבע קריפטוגרפי לאומי..

ממשלת סין אמורה לבצע דיגיטציה של יואן, לאתגר את ארה”ב ואת מאזניים

כפי שדיווח Cointelegraph, ה- PBoC מתכנן להתמקד בפיתוח מטבע דיגיטלי חוקי משלו. ב -2 באוגוסט, במהלך ועידת וידיאו שהוקדשה לדיון במשימות פיננסיות במחצית השנייה של 2019, נגעו ראשי המכונים הפיננסיים והכלכליים בסין בנושא המטבעות הקריפטוגרפיים. הבנק המרכזי במדינה הודיע ​​על כוונתו להאיץ את פיתוח המטבע הדיגיטלי שלו וכן אישר את תוכניותיו להקצות משאבים נוספים ליישום משימה זו.

ראוי לציין כי להחלטתו של הבנק הסיני להעצים את יצירת מטבע הקריפטו הלאומי קדמה התפתחות לוהטת של מטבע המאזניים. יוזמת פייסבוק בשנת 2019, כעת משודרג פעיל הפרויקט בממשלת ארה”ב, אך ללא תוצאות עד כה.

קשור: הקונגרס האמריקאי בנושא מאזניים: האשמות, פרטיות ואשמות רצח עם

בחודש יולי אמר וואנג שין, מנהל לשכת המחקר PBoC, כי עם התפתחות פרויקט המטבעות המאזניים של מאזניים, על בנק העם הסיני להאיץ את צמיחת המטבע הדיגיטלי שלו, עליו הוא עבד במהלך השנים האחרונות. שנים. וואנג מאמין שהסיכונים שמאזניים נושאים עבור המערכת הפיננסית המסורתית יאלצו את הרגולטורים להקדיש משאבים רבים יותר וכוחות לפיתוח המטבע הדיגיטלי שלה. וואנג שאל:

“אם נעשה שימוש נרחב ב- [מאזניים] לתשלומים – תשלומים חוצי גבולות בפרט – האם הוא יוכל לתפקד כמו כסף ובהתאם לכך יש לו השפעה רבה על המדיניות המוניטרית, על היציבות הפיננסית ועל המערכת המוניטרית הבינלאומית?”

בפרט, סין חוששת לאילו מטבעות מאזניים ייקשרו ואיזה תפקיד ישלם הדולר בפרויקט זה. וואנג אמר:

“אם המטבע הדיגיטלי קשור בקשר הדוק עם הדולר האמריקאי, הוא יכול ליצור תרחיש לפיו מטבעות ריבוניים יתקיימו במקביל למטבעות דיגיטליים הממוקדים בדולר ארה”ב. אבל בעצם יהיה בוס אחד, זה הדולר האמריקני וארצות הברית. אם כן, זה יביא שורה של השלכות פוליטיות כלכליות, פיננסיות ואפילו בינלאומיות. “

יו”ר ה- PBoC לשעבר, ג’ואו שיאוצ’ואן, סבור גם כי הרעיון של מטבע דיגיטלי עולמי שהכניס פייסבוק, שניתן להמיר בכסף פיאטי, מאיים על מערכות תשלומים חוצות גבולות ועלול להחליש את מעמד המטבעות הלאומיים, עליו דיבר בכנס בבייג’ין , כפי ש דיווח מאת Morning Post של דרום סין.

לדברי ג’ואו, הרשויות הסיניות צריכות לחזק את המטבע הלאומי ולשקול את המודל ההונג קונגי ליצירת רנמינבי דיגיטלי, הכרוך בהנפקת כסף באמצעות ארגונים מסחריים בפיקוח הבנק המרכזי. חלק מהאנליסטים כבר הביעו את האמונה כי ענקיות הטכנולוגיה עליבאבא וטנסנט עשויות להיות מוקצה למשימה כזו. נראה כי תאגידים גדולים במדינה תומכים ברעיונות שמגיעים מחברי הממשלה, כמנכ”ל Huawei, רן ג’נגפי הגיב:

“סין יכולה פשוט להוציא גרסה משלנו למאזניים. מדוע שנמתין לאחרים שיעשו זאת? כוחה של מדינה תמיד חזק מזה של חברת אינטרנט. “

Stablecoin לתמיכה בכלכלה המקומית

מטבע קריפטוגרפי לאומי עתידי עשוי להיות מונפק בצורה של מטבע יציב הקשור ליואן (נקרא גם רנמינבי). חוקרים ב- PBoC פרסמו סקירה על יוזמות אחרונות בתחום זה עוד באוקטובר אשתקד. מרבית המטבעות הנדונים בחומר מוצמדים לדולר האמריקאי, כגון דולר תאומים (GUSD) ופקסוס סטנדרט (PAX). החוקרים משוכנעים כי פיתוח מטבעות קריפטוגרפיים הקשורים לדולר מחזק את תפקידו של הדולר במערכת המוניטרית העולמית, תוך השפעה שלילית על מטבעות פיאט אחרים. לדברי החוקרים:

“אם בסופו של דבר השוק המוכשר בדולר האמריקני יקבל הכרה רחבה ומוכיח את תחולתם בכלכלה הריאלית, נצטרך להכפיל את מאמצי המחקר שלנו בכיוון זה, כמו גם ללמוד את הניסיון הרלוונטי. זה הכרחי כדי לתמוך במוסדות מקומיים ולהנפיק מטבעות קשור הקשורים לרנמינבי. ”

יחד עם זאת, המחברים מציינים כי עדיין יש עוד דרך ארוכה לפני שהמערכת הפיננסית תחוש כל השפעה משמעותית מנכסים חדשים. סטאר שו, מייסד בורסת הקריפטוגרפים OKCoin, הביע נקודת מבט דומה בשלו הודעה על וייבו וכתב: “הדולר #מטבע יציב המוסדר על ידי ממשלת ארה”ב יחזק את חדירת הדולר האמריקני פי 100 “.

הביטקוין גדל בגלל ירידת שער היואן

אנליסטים ציינו מקבילות בין קצב הירידה של היואן לצמיחת הביטקוין. מחיר המטבע הדיגיטלי הבולט עלה מאוד ברגע שבו המטבע הסיני צנח ב -7% לשפל של 11 שנים. ב -5 באוגוסט, מחיר הביטקוין זינק ל -11,786 דולר, כשהעלייה היומית הסתכמה ברווח של 11%.

מתאם בין נפילת יואן לזינוק של ביטקוין

נשיא ארה”ב דונלד טראמפ טען בטוויטר כי ממשלת סין מניפולציה במחיר הרנמינבי:

“סין הורידה את מחיר המטבע לשפל כמעט היסטורי. קוראים לזה ‘מניפולציה במטבע’. האם אתה מקשיב לבנק הפדרלי? זו הפרה גדולה שתחליש מאוד את סין לאורך זמן! “

כאנליסטים פיננסיים לְהַצִיעַ, הרנמינבי ירד בגלל חששות המשקיעים מסבב הסלמה חדש במלחמת הסחר בין סין לארה”ב. זה קרה כמה ימים לאחר שטראמפ הציג מכסים נוספים על סחורות שיובאו מסין. כעת, כאשר המוצרים בארה”ב עלולים להתייקר עבור הצרכנים הסינים, שער חליפין נמוך יותר עשוי להשפיע לרעה על היצואנים בארה”ב. מחירי החוזים העתידיים במניות בארה”ב כבר ירדו, ואילו שוק המטבעות הקריפטוגרפיים הוכיח נטייה הפוכה.

לחלק מהאנליסטים יש הניחו שהסיבה לדינמיקה זו יכולה להיות מכיוון שמשקיעים סינים משתמשים בביטקוין כאמצעי לחיסכון בכסף. סיימון פיטרס, אנליסט בפלטפורמת המסחר eToro, מוּצָע שמשקיעים סיניים יוכלו לרצות לגוון עם ירידת היואן. לדברי פיטרס:

“בהתחשב בכך שמשקיעים סיניים מהווים חלק גדול ממשקיעי הקריפטו, קיימת אפשרות חזקה שחלקם תומכים בסיכויים של הביטקוין מול היואן.”

עם זאת, פיטר שיף, כלכלן ומנכ”ל חברת התיווך יורו פסיפיק קפיטל, נִדחֶה הסבר זה, בטענה כי מדובר יותר בספקולציות ולא בצורך אמיתי:

“CNBC מנסה בכל כוחה להעתיק את הקהל שלה לקנות ביטקוין. למרות היות הזהב שוק גדול בהרבה, CNBC מקדישה זמן רב יותר לביטקוין. הסינים לא קונים ביטקוין כמקלט בטוח. ספקולנטים קונים, מהמרים שהסינים יקנו את זה כמקלט בטוח! “

באינטרנט אומר…

הצהרה דו משמעית של ה- PBoC בנוגע ליצירת מטבע קריפטוגרפי לאומי עוררה דיון אינטנסיבי ברחבי העולם. כמה נקודות מבט, בעיקר שליליות, הופיעו בתגובה באינטרנט. חלק מהמשתמשים הציעו כי ארה”ב וסין צריכות מטבעות קריפטוגרפיים בכדי לחזק את השליטה על אזרחיהם. חובב הקריפטו ריצ’רד לב סבר:

“אומות רוצות יותר שליטה על אזרחיהן. שום דבר חדש … או טוב. “

וחלקם אפילו מוּצָע שהעימות בין סין לארה”ב בתחום המטבע הקריפטוגרפי יכול להוביל למלחמת עולם.

שים את ההימורים שלך

תוך כמה זמן תושבי סין יוכלו לראות – והכי חשוב להשתמש – בקריפטוגרפיה הדיגיטלית המקומית עדיין לא ידוע, מכיוון שייקח שנים ליישם רעיון כזה. התהליך המלא עשוי לדרוש פיתוח מסגרת רגולטורית, מכשירי מיסוי ורגולציה, כמו גם יצירת גופים מיוחדים ושכירת מומחים שיעבדו עם מטבע קריפטוגרפי..

בעבר, ניסיונות ליצור מטבע קריפטוגרפי לאומי כבר נעשו על ידי מדינות כמו איראן, טורקיה, ערב הסעודית, רוסיה, אסטוניה וונצואלה. המדינה הדרום אמריקאית גייסה לכאורה מיליארד דולר במהלך מכירה מוקדמת של מטבע הפטרו פטרו והבנקים בוונצואלה כביכול מגובים נפט. התחיל להצגת יתרת חשבונם של האזרחים במטבע החדש. השנה, בכוונת ונצואלה להפוך את המטבע הדיגיטלי הראשי של פטרו OPEC, לפי שר הנפט מנואל קוויבדו.

קשור: פטרו ונצואלי נגד סנקציות אמריקניות: היסטוריה ושימוש בקריפטו

ביחס לסין יוזמה כזו נדונה מאז ינואר 2016, אז נציגי ה- PBoC הוכרז התוכניות המתארות את רצונן ליצור מטבע דיגיטלי של המדינה בהקדם האפשרי. יחד עם זאת, גם הבנק המרכזי הסיני ברור מְבוּטָא היתרונות של מטבעות קריפטוגרפיים על פני כסף מסורתי:

“מטבעות דיגיטליים זולים במחזור בהרבה מכספי פיאט מסורתיים, מקדמים סחר, מגבירים את שקיפות העסקאות ומפחיתים את הסיכונים להלבנת הון והעלמת מס. השימוש במטבע דיגיטלי יעזור לבנות תשתית פיננסית חדשה, לחזק את מערכת התשלומים בסין, להגביר את יעילות ההתנחלויות ההדדיות ולהאיץ את המודרניזציה של הכלכלה. “

יש לציין כי ה- PBoC עוקב אחר התפתחות שוק המטבעות הדיגיטליים במשך זמן רב, עם קבוצת מחקר מתאימה שנוצרה עוד בשנת 2014. ומאז 2015, ממשלת סין בוחנת באופן פעיל את הניסיון הרגולטורי של מדינות אחרות על מנת להתכונן מסגרת רגולטורית מתאימה.

התפתחות היחסים של PBoC עם מטבעות קריפטוגרפיים

ראוי לציין כי בדו”ח שפורסם באתר הרשמי של ה- PBoC, המילה “ביטקוין” לא מוזכרת ולו פעם אחת, למרות שסין היא אחת השחקניות המובילות בתעשיית הקריפטו. גם העקרונות והטכנולוגיות שעל בסיסם מתוכנן ליצור מטבע דיגיטלי ממלכתי אינם מוסברים.

יחד עם זאת, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מוזכרת רק פעם אחת כאחת התופעות האיקוניות בפיתוח טכנולוגיות המידע. עם זאת, ההקשר הכללי של ההצהרות מצביע על כך שלמטבע הדיגיטלי העתידי יהיה הרבה במשותף עם הביטקוין – לפחות מבחינה טכנית..

וואנג ציינתי שה- PBoC היה אחד הבנקים המרכזיים הראשונים שהתחילו לבחון את האפשרות ליצור מטבע דיגיטלי משלו, אך ניסיון מחקר בלבד אינו מספיק. וואנג אמר, “הייתה לנו התחלה מוקדמת […] אבל יש צורך בעבודה רבה כדי לאחד את ההובלה שלנו.” הוא גם אישר כי הבנק המרכזי כבר קיבל אישור מהרשויות הסיניות ליצור מטבע דיגיטלי משלו, אם כי עדיין לא ידוע באיזה שלב נמצא כעת התפתחותו. הואנג ייפינג, פרופסור באוניברסיטת בייג’ינג ויו”ר יוזמת המחקר, אמר שסין מקדימה את ארה”ב בקידום מימון דיגיטלי. הוא המשיך:

“זה עדיין לא ברור אם מאזניים תצליח […] אבל הרעיון לא ייעלם. אבל היא שלחה אזהרה לסין כי ההובלה שלה [במימון דיגיטלי] אינה דבר בטוח. “

עם זאת, בראיון עם Cointelegraph, אחד מנציגי ה- PBoC הבכירים – שרצו להישאר בעילום שם – אמר כי יישום פרויקט יסודי כזה לא יכול להסתדר בלי סיכונים, והמשיך:

“מטבע דיגיטלי הוא תחום שחשוב מאוד להסתכל עליו בעתיד. הסערה שנגרמה על ידי מלחמת הסחר הסינית-אמריקאית וההשלכות השליליות עליה יימשכו זמן רב. בנסיבות אלה, יהיה עלינו לעקוב אחר התפתחות הנכסים הדיגיטליים מכיוון שהוא מביא סיכונים והזדמנויות כאחד. אני מאמין שסין תיצור יום אחד את המטבע הדיגיטלי שלה. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map