Top-5 אסימני הקריפטו המפורסמים שנראים ‘מתים’: ניתוח

עדכון, 20 ביולי: מאמר זה עודכן כדי להבהיר את העובדה כי הביצועים של אסימוני קריפטו מסוימים נמצאים בהערכה ולא הפרויקטים המגבים אותם.

בשנת 2017 עלות הביטקוין (BTC) הגיעה לכמעט 20,000 דולר, ובדצמבר 2018 שערו צנח ל -3,187 דולר לאסימון. עם זאת, מדובר בתנועת מחירים איתנה למטבע, שנוצרה יש מאין לפני כעשר שנים. הביטקוין עדיין שולט בתיקים של מרבית משקיעי הקריפטו והוא ללא ספק המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר, כלומר מחירו נוטה פחות לירידות משאר השוק. זה מצוין גם על ידי CoinMarketCap שְׁלִיטָה תרשים. אבל מה עם שאר המטבעות הקריפטוגרפיים שהופיעו בשנתיים האחרונות?

בשנת 2018, CNBC דיווח שכעת ניתן לקרוא לכ- 800 מטבעות קריפטוגרפיים שהופיעו כתוצאה מהצעת מטבע ראשונית (ICO) "מֵת," מכיוון שהם נסחרים במחיר הנמוך מ- $ 0.01. בשנת 2019 נתון זה המשיך לגדול.

משאבים המתמחים במטבעות קריפטוגרפיים “מתים” הושקו, כמו Deadcoins ו- Coinopsy, לפיהם, בשנת 2018 כ -1,000 מטבעות קריפטוגרפיים שונים נכשלו. פרויקטים רבים של קריפטו “מתים” היו הונאות שאורגנו כ- ICO וחלקם לא יכלו לעמוד בלחץ השוק הדובי בסוף 2018. כך תיאר ג’יי ריצלר, מייסד שותף של Coinopsy בפני Cointelegraph את המספר העצום של מטבעות כושלים שרשומים שונים חילופי דברים:

“לפני 2016, רובם נכשלו בגלל פשוט לייצר מטבע בשביל הכיף, ואז המפתחים פשוט ויתרו על הונאה קטנה או משאבה וזרוק. אחרי 2016 השוק רווי מטבעות, כך שרישומי החליפין עולים כעת כמויות גדולות של $$$, למשל Binance הוא כמיליון להירשם מהזיכרון. אז אחרי 2016, היו אלה הונאות מתוכננות היטב עם מימון ושיווק או שמטבעות שהתחילו פשוט לא היו למימון ולכיוון. זה הכי אבל לא הכל. “

צוות Deadcoins הגיב ל- Cointelegraph באומרו כי הוא משוכנע שהסיבה העיקרית לכישלון הקריפטו היא היעדר השירות מטעמם:

“סביר להניח שרבים מהאלטקוינים נכשלים מסיבות רבות, אך הסיבה העיקרית תהיה היעדר השירות ותיק השימוש או חפיפה עם אלטקוין אחר או שמקרה השימוש שלהם כבר מסופק על ידי BTC או מטבעות מרכזיים אחרים.”

להלן חמשת המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים שלנו שנחשבו “מתים” על ידי חלקם – שהתבררו כהונאות, היו במחזורי מסחר נמוכים במשך שלושה חודשים או שראו ירידת מחירים גדולה ממנה הם לא התאוששו. חלק מהערכים ברשימה זו עשויים להפתיע. לכן, כדי להבהיר, בשום אופן Cointelegraph אינו מחליט על רווחת הפרויקטים, נושא מאמר זה הם המטבעות הקריפטוגרפיים וביצועיהם..

מטבעות קריפטוגרפיים מובילים המשוערים & quot; מתים & quot;

Bitconnect

BitConnect בראש הרשימה הזו של מטבעות “מתים”, מאחר שהיא מאמינה כי היא תרמית – מהגדולות בהיסטוריה של הקריפטו. פרויקט BitConnect הואשם ביצירת פירמידה פיננסית רחבת היקף.

הפלישה הסוערת של BitConnect לרשימת ה- Top-10 של CoinMarketCap, עם היוון של 2 מיליארד דולר זמן קצר לאחר השקתו של הפרויקט בינואר 2017, הדהימה רבים, והשמועות על תוכנית מפוקפקת החלו להתפשט די מהר. עם זאת, רק בסוף 2017 החליטו משקיעי מטבעות קריפטוגרפיים להאשים בפומבי את הפרויקט בארגון הונאת השקעות – מה שנקרא תוכנית פונזי..

אחד המבקרים הבולטים של הפרויקט היה המיליארדר ומשקיע הביטקוין הידוע מייק נובוגרץ, שהצהיר על טוויטר שביטקונט באמת נראה כמו תכנית פונזי שפוגעת בתדמית של כל התעשייה: “ביטקונט באמת נראה כמו הונאה. פונזי של בית ספר ישן … שחקנים גרועים פוגעים בקהילה. פרק זמן.”

הסיבה לכל הטינה הזו היא תוכנית ההלוואות של BitConnect. הפרויקט מוּבטָח בונוסים משמעותיים עבור הפקדות בביטקוין. אבל לפי למשתמשים ממורמרים, מנגנון תשלום הבונוס נותר אטום, ואופי מקורו לא היה ידוע. זה הביא את הקהילה לחשוד שהפרויקט מייצג פירמידה פיננסית שנבנתה על גבי מערכת הפניות מרובת רמות.

מבקרים רבים הצביעו על כך שהמקור האפשרי היחיד לרווחי בונוס הם פיקדונות ממשקיעים חדשים, אך המידע שמר על ידי מייסדי הפרויקט, שזהותם לא נודעה. עם זאת, בתחילת 2018, BitConnect החל להתמוטט. הרגולטורים בטקסס ובצפון קרוליינה אילצו את המייסדים לסגור את תוכנית ההלוואות ואת חילופי המטבעות שלהם, מה שהפך את אסימון BitConnect (BCC) למיותר ובעקבות כך גרם לירידת ערך. ואז בזה אחר זה החלו להגיש תביעות קיבוציות נגד ביטקונט, ורשויות ארצות הברית התמודדו עם חקירת פעילויות הפרויקט – לפיו בית משפט בארה”ב החליט להקפיא את נכסיה..

XEM

XEM, הוא האסימון לפלטפורמת Nem (תנועת כלכלה חדשה), מטבע קריפטוגרפי שהושק במרץ 2015. הפיתוח הפעיל של מטבע ה- XEM החל בשנת 2016. הייחודיות של XEM נעוצה בעובדה שפיתוחו היה בוצע על קוד קוד פתוח מקורי, שבזכותו הצליחו מטבע החילונים ליזום חידושים שימושיים רבים. הכניסה, הנסיגה והחלפה של מטבע הצילום XEM מתרחשות בבורסות.

XEM משמש לביצוע העברות ותשלומים מיידיים ברחבי העולם ללא עמלות גדולות. ניתן לרכוש אותו באופן מקוון והן במזומן, וכן לשמש לפעולות חליפין בין מטבעות אחרים. XEM הפך להיות מטבע קריפטוגרפי פופולרי מאוד וכעת הוא נמצא ב -30 המטבעות המובילים על ידי מחוון שווי השוק, על פי Coin360.

עם זאת, אחת מחילופי המטבעות הגדולים ביפן, Coincheck, אישרה בינואר 2018 כי התרחשה גניבה גדולה של כספים מהפלטפורמה. סה”כ 123.5 מיליון דולר בצורת אסימונים של XEM הוגשו. באותה עת, Coincheck השעה את כל הפעולות עם XEM ואלטקוינים אחרים. בינתיים, לא מאושר התקבלו דיווחים כי תוקפים לא ידועים גנבו XEM נוסף בשווי של 600 מיליון דולר מהבורסה.

זמן קצר לאחר מכן דיווחו נציגי Coincheck רשמית על ההפסדים הכוללים של 58 מיליארד ין (123.5 מיליון דולר). הבורסה הגישה הצהרה לסוכנות לשירותים פיננסיים ביפן (FSA) ולרשויות אכיפת החוק המקומיות בנוגע להתקפת הסייבר. כמו כן, נציגי Coincheck הבטיחו כי הם בוחנים דרכים לפצות משתמשים על הכספים האבודים. למרות ההבטחות של קרן Nem, הידיעה על פריצת Coincheck וגניבת כמות כה גדולה הובילו לירידה חדה של XEM: המטבע צנח בצורה חדה בפרק זמן קצר, ובפברואר ערךו היה בערך 0.60 דולר ועדיין צף סביב הרמה הזו.

מחיר ה- XEM מאז ירידתו מכל הזמנים של 2.05 דולר

Nem

מקור: coin360.com

כמויות המסחר של XEM הן כדלקמן

שווקי NEM

מקור: Coin360.com

על פי מדד הערכת הטכנולוגיה העולמית האחרונה של Blockchain של CCID שנערך על ידי סין, עליו דיווח Cointelehraph, NEM שומרת על נקודה אחרונה באינדקס. המדד בחסות המדינה מעריך פרויקטים על בסיס הטכנולוגיה, היישום והחדשנות שלהם. למרות זאת, פרויקט NEM ממשיך לפתח את המצופה בלוקצ’יין בליסטרה מנוע שיכול להניע רשתות פרטיות וציבוריות כאחד, אשר אמור לצאת לדרך לקראת סוף 2019.

אוניברסיטה

הפרויקט הרוסי מבוסס אוניברסיטה נִמשָׁך 28 מיליון דולר במהלך מכירת האסימונים שלה בדצמבר 2017 נָקוּב המטרה הייתה ליצור פלטפורמת בלוקצ’יין ליישומים עסקיים המבוססים על פרוטוקול הבלוקצ’יין המהיר Universa, עם קיבולת של עד 22,000 עסקאות לשנייה (TPS). עובדה חשובה לקידום הפרויקט הייתה שׁוּתָפוּת עם ארנסט & יאנג (EY) – ואחד הבנקים הבכירים ברוסיה, בנק אלפא – ובוודאי חיזק את תדמיתה של יוניברס כחלוצה מקומית בתעשיית הבלוקצ’יין..

מייסד MGT Capital Investments ויוצר תוכנת האנטי-וירוס McAfee Security, ג’ון מקאפי, הפך לחבר בוועדה המייעצת של פרויקט הבלוקצ’יין הרוסי, בראשות איש העסקים אלכסנדר בורודיץ ‘. מקאפי דיבר על כך בזמנו בטוויטר:

“אני גאה להיות יועץ @Universa_news ולבנות את McAfee Coin על הבלוקצ’יין המהיר ביותר. הצטרפו עוד היום למהפכה / ICO! universa.io. ”

עם זאת, ברגע שהתקררו השווקים, התברר סכסוך בין חברי הנהלת הפרויקט, שהביא להגשת הליכים משפטיים בעקבות האשמות בפגיעה במוניטין של העסק בקרב בכירי הפרויקט. אך בעוד הנהלת החברה הבינה את ההבדלים ביניהם, נפח המסחר היומי של אסימונים כמעט ולא הצליח לְהַגִיעַ 42.000 דולר, הנזילות כמעט לא נפקדה והחלפת HitBTC נמחקה מטבע החילוץ הזה. בינתיים הפרויקט מאוד חי ומפתח מיזמים חדשים.

יהלום ביטקוין

Bitcoin Diamond (BCD) הוא מזלג של ביטקוין. מטבע קריפטוגרפי זה נוצר בנובמבר 2017 כתוצאה מהפרדת השרשרת המרכזית של הביטקוין לאחר גוש # 495866. מטרת המטבע הקריפטוגרפי זהה לביטקוין המקורי, כאמצעי תשלום הנוח לרכישות מקוונות. אסימון ה- BCD זוכה לכל מחזיקי אסימון הביטקוין באופן אוטומטי לאחר המזלג. הצבירה בוצעה ביחס של 1 BTC ל- 10 BCD. לפיכך, המספר המרבי של אסימוני BCD אינו יכול לחרוג מ -210 מיליון אסימונים, בעוד 170 מיליון אסימונים שוחררו באופן מיידי והופצו בין מחזיקי הביטקוין..

יהלום הביטקוין שונה מהביטקוין המקורי בכמה תחומי מפתח:

  • גודל הבלוק הוגדל ל- 8 מגה-בייט, גדול פי שמונה בהשוואה לביטקוין.
  • יושמה שיטת הצפנה חדשה, הפותרת סוגיות של סודיות.
  • מהירות מוגברת של כל בלוק, הפחתת עיכובים באישור העסקאות ועלויותיהן.

מפת הדרכים של הפרויקט מוּבטָח כי עד תחילת 2020, Bitcoin Diamond אמור לעלות על הביטקוין מבחינת מקרי השימוש בו. אך תוכנית הפיתוח הותירה אחריה אי וודאות, כאשר השאלה העיקרית היא: מתי תתמודד העבודה על אסימון ה- BCD?

לפי Coin360, יהלום ביטקויןההיוון שלה עומד על כ -140.5 מיליון דולר ועלות האסימונים מרגע הרישום פחתה כמעט כל הזמן. בזמן המזלג, מחירו של BCD הגיע ל 85 דולר לאסימון. נכון לעכשיו, מטבע אחד עולה באזור 0.80 דולר, ומסמן ירידה של כמעט 100%. שחקנים מרכזיים בשוק הקריפטו הביעו את דאגתם בנוגע לפרויקט – למשל עם לדג’ר, אמירה כי Bitcoin Diamond היה מעורב בתכניות מרמה בסוף 2017:

“אזהרת הונאה – מספר אתרים טוענים שמאפשרים לך לאסוף את Bitcoin Diamond. הם יגנבו את הנכסים שלך. לעולם אל הזן את המנון שלך לאתר של צד שלישי. “

על פי הַצהָרָה, לקוחות עברו לאתרים הקשורים ל- Cryptocurrency, עליהם התבקשו להזין סיסמה, ואסימונים BCD שלהם נגנבו לאחר מכן במקרה קלאסי של שיבוט אתרים.

אמרקוין

זה אולי נראה מפתיע כי אסימון נסחר נמצא ברשימה זו, אך ניתן לייחס את אסימון ה- Emercoin כמפסיד בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים..

הפרויקט התחיל בשנת 2013, אך הוא הופיע ברשימות הבורסות הפופולריות רק בשנת 2014. המטבע הצמוד של Emercoin היה יזום ככלי תשלום באינטרנט. נכון לעכשיו, אסימון Emercoin משמש כאמצעי תשלום עבור סחורות וכן מאפשר התנחלויות בכמה פתרונות טכנולוגיים המבוססים על הבלוקצ’יין המקורי. אבל זה לא הציע שום דבר מעניין ולא הציג אפשרויות אטרקטיביות עבור הקונים. עם זאת, המפתחים כן בטענה שבעתיד הקרוב, Emercoin יהפוך לפלטפורמה ייחודית שתגן על אתרי אינטרנט, זכויות יוצרים וכו ‘.

למרות מאמציהם של היוצרים, ביטרקס הוכרז בסוף יוני 2019 משיכתם של כמה אלטקוינים לכאורה בעלי נזילות נמוכה, כולל אסימון האמרקוין – EMC. על פי Coin360, המטבע נמצא ב 493 לפי מדד ההיוון.

רק החזקים שורדים

לא משנה כמה נמוך מחיר מטבע קריפטוגרפי, הוא יכול לרדת עוד יותר עד שהוא מגיע לאפס, כפי שהיה במקרה של BitConnect. בתנאים של מגמת שוק כלפי מטה, ניתן לפרוץ את כל רמות התמיכה בדרך לפחת מלא. זו הסיבה שמשקיעים צריכים להתרחק ממכשירים דלי נזילות, אשר אין להם זרם יציב של כסף, במיוחד כאשר מכשירים אלה מתחילים לרדת. מי שמשקיע בה נופל בפח: גם אם משקיעים רוצים למכור מטבע קריפטו נופל, הם לא יכולים – בגלל היעדר קונים – ונאלצים לראות את כספם מתמוסס. ריקלר ונירביץ מ- Coinopsy אמר ל- Cointelegraph כיצד כמה מטבעות לא נוזלים יכולים להתעורר לחיים לזמן מה, אבל אז למות:

“עבדנו על גילוי תרמית גדולה סביב הארנק המקומי עם מטבעות קריפטוגרפיים. בארנק היו כ -500 מטבעות, אך עם הזמן בעלי מטבעות אלו איבדו 80-90% מהמימון על מטבעות אלה, אך הם המשיכו להרוויח יותר. במשך הזמן הבעלים החיו מחדש את המטבעות האלה כחדשים ורשמו שוב בבורסות מסוימות ובמשך זמן קצר עלות המטבעות הללו צמחה שוב אך מתה עד מהרה. אז לא הייתי ממליץ לקנות מטבע כלשהו שקם לתחייה. כמה מטבעות אחרים פשוט מוסרים מחילוף אחד ואז כמה חודשים אחר כך עולים מטבע חדש. סיבות רבות לנפילה. ”

פיטר ברנד, פיננסי מְנַתֵחַ והסוחר, שניבא נכון ירידה של 80% בעלות הביטקוין בשנה שעברה, נוקט עמדה קשה יותר ואומר כי רק למעט מטבעות קריפטוגרפיים צפוי עתיד:

“קריפטוסים התפתחו בגלל BTC. סיפור המטבע הקריפטוגרפי הוא סיפור ביטקוין. קשה לי למנות באופן ספציפי את אותם מטבעות שיהיו חסרי ערך, אבל אני באמת מאמין ש- 99% יהפכו לחסרי ערך מכיוון שמוצאם הונע על ידי ניסיון של אדם, חברה או קונסורציום לרכוב על זנבות הביטקוין. אני מאמין של- LTC ו- ETH יש סיכוי טוב לשמור על ערך בגלל הקבלה המונית שלהם כבר. מצד שני, אני מאמין שמטבעות נישה (שפותחו כדי לענות על מטרות מאוד ספציפיות) ומטבעות הנשלטים במידה רבה (כמו XRP) עומדים בפני מסע בעלייה. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map