Uniswap נלחם כאשר המתחרים מנקזים ערך מה- DEX

רק לפני מספר חודשים, ענף הפיננסים העולמי היה עד לעלייה המטאורית של חקלאות התשואה, אשר בחלקה הגדול סייע לדרבן את צמיחת תחום הפיננסים המבוזר. רק ברבעון השלישי של שנת 2020, שוק DeFi הוביל לצמיחה משמעותית עבור הרבה מטבעות תא מטען תואמים ל- Ethereum (ETH), כמו Dai של MakerDAO..

על פי מידע שפורסם על ידי צובר נתוני שוק ההצפנה מסרי, ההיצע הכולל של הדאבליינקי של Dai גדל בשיעור של 623% בממוצע ברבעון השלישי, והניע את ערך האסימון מעל $ 1 למשך 120 ימי ריצה. הדו”ח ממשיך להוסיף כי 65% מכלל אספקת האסימונים של דאי משמשים כיום למטרות חקלאות תשואות על פני פרוטוקולי DeFi שונים..

עם זאת, נראה כאילו תמריצי הנזילות בבורסה המבוזרת של Uniswap התייבשו, כאשר הפלטפורמה הורידה לאחרונה 40% מהנזילות שלה תוך פרק זמן של 48 שעות בלבד לפני סיום תוכנית תגמולי הנזילות של UNI ב- 17 בנובמבר. זה הביא למשתמשים רבים לעבור לפלטפורמות יריבות כמו Sushiswap.

בנוגע למצב, קרלסבד סאנשיין, מנכ”ל LID Protocol, פלטפורמה המספקת פתרונות להפקדת נזילות ב- Uniswap, אמר ל- Cointelegraph כי כל פרויקטי DeFi עוקבים אחר מחזור הייפ עם עליות ומורדות. המפתח הוא המשך הצמיחה בכל מחזור, וזה ברור במקרה של Uniswap, לדבריו:

“זו הסיבה שאנחנו עדיין משתמשים ב- Uniswap כדי לנעול את הנזילות. זו הפלטפורמה הגדולה ביותר עד כה, אך יש עליה מספר עצום של הונאות. באופן אידיאלי Uniswap ישדרג את עצמו עם תכונות טובות יותר כדי לציין לאילו אסימונים יש נעילת נזילות ואילו אין. דעתי האישית היא ש- Uniswap עומד להתקיים לאורך זמן, והאגודה עשויה להתפתח, אך היא לא תסתיים. “

האם מכשירי ה- DEX יכולים ליפול מהטובה?

על פי דעתו על משבר הנזילות האחרון הזה, אמר צ’ין צ’טורוודי, מנהל פיתוח עסקי ראשי ב- TomoChain, פלטפורמת בלוקצ’יין ניתנת להרחבה המנהלת גם את TomoDEX, ל- Cointelegraph כי בכל הנוגע לתמריצים מבוססי נזילות, הלקוחות ינהרו לאן התגמול. הוא הוסיף:

“לחשוב שנזילות הולכת להתפוגג ולעבור חזרה ל- CEX זה מעט הגיוני. סביר יותר להניח שהנזילות יסתובבו סביב DeFi כדי לחפש אלפא. למה? אופי הגישה הקל וחסר האמון, האנונימי, שמגיע עם DEXs / DeFi עובד ומכיוון שבורסות ריכוזיות היו הרבה פחות מאובטחות עם פריצות בפרופיל גבוה לאחרונה והאשמות בפעילות מרמה. “

עם זאת, צ’טורוודי הודה כי בעוד ששיעור הוגן של פרויקטי DeFi רמאים צצו במהלך ששת החודשים האחרונים, הטכנולוגיה בכללותה כוללת פוטנציאל כה רב עד כי הצרכנים לא איבדו את אמונם בה..

נישל שטי, מנכ”לית בורסת הקריפטו בהודו WazirX, מאמינה שהכוונה העיקרית מאחורי גידול נזילות כבר מההתחלה הייתה פשוט למשוך משתמשים, לתת להם אפשרות לנסות DEX ולהבין כיצד להשתמש בהם: “אז למרות הראשונית ירידה בנזילות כאשר תגמולי הכרייה נעצרים, אני לא חושב שבאמת תהיה ירידה בשימוש מכיוון שהאנשים שרוצים לקנות / למכור קריפטו דרך DEX ​​וגילו את DEX, יישארו בחזרה. “

שינויים נכנסים עבור Uniswap?

בעקבות ירידה חדה בנזילות Uniswap, רבים מבעלי האסימונים בפלטפורמה הגישו הצעת ממשל חדשה להפעלת תוכנית תגמולים חדשה. בעניין זה, הצעה לשים קדימה על ידי ספקית הזרמת המוסיקה המופעלת על ידי בלוקצ’יין, אודיוס מבקש להפחית את המספר הכולל של אסימוני תגמולים של UNI למחצית בהשוואה לתוכניות תמריצים קודמות.

בעוד שבעבר חולקו 2.5 מיליון אסימונים של UNI בין ספקי נזילות של מאגרי WTBC / ETH, USDC / ETH, USDT / ETH ו- DAI / ETH של Uniswap בחודש, ההצעה החדשה תצמצם למעשה את מספר התגמול הזה ל -1.25 מיליון UNI לשני השנים הבאות. חודשים – עובדים על כ -4.6% ממאגר האסימונים הנוכחי של UNI.

כפי שהדברים נראים, ההצעה עברה פחות או יותר את סבב ההצבעה הראשון. עם זאת, על מנת שההצעה תיכנס לתוקף במלואה, עליה לעבור עוד שני סבבי הצבעה ולהבטיח מינימום של 40 מיליון “הצבעות חיוביות” על מנת שתתבצע..

לבסוף, ההצעה של Uniswap עלתה לאוויר באותו זמן היריבה DEX SushiSwap הוכרז תוכנית תמריצים חדשה לאספקת נזילות לארבעת ההתאמות המדויקות שעליהן Uniswap הפסיקה לספק הטבות. כמו כן, יש לציין שמאז שממשל על Uniswap עבר מבוזר לחלוטין באמצע ספטמבר, הפלטפורמה לא הצליחה להעביר הצעת ממשל אחת..

DeFi כאן כדי להישאר?

הופעתם של אסימוני הממשל לא רק שתרצה את חברי תעשיית הקריפטו כולה לחנך את עצמם אלא גם הקפיצה את המושג DEXs בכללותם. מבחינה כספית, הם גם הסיבה לכך שיש לתעשיית הקריפטו נעלם משווי מיליארד דולר בסך הכל נעול ב- DeFi בסוף 2019 עד הרבה מעל 13.5 מיליארד דולר.

לדעתו של צ’טורוודי, יש להשתמש בהיקף רחב יותר כדי לקבוע מה ה- DEX מקווים להשיג, מכיוון שרוב הפלטפורמות הללו מתכוונות לנעול נזילות כדי לבנות מכשירים פיננסיים מהדור הבא עליהם: “נעשה נכון, TVL לא להיות מוגבל לשרת רק את שטח הקריפטו. זו תחילתה של פרדיגמה פיננסית חדשה שתאפשר לשאר העולם שאינו קריפטו לגשת לנזילות גלובלית במאזנים שלא נראו בהיסטוריה שלנו. “

לא רק זאת, מכיוון ש- DEXs מעצם טבעם צריכים להיות שקופים וחסרי אמון, כמעט ניתן לבטל את המרחב לבגידות – שיש ברובם של המוסדות הפיננסיים המיינסטרים. לא רק זאת, אפילו התשואות על הנייר יכולות להיות גבוהות יותר עבור המלווים, ונמוכות יותר עבור הלווים.

לבסוף, כתוצר לוואי של תנופת DeFi, נראה כי נעשה שימוש כעת באסימני ממשל מסיבות שאליהן נועדו במקור: לסייע לקהילת פרויקט לקבל החלטות טובות יותר על ידי מתן אמירה למשתמשים בנושאים המשפיעים על הפלטפורמה. בשיחה בנושא, שטי סבר: “גם אם התגמולים ממשיכים, זה סימן טוב מכיוון שאתה נותן לאנשים את מה שהם מצפים מהמוצר. זה מצב win-win עבור האסימון וגם האקוסיסטם. “

זה לא DEX לעומת CEX

חילופי מרכזים ומבוזרים מתייצבים לרוב זה כמתחרים ישירים. עם זאת, למשתמשים יש אפשרות ברורה – אם אנשים לא רוצים לשמור על הקריפטו שלהם בעצמם, אז חילופי ריכוז הם האפשרות הנכונה עבורם. אם אנשים רוצים להחזיק את הקריפטו שלהם בעצמם, אז חילופי מבוזרים הם הדרך ללכת. אז יכול להיות שהפסד הנזילות האחרון של Uniswap לא יפגע בהתקדמות DEX.

בנוסף, ייתכן שזו תהיה שיחה על האופן שבו שני סוגי חילופי היחסים יכולים להתקיים יחד ביחס לקהלי הצפנה השונים. עם זאת, סאנשיין מאמינה שבעתיד, ה- DEX יחליפו את הצמיחה של ה- CEX. לדוגמה, הוא ציין כי ממשל Uniswap V3, Ethereum 2.0 וממשל UNI נמצאים ממש מעבר לפינה, התפתחות שתמשיך ככל הנראה לתדלק את עליית DeFi:

“מכשירי DEX ממשיכים להשתחרר בתחרות ל- Uniswap, ופלטפורמות של צד שלישי כגון ארנקי Crypto יעזרו לתדלק מעבר זה באמצעות שירותי צובר DEX. מה שאנחנו רואים הוא לא רק שלב הייפ רגעי, אלא התפתחות “.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map