ליטיגציה וירידת מחירים יציבה – האם XRP יכולה לקיים התשה כזו?

אדווה תופסת זה מכבר תפקיד שנוי במחלוקת בתעשיית הקריפטו. העלייה של האסימון הביתי של ריפל, XRP, למיקום המטבע הקריפטוגרפי השני בגודלו לפי שווי שוק היה מספיק אימות עבור חלקם שהחברה אמורה למלא תפקיד מרכזי בענף במשך שנים רבות. עם זאת, מאז ימי ההלציון ההוא, המומנטום האט, ומלבד כמה קפיצות בולטות, החברה נקלעה לשמועות וירידה מתמדת בערך XRP.

אדווה לא מצליחה להכות גלים ברשת

בגלל היעדים הפילוסופיים השאפתניים שבלב המערכת האקולוגית של קריפטוגרפי, זה לא נדיר לראות משקיעים שמעדיפים אסימון מסוים אחד, הנאבקים מאחורי המקלדות שלהם ברשתות החברתיות. מגיני ה- XRP היו בין הקולניים ביותר.

אך נראה כי “צבא ה- XRP” של האסימון מתקשה למלא את השורות. על פי מחקר חדש שנערך על ידי eToro ופלטפורמת המסחר החברתי וספקית נתוני ההצפנה The Tie, שהצביע על כך שהדיון ב- XRP צנח ב -16% ברבעון הראשון של 2020..

למרות שחשוב לציין שטוויטר מזכירה את הגאות והזרימה על פי מגוון עצום של תנועות שוק ופעילות החברה, הדו”ח מצא כי מספר המשתמשים בצבא ה- XRP כביכול ירד בשיעור ענק של 82% מאז ינואר 2018. עם זאת, צרות הפעילות של אסימון ברשתות החברתיות אינן מסתיימות בכך. רשימה של קבוצות טלגרם שהורכבה על ידי משתמש טוויטר ב- 15 באפריל הראתה כי למעלה מ- 63% מחברי @Ripple עזבו מאז יוני 2018.

מוחמד זידאן, אסטרטג השוק הראשי של ThinkMarkets, אמר לקוינטלגרף כי XRP התקשה למצוא פונקציה בקריפטוספירה והעלה את השקפתו כי האמונה באסימון מתערערת:

“המאמינים ב- XRP ובקריפטוסים אחרים פחתו בהדרגה, ואנשים מעטים עדיין מאמינים בכך. היה חשוב להיות עד כיצד השווקים הגיבו למטבעות קריפטוגרפיים במהלך מגיפת הנגיף. זה הוכיח שזה לא יכול להיות מקלט בטוח אלא יותר כנכס מסוכן. הקיפאון הנוכחי והנפחים הנמוכים מצביעים על כך שמקומו במשוואה הפיננסית עדיין לא נמצא. “

פירוק אסימונים המוניים מעביר מסר מעורב למשקיעים

אחת הביקורות הנפוצות ביותר שמופנית כלפי אדווה היא הכמות הגבוהה של חיסולי אסימון XRP. בעוד שהפירוק היה בעבר משהו שהסעיר משקיעי קריפטו רבים באופן פרטי, מעטים האנשים שחשבו לנקוט פעולה בידיהם.

הפעם הראשונה שבה חברות קריפטו מתמודדות עם אתגרים משפטיים משמעותיים היא בדרך כלל לאחר הנפקת מטבע ראשונית. בגלל חוסר הבהירות לגבי אופן הרגולציה של מטבעות קריפטוגרפיים, פרויקטים חדשים רבים מואשמים בעבירה של חוק ניירות ערך – ואדווה אינה יוצאת דופן.

הוגשה במקור כתביעה ייצוגית במאי 2018, בטענה כי ריפל הפרה את חוק ניירות ערך באמצעות ICO משנת 2013, כאשר התלונה המתוקנת ב -25 במרץ האשימה את מנכ”ל ריפל בראד גארלינגהאוס בהטעיית משקיעים בנוגע לאטרקטיביות של XRP תוך חיסול אחזקותיו בסתר..

בתלונה המתוקנת נטען כי המנכ”ל העלה משקיעים תחזית שורית, והציג את עצמו כ”ארוך מאוד מאוד מאוד “ו”בצד ה- HODL” לגבי XRP במהלך שנת 2017. למרות ההודעות החיוביות של גרלינהאוס ברשת, התובעים מאשימים אותו כי מכר 67 מיליון XRP במהלך 2017, והוסיף כי הוא חיסל אסימונים רק כמה ימים לאחר שקיבל אותם מ- Ripple.

אחת הביקורות העיקריות על מטבעות קריפטוגרפיים היא שאין להן ערך מהותי. בעוד שלרוב האנשים שהשקיעו כסף בנכסים דיגיטליים יש אינטרס מיוחד לטעון שכן. נראה כי התובעים מתפכחים כעת לגבי שווי האסימון בפועל:

“כל 100 מיליארד ה- XRP הקיים נוצרו יש מאין על ידי ריפל עם הקמתו בשנת 2013 לפני כל הפצה וללא פונקציונליות למעט כהשקעה ספקולטיבית.”

התובעים גם טענו כי כספי החברה עצמה הוצלו מאוד על ידי ה- XRP שבבעלות הנתבעים, וטענו כי הערכת השווי של ריפל עצמה נשענת בעיקר על ערך האסימונים שבבעלותה ומוכרת:

“ערך ה- XRP שבבעלות הנתבעים עולה באופן מהותי על ערך ההכנסות או תזרים המזומנים של ריפל מכל המקורות האחרים. הצעת הערך הדומיננטית של ריפל היא אסימוני ה- XRP שבבעלותה ומוכרת. הצעת הערך של Ripple כחברה תלויה בקידום ה- XRP, אולם XRP לגמרי או בעצם פועלת מראש ונרכשת על ידי המשקיעים בציפייה לרווח על בסיס המאמצים של Ripple. ”

זידן של ThinkMarkets התווה את השקפתו בפני Cointelegraph כי פירוק נועד לחזק את עמדת המזומנים של החברה כדי ליצור הצדקה להערכת השווי הגבוה שלה, אך הוסיף כי יש לצפות לפירוקים נוספים:

“החיסול נועד לחזק את מצב המזומנים של החברה ולנסות להתאים את מצבה הכספי לשווי. פירוק XRP עשוי להימשך יחד עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. אם אתה רוצה שזה יפסיק או לפחות יאט, אתה צריך לספק ערך אמיתי. “

התובעים גם הטילו ספק באופן שבו ריפל וגארלינגהאוס ייצגו את XRP, וטענו כי כל טענה לאסימון כבעל תועלת כ”מטבע ברידג ‘”היא פשוט להימנע מסיווג כנייר ערך, לפי התביעה הייצוגית:

“טענות אלה הן מצג שווא והשמטה של ​​עובדות מהותיות למשקיעים מכיוון שהתועלת של XRP (או היעדרן) רלוונטית לערכה של XRP. במילים פשוטות, טענות כוזבות אלה לגבי השירות של XRP אינן אלא ניסיון להימנע מיישום חוקי ניירות ערך ולהניע את הביקוש ל- XRP. “

העניבה דיווחה כי החברה הסתמכה על חיסולי XRP כדי לשמור על תזרים מזומנים חיובי בשנת 2019: “בעוד ש- Ripple חיסלה רק שווי של 13 מיליון דולר מאחזקות ה- XRP שלה ברבעון הרביעי של 2019 (הנמוכה ביותר מזה שלוש שנים), היא מכרה ברבעון השלישי שווי של יותר מ -250 מיליון דולר. של השנה שעברה. עדיין לא ידוע כמה נמכר XRP אדווה ברבעון הראשון של 2020. “

הניסיון של ריפל לדחות את התיק סוכל על ידי שופטת מחוז ארצות הברית פיליס המילטון, שאפשרה לו להתקדם בפברואר. אולם התקדמות המקרה באה עם אזהרה. המילטון ביקש שהתובעים יסבירו את עמדותיהם לפיה ריפל העלתה טענות מרמה בפירוט רב יותר, תוך ציון מספר האשמות בתיק שהיו בהיקף כללי מדי.

אנליסט נותן תחזית מפוכחת עבור אדווה

במשך שנים רבות, מושג המטבע הקריפטוגרפי אורב בצללים, והתקיים כלחישות בחילופי דברים בין חובבים שאפתניים ומונעים פוליטית שחלמו על מערכת פיננסית טובה יותר. בקרב ההמונים, מטבעות קריפטוגרפיים זכורים לרמות המחירים בהן הגיעו ביטקוין (BTC) בשנת 2017, יחד עם אלו שקנו מאוחר מדי ועדיין ממתינים למזומן ברווח. למרות תנאים קשים, חברות רבות הצליחו להיאחז עד כה. על פי Zidan של ThinkMarkets, הזמן של חברות כמו Ripple שמסתמכות על האסימונים שלהן יכול להיגמר:

“XRP הוא לא נכס מניב ולא מקלט בטוח מהימן. אז מה מניע את ערכו? רק שיגעון הקריפטו הצליח להניע את מחירו. אם אנו מסתכלים על Ripple רק כספק מטבע קריפטוגרפי, אז הוא שואב את ערכו רק מ- XRP, אשר מבחינה טכנית אין לו ערך מהותי כחנות ערך. הערך המהותי ייגזר מיכולתה של החברה לייצר הכנסה ברת קיימא בשנים הקרובות. “

בעוד שלזידאן הייתה תחזית שמרנית לגבי סיכויי ה- XRP, הוא אמר לקוינטלגרף כי עדיין ראוי לציין כי החברה מסוגלת לגייס מאות מיליוני דולרים בסבבי מימון – מה שמסייע בהעלאת הערכת השווי שלה:

“המניעים העיקריים למספרים המאכזבים במכירות ברבעון הרביעי של 2019 היו ירידה במכירות המוסדיות והשהייה במכירות פרוגרמטיות (מכירות לבורסות). עם זאת, החברה גייסה בהצלחה 200 מיליון דולר בסבב סדרה C, מה שהופך את שווי החברה לפלרטט על 10 מיליארד דולר, וזה משקף שיש עדיין עניין בחברה אך ערך נמוך יותר. “

מבקרים רבים לאורך השנים אמרו כי מחירי קריפטו גבוהים היו פשוט בועה, ונראה שזידן, במידה מסוימת, מסכים איתם. זידן הסביר לקוינטלגרף כי הוא חושב שמחירים גבוהים הם הנגאובר משנת 2017 וכי חברות כמו ריפל צריכות למצוא דרכים אחרות ליצור מקרי שימוש למטבעותיהן במקום חוסר ערך מהותי:

“הירידה עשויה להיחשב כאמצעי לחזור לצמיחה נורמלית בתעשייה בצורה ברורה באותה מידה, שיגעון הקריפטו שהיינו עדים לו במהלך 2017 הסתיים, אז XRP ושאר מטבעות קריפטוגרפיים נראו כמו תוכנית להתעשר במהירות. אך עם הזמן מתברר שזו הייתה בועה ולהתמקד יותר בכמה קיימת זרם ההכנסה של החברה. אני חושב שהם צריכים להיות ממוקדים בפתרונות תשלום, אם כי לא יהיה קל להתחרות בחברות מבוססות אחרות כמו PayPal ואחרות. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map