האם חולשת הדולר תביא לכך שביטקוין ישבור סוף סוף 12,000 $?

היסטורית, דולר חלש יותר של ארצות הברית מוביל לחוזק בכל נכסי “מקלט בטוח” אחרים. על ידי ניתוח המתאם, ניתן להסיק מומנטום ומסקנה כאלה גם עם ביטקוין (BTC) וה- USD.

הביטקוין צבר בשנת 2020 מכיוון שמדד המטבע של דולר ארה”ב (DXY) עבר שנה קשה. אך האם המומנטום הזה יימשך בחודשים הקרובים? בואו נסתכל מקרוב על התרשימים.

ביטקוין צריך להחזיק ברמת התמיכה של 11,000 דולר כדי להימנע מבדיקת פער CME בסך 9,600 דולר

תרשים BTC / USD ליום אחד. מקור: TradingView

תרשים BTC / USD ליום אחד. מָקוֹר: TradingView

המשולש נשבר כלפי מעלה כאשר רוב השווקים המתינו לשיא, וכתוצאה מכך עצרה לקראת 11,700 $ ולפריצת אזור ההתנגדות המכריע 11,000-11,200 $..

עם זאת, כדי לשמור על המומנטום השורי, התמיכה צריכה להחזיק באזור זה 11,000-11,200 $ כדי לבחון את אזור ההתנגדות של 12,000 $..

תרשים BTC / USD בן שבוע. מקור: TradingView

תרשים BTC / USD בן שבוע. מָקוֹר: TradingView

התרשים השבועי של הביטקוין מראה את המשמעות של רמת ההתנגדות של 12,000 $. מאז שהתחיל שוק הדובים אזור 12,000 דולר היווה מכשול גדול.

מחסום מכריע זה הוביל למספר בדיקות של אזור זה. עם זאת, פריצת דרך עדיין לא התרחשה. אבל הקונצנזוס הכללי הוא שככל שרמה נבחנת לעתים קרובות יותר, היא נחלשת יותר.

כדוגמה, לקח כסף כמעט שבע שנים לפרוץ את ההתנגדות של 18 דולר.

תרשים שבועי כסוף. מקור: TradingView

תרשים כסף בן שבוע. מָקוֹר: TradingView

הפריצה הזו ארכה זמן רב, שכן מחיר הכסף נדחה כל הזמן בגדר 18 דולר. עם זאת, פריצת הדרך של 18 דולר הביאה למהלך מאסיבי עם העצרת שנמשכה לקראת 30 דולר, עלייה של 60% מאז הפריצה..

אבל אמנם זה לא הרבה לחובבים בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים, אבל זה מהלך גדול לשווקי הסחורות. לכן, פריצת דרך של 12,000 $ המחסום אמורה לגרום למהלך מסיבי של הביטקוין, כמו גם המכשול הגדול הראשון שנמצא בין $ 16,500-17,500..

מהלך כזה יביא גם לכמעט 50%.

דולר חלש יותר יתאים לביטקוין

תרשימים של DXY לעומת BTC / USD ליום אחד. מקור: TradingView

תרשימים של DXY לעומת BTC / USD ליום אחד. מָקוֹר: TradingView

בחודשים האחרונים, מדד המטבע של דולר ארה”ב היה המרכז לדיונים רבים בנוגע לתנועות של ביטקוין.

די ברור שהם אכן נעים בדרכים הפוכות זה מזה, וכתוצאה מכך המסקנה שדולר אמריקני חלש יותר מיטיב עם מחיר הביטקוין. זוהי גם ההיגיון העיקרי מאחורי משקיעים מוסדיים גדולים הנוקטים עמדה בביטקוין, אות משמעותי למחזור חדש שמתקרב.

ואכן, המתאם ההפוך ניכר וטבעי למדי שכן הכלכלה העולמית בנויה סביב מטבע העתודה העולמי, הדולר האמריקני.

תרשים DXY לעומת זהב בן שבוע. מקור: TradingView

תרשים DXY מול זהב בן שבוע. מָקוֹר: TradingView

הדוגמה העיקרית לחולשות סביב הדולר האמריקאי מצויה בתגובת הזהב מאז בועת הנקודות של שנת 2000.

מאז קריסת השווקים באותה שנה, הדולר האמריקני איבד מערכו, וכתוצאה מכך התגייסות של 600% על הזהב בשנים שלאחר מכן. כסף אף צבר 1,100% בתקופה זו.

באופן דומה, כאשר הדולר האמריקני החל להראות חוזק, זהב וכסף נסוגו בכבדות כצפוי.

לכן, מכיוון שחולשתו האחרונה של הדולר האמריקני הביאה להתגברות סביב שוקי הסחורות, הדבר גם יועיל לכל מומנטום בביטקוין בשנים הקרובות. מומנטום זה מסווג לעיתים קרובות כ”מבטל את הבחירה במערכת “על ידי מאמיני הביטקוין.

התרחיש הסביר ביותר לביטקוין

תרשים BTC / USD בן שבוע. מקור: TradingView

תרשים BTC / USD בן שבוע. מָקוֹר: TradingView

התרחיש הסביר ביותר יהיה מבנה המשך טווח עם כמה בדיקות נוספות ברמות נמוכות יותר.

ניתן לתאר מספר ארגומנטים לתרחיש זה. הראשונה היא החולשה הכוללת של את’ריום עד כה ברבעון הרביעי, וכתוצאה מכך החולשה הכוללת של שוק הקריפטו.

באופן כללי, חודש ינואר הוא חודש מושלם עבור את’ריום והשווקים. עם זאת, פריצה ברבעון השנה אינה סבירה לאור כל אי הוודאות סביב הכלכלה העולמית בשלב זה.

הטענה השנייה היא המסקנה שהשוק עדיין נמצא בצמיחה של מחזור חדש. לאורך כל הצטברות אלה מוגדרים טווחי הצטברות, ובונים מומנטום למהלך הדחף הבא.

תרשים BTC / USD ל -4 ימים. מקור: TradingView

תרשים BTC / USD ל -4 ימים. מָקוֹר: TradingView

התרשים בן 4 הימים של הביטקוין מראה קווי דמיון עם תחילת המחזור הקודם בשנת 2016. קונסטרוקציות ארוכות לצדדים הולכות וצוברות תאוצה, ולאחר מכן התרחש מהלך דחף גדול לעבר רמת ההתנגדות הבאה..

זה התרחיש הסביר ביותר בשלב זה מכיוון שהשוק עדיין הולך ונבנה למחזור הגדול הבא. מחזור זה ייקח את השוק לרמות שלא נראו קודם לכן, אך זה לא יקרה במכה אחת.

לכן, הצטברות היא חלק קריטי בהצטברות בשוק שכזה, שנראה שקורה כרגע.

הדעות והדעות המובאות כאן הן אך ורק של מְחַבֵּר ואינם משקפים בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map