השקפה קונטרריאנית: מדוע מחיר הביטקוין עשוי לרדת לאחר מחצית 2020

אירוע החציון הקרוב של ביטקוין (BTC) בשנת 2020 כבר פרסם כותרות צפויות רבות כאשר השוק ממתין לראות כיצד יגיב נכס הדגל של קריפטו בנוגע למחירו. בנוסף, ספקולנטים מילאו את טוויטר, מגיב שביטקוין אמור לראות זינוק במחיר, כפי שהיה בעבר.

לעומת זאת, חלק מהתרשימים של ביטקוין מראים שהנכס עשוי לזרוק בימים שלאחר המחצית, אם כי, מבחינה היסטורית, שיאי כל הזמנים עקבו אחר אירועי החצייה בטווח הארוך..

על סמך התכנות והכרייה של ביטקוין, הנכס הדיגיטלי מכיל לוח זמנים של אירועי חצייה (המכונים לפעמים גם חצאים), שנקבע בערך אחת לארבע שנים. הביטקוין כבר עבר שתי מחציות, שהתרחשו ב -2012 וב -2016.

ביטקוין משלים אירוע חצוי בערך אחת לארבע שנים, ומקטין את היצע הביטקוין הנוסף לשוק ב -50%, מהווה סוג של אירוע דפלציוני. נכון לעכשיו, 12.5 ביטקוין נכנס להיצע המחזור בערך כל עשר דקות באמצעות כרייה. לאחר המחצית הבאה שצפויה להתרחש מתישהו במאי 2020, המספר יירד ל 6.25 ביטקוין.

ניתן להסיק כי המחסור הנוסף בביטקוין, ומודל המניות-לזרם המקובל שלו, עלול להוביל לעליית מחיר מיד לאחר אירוע חצייה. לעומת זאת, אירוע צפוי שכזה עשוי להיות כפוף לתרחיש מסוג “קנה את השמועה, תמכור את החדשות”..

חציון של ביטקוין 2012

BTC USD תרשים יומי

BTC USD תרשים יומי. מָקוֹר: TradingView

המחצית הראשונה של ביטקוין התרחשה ב- 28 בנובמבר 2012. בתאריך החציון, הנכס הדיגיטלי ראה פתיל ניכר עד 12.76 דולר, כאשר פעולת המחירים של היום נפרשת על כ- 6.47%..

מחירו של הביטקוין נותר שקט יחסית בימים הסובבים מיד למחציתו הראשונה, במיוחד בהתחשב בגודל האירוע. מכיוון שזה היה ימיו הראשונים של ביטקוין, עם זאת, ייתכן שחוסר תשומת הלב התקשורתית של הנכס הדיגיטלי (בהשוואה לסיקור של ימינו) ומספר האנשים המעורבים יותר במרחב הקריפטו באותה תקופה הובילו לכך שהאירוע השפיע פחות ספקולטיבי..

נתוני המחירים ההיסטוריים מוגבלים, אך על פי הנתונים הקיימים במדד ה- Liquid BNC של הביטקוין, הנכס הדיגיטלי הגיע לשיא של כל הזמנים של כ- 32 $ ב- 8 ביוני 2011. הביטקוין לא פרץ באופן מכריע את רמת 32 $ עד 28 בפברואר. , 2013, מספר חודשים לאחר המחצית הראשונה שלה.

BTC USD תרשים יומי

BTC USD תרשים יומי. מקור: TradingView

לאחר ששבר את שיא כל הזמנים בפברואר 2013, הביטקוין המשיך את הזינוק לגובה של 260.50 דולר לפני שנפל לתקופת שוק הדובים למשך מספר חודשים..

ב- 30 בנובמבר 2013, כמעט בדיוק שנה לאחר מחצית 2012, ביטקוין הגיע לפסגה של 1,167.50 דולר, לעומת שפל של 11.93 דולר ביום החצי שנה לפני כן..

חציון של ביטקוין 2016

BTC USD תרשים יומי

BTC USD תרשים יומי. מקור: TradingView

שיא הביטקוין הגיע לשיא של 664 דולר ב -9 ביולי 2016, יום המחצית השנייה שלו, וירד פתילה ב -5.66% לרמה של 626 דולר..

הנכס הדיגיטלי רשם גם עליית מחירים ניכרת ואחריה החלפה בשבועות שקדמו למחצית השנייה שלה. הימים שאחרי המחצית השנייה של ביטקוין נותרו רגועים למדי עד שנפילה ניכרת הורידה את הנכס ל -446.20 דולר ב -2 באוגוסט 2016.

בשבועות שלאחר מכן, בטיקואין לא סגר נר יומי מעל יום החציון שלו ב -9 ביולי עד 27 באוקטובר 2016..

BTC USD תרשים יומי

BTC USD תרשים יומי. מקור: TradingView

הביטקוין המשיך לשבור את שיאו הקודם של 1,167.50 דולר בכל הזמנים ב- 23 בפברואר 2017, מה שגרם לריצת השור המיינסטרים של שנת 2017 ותחילת 2018. בסופו של דבר הביטקוין הגיע לשיא של כמעט 20,000 דולר בדצמבר 2017. מאז, הנכס הדיגיטלי לא ביקר שוב בשיאי המחירים האלה.

מחצית השנה של ביטקוין לקחה בסופו של דבר את מחירה מ- 664 $ לכמעט 20,000 $, אם כי התרשימים כללו גם כמה פעולות מחיר דוביות וצדיות באותה תקופה..

תצפיות כלליות

נכון לעכשיו, מדיות שונות, קריפטו-טוויטר וגורמים מעורבים אחרים ממשיכים בתדירות גבוהה הזכיר את מחצית 2020 של ביטקוין. הרוב מסיק שהנכס יעלה משמעותית לפני המחצית או אחריה, והנחה זו מבוססת על ניתוח מחצית קודמת.

ההייפ והציפייה הללו יכולים להיות סערת הנסיבות המושלמת ליצור מצב של “לקנות את השמועה, למכור את החדשות”, לפחות בטווח הקצר.

בעיקרו של דבר, בשווקים רבים, אירוע צפוי לעיתים קרובות יעלה את מחיר הנכסים הקשורים בימים שקדמו לאירוע זה. ברגע שהאירוע מתרחש, המחירים עבור אותם נכסים לרוב יורדים בצורה ניכרת.

סוג זה של התנהגות שוק התרחש פעמים רבות במרחב הקריפטו, אולי באופן ניכר ביותר סביב השקת המסחר העתידי של ביטקוין עבור בורסת מרכנתיל שיקגו (CME) ובורסת האופציות של שיקגו (CBOE). בימים שקדמו לאירועים אלה, הביטקוין עלה מ- 6,400 דולר בסך יְוֹם הכרזת החדשות של CME, לשיא האחרון בכל הזמנים של הנכס הדיגיטלי בסביבות 20,000 דולר. מחיר הביטקוין צנח משמעותית בימים ובשבועות שלאחר ההשקות הללו.

הנתונים בתרשימים מעורבים לגבי תגובת המחירים המיידית. החצי של ביטקוין בשנת 2012 לא הראה הרבה פעולות כלפי מטה או לרוחב לאחר החצי, ואילו 2016 הציגה חודשים של פעילות מחירים כלפי מטה והצדדית.

בנוסף, בשנת 2016 ראתה השאיבה והמחזור של ביטקוין לפני המחצית, ואילו המחצית של 2012 ראתה בתנודתיות כללית בשבועות שקדמו לאירוע, ואחריה עלייה הדרגתית במחיר שהוביל לאירוע החצי..

עם זאת, הנתונים מראים באופן סופי כי שתי המחציות הובילו לעליית מחיר הביטקוין בטווח הארוך, מה שהוביל לשבירת המטבע בכל הזמנים..

הדעות והדעות המובעות כאן הן אך ורק של (@benjaminpirus) ואינם משקפים בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map