3 דרכים עיקריות בריצת השוורים של ביטקוין 2021 עשויה להיות שונה מזו של 2017

לאחר המתנה ממושכת למדי, סוף סוף מחיר הביטקוין (BTC) חזר לאותו טווח מחירים שהיה לפני שלוש שנים. עוד בשנת 2017, כאשר מחיר הביטקוין הגיע לשיא של 19,900 דולר, רוב האלטקוינים רשמו גם עליות שבועיות של 200% ומעלה.

קדימה לזמן הנוכחי, ומחירה של 19,100 דולר של BTC זהה כמעט למקום בו היה ב -17 בדצמבר 2017. אפשר לחשוב שלא הרבה השתנה, למרות כמה אלטקוינים התרסקו, אבל זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת..

תצוגה יומית של נתוני שוק הקריפטו. מָקוֹר: מטבע 360

הרבה השתנה בתחום הקריפטו, ובהשוואה לשנת 2017 נבנתה כמות משמעותית של תשתיות הכרחיות.

כיום ישנם נגזרים מוסדרים היטב המוצעים באמצעות חוזי עתידי CME ו- CBOE, והצמיחה המהירה של המשקיעים המוסדיים מספקת מקור ביקוש בלתי נגמר לביטקוין..

צמח חדש של פלטפורמות מימון מבוזרות בשווי מיליארדי דולרים. הם תומכים במערכת הלוואות חדשה, החלפות סינטטיות ומערכות מרוויחות ריבית עבור מערכת משקיעים חדשה לגמרי.

בהשוואה לשנת 2017, יש שפע של נתונים נגישים בקלות הקשורים לדירוג מחיר ושווי השוק. זה אמור לעזור למשקיעים להבין טוב יותר איך השוק של היום שונה מהשוק בשנת 2017.

אנו יכולים להבין טוב יותר כיצד עשוי להיראות שוק הקריפטו בעוד שנתיים על ידי ניתוח ההבדלים.

מה השתנה מאז 2017?

24 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים בדצמבר 2017. מקור: CoinMarketCap

לגבי דירוג המטבעות הקריפטוגרפיים לפי שווי שוק, ארבעה מחמשת הראשונים נותרו זהים. באופן מוזר, Ether (ETH) ושווי השוק של XRP זהים יחסית, בהתאמה על 69 מיליארד דולר ו -28 מיליארד דולר. תנועה זו התרחשה למרות ששני המטבעות הקריפטוגרפיים רואים ירידת מחירים של 15% מאז דצמבר 2017.

השפעה זו נגרמת על ידי הנפקת מטבעות חדשים. לדוגמא, אספקת המטבעות של אתר עלתה מ -96.4 מיליון ל -113.7 מיליון. האינפלציה המקבילה הסתכמה ב 17.9% במשך שלוש שנים. לשם השוואה, המספר הכולל של הביטקוין במחזור עלה באותה תקופה ב -10.8%.

מלבד ביטקוין, את’ר ו- XRP, המטבעות הקריפטוגרפיים שנותרו ב -20 הראשונים קיבלו הפסדים כבדים. IOTA איבדה 91%, Bitcoin Cash (BCH) 84%, Litecoin (LTC) 73%, ו Cardano (ADA) רואים הפסד של 70%.

24 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים בדצמבר 2020. מקור: CoinMarketCap

ראוי לציין שמבין 15 המובילות הנוכחיות, המצטרפות החדשות היחידות הן Chainlink (LINK), Polkadot (DOT) ו- Binance Coin (BNB). יש לציין כי פולקדות לא הייתה קיימת בשנת 2017 או 2018.

מצד שני, נראה שמתחרים של אתרים כמו Cardano, EOS, NEO, Ethereum Classic (ETC) ו- QTUM מאבדים שטח. בשנה האחרונה הם הוחלפו באסימונים של יכולת פעולה הדדית כמו Chainlink ו- Polkadot.

שלושת המטבעות הראשונים הנוכחיים, BTC, ETH ו- XRP, מפתים שווי שוק של 448 מיליארד דולר, המהווה גידול של 7% על פני שלוש שנים. בינתיים, 21 המנהיגים הנותרים מסתכמים כיום בהיוון של 77 מיליארד דולר, המהווה ירידה של 41%.

ניתן להניח באופן אוטומטי כי הדומיננטיות של ביטקוין גדלה מאוד בתקופה זו, אך היא עלתה ב -2% בלבד ל -63% הנוכחיים. השפעה זו אפשרית רק על ידי תוספת של מאות אסימונים חדשים. שלושת המגזרים הבולטים הם אסימונים להחלפה, מטבעות נדל”ן ולבסוף, תחום הפיננסים המבוזר.

משקיעים מוסדיים ישפיעו על המחירים בהמשך

כאמור, לא היו חוזים עתידיים על CBOE וגם על CME בדצמבר 2017, שלא לדבר על נזילות רלוונטית. ניתן לומר זאת משבחים ומשקיעים מוסדיים של משקיעים מוסדיים בביטקוין.

לאחרונה, אפילו מנכ”ל BlackRock לארי פינק נראה איכשהו אופטימי ביחס לביטקוין להיות סוג נכסים בפני עצמו.

מכשירי נגזרות מעניקים לביטקוין ואתר יתרון תחרותי עצום לכספי המשקיעים המקצועיים. הערות חיוביות אחרונות מצד יו”ר הרגולטור של CFTC, הית ‘טרברט, השאירו את ה- ETH החוזים העתידיים המוסדרים צעד קרוב יותר.

לפיכך, הסיכויים שה- BTC והאתר יתהפכו הולכים וקטנים ככל שעובר הזמן. מלבד הדומיננטיות שלהם בשוקי הנגזרים, ריכוז BTC ו- Ether של 97% בקרנות ההשקעה בגווני אפור מספק תובנה מסוימת לתיאוריה זו..

גורמים מרכזיים שישפיעו על ריצת השור הבאה

ניסיון לחזות שינויי שוק עתידיים מאסיביים הוא אסטרטגיה מרתיעה ובדרך כלל לא יעילה. עם זאת, ניתן להסיק כמה מסקנות מהשוואה זו.

על פי אפקט לינדי, תוחלת החיים של חלק מהטכנולוגיות היא פרופורציונאלית לגילם, וככל ששרדותם ארוכה יותר, כך ניתן לחזות אותן זמן רב יותר..

אם פרדיגמה זו מוחלת על המגזר, ניתן להסיק שככל ש- Cryptocurrency יישאר זמן רב יותר ב- 12 הגדולים, כך הסבירות שהיא תישאר רלוונטית שלוש שנים מאוחר יותר..

לדוגמא, הנרטיב “הרוצח” של Bitcoin ו- Ethereum היה פופולרי להפליא בשנים 2017 ו 2018, כאשר תחזיות חסימות של מתחרים היו צפויות לעקוף את מנהיגי המגזר בגלל תפוקתם המהירה יותר, העמלות הזולות יותר והגדלת הגודל או “השימוש בעולם האמיתי”.

למרות שנראטיבים אלה נשמעו חכמים כבר בשנת 2017, הזמן הוכיח כי אפקט הרשת עומד. הטכנולוגיה הטובה ביותר לא תמיד מנצחת.

תופעה ייחודית נוספת במגזר הקריפטו שעליהם להיזהר המשקיעים הם מזלגות קשיחים ושיבוטים בסיסיים. בשנת 2017, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold (BTG), Ethereum Classic ו- Dash הושלכו או הושקו שיבוטים תחרותיים. הם שגשגו בתחילה, אך סקירת מחירם ושווי השוק שלהם מראה כי הצלחתם הייתה קצרת מועד.

אספקת המטבע הכוללת ושיעור ההנפקה של מטבע קריפטוגרפי יכולים גם הם להשפיע על ביצועי המחירים שלה. מטבעות מטבעות עם הנפקה גבוהה עלולים להיתקל בקשיים להתעדכן במחיר. זה כולל XRP, Chainlink (LINK), Polkadot (DOT), Stellar (XLM), Tron (TRX) ו- Tezos (XTZ).

למרות שלכל אחד מאלה יש הרבה יישומים משכנעים בעולם האמיתי ושותפויות מרשימות, אספקת המטבעות המסיבית שלהם מקשה על תנועות מחירים חדות כלפי מעלה..

זרימה ממונעת קמעונאית תדחף כמעט בוודאות כמה אלטקוינים גבוהים יותר, למעט הפעם יש כאלה עם מקרי שימוש אמיתיים.

אם לשפוט לפי גידול השימוש בשנת 2020, המגזרים עשויים לראות ריבית מוגברת כוללים אורקלים, קישוריות הדדית, אסימוני חליפין מבוזרים, הלוואות שאינן משמורן והפרשות נזילות..

הדעות והדעות המובאות כאן הן אך ורק של מְחַבֵּר ואינם משקפים בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map