3 מדדי מחירי ביטקוין מוכיחים שסוחרים מקצוענים עדיין שוריים ביחס ל- BTC

הירידה של 11,000 $ השבוע התרחשה תוך 32 שעות בלבד וזה בהחלט אבן דרך חשובה למחיר הביטקוין (BTC). 

כלי תקשורת מרכזיים רבים תפסו את התיקון כהתחלה של שוק דובים חדש, אך נתונים פשוט אינם תומכים בקו חשיבה זה..

מחיר הביטקוין אולי תיקן 26.5% כאילו ירד לבדיקה חוזרת של התמיכה של 30,300 דולר, אך מאז הראה חוזק משמעותי על רקע שיא של 160 מיליארד דולר בהיקף הנגזרים..

נפח יומי עתידי של BTC, בדולר ארה”ב. מקור: coinalyze.net

חילופי הנקודות עברו גם את שיא השיא הקודם שלהם שנקבע לפני שלושה ימים רק ב -9 בינואר כאשר ה- BTC זינק לשיא חדש בכל הזמנים, ועמד על 41,950 דולר. נפח מדהים של 27.7 מיליארד דולר שנראו ב- 11 בינואר היה גבוה ב -60% מהשיא הקודם.

כשלעצמו, Binance נסחרה ב- BTC בשווי של 9 מיליארד דולר, שהם יותר מכפול מממוצע הענף שנראה בדצמבר 2020.

ההתרסקות הידועה לשמצה של 50% ביום 12 במרץ 2020 הביאה לנפח של 8 מיליארד דולר בבורסות נקודתיות. כדי לשים את הדברים בפרספקטיבה, Ether (ETH) סחר בהיקף של 16 מיליארד דולר ב -11 בינואר.

BTC ספוט מחליף נפח יומי, בדולר ארה”ב. מקור: מסרי סקרן

למרות פעולת המחירים הדובית האחרונה והחיסולים הארוכים של 1.5 מיליארד דולר השבוע, ביטקוין חזר במעל 13% לעומת התחתית של 30,300 דולר..

למרות שהמחיר לא הצליח לעמוד ברמת 36,000 $ שנראתה בשעות המוקדמות של 12 בינואר, המשקיעים נראים שלווים יחסית ומחזורי המסחר לא מצביעים על תיקון נוסף..

ל- GBTC עדיין יש פרמיה ניכרת

למרות שאירוע זה אולי היה מפחיד כמה קונים, כשהם מסתכלים מתחת למכסה המנוע, זה סימן בריא מאוד. גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא כי קרנות ה- GBTC של גרייסקייל הוסיפו 72,950 BTC בדצמבר, אך השעו את הנפקת המניות החדשות ב- 24. בדצמבר. הביטקוין כמעט הוכפל מ- 23,200 דולר לשיא של 42,000 $..

פרמיה של ביטקון אמון בגווני אפור. מקור: TradingView

מנהל הקרן חידש כעת את פעילותו הסדירה עבור מרבית נאמני הצפנה, והעלה את השאלה האם ניתן לייחס זרם מוסדי יזום לפעולת מחירים שורית של BTC. מה שברור הוא שהעניין והביקוש של משקיעים מוסדיים עדיין שם. למרות שמחיר הביטקוין ירד ב -26.5%, הפרמיה של GBTC נשארה מעל 14%.

פרמיה עתידית של לוח שנה קבועה נשמרת יציבה

סוחרים מקצועיים נוטים לשלוט בחוזים עתידיים ארוכי טווח עם תאריכי תפוגה מוגדרים. לפיכך, על ידי מדידת כמה עתיד יקר יותר לעומת שוק הספוט הרגיל, סוחר יכול לקבוע עד כמה השוק הוא שורי. החוזים העתידיים על לוח השנה הקבוע ל -3 חודשים צריכים בדרך כלל להיסחר בפרמיה של 1.5% ומעלה לעומת בורסות נקודתיות רגילות.

בכל פעם שמחוון זה דוהה או הופך לשלילי, זהו דגל אדום מדאיג. סיטואציה כזו, המכונה גם לאחור, מעידה על כך שהשוק הופך לדובי.

שיעורי מימון עתידי תמידי BTC. מָקוֹר: נתוני נכסים דיגיטליים של NYDIG

התרשים שלעיל מראה כי פרמיית החוזים העתידיים החזיקה רמות מעל 3.5% לאורך הסופה. זה שווה לרמה שנתית של 14.5% ומצביע על כך שיש אופטימיות של סוחרים מקצועיים..

הטיית האופציות היא ברמות שוריות

סקירת יחס המכירה והקנייה תסייע בקביעה האם פעולת המחיר הדובית האחרונה זיהמה את מעמדו השורי של ביטקוין בקרב משקיעים פרו. רמת ההטיה הנוכחית מספקת מדד פחד ותאוות בצע בזמן אמת בהתבסס על תמחור אופציות.

אינדיקטורים מוטים יעברו לשליליות כאשר אפשרויות שיחה (ניטרליות / שוריות) יקרות יותר ממכשירים שווים. רמה של 10% מאותתת כי אופציות להתקשרות נסחרות בפרמיה לאופציות המכר הדובי / ניטרלי יותר. מצד שני, הטיה שלילית מתורגמת לעלות גבוהה יותר של הגנה כלפי מטה, מה שמעיד על דוביות.

אפשרויות BTC 30% עד 20% מוטות. מקור: genesisvolatility.io

התרשים שלעיל מראה עד כמה המהפך הסנטימנט השלילי בשוק האופציות. לאחר שעבר בחדות לשני הכיוונים עקב תנודתיות מוגברת, המדד חזר כעת ל -10, ומשקף שורי מתון בתמחור האופציות..

ביטקוין החזיק בתוקף את התמיכה של 30,000 $ ושוורים הראו את ביטחונם על ידי הוספת עמדות במהלך הטבילה הזו. זה מראה כי נכון לעכשיו, אין סימנים למיצוי השוק או לאותות מדאיגים מדדי נגזרים.

הדעות והדעות המובאות כאן הן אך ורק של מְחַבֵּר ואינם משקפים בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map