מחיר הביטקוין מגיע ל -54 אלף דולר ומגיע לשווי שוק של 1 מיליון דולר מהר יותר מאמזון וגוגל

בתוך השעה האחרונה שווי השוק של ביטקוין דחק מעל לרמה של טריליון דולר. אבן דרך זו התרחשה פחות משנה לאחר ששווי השוק שלה צנח מתחת למאה מיליארד דולר ביום חמישי השחור והמעבר לשיא חדש בכל הזמנים התרחש ממש מכיוון שמחיר ה- BTC עומד על סף 55,000 דולר..

שווי שוק ביטקוין בדולר ארה”ב. מקור: TradingView

המשמעות של אירוע זה לא תאבד של העובדים בתחום הפיננסי, שכן רק קומץ נכסים אי פעם משיגים מעמד זה. בעוד שביטקוין אולי התחיל כסקרנות בלבד בשנת 2009, זה לקח רק 12 שנה להפוך לנכס עולמי עם שווי שוק של 1 טריליון דולר..

למי שלא מכיר את היסטוריית המחירים הייחודית של ביטקוין, 10,000 BTC היו במכירה פומבית בפורום Bitcointalk.org במרץ 2010 תמורת 50 דולר, אך לא נמצא קונה..

כעבור חודשיים קנה לאסלו האניץ ‘שתי פיצות תמורת 10,000 BTC והשאר היסטוריה. לפיכך, במהלך שישה עשר החודשים הראשונים לקיומו, הביטקוין היה משהו בין אספנות ללא ערך כספי לבין ניסוי בקרב חובבים..

לזהב ולכסף יש היסטוריה ארוכה בהרבה

דירוג הנכסים הגלובלי הגדול ביותר לפי שווי שוק. מקור: 8marketcap.com

על פי 8marketcap, מלבד הביטקוין, ישנם שבעה נכסים סחירים בלבד עם שווי שוק העולה על טריליון דולר. באופן טבעי, זהב וכסף נמצאים ברשימה זו מכיוון שהם מילים נרדפות לכסף ושימשו כחנות ערך במשך למעלה מ -4,000 שנה..

אף על פי שנכחד מדרישות המטבעות והרזרבות ועד למטבעות פיאט גב, זהב נותר בשימוש נרחב על ידי בנקים מרכזיים, קרנות נאמנות ומשקיעים קמעונאיים. בעוד שמתכות יקרות הן בעלות היצע קבוע יחסית, היכולות של חברות רבות לייצר רווחים מתפתחות.

אמזון, למשל, הוקמה ביולי 1994 כשוק מקוון לספרים. כיום מרוויח הקונגלומרט הענק ממחשוב ענן, סטרימינג דיגיטלי, הפקות קולנוע וטלוויזיה, גאדג’טים, סופרמרקטים, סחר אלקטרוני ובינה מלאכותית..

ביוני 1996 גייסה אמזון 8 מיליון דולר כספי זרעים מקליינר פרקינס ובאותה שנה החברה הפסידה 5.8 מיליון דולר למרות שהכנסותיה ברבעון הרביעי הוכפלו מהקודמת. ההנפקה של אמזון בחודש מאי 1997 עמדה על טווח מחירים ראשוני של 12 עד 14 דולר, אך הסתכם ב 18 דולר, שהעריך את החברה 438 מיליון דולר..

לקח לאמזון 27 שנה להגיע לשווי שוק של 1 טריליון דולר לקח 27 שנים. בינתיים, מיקרוסופט, שנוסדה באפריל 1975, חצתה את ציון הדרך של 1 טריליון דולר 45 שנה מאוחר יותר (יוני 2019). גוגל השיקה בספטמבר 1998, וכעבור 22 שנים (ינואר 2020) החברה חצתה את רף טריליון הדולר.

האם ביטקוין יעקוף את הזהב בהמשך?

שווי השוק של זהב חצה טריליון דולר בשנת 1972 על פי מספרים מותאמים לאינפלציה. מחיר זה יהיה שווה ערך ל -450 דולר לאונקיה, תוך שבירת מגמת ירידה שהחלה בשנת 1939 במלחמת העולם השנייה..

לפני שנעלות השערות האם BTC תעקוף את שווי השוק של זהב ואת מעמדה כחנות ערך עולמית, חשוב לקחת בחשבון שהערכת נכס טכנולוגי רב-גוני כמו ביטקוין היא השוואה לא הוגנת למדי.


BTC הוא מאגר ערך דיגיטלי המתפקד בו זמנית כרשת תשלומי עמיתים לעמית. יתר על כן, לא ניתן לחקות את המאפיינים העמידים לצנזורה על ידי נכסים תלויי צד שלישי.

לבסוף, בניגוד לזהב, ביטקוין הוא פרוטוקול ומסד נתונים משותף לתכנות. אם איכשהו מחשוב קוונטי מסוגל לשבור קריפטוגרפיה של SHA-256, הרשת יכולה לארגן פיתרון אוטומטי, גם אם הוא זמני..

באוגוסט 2010 נכרו 92 מיליארד BTC לאחר ניצול שגיאת הצפה. הפתרון כלל את הרשת כולה בהסכמה על הפצה, שהוכיחה כי הקונצנזוס הביטחוני האולטימטיבי טמון בבסיס המשתמשים שלה.

כיצד יגיבו חובבי הזהב אם כריית האסטרואידים תהפוך למציאות? מה אם אספקת זהב מזויפת במיוחד “אותנטית” ויקרה תיכנס לשוק, מה שגרם לבדיקות המוניות להיות הכרח לכל עסק? אלו נושאים שמשקיעי ביטקוין לעולם לא יצטרכו לדאוג להם.

יתר על כן, חברות מסתכנות בהונאות, הצעות המשך משמעותיות, התחייבויות ושינויים רגולטוריים פוטנציאליים. בינתיים, פרוטוקולים מבוזרים כמעט נטולי סכנות אלה, ובכך מצדיקים הערכה גבוהה בהרבה במקרה של ביטקוין.

נראה כי דרכו של ביטקוין להפוך לנכס רב טריליון דולר יש מסלול קל בהרבה ממניות זהב, כסף או טק. לדוגמא, שוק הנדל”ן העולמי מוערך בשווי של כ -280 טריליון דולר, על פי נתוני Visual Capital.

כמה משוק הנדל”ן והחובות (אגרות חוב) יכול לעבור לביטקוין נותרה שאלה פתוחה.

הדעות והדעות המובעות כאן הן אך ורק אלה של מְחַבֵּר ואינם משקפים בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map