BitMEX מסתיימת בשנה עם 13 אלף BTC נוספים בקרן הביטוח שלה, עלייה של 61%

לקופת הביטוח BitMEX יש הוסיף כמעט 13,000 BTC בשנת 2019, והגיע לסך של קצת יותר מ- 33,491 BTC נכון לדצמבר 30. זה שווה ערך ל- 0.19% מסך הביטקוין במחזור, בהתבסס על הנתונים הזמינים ב- Blockchain.com.

הקרן, שהקימה בורסת הקריפטוגרפים במטרה להבטיח מילוי צווי פירוק שקשורים לעמדות ממונפות, סיימה את שנת 2018 עם כמעט 20,800 BTC. המשמעות היא שהקרן ראתה עלייה של 61% מאז תחילת 2019.

כיצד פועלת קרן הביטוח BitMEX?

בורסת נגזרות הקריפטו BitMEX הקימה את הקרן כדי לתת לסוחרי השולחן וודאות רבה יותר שהם יקבלו את זכיותיהם. הנה ההיגיון שמאחורי הקרן.

במסחר ממונף, רשאים משתתפי השוק להמר כי מחיר הנכס יעלה או יירב בכפולות (שיכולות להיות גבוהות פי 100) מהסכום שהפקידו. הרעיון הוא להגביר את הרווח הפוטנציאלי להכנת ההימור הנכון.

להלן שני תרחישי סחר ממונפים.

מָקוֹר: BitMEX

בדוגמה המפשטת לעיל, סוחר א ‘, שגרם לסחר הזוכה מצפה להרוויח 5,000 דולר בהתבסס על העלייה של 500 דולר במחיר הביטקוין כפול המינוף פי 10. עם זאת, מכיוון שמיקומו בפועל של הסוחר המפסיד שווה 4,000 $ בלבד, יש גירעון של 1,000 $ לסוחר הזוכה.

כפי שצוין במאמר הקודם של Cointelegraph אודות אירוע התרסקות בזק בפולוניקס, סוחרים בשוק הממונף המסורתי נדרשים לשלם עבור ההפסד או הסיכון העומד בפני פעולות משפטיות של חברת התיווך שהציעה גישה לבורסת המסחר בנגזרים..

בפעילות מסחרית בה מעורבים מוסדות פיננסיים גדולים, בהם אירוע של מחדל יסכן את המערכת הפיננסית באופן משמעותי, קיימות מספר שכבות אבטחה. בבורסות נגזרות מסורתיות יש קרנות ביטוח גדולות שמגיעות למיליארדים.

ל- CME, בורסת הנגזרים הגדולה בעולם, כ -22 מיליארד דולר מערכת הגנה. ובמקרים בהם קרן ההגנה אינה מספיקה לכיסוי הסכום המוחדל, הבורסה יכולה להפעיל את כוחה לבקש מחברי הסליקה המשתתפים לסייע במימון העמיתים המחליטים. ובמצבים קיצוניים, הממשלה עשויה להוציא חילוץ למוסדות המחדלים, במיוחד כאשר האירוע מאיים על היציבות הכלכלית.

למומחים ולפרשנים פיננסיים שונים נִתבָּע כי נגזרים שיחקו תפקיד מרכזי הוא המשבר הפיננסי בשנת 2008, תקופה בה היו חילוצים ממשלתיים למוסדות פיננסיים גדולים.

הניתוק של שוק הקריפטו מהמרחב הפיננסי המסורתי גורם לכך שאבטחה כה חזקה אינה זמינה עבור סוחרי שולי הצפנה. לכן, חילופי קריפטו שונים פיתחו מנגנונים שונים שיציעו רמה מסוימת של אבטחה. עבור BitMEX זו קרן הביטוח.

מדוע הקרן גדלה?

BitMEX פיתחה מערכת לפיה קרן הביטוח גדל בשוק נזיל, מסומן על ידי הצעת מחיר / בקשה צרה. פלטפורמת ניתוח הנגזרות של קריפטו Skew מצאה ש- BitMEX היא ה- הכי נוזלי מבין בורסות הצפנה המובילות המציעות מסחר בנגזרים.

שיפוע היה מעקב פריסת ההחלפה / בקשה התמידית העיקרית תמורת מיליון דולר, 5 מיליון דולר ו -10 מיליון דולר. שאר הבורסות שנמצאות במעקב כוללות את Binance, bitFlyer, Deribit, FTX, Huobi, Kraken ו- OKEx..

התרשימים הבאים הם החל מה- 24 בדצמבר, 07:30 בבוקר.

אירועים מרכזיים סביב הקרן בשנת 2019

הנזילות הגבוהה ממנה נהנה BitMEX, על פי המחקר של Skew, מציגה הסבר מתקבל על הדעת מדוע הקרן צמחה. על פי BitMEX:

“קרן הביטוח צומחת מחיסולים שהיו מסוגלים להתבצע בשוק במחיר טוב יותר ממחיר פשיטת הרגל של אותה משרה מסוימת.”

ובכל זאת, חלו כמה ירידות קטנות מהיום להיום ביתרת הקרן. ההמשך הגדול ביותר מאז החלה הקרן לפני יותר משלוש שנים התרחש ב -12 באפריל 2018, והיה כרוך בביטקוין בשווי של כ -5.1 מיליון דולר.

עובדות מרכזיות סביב הקרן

ביקורת

ביקורת נרחבת על BitMEX בגלל חוסר השקיפות של קרן הביטוח שלה. הביקורת נעה בין האופן שבו חילופי הדברים אינם מלאים לחשוף כל משתני הסחר, כגון מחיר פשיטת רגל, לסוחרים.

פרסום הקריפטו The Block גם כן ציינתי שלקרן הביטוח BitMEX אין פירוט ידוע של אופן ביצוע המשיכות לחוזה. כל זה הביא כמה שהציעו שביטמקס רואה את הקרן כ- נכס במאזן שלו.

המתחרה דריביט שהוזכר בבלוג הודעה שקרנות ביטוח גדולות כמו זו של BitMEX יכולות להצביע על מנגנון פירוק אגרסיבי מדי, שעשוי להפחית את התמריץ להמשיך בחידושים אחרים בתחום אבטחת השוק..

קרנות ביטוח נגזרות אחרות

לפחות לשלוש בורסות נגזרות מובילות אחרות יש קרן ביטוח: Deribit, Huobi ו- OKEx. בניגוד ל- BitMEX, המשתמשת בהשקעות אוטומטיות בכדי לחשב הפסדים שקרן הביטוח שלה אינה יכולה לכסות, בורסות אחרות אלה משתמשות במנגנוני הפסד סוציאליזיים בכדי להסביר הפסדים הגבוהים מיתרות קרן הביטוח שלהם..

קרן הביטוח BitMEX, לעומת זאת, מגמדת את יתרות הקרן של שלוש הבורסות האחרות הללו.

נכון ל- 24 בדצמבר, שווה קרן הביטוח OKEx כמעט 46.3 מיליון דולר, נמוכה בהרבה מהעלייה של 100 מיליון דולר שראתה קרן BitMEX בשנת 2019. דריביט אמרה ביוני כי קרן הביטוח שלה עלתה ל -150 BTC, בעוד שפרטי הקרן של Huobi הם לא נגיש.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map