הנרטיב ‘כסף דיגיטלי’ של Litecoin הוכח שגוי, מופעי נתונים חדשים

בתחילת שנת 2020 נרשמו עליות ניכרות בשוק הקריפטו בכללותו. לאחרונה, מחיר הביטקוין (BTC) הגיע למעבר שיא של חודשיים מעל לסף של 9,000 דולר, כמו גם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו Litecoin (LTC) והגיעו ל -62.80 דולר שזה המחיר הגבוה ביותר שנראה מאז אמצע נובמבר 2018..

סקירה שבועית של שוק המטבעות הקריפטוגרפיים. מקור: Coin360

סקירה שבועית של שוק המטבעות הקריפטוגרפיים. מָקוֹר: מטבע 360

התנהגותם ההפכפכה של מטבעות קריפטוגרפיים היא אחד החששות העיקריים שהעלו החוקרים והיא מסבכת את הטענה כי יש לסווג את הביטקוין כנכס השקעה מסורתי וכי זהו מאגר ערך אמין..

בתוך הדיונים הללו, הושוו ביטקוין מקרוב לזהב, ואילו ליטקוין נקשר בהיותו “הכסף לזהב הביטקוין”.

כפי שדווח על ידי Cointelegraph, נתונים חדשים מצביעים על כך שהמתאם בפועל בין ביטקוין לזהב אינו משמעותי, כמו גם כוח ההסבר של הזהב להחזר ביטקוין. עם זאת, ביטקוין עדיין מושווה לעתים קרובות לזהב, במיוחד כנכס פוטנציאלי למקלט בטוח.

מאז אוקטובר 2019, מחירי הכסף התקרבו לשיאי שיא חדשים. אך האם הנתונים האחרונים תומכים בטענה שליטקוין היא הכסף של המטבעות הקריפטוגרפיים? האם ביטקוין במקום ליטקוין יכול להיות קרוב יותר לכסף מאשר לזהב?

מחירי כסף מאז אוקטובר 2019. מקור: BullionVault

מחירי כסף מאז אוקטובר 2019. מקור: BullionVault

האם פעולת מחיר של ביטקוין או ליטקוין קרובה יותר לכסף?

הנתונים שלנו – ממאי 2013 עד דצמבר 2019 – מראים כי תשואות הביטקוין והליטקוין מתואמות בצורה חיובית מאוד (0.67) כאשר 1 מרמז על מתאם חיובי חזק ו 0 כלומר הנכסים אינם מתואמים. קריאה של -1 מראה שהנכסים מתואמים לחלוטין הפוך.

בינתיים, המתאם בין כסף להחזר ליטקוין קרוב לאפס (0.026), הדומה למתאם של ביטקוין עם כסף (0.0025).

עוד ניתחנו את המתאם בין תשואות הכסף המפגרות לבין שני הנכסים. במילים אחרות, הושווה המתאם בין תשואות הכסף של אתמול לתשואות ליטקוין והביטקוין של היום.

עם זאת, התוצאות מרתיעות עוד יותר מכיוון ששניהם מראים קשרים שליליים עם תשואות הכסף המפגרות. המתאם של ביטקוין היה -0.03 ואילו של ליטקוין היה -0.05.

אפריל 2013 - דצמבר 2019 קורלציה בין תשואות כסף, ביטקוין וליטקוין ותשואות פיגור של כסף

אפריל 2013 – דצמבר 2019 קורלציה בין תשואות כסף, ביטקוין וליטקוין ותשואות פיגור של כסף

ניתוח המתאמים המתגלגלים מספק תצוגה רחבה יותר וכל נקודת נתונים בתרשים לעיל מתייחסת למתאם של החזר כסף וכסף ביטקוין (BTC / כסף), ובין החזר כסף לליטקוין (LTC / כסף) במהלך 30 הימים האחרונים..

אפשר לראות שהמתאם בין ביטקוין לכסף, לבין ליטקוין וכסף, דומה מאוד לאורך זמן בתקופות שליליות וחיוביות כאחד..

מתאם מתגלגל בין ביטקוין / כסף לליטקוין / כסף ממאי 2013 - דצמבר 2019

מתאם מתגלגל בין ביטקוין / כסף לליטקוין / כסף ממאי 2013 – דצמבר 2019

מכאן שגם לביטקוין וגם לייטקוין יש קשר קטן ויחס דומה לכסף. לפיכך, נרטיב ה- Litecoin כ”כסף דיגיטלי “מאותגר על ידי ערכי המתאם הנמוכים מאוד. יתר על כן, אין זה מפתיע שביטקוין עלה גם על ליטקוין וגם על כסף כאופציית ההשקעה הטובה ביותר בעשר השנים האחרונות.

תשואות ביטקוין, ליטקוין וכסף מצטברות מהשקעות שנערכו בין מאי 2013 לינואר 2020

תשואות ביטקוין, ליטקוין וכסף מצטברות מהשקעות שנערכו בין מאי 2013 לינואר 2020

הקשר בין נכסים דיגיטליים לסחורות משנת 2018 ו- 2019

עבור משקיעים, מבט מקרוב על מערכות יחסים אלה בטווח הקצר יכול לסייע בהשגת תובנות טובות יותר לגבי אסטרטגיות השקעה עתידיות. בשנת 2018, המתאם בין כסף לשני הנכסים גבוה במעט מהתוצאות הראשונות ממאי 2013 עד דצמבר 2019, אם כי עדיין נמוך מאוד. הביטקוין נמצא בקורלציה של 0.05 עם כסף וה- Litecoin נמצא בקורלציה של 0.09.

בעוד שבשנת 2019, לביטקוין ולליטקוין היו קורלציות הפוכות לכסף עם מתאם ביטקוין וכסף היה 0.03 וקורלציה ליטקוין וכסף הייתה שלילית ב -0.02. אפילו המתאם בין החזר ביטקוין לליטקוין נמוך יותר מאשר בדגימות אחרות (0.74).

עם זאת, שתי התוצאות קרובות מאוד ל -0, מה שמוביל אותנו להאמין שהמתאם בין נכסים אלה אינו מייצג מספיק בכדי לצייר אסטרטגיות אמינות למשקיעים..

מתאם בשנת 2019 בין החזר כסף, החזרת BTC והחזרת Litecoin

מתאם בשנת 2019 בין החזר כסף, החזרת BTC והחזרת Litecoin

האם כסף הוא מנבא שימושי לתשואות ליטקוין וביטקוין?

עם זאת, הנתונים מצביעים על כך שתשואות כסף עשויות לשמש מנבא לתשואות ליטקוין בעתיד. מהמודל המועסק, אם תשואת הכסף תעלה אתמול ב -1%, אנו יכולים לצפות שתשואות הליטקוין עשויות לרדת ב -0.232% היום. תוצאה משמעותית סטטיסטית זו יכולה להביא למשקיעים להניח כי תשואות כסף עשויות לשמש ניבוי לתשואות ליטקוין בעתיד באופן שלילי. תוצאות דומות לא נמצאו במקרה של ביטקוין.

היכולת לחזות מחירים הייתה הגביע הקדוש של השווקים הפיננסיים, ומכאן חשיבות הקשר הזה בין תשואות. אף על פי ששני נכסי הקריפטו מראים מתאם נמוך מאוד עם כסף, התוצאות לתשואות המפגרות שופכות מעט אור על הקשר בין כסף להחזרי ליטקוין בעתיד..

במבט קדימה, משקיעים עשויים לרצות לבחון תשואות כסף בכדי לקבוע אסטרטגיות בעת קנייה / מכירה של ליטקוין על סמך ניתוח החזר הכסף שעבר. עם זאת, כל אסטרטגיה צריכה לקחת בחשבון את סביבת שוק הקריפטו המשתנה במהירות וניתוח זהיר על פני תקופות זמן שונות, העלולות לגרום למסקנות שונות.

עם זאת, ממצאים אלה יכולים לעזור לנו להסיק כי ליטקוין כמקבילה הדיגיטלית של כסף הוא מופרך בשל המתאמים הנמוכים. עם זאת, אנו מדגישים את הערך של חקירת נרטיב הכסף הדיגיטלי על ידי יצירת קשר חדש בין תשואות, וזה קריטי עבור המשקיעים.

הדעות והדעות המובעות כאן הן אך ורק של המחבר ואינן משקפות בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map