דו”ח ביטקוין לאחר המחצית (Q2 2020) מאת Cointelegraph Research Markets Research

דו”ח ניתוח הביטקוין (BTC) שלאחר החצייה של Cointelegraph Markets בוחן לעומק את המחצית של שנת 2020, את השפעתה על שוק הקריפטו וכורים, ואיך זה בהשוואה לאירועי החצייה הקודמים..

שלושת החלקים העיקריים של דוח זה הם:

 1. מה הלאה עבור כורי הביטקוין?
 2. מתאם BTC למניות, זהב & התעניינות מוסדית עולה
 3. צמיחת שווי השוק הקשור מגדילה את הביטקוין

חציית הביטקוין

מתוכנן להתקיים בערך אחת לארבע שנים, חציית הביטקוין היא אירוע מובנה שמקצץ את תגמול החסימה של ביטקוין בחצי. המחצית שהתרחשה ב- 11 במאי היא השלישית מסוגה, ומביאה עמה את הפחתת שיעור ההנפקה של ביטקוין מ- 12.5 BTC ל- 6.25 BTC עבור כל בלוק חדש שנכרה בערך כל עשר דקות.

במילים אחרות, במשך ארבע השנים הבאות, כמות הביטקוין החדש שנכנס לקיומו, או “ממוקש” מדי יום, נחתכה לחצי מכ- 1,800 ל- 900 BTC ליום – שווה ערך ל- 8.9 מיליון דולר במחיר השוק הנוכחי של 9,900 דולר.

המחצית היא אחד האירועים הבולטים של ביטקוין, מכיוון שהוא ממלא תפקיד מרכזי באופי הדפלציוני של המטבע ושימש עד כה כשער להניע את העניין המרכזי בקריפטו..

מאפיין בולט במחצית האחרונה הוא ששיעור ההנפקה המופחת הוריד את שיעור האינפלציה של ביטקוין ל -1.8%, הנמצא מתחת ליעד האינפלציה של הפדרל ריזרב של ארצות הברית. עידן הכרייה החדש הזה מסמן גם תקופת “make-or-break” עבור המודל הפופולרי למניות זרימה, על פי יוצרו.

מה הלאה עבור כורי הביטקוין?

נקודות עיקריות מרכזיות:

 • קצב חשיש רשת הביטקוין התייצב בעקבות ירידה תלולה בעקבות החצי.
 • רוב הכורים ממשיכים להחזיק BTC גם לאחר החצי.
 • מחירי הפסקות נמוכים יותר צפויים לכורים המשדרגים לציוד חדש.
 • המחצית הניבה שינויים ניכרים בדינמיקה של בריכת כריית BTC

אופן התנהלות הכורים בתגובה למחצית האחרונה יכול לספק תובנה חשובה בכיוונים האפשריים שייקח מחירו של ביטקוין. עם השלמת החצי, המשקיעים והמוסדות בוודאי עוקבים מקרוב אחר המערכת האקולוגית של כריית הביטקוין, הכוללת כורים, בריכות כרייה ושחקני מפתח אחרים..

בנוסף לתמיכה ברשת, הכורים ממלאים גם תפקיד מרכזי בדינמיקת השוק של ביטקוין. נכון לעכשיו, הכורים מייצגים את עיקר לחץ המכירה של ביטקוין, ויוצרים 900 BTC חדשים בכל יום בממוצע לאחר מחצית 2020.

למרות שנתון זה אולי לא נראה הרבה בהשוואה למחזורי המסחר בביטקוין העולים בעקביות על 10 מיליארד דולר מדי יום, הכורים הם המוכרים הטבעיים של שוק הביטקוין..

ההשפעה של המחצית על קצב החשיש של ביטקוין וקושי הכרייה

על פי נתוני Blockchain.com, קצב חשיש רשת הביטקוין הראה צמיחה מתמדת בעקבות ירידה ב -12 במרץ שנגרמה כתוצאה מההתרסקות במחיר ה- BTC – אירוע המכונה כיום יום חמישי השחור..

קצב חשיש הרשת הגיע לשיא של 122.165 אקסה לשניה ב -8 במאי. עם זאת, מגמה זו השתנתה במהירות בעקבות המחצית, וכתוצאה מכך נבעה ירידה מודגשת של 25.76% ל -90.69 EH / s תוך 12 יום. לאחר שהגיע לירידה של 90.29 EH / s ב- 26 במאי, קצב החשיש של ביטקוין זינק ועומד כעת על 113.9 EH / s.

סה

סה”כ קצב חשיש ברשת (TH / s). מקור: Blockchain.com

הירידה בשיעור החשיש לא הפתיעה רבים וחלק מהגורמים בתעשייה מאמינים שזה עשוי אפילו להיות סימן שורי עבור הביטקוין. מכיוון שעלויות הייצור הוכפלו, הכרייה פשוט הופכת לבלתי קיימא עבור פעולות מסוימות שעשויות להיות בעלויות חשמל גבוהות יותר או ציוד מהדור הישן כמו Antminer S9 הפופולרי..

מרק פרזה, מייסד חברת Asic.to, ארצות הברית המתמחה בייצור קושחה למכונות כרייה, אמר בעבר לקוינטלגרף:

“אתה יכול לצפות שקצב החשיש יירד ככל שהרווחיות עבור הכורים בכל מקום נחתכת. תוצאה זו תביא לניתוק הכורים מהדור הישן אלא אם כן הם יוכלו למצוא בית חדש עם כוח זול במיוחד או בחינם. “

אמנם הירידה בקצב החשיש מתורגמת לכיבוי ציוד או להפנייתו מחדש לרשתות אחרות עם אלגוריתמי hashing דומים כמו Bitcoin Cash או Bitcoin SV, אך הפער יצר גם הזדמנות לפעולות חדשות להיכנס לקפל מכיוון שציוד כרייה חדש יהיה זמין ביוני.

בינתיים, ניתוח הקושי ברשת הביטקוין בעקבות התאמתו האחרונה ב -4 ביוני מגלה דמיון מרכזי כאשר BTC / USD נסחר בשפל של 3,100 דולר בדצמבר 2018.

ב -4 ביוני, קושי הותאם ב -9.3%. זה בא בעקבות שינוי כלפי מטה שבועיים קודם לכן של 6%. אם גם ההתאמה הבאה תהיה שלילית – היא צפויה כעת ל -5% – זו תהיה רק ​​הפעם השלישית אי פעם בה התרחשו שלוש התאמות שליליות בגב..

קושי ברשת. מקור: Blockchain.com

קושי ברשת. מָקוֹר: Blockchain.com

כיצד כורים התנהגו לפני, במהלך ואחרי החצי

מנתוני ספקי האנליטיקה ברשת שרשרת CryptoQuant עולה כי לפני המחצית נמנעו הכורים מלשלוח ביטקוין לבורסות, מה שהיה גורם חשוב בזינוק המחירים של ביטקוין לפני החצי. מגמה זו השתנתה מעט במהלך צניחת המחירים ב -10 במאי.

מדד מיקומי כורים (MPI). מקור: CryptoQuant

מדד מיקומי כורים (MPI). מָקוֹר: CryptoQuant

מדד עמדת כורים שקורא מעל 2.0 מציע לכורים למכור את ה- BTC שלהם לאחר הכרייה, בעוד שערך שלילי מראה שהם נמנעים ממכירה ככל האפשר לטובת צבירה..

ה- MPI הנוכחי מראה שכורים עדיין מחזיקים את ה- BTC שלהם בעקבות המחצית למרות העלייה במחיר הביטקוין. זה מראה שכורים אינם להוטים למכור במחירים שוטפים בעקבות עליית עלויות הייצור.

לאחר המחצית, נתוני זרם החליפין מראים כי כמה ירידות מודגשות במחיר הביטקוין חפפו עם עלייה במספר ה- BTC החדש שנכרה לבורסה. זה מראה שלכורים יש עדיין השפעה חשובה על המחיר למרות פוטנציאל המכירה שלהם שנחתך לחצי.

כל זרמי חילופי הביטקוין. מקור: CryptoQuant

כל זרמי חילופי הביטקוין. מָקוֹר: CryptoQuant

ציוד כרייה ורווחיות

ציוד כריית ביטקוין חדש צפוי להיות זמין החודש. סדרת ה- SIC AS19 של ביטמיין הועמדה לזמינה למכירה מוקדמת בפברואר והיא צפויה להישלח בחודש יוני..

ל- Antminer S19 Pro קצב חשיש של 110 טרהש לשנייה עם 29.5 ג’ול לטרהאש, ואילו ה- S19 הסטנדרטי מייצר 95 TH / s ב 34.5 J / TH. ה- S19 Pro ו- S19 עלו 2,633 דולר ו -1,964 דולר בהתאמה.

יצרנית ASIC המתחרה MicroBT חשפה לאחרונה את סדרת M30 שלה, שתהיה זמינה גם ביוני. לכורה של ASIC יהיו שתי גרסאות: M30s ++ עם קצב חשיש של 112 TH / s ביעילות הספק של 31 J / TH, ו- M30s + עם 100TH / s עם 34 J / TH של יעילות. תג המחיר של ה- M30s ++ הוא 1,980 $ ו- 1,780 $ עבור ה- M30s+.

מחירי החשמל לכורים בסין נעים בין 0.03 $ ל -0.05 $ לקילוואט שעה, בעוד שמיקומים שונים בארה”ב יכולים להגיע ל -0.06 דולר לקוט”ש ומעלה..

משמעות הדבר היא – שעל נייר – כורים עם ציוד Antminer S19 Pro החדש זקוקים לביטקוין כדי להישאר בטווח המחירים של $ 2,500 ל- $ 4,900 במחיר של $ 0,03- $ 0,06 לקוט”ש, ואילו כורים עם ה- S19 הסטנדרטי זקוקים למחיר כדי להישאר בטווח של 2,900 $ לטווח מחירים של 5,500 דולר בעלות חשמל של 0.03 $ – 0.06 $ לקוט”ש.

באשר לסדרת MicroBT M30, מחיר הפסקה הוא $ 2,500 ל- $ 5,00 עבור M30s ++ במחיר של $ 0,03- $ 0,06 לקוט”ש; ומחיר ה- M30s + הפסקה הוא בטווח המחירים של 3,000 $ ל- 5,500 $ במחיר של $ 0,03– $ 0,06 לקוט”ש.

בריכות החציבה והכרייה של ביטקוין

בריכות כרייה סיניות מהוות את רוב קצב החשיש של רשת ביטקוין – גורם שמעסיק כמה מומחים. לפי למרכז למימון אלטרנטיבי של אוניברסיטת קיימברידג ‘, סין מהווה כיום כמעט 65% מכוח החשיש.

קצב חשיש ברשת חלוקה היסטורית. מקור: BTC.com

קצב חשיש ברשת חלוקה היסטורית. מקור: BTC.com

באופן ניכר, מאגר ה- OKEx הפך מלפחות מ -1% משיעור החשיש של הרשת ל -5.66% בעת כתיבת שורות אלה. F2Pool, מאגר הכרייה הגדול ברשת, צפה בעלייה צנועה במקצת מ -16.16% ל -18.08%.

מתאם BTC למניות, זהב & התעניינות מוסדית עולה

נקודות עיקריות מרכזיות:

 • ביטקוין נמצא בקורלציה עם מניות בטווחי זמן קטנים יותר.
 • הקשר בין השווקים הגדולים לביטקוין משתנה לפני ואחרי כל מחצית, מה שמרמז על ניתוק מהמניות בשנת 2020.
 • כרכים עתידיים בגווני אפור ו- CME BTC מראים כי מוסדות מתעניינים מאוד.
 • תמחור שווקי האופציות מראה כי חוסר הוודאות במחצית אינו מהווה עוד סיכון.

לפני החציון היו דיונים וחששות רבים בקשר למתאם בין הביטקוין לשווקים המסורתיים. הדיון אמנם נמס רק לרעש רקע, אך המתאם בין השניים נותר.

מה שעליו לציין המשקיעים הוא כי כמעט כל השווקים החלו להיסחר במקביל מאז שהבנקים המרכזיים החלו בהזרקת נזילות ומגפת הנגיף הכלילי התמקמה במרכז הבמה בחודש מרץ..

פשוט לרמוז שמניות וביטקוין התנהגו בצורה דומה בהתבסס על כמה חודשים של מתאם חזק, אין פירוש הדבר שתאוריית “הזהב הדיגיטלי” הפוטנציאלית הפכה לחזה. שווי השוק של ביטקוין בסך 175 מיליארד דולר מחוויר לעומת שווי השוק של 9 טריליון דולר בזהב, מה שמוביל לתנודתיות מוגזמת.

עם זאת, משקיעים מקצועיים נהרו לביטקוין, וההתעניינות הפתוחה של CME בחוזים עתידיים הולכת וגדלה היא עדות מפתח.

30 יום מתאם ביטקוין USD לעומת. S & amp; P 500. מקור: TradingView

30 יום מתאם ביטקוין USD לעומת. ס&P 500. מקור: TradingView

למרות שאפשר להתווכח על המתאם של 30 יום לביטקוין עם ה- S&P 500 היה קרוב ל -0.80 מתחילת 2020, הוא אינו מייצג באופן משמעותי בהתבסס על פרק זמן מורחב יותר. תנועה דומה התרחשה בסוף 2017, כאשר גם שוק המניות וגם שוק המניות מטפסים בזק.

תנודות המחירים של ביטקוין נותקו לשמצה מתנועות בשווקים אחרים. אך מעת לעת, המחירים נעים באותו כיוון על פני כל הלוחות עבור סוגים שונים של נכסים.

ביטקוין דולר (כחול) לעומת S & amp; P 500. מקור: TradingView

ביטקוין דולר (כחול) לעומת ש&P 500. מקור: TradingView

מרץ היה חודש קשה במיוחד עבור הביטקוין, אך ה- S&P 500 גם הראה חולשה. המשקיעים נבהלו ברגע שנמסרו הודעות נעילה בערים גדולות רבות בארה”ב.

לדוגמא, התנועה הרחבה האחרונה של הפדרל ריזרב האמריקני הייתה חלק ממאמץ מתואם עולמי להפחית את הריבית ולרכוש נכסים בשווי של למעלה מ- 6 טריליון דולר על ידי הבנקים המרכזיים..

לעתים קרובות, תוצאה של מדיניות כזו היא תלוי משקיעים המחפשים נכסים קשים להגנה מפני “אינפלציה כספית”, כפי שכתב המשקיע האגדי פול טיודור ג’ונס במכתב ההשקעה שלו..

עד כה אין שום אינדיקציה לכך שהמחצית השפיעה על המתאם של ביטקוין עם הנכסים המסורתיים. יש לצפות להתנתקות ברגע שתשומת ליבם של המשקיעים מופנית מאמצעי ההרחבה של הבנקים המרכזיים.

מתאם לביטקוין 30 יום לעומת זהב - מקור: TradingView

מתאם לביטקוין 30 יום לעומת זהב – מקור: TradingView

כפי שמוצג לעיל, אין מתווה ברור בטווח זמן ארוך יותר בקורלציה של 30 יום בין זהב לביטקוין. זה מפריך לחלוטין את תיאוריית “הזהב הדיגיטלי”, וזה גם סימן מצוין לכך שהביטקוין רחוק מלהיות בוגר.

הנכס הדיגיטלי עובד בדיוק כמתוכנן: סחורה בליגה משלה, שאינה קשורה לנכסים פיננסיים מסורתיים.

אינדקסי ביטקוין ושוק בין מחצית

מחצית 2012: מדדי שוק לעומת תשואות BTC. מקור: Coinmetrics.io

מחצית 2012: מדדי שוק לעומת תשואות BTC. מָקוֹר: Coinmetrics.io

חודש לפני מחצית 2020, המתאם של ביטקוין עם ה- S&P 500 ונאסד”ק היו סביב 37.8%. מתאם זה של חודש שונה לאחר כל מחצית עם שני מדדי השוק.

כשבוחנים את המתאמים בין מחיר הביטקוין לבין ה- S&P 500, אפשר לראות שבשנת 2012, זה היה מעט חיובי (ב -10%) לפני החציון ועבר באופן שלילי ל -17% לאחר החצי. בשנת 2016, שוב, היא הייתה שלילית מעט ב -7.9% ואז התהפכה באופן חיובי במידה ניכרת ל -43.4% לאחר מכן.

תוצאות דומות נצפו בחקירת המתאמים של חודש בין מחיר הביטקוין לנאסד”ק. בשנת 2012 הוא לא היה קיים (0.6%) לפני החציון ו -4.2% לאחר מכן. בשנת 2016 הוא היה שלילי מעט ב -8.7% לפני המחצית ואז חיובי ב -35.5% לאחר החצי.

כפי שנראה מהתשואות המצטברות לפני ואחרי כל מחצית, הביטקוין זינק ב -2012, תוך שהוא מציג הפסד צנוע ב -2016 בהתחשב בטווח הזמן של שלושה חודשים לאחר האירוע..

אם המגמות הקודמות יימשכו, המשקיעים עשויים לצפות לקורלציה שלילית להתקדם עם מדדי השוק העיקריים בחודש הבא. עם זאת, הזרקות ההקלות הכמותיות של ארה”ב הפכו את שוקי המניות להתאושש מההתרסקות במרץ באותה צורה כמו ביטקוין. מגמת עלייה זו סותרת את היחס ההפוך בין שני הנכסים שנראו לאחר כל חציון בשנים קודמות.

מחצית 2016: מדדי שוק לעומת תשואות BTC. מקור: Coinmetrics.io

מחצית 2016: מדדי שוק לעומת תשואות BTC. מָקוֹר: Coinmetrics.io

מערכת היחסים בין ביטקוין לזהב לאחר מחצית

בשלושת החודשים האחרונים לפני המחצית בשנת 2020, לביטקוין היה קשר של 20% לזהב תוך שהוא מראה קשר קטן מאוד כאשר רק שוקלים את החודש האחרון לפני המחצית (-5.5%).

הביטקוין הראה מתאם גבוה מאוד לזהב שלושה חודשים לפני המחצית 2012 ו -2016, ועמד על 81.9% ו- 61.2% בהתאמה. אותו מתאם חיובי קיים חודש לפני המחצית בשני המקרים.

כפי שהוסבר לעיל, המתאם בין ביטקוין לזהב משתנה באופן דרמטי לאחר החציון, וכתוצאה מכך נוצר קשר שלילי. בשנת 2012, המתאם של חודש לאחר המחצית בין ביטקוין לזהב היה -44.9%, בעוד שהוא עמד על -67.7% בשנת 2016.

מחצית 2012: זהב לעומת ביטקוין חוזר. מקור: Coinmetrics.io ו- Gold.orgמחצית 2012: זהב לעומת ביטקוין חוזר. מָקוֹר: Coinmetrics.io ו Gold.org

ב -2012 וב -2016, מחיר הזהב ירד לאחר כל אירוע חציית ביטקוין, בעוד שביטקוין הראה התנהגות מנוגדת בכל שנה.

חציון 2016: זהב לעומת ביטקוין חוזר. מקור: Coinmetrics.io ו- Gold.org

חציון 2016: זהב לעומת ביטקוין חוזר. מָקוֹר: Coinmetrics.io ו Gold.org

אם המחזורים הקודמים יימשכו, המשקיעים עשויים לצפות לשינוי במגמה, כלומר המתאם של ביטקוין לזהב עשוי להפוך לשלילי בחודשים הקרובים..

עניין מוסדי גובר

ביטקוין ראה גם התעניינות מוגברת מצד משקיעים מוסדיים. ריבית גלויה בחוזים העתידיים של BTC בשיקגו, חצתה את רף 500 מיליון הדולר מיד לאחר המחצית. זהו שיא של כל הזמנים, אם כי היקף המסחר היומי נותר כ- 50% מתחת לרמות אמצע פברואר.

CME עתיד ביטקוין ריבית פתוחה כוללת. מקור: שיפוע

CME עתיד ביטקוין ריבית פתוחה כוללת. מָקוֹר: לְסַלֵף

כניסתם של משקיעים רלוונטיים לשווקי הביטקוין CME התבררה לאחר שמשקיע קרנות הגידור פול טיודור ג’ונס חשף את חלקו שנרכש לאחרונה. יתר על כן, ב- 8 במאי הודיעה 3iQ Corp על השלמת ההנפקה של קרן הביטקוין שלה בסך 48 מיליון דולר, שהחלה לאחרונה להיסחר בבורסת טורונטו..

נתון מדהים נוסף היה זרם ההון של גרייסקייל השקעות לאבטחת ה- GBTC שלה, קרן הנסחרת בבורסה שהנכס היחיד שלה הוא ביטקוין. קרנות הקריפטו של אפור הכניסו מעל 500 מיליון דולר ברבעון הראשון בלבד, 90% אך ורק מצד שחקנים מוסדיים.

פיתוח נוסף התרחש בחודש מאי כאשר קרן המדליון של רנסנס טכנולוגיות, קרן גידור עם נכסים בניהול של 10 מיליארד דולר, קיבלה את אישור רשות ניירות ערך האמריקאית לסחור בחוזים עתידיים של CME Bitcoin..

אפשרויות Bitcoin של CME פתוחות עניין. מקור: שיפוע

אפשרויות Bitcoin של CME פתוחות עניין. מָקוֹר: לְסַלֵף

גם שוקי האופציות של ביטקוין ב- CME, חוזה נגזר בעל נפחים חסרים, החלו לצבור כוח. לאורך 14 יום, הריבית הפתוחה שלה זינקה ב -1,200% וזינקה ל -174 מיליון דולר.

בנוסף, מאחר שחצי אי הוודאות הפך לסיכון פחות, המשקיעים המוסדיים החלו לצבור עמדות שוריות, מכיוון ש -90% מהריבית הפתוחה לאחרונה ב- CME נובעת מאופציות להתקשרות.

צמיחת שווי השוק הקשור מגבירה את הביטקוין

נקודות עיקריות מרכזיות:

 • קשר חיובי בין הנפקת Tether (USDT) למחיר הביטקוין מציג תחזית חיובית לטווח הקצר והבינוני.
 • נפח המדיה החברתית הקשורה לביטקוין וקריפטו ממשיכים להשפיע על הנפח המוביל לכל חצי.

צמיחת שוק Stablecoin מצביעה על רווחי ביטקוין עתידיים חיוביים

שווי שוק USDT לעומת ביטקוין (2 בספטמבר 2019 - 18 במאי 2020). מקור: Coinmetrics.io

שווי שוק USDT לעומת ביטקוין (2 בספטמבר 2019 – 18 במאי 2020). מָקוֹר: Coinmetrics.io

בין התאריכים 10 בפברואר ל -18 במאי, אוצר Tether באופן עקבי USDT, מה שהוביל להתפתחות מתאם חיובי (23%) בין תשואות הביטקוין לצמיחת שווי השוק של Tether..

תקופת ההטבעה האחרונה (2 בספטמבר 2019 –27 בדצמבר 2019) מראה מתאם חיובי (17%), ואילו התקופה האחרונה שאינה מטבעה (28 בדצמבר, 2019 –9 בפברואר 2020) מצביעה על מתאם שלילי (-9.6%) בין אותם משתנים.

התזוזות בקורלציות בין תקופות הטבעה ולא הטבעה הולכות באותו קו כמו קודמת לימודים המראים כאשר Tether מנפיק מטבעות חדשות, יש השפעה חיובית על מחיר הביטקוין.

מחקר חדש יותר סותר ממצאים קודמים לתיאוריה זו, לעומת זאת. בעת ניתוח מסגרות זמן קצרות יותר והפעלת מודל רגרסיה, אנו מוצאים כמה תוצאות משמעותיות בין שני המשתנים:

 • בתקופת הטבעה הראשונה, הצמיחה בשווי השוק של USDT מעידה על כוח ניבוי לתשואות הביטקוין. כאשר שווי השוק של USDT צמח ב -1%, מחיר הביטקוין יגדל ב -0.314% למחרת – תוצאה מובהקת סטטיסטית ברמה של 10%.
 • לא היה קשר משמעותי בתקופה שאינה מטבעה ובתקופת הטבעה האחרונה.
 • מאז 2 בספטמבר 2019, המשלב תקופות טבעה ולא טביעה, קיים קשר משמעותי ברמה של 1% בין שני המשתנים. כאשר שווי השוק של USDT גדל ב -1%, מחירו של ביטקוין עולה 0.59% באותו יום.

מכיוון ששווי השוק העולמי של מטבעות נמשכים ממשיך לצמוח ביותר מ -10.7 מיליארד דולר, המשקיעים יכולים לצפות להמשכיות היחסים הללו לאחר המחצית, וכך לחזק את התחזית החיובית למחיר הביטקוין.

שווי שוק של Stablecoin. מקור: מדד מטבעות יציב

שווי שוק של Stablecoin. מָקוֹר: מדד מטבעות יציב

מדדי מדיה חברתית משקפים את אמון המשקיעים על רקע המחצית

מספר הציוצים הקשורים לביטקוין הגיע ל 82,000 ביום המחצית, שזה ערך שיא מאז פברואר 2018.

מחיר BTC לעומת מספר ציוצים בשנת 2020. מקור: Coinmetrics.io ו- Bitinfocharts

מחיר BTC לעומת מספר ציוצים בשנת 2020. מקור: Coinmetrics.io ו Bitinfocharts

30 יום לפני המחצית, מתאם המחירים של ביטקוין למספר הציוצים עמד על 90%, בעוד שניתוח זהה לפני המחצית של 2016 היה חיובי גם הוא על 17.5%.

בשנת 2016, היחסים החיוביים שנראו לפני החציון עברו למתאם שלילי לאחר החציון כאשר נפח המדיה החברתית פוחת באופן טבעי לאחר אירוע שמתרחש רק כל ארבע שנים..

מחיר BTC לעומת מספר ציוצים בשנת 2016. מקור: Coinmetrics.io ו- Bitinfocharts

מחיר BTC לעומת מספר ציוצים בשנת 2016. מקור: Coinmetrics.io ו Bitinfocharts

כמדד, מאז 2014, המתאם בין מחיר הביטקוין למספר הציוצים הוא 40%, מה שמחזק את ההתלהבות החברתית הגבוהה השנה מביטקוין לפני המחצית..

כפי שדווח בעבר על ידי Cointelegraph, פעילות המדיה החברתית משפיעה על נפח המסחר והייתה השפעה קטנה מאוד על מחיר הביטקוין לאורך כל שנת 2019.

החודש לפני המחצית, המתאם בין מספר הציוצים המזכירים את ביטקוין ונפח המסחר של BTC עמד על 74.3%, מה שחיזק את הקשר החזק בין פעילות המדיה החברתית לבין נפח המסחר של הנכס..

נראה כי התנודתיות של ביטקוין הולכת יד ביד עם תקופות של עניין רב יותר בנפח המדיה החברתית סביב הביטקוין, מה שמצביע על הזדמנויות קצרות טווח לנצל את אותו גל.

מצפה

למחצית 2020 כבר הייתה השפעה ניכרת על הביטקוין בדומה למחצית לפניו, שניהם קדמו להעלאה ניכרת במחיר BTC.

קצב החשיש, קושי בכרייה ומדדים אחרים ברשת התרחשו בשטף והסתגלו למציאות הכלכלית החדשה של תגמולי חסימות כרייה..

בינתיים, הביטקוין ממשיך לעקוב אחר דפוסים מסוימים כמו מתאם ניכר בערך לשווקים המסורתיים ולאירועים גיאופוליטיים. עם זאת, מחצית קודמת הראתה כי היחסים בין השווקים הגדולים לביטקוין משתנים לפני ואחרי כל חציון, מה שמרמז על כך שהנכס עלול להתנתק מהמניות בשנת 2020..

בנוסף, היחסים החיוביים האחרונים בין הנפקת USDT של Tether למחיר הביטקוין ממשיכים להציג תחזית נעימה לטווח הקצר והבינוני..

זה נראה סביר, בהתחשב בצמיחה המתמשכת בשווי השוק של USDT שמתקרב במהירות ל -10 מיליארד דולר לאחר שהחליפה את Ripple (XRP) כקריפטוגרפיה השלישית בגודלה בתחילת החודש..

בחציון הביטקוין האחרון נרשמה תשומת לב תקשורתית בהשוואה לשנת 2016, כמו גם עניין ומוסדות חסרי תקדים. יש לציין כי פול טיודור ג’ונס גילה בסביבות החציצה כי הקרן שלו הקצתה ביטקוין בגודל קטן של 1% –2%..

גידול בעניין מוסדי וקרנות חדשות שנכנסות לשוק הביטקוין מהווים סימן שורי חזק עבור המטבע הקריפטוגרפי, ו- 2020 מתפתחת לשנה מרכזית עבור הביטקוין – אשר בדרך להפוך למחלקת נכסים עצמאית חדשה..

הדעות והדעות המובאות כאן הן אך ורק של המחברים ואינן משקפות בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map