תווית ‘זהב דיגיטלי’ עוברת כמתאם XRP לזהב עולה על ביטקוין

עד לתיקון האחרון, מחיר הביטקוין (BTC) דחק שוב ושוב מעל 10,300 דולר וניסה להגיע לשיא 2020 מעל 9,500 דולר. 2020 התחילה במגמת עלייה חזקה ו altcoins עקבו אחר פעולת המחירים של ביטקוין, כפי שדווח ביסודיות ב- Cointelegraph.

מגמה מצטברת זו משאירה את הדלת פתוחה לתקופה שורית מלאה, שכן תקופת הצמיחה הגבוהה האחרונה בביטקוין הייתה בין אפריל ליוני 2019.

ההתנהגות ההפכפכה שנצפתה מתחילת השנה עלולה לגרום לערער על ההנחות המסורתיות הקשורות לביטקוין ומטבעות מובילים אחרים. אחת ההנחות הללו היא האמונה שביטקוין קשור קשר הדוק לזהב.

סקירה חודשית של שוק המטבעות הקריפטוגרפיים. מקור: Coin360

סקירה חודשית של שוק המטבעות הקריפטוגרפיים. מָקוֹר: מטבע 360

מטבעות מטבעות והנרטיב של מתכות יקרות

ניתוח קודם שדווח על ידי Cointelegraph הראה כי נרטיב הזהב הדיגיטלי המיוחס לביטקוין לא יכול להיות מציאותי כפי שמשקיעים מאמינים. היעדר קשר משמעותי בין החזרות ביטקוין לתשואות זהב כמו גם המתאמים הנמוכים לאורך השנים תורמים לאתגר בנרטיב..

ניתן לומר את אותו הדבר על הקשר בין ליטקוין לבין “כסף דיגיטלי”. הניתוח הקריטי של היחסים בין מטבעות קריפטוגרפיים למתכות יקרות פותח פתח למחקר נוסף.

מתאם בין 10 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים לזהב

על ידי ניתוח המתאמים בין עשרת המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים בשוק לבין תשואות הזהב במהלך ינואר 2020, גילינו באופן בלתי צפוי כי ל- XRP, ולא לביטקוין, יש המתאם החזק ביותר לזהב. XRP נמצא בקורלציה של 34.1%, ואילו ביטקוין נמצא בקורלציה של 21.5%. יתר על כן, גם Ether (ETH) וגם Bitcoin Cash (BCH) חולקים קשר דומה מאוד לזהב כפי שעושה ביטקוין עם 20.1% ו- 19% בהתאמה..

בכיוון ההפוך, ל- Tether (USDT) יש מתאם הפוך לזהב ב -37.7%. זה מפתיע מכיוון שהתנהגותו של מטבע יציב כמו USDT יכולה להיות מתואמת יותר עם מתכת יקרה כמו זהב מאשר מטבע תנודתי הרבה כמו ביטקוין..

משמעות המתאם של 100% היא שכל מטבע קריפטוגרפי וזהב נע לחלוטין באותו כיוון, ואילו מתאם של 100% פירושו שהם קשורים הפוך, או במונחים פשוטים יותר, כאשר אחד עולה, השני יורד. מתאם של 0% פירושו שכל מטבע קריפטוגרפי וזהב אינו קשור בשום צורה שהיא.

מתאם בין ביטקוין לבין 9 המטבעות המובילים מאז 1 בינואר 2020.

מתאם בין ביטקוין לבין 9 המטבעות המובילים מאז 1 בינואר 2020.

על ידי התבוננות בטווח זמן רחב יותר כמו 2019, ההנחה שביטקוין קשורה יותר לזהב נשמרת. ביטקוין נמצא בקורלציה של 15.5% עם זהב לכל השנה, והיה המטבע המתואם ביותר עם זהב מבין 10 הראשונים..

כפי שנראה קודם, ביטקוין מזומנים הוא המטבע השני בקורלציה עם ביטקוין ב 8.2%, ואחריו Bitcoin SV (BSV) ב 7.3%. במשך כל שנת 2019, XRP פחות מתואם (7.1%) לזהב מאשר בשנת 2020, מה שמאתגר את הרעיון שניתן לשמור על מתאם חזק יותר לאורך זמן..

מתאם בין ביטקוין לבין 9 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים במהלך 2019.

מתאם בין ביטקוין לבין 9 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים במהלך 2019.

תשואות מצטברות יוצאות מן הכלל מתחילת השנה

תחילת שנת 2020 הייתה עד תחילתה של מגמה חיובית חזקה. אם משקיע קנה אחד מעשרת המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים בין ה -1 בינואר 2020 ל -9 בפברואר 2020, הוא היה בוחן תשואה מצטברת של לפחות 134%, כאשר ה- Tether לא נכלל בניתוח. מבין 9 המטבעות המובילים, ביטקוין הניב את הרווח הנמוך ביותר, והעביר את הדגש לשור האלטקוין האפשרי.

את המגמה החיובית הגדולה ביותר ראו Bitcoin SV ו- Bitcoin Cash עם תשואה מצטברת של 228% ו- ​​179% בהתאמה. מטבעות מובילים אחרים כמו Binance Coin (BNB), EOS, Ether, Litecoin, Teos (XTZ) ו- XRP הציעו למשקיעים תשואה מצטברת בין 138% ל -167%. בינתיים, מחירי הזהב צמחו בינואר במעט ביותר מ -4%.

תשואות מצטברות בעשרת המטבעות המובילים מאז 1 בינואר 2020.

תשואות מצטברות בעשרת המטבעות המובילים מאז 1 בינואר 2020.

תשואות מצטברות לזהב בינואר 2020.

תשואות מצטברות לזהב בינואר 2020.

שזה זהב דיגיטלי, XRP או ביטקוין?

דו”ח שפורסם לאחרונה מ- Coinbase מציע כי ביטקוין יתקרב להיות זהב דיגיטלי בשל מאפייני הבסיס של הרשת הדומים לאלה המשותפים לזהב מכיוון שמחסור בנכס מתיישב עם התקופה השורית המשוערת..

עם זאת, התוצאות גם מראות שמאז תחילת השנה, XRP הייתה המטבע הקריפטוגרפי המתואם ביותר לזהב ובמקום השני מגיע הביטקוין. ככל שאנו מתקדמים לשנת 2020, הקשר בין זהב לביטקוין עשוי להתקרב לזה שנצפה במהלך שנת 2019, כאשר הנכס הדיגיטלי היה המטבע המתואם ביותר לזהב..

הדעות והדעות המובעות כאן הן אך ורק של המחבר ואינן משקפות בהכרח את דעותיו של Cointelegraph. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map