האוצר מוגדר מחדש: אם זה לא נשבר, לא לתקן את זה? 6–13 בינואר

Finance Redefined הוא העלון של Cointelegraph המתמקד באירועים האחרונים ובמגמות של DeFi, שנמסר למנויים בכל יום רביעי.

השבוע רציתי להדגיש את הווידוי האחרון של אנדרה קרוז’ה במדיום, מה שגרר דיון לא מבוטל ולא מעט מלח מצד חברי צוות Uniswap. היריקה המסוימת הזו התרחשה מכיוון שהוא התלונן על מפתחים שרק זייפו קוד של מישהו אחר והשיקו אותו בעצמם. לאלו שלא היו מודעים לאירוניה, זה בעצם מה שעשה SushiSwap, חבר המערכת האקולוגית של Yearn, בהתחלה ל- Uniswap..

חשוב מכך, קרונז’ה התלונן גם על מה שהוא תופס כקהילת DeFi זכאית, ועל הרעיון של מתן אסימונים ללא יתד של מייסד..

ניתן לסכם את טענתו של קרונז’ה באופן הבא: משתמשי DeFi הם במידה רבה ספקולנטים שמשלמים עבור השימוש בפרויקטים, ורואים בפעולת מחירים סימן אולטימטיבי להצלחתם. לא משנה איזה סוג של עבודה המפתח משקיע, הקהילה תמיד תדאג רק למספר שעולה ותחזיק את המפתח באופן אישי באחריות אם היא לא תעשה זאת..

לבסוף, קרוניה מזהיר מפני מתן אסימונים. עלויות הפיתוח של Yearn עולות ככל הנראה מערכן של מעט האסימונים שהוא גידל. בעיקרו של דבר, השקת מוצר שמשך למשך מאות מיליוני דולרים הפך אותו לעניים יותר.

קשה לרצות קהילה

ניתן להחיל את הקטגוריה של קרוניה על קהילת DeFi על כל המערכת האקולוגית בקריפטו. אני גם מאמין שזו רק תוצאה טבעית של העובדה שיש אסימונים להתעשר מהם. האם אי פעם תצטרף לצ’אט הדיסקורד או הטלגרם, נניח, בנק אוף אמריקה? קוסטקו? קוקה קולה?

בהחלט יש אנשים שכיף לתקשר עם המותגים הענקיים האלה. בגדול, עם זאת, ללא נתח פיננסי בחברה לא באמת אכפת לך ממה שהיא עושה על בסיס יומי או חודשי. האם לדעתך יכולה להיות אי פעם קהילה נלהבת מאחורי סוויפט, שכבת התשתית הבנקאית? לא? זרוק אסימון שיכול להרוויח עצומים ותנופה, יש לך את הצבא המהיר.

אני חושד שיש הטיה של הישרדות הפוכה שמפעילה את תלונותיו של קרונז’ה. מרבית בעלי האסימונים הם אדישים כאשר ההישגים טובים, אך הפסדים כבדים עשויים לתסכל אותם עד כדי כך שהם יכולים להתחיל להתפרק עם המפתחים..

המקרה להשקעה במיזם

משקיעים מקצועיים הם לגמרי גזע אחר. איש הון סיכון טוב לעולם לא יתעלם או יזכה בזכות הצוות של חברת פורטפוליו על הצלחותיהם. סביר להניח שיש להם ניסיון לדעת שהמחיר אינו שווה יסודות, כלומר הם יעניקו תמיכה בפרויקטים שהם מאמינים בהם ככל שההפסדים יעלו..

באשר למצב הכלכלי של קרונז’ה, יש לקח חשוב נוסף ללמוד ממשקיעים מקצועיים. בניגוד לציפיות של רוב האנשים, בעלי הון סיכון רוצים לעתים קרובות שלמייסדים יהיו משכורות גבוהות והמון הון עצמי. בסופו של דבר הם משקיעים באנשים שעומדים מאחורי הפרויקט – הדבר האחרון שהם רוצים הוא שהיזמים ידאגו לשלם שכירות כאשר עליהם להקדיש 110% מזמנם לסטארט-אפ..

רעיונות כמו השקה הוגנת, לא מוקדמים, בעלות על קהילה וכו ‘נשמעים נהדר על הנייר, אך בפועל הם עשויים פשוט לא להיות יעילים כמו שאנשים חושבים. בהחלט יש כאן איזון, שכן מייסדים חמדנים פוגעים באותה מידה בהצלחה של פרויקט. אבל אני לא חושב שזריקת התינוק עם מי האמבטיה היא התשובה.

בסופו של דבר ייתכן שקהילת ה- Yearn תחליט להציע לקרונז’ה משכורת עתק כדי להודות לו על מאמציו המתמשכים, מה שיהווה עדות נהדרת לאפקטיביות של ארגונים אוטונומיים מבוזרים. אך החלטה זו גם תדגיש כיצד אין טעם להמציא מחדש את גלגל היזמות בחיפוש אחר אידיאל שגוי מוטעה. בעלי הון סיכון יכולים להיות בעלי ערך רב, ולתגמול מייסדים זה גם פרגמטי וגם הוגן.

אני מעדיף להשקיע בפרויקט במימון סיכון שתהיה כנה במה שהוא מאשר להצטרף לאיזה “השקה הוגנת” שבה המייסד בסופו של דבר מושך את הפרויקט תמורת 24 מיליון דולר (באופן זמני).

בחדשות אחרות

  • קהילה משתוקקת דנה במנגנון חדש של תפיסת ערך עבור YFI, שעלול לנטוש את הדיבידנדים שלה.
  • בריאן ברוקס של ה- OCC מתרגש מיכולתו של DeFi להפוך את הבנקאות לשקופה יותר.
  • Bancor מפרסמת תוצאות של תוכנית הגנת הפסדים הקבועה שלה, ומראה שהמנגנון הוא יותר מקיים עד כה.
  • Nexus Mutual מוסיף כיסוי לפריצות חליפין מרכזיות ב- Coinbase, Kraken וכמה אחרים.
  • Binance ו- Orbs משיקים את מאיץ DeFi.
  • BadgerDAO מתכוננת להשקת ביטקוין החוזר כמו Ampleforth.
  • SushiSwap חושף מפת דרכים מרשימה מ -2021.
  • Warp Finance מוסיפה עדכוני מחירים של Chainlink כדי למנוע התקפות הלוואות פלאש עתידיות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map