Cryptomom של SEC מציע מסגרת Safe Harbor לפרויקטים של אסימונים

נציבות ניירות ערך בארצות הברית (SEC), הסטר פירס, הציעה רשמית נמל בטוח לפרויקטים סמלים.

לאחר שהציף את הרעיון בתחילה באוגוסט 2019, פירס הציג כעת רשמית חזון רגולטורי שייצור נמל בטוח לפרויקטים המגייסים כספים להקמת רשתות מבוזרות..

פירס מציע לספק למפתחי רשת מבוזרת תקופת חסד לשלוש שנים

מדבר ב קונגרס בלוקצ’יין בינלאומי בשיקגו ב -6 בפברואר, פירס, הידועה גם בשם “אמא הקריפטו” של SEC, תיארה את הצעתה המסורתית. ההצעה תעניק למפתחי רשת תקופת חסד לשלוש שנים לבניית רשת מבוזרת מבלי לחשוש מהפעולה המשפטית של SEC.

בתוך אותה תקופה, היזמים יהיו “חסרי מעצורים על פי הוראות הרישום בחוקי ניירות הערך הפדרליים, כל עוד מתקיימים התנאים”, מציעה הצעתה של פירס, על פי טיוטת הצעה המשותפת ל- Cointelegraph על ידי SEC.

במילים אחרות, שלוש תקופות החסד מעניקות למפתחים תואמים זמן לבנות רשת מבוזרת, כמו גם למשוך משתתפים לפני שהם הופכים לנושא להליכי רגולציה קפדניים על ידי ה- SEC. עם זאת, מפתחים עדיין יצטרכו להוכיח שהם אכן בונים רשת קוד פתוח ולספק גילוי רלוונטי על מנת לזכות בפטור זה..

פרויקטים של אסימונים יהיו עדיין כפופים למספר דרישות SEC

ככזה, צוות הפיתוח הראשוני צריך להבטיח שבתום תקופה של שלוש שנים, עסקאות אסימון לא יהיו עסקאות ניירות ערך שכן הרשת מתבגרת ל”רשת מבוזרת או מתפקדת שהאסימון נמצא בה בשימוש פעיל “. ההצעה מציעה גם מספר רב של חשיפות ציבוריות חשובות כגון נתונים על קוד מקור, עסקאות, מידע על אופן יצירת או כריית אסימונים וכן תיאור של צריבת אסימונים, אימות עסקאות ומנגנוני ממשל..

יחד עם זאת, הנמל הבטוח המוצע לא יהיה זמין לפרויקטים שכבר היו נתונים לפסילה כשחקן רע על פי חוקי ניירות הערך, הדגיש פיירס. בנוסף, המפכ”ל ציין כי הנמל הבטוח עדיין ישמור את הרשות למניעת הונאות של SEC ביחס למכירות אסימונים מתחת לנמל הבטוח. בדבריו הנוסחים של פירס נכתב:

“אף שהנמל הבטוח ימנע את חוקי ניירות הערך של המדינה, הוא לא היה עומד בדרכם של פעולות מדינה נגד הונאה. אם מישהו שיקר בקשר למכירת אסימונים על פי הנמל הבטוח, ה- SEC או מדינה יוכלו לבצע פעולת אכיפה […] כולנו יודעים שיש הרבה כאלה “פרויקטים” שמזהמים את מרחב הצפנה. ”

תגובות קהילתיות

הצעתו של הנציב פירס התקבלה בברכה בקהילת הקריפטו באופן נרחב, שכן ככל הנראה הפעולה הפוטנציאלית תביא את הגמישות הרגולטורית שתספק מערכת אקולוגית פיתוח בריאה לחדשנות. קתרין קולי, מנכ”לית שוק הנכסים הדיגיטליים בארה”ב, Binance. ארה”ב ציינה כי הצעתו של פיירס עשויה להפוך ל”פיתוח פורץ הדרך “של הצפנה בארה”ב עד כה:

“אם יאומץ, הנמל הבטוח המוצע יכול להיות הפיתוח פורץ הדרך ביותר בשוק הקריפטוגרפים בארה”ב עד כה. […] על ידי הצבת פיתוח בראש ובראשונה נתיב מסלול לבניית רשתות חזקות, הנמל הבטוח המוצע שם נתח חשוב בקרקע לתמיכה בגישה אמריקאית וקבלה לשווקי נכסים דיגיטליים. בטווח הארוך זה יעזור להביא יותר אמריקאים למסחר בנכסים דיגיטליים ויעודד השתתפות גדולה יותר ברשת. “

קייטי ביבר, היועצת הכללית של אפוטרופוס הקריפטו המוסדי אנקורג ‘, אמרה כי מסגרת הנמל הבטוח היא “הצעד הבא החשוב לסייע לחדשנות לשגשג, ואנו מברכים על הבהירות שהיא יכולה לספק.” ביבר דחק כי ה- SEC תעבור מייד לאמץ את ההצעה כדי “לשקול דרכים חדשניות אחרות להגדיל את בחירת המשקיעים בתחום הנכסים הדיגיטליים.”

סטיב קוקינוס, מנכ”ל פרוטוקול הבלוקצ’יין אלגורנד, ציין כי הצעתו של המפכ”ל פירס קירבה צעד נוסף לקהילת הבלוקצ’יין והקריפטו כדי להשיג סוף סוף בהירות רגולטורית. הוא אמר:

“תעשיית הבלוקצ’יין והרגולטורים צריכים להמשיך בדיאלוג בריא כדי שארה”ב תהפוך באמת למובילה העולמית והאחראית בחדשנות הבלוקצ’יין. אלגורנד מחויבת לתמוך במאמציה של ממשלת ארה”ב למנף טכנולוגיות חדשות ומלהיבות אלה, וליצור מדיניות ותקנות המגנות על הציבור תוך טיפוח חדשנות. “

עם זאת, כמה מומחים בענף הביעו לאחר מכן ספקנות בנוגע להצעתו של פירס. בכתב אל Cointelegraph, פרסטון בירן, עורך דין המתמחה בקריפטו, הזהיר כי ההצעה אינה רשמית במתכונתה הנוכחית:

"חשוב לזכור שלפחות עד כה נראה כי מדובר בתגובות בלתי רשמיות של הנציב פירס ולא בהצהרה על מדיניות הסוכנות. עם זאת, ההצעה ממשיכה את השבורים למדי וסובייקטיביים למדי "אם זה מבוזר, זה לא ביטחון" ההיגיון שה- SEC עקב אחר מאז שסירב לנקוט בפעולות אכיפה כנגד מכירת המונים של את’ריום."

איש צוות של פירס אמר לקוינטלגרף כי ההצעה תפורסם באתר הרשמי של ה- SEC בהמשך היום.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map