תיזהר, Cryptoverse, חינוך Blockchain רק התחיל

ככל שבלוקצ’יין שוקע עמוק יותר בכלכלה העולמית, יותר אוניברסיטאות אמריקאיות מלמדות את הטכנולוגיה, מציעות יותר קורסים ומרחיבות שיטות מסירה.

קווין ורבק, פרופסור ומנטור מועדון הבלוקצ’יין באוניברסיטת פנסילבניה, אמר לקוינטלגרף, “גם אם הם לא עוסקים בקריירה באזור, רוב הסטודנטים לא בטוחים שהם יכולים להבין זאת בעצמם. בלוקצ’יין פשוט מוזר כל כך. “

מוזר שכן, אך מעסיקים דורשים יותר עובדי בלוקצ’יין מיומנים יותר. עסקים, ממשלות, בתי חולים וקמעונאים משנים פעולות באמצעות ספרים ספרים דיגיטליים כדי לשתף נתונים, ליצור זכויות יוצרים, לאסוף קולות ואפילו לעקוב אחר מזון, בין מספר רב של שימושים אחרים.

כדי להכין סטודנטים לשוק המתפתח הזה, יותר אוניברסיטאות מציעות חינוך בלוקצ’יין מתמיד. לא רק היצע הקורסים מתרחב, אלא שתוכניות חדשניות, מועדוני סטודנטים ומרכזי מחקר שורשים. ולמרות שלתנופה זו בחינוך הבלוקצ’יני יש חילופי דברים, מחדשים ומחנכים שמים לב, השאלה היא: מתי בתי הספר יעברו מרחק ויהפכו את חינוך הבלוקצ’יין למסלול לימודים במשרה מלאה?

הצד המעשי

“הכלכלה והשכלה גבוהה קשורים קשר הדוק”, אמרה לורה פרנה, מומחית להשכלה גבוהה המנהלת את הברית להשכלה גבוהה ודמוקרטיה באוניברסיטת פנסילבניה. “הרמה הכי בסיסית היא שאנשים הולכים לקולג ‘כי הם רוצים עבודה. אחת החוזקות של אמריקה בהשכלה הגבוהה היא המטרה לנסות לצייד את התלמידים במיומנויות וידע שהם יזדקקו לו. ”

א לימוד על ידי לינקדאין בחרה בבלוקצ’יין למיומנות העבודה המבוקשת ביותר השנה, לאחר שבחנה את הנתונים על מי מקבל עבודה ועם איזה סוג ידע. היכרות עם blockchain יכולה גם להעצים מיומנויות אחרות להן זקוקים מעסיקים, כגון חשיבה אנליטית, מחשוב ענן ובינה מלאכותית..

מחקר נוסף, Coinbase’s 2019 מובילי חינוך לקריפטו, נקטו גישה הוליסטית, תוך התבוננות מעבר לקורסים לשקול מערכת אקולוגית רחבה יותר של כל בית ספר של יוזמות מחקר, מועדונים בהנחיית סטודנטים ומחקר אקדמי. היא מצאה כי יותר ממחציתם מציעים לפחות כיתה אחת, המהווים עלייה של 14 אחוזים מהשנה הקודמת, ונרשמת התלמידים לשיעורים אלה הוכפלה. יתר על כן, שיעורים אלה אינם מוגבלים עוד למחלקות למדעי המחשב.

איך בתי ספר מלמדים בלוקצ’יין

אוניברסיטת קליפורניה נותנת לסטודנטים אפשרות לחפור בלוקצ’יין בברקלי 100 חברי המועדון נהנים מאפשרויות אקלקטיות, כגון ייעוץ, תכנון, פיתוח, חינוך ומחקר, וכן מהובלת יוזמות מיוחדות. לדוגמא, ה Xcelerator התוכנית היא שותפות כמו מעבדה (בין שלושה ארגוני Cal) עם תקציב של מיליוני דולרים. הוא תומך בפרויקטים שונים של בלוקצ’יין, כפי שאמר ליאם דיגרג’וריו, נשיא שותף במועדון, לקוינטלגרף:

“יש לנו צוות אחד או שניים בהובלת סטודנטים. היו לנו ילדים מרוסיה, מקסיקו, סינגפור, גרמניה. זה היה כולל. ואני חושב שמה שבאמת ייחודי – הוא מנוהל בעיקר על ידי הסטודנטים. ”

לפעמים התלמידים גם מעבירים שיעורים. גלוריה ג’או, הנשיאה השנייה, לימדה שיעור שנקרא Blockchain Fundamentals. “אנו עוברים כיצד פועל ביטקוין, הצפנה, מקרי שימוש וסקירה כללית של מרחב הקריפטו”, הסבירה. בסך הכל, קורסי הבלוקצ’יין בקמפוס מחולקים לקבוצות שונות, לדבריה, “האחד יותר מוכוון לעסקים. ואז יש קורסים המכסים הצפנה, אבטחה וכו ‘. “

ההבשלה הזו כמובן שמציעים הם לא רק בקאל אלא ברחבי אוניברסיטאות. כמה קורסים חוצבים את הצד הטכנולוגי של הדברים, כגון הַנדָסָה ו תִכנוּת, בעוד שאחרים מאמצים את רוחב הבלוקצ’יין, כמו כלכלה ו חוֹק.

בקצב זה תוכנית במשרה מלאה נראית כמו ההתפתחות ההגיונית הבאה, אך ורבת ‘, פרופסור UPenn, לא כל כך בטוח:


“הרבה ממה שאתה צריך לדעת בתחום הבלוקצ’יין אנחנו כבר מלמדים – פיננסים, תורת המשחקים, מחשוב מבוזר, הצפנה, משפטים. אני לא בטוח כמה תלמידים זקוקים לתוכנית מלאה המתמקדת בבלוקצ’יין.

ובכל זאת, יש בתי ספר שבודקים את מי המחקר העמוק יותר. בשנה שעברה אוניברסיטת פורטלנד סטייט (PSU) השיקה את תעודת העסקים של בלוקצ’יין, על פי הדיווחים הראשונה מסוגה. רוב בתי הספר המפעילים תוכניות (למשל פרינסטון, UPenn, MIT) משתמשים בספקי חינוך של צד שלישי או בסיומות מקוונות, כמו eCornell של אוניברסיטת קורנל. למרות שתכנית ה- PSU מקוונת וזמינה לכל מי שמוכן לשלם את שכר הלימוד, היא נועדה לסטודנטים בקמפוס להשלים את לימודיהם העיקריים..

התוכנית העניקה 30 תלמידיה עד כה הקדמה רחבה. שישה קורסים, כולל מעבדות, כיסוי יסודות, יישומים עסקיים ומקרי שימוש, כולם עטופים בתעודה מסודרת של שלושה סמסטרים.

כשכריס בות ‘, 38, חזר לבית הספר ב- PSU לאחר שעבד כחשב, רישום אחר תעודת עסק של בלוקצ’יין נראה הגיוני..

“ראיתי כיצד בלוקצ’יין מוחל על מספר תעשיות – פיננסים, שרשרת אספקה ​​וכו ‘.” אמר מנהל סגן השרשרת לספק Cointelegraph.

“הבנתי שזה תחום שיכול לתת לי יתרון להיכנס לענף חדש.”

חשיבה זו מהדהדת את תחילת התוכנית בענף הסובב של פורטלנד.

בשנת 2018, היזם ג’ף גאוס עזר להשיק את סטודיו המיזם אורגון Enterprise Blockchain Venture, חלל פרויקטים של בלוקצ’יין הממוקם במרכז העיר פורטלנד. למרות שזה המריא, משהו היה חסר. גאוס אמר לקוינטלגרף:

“היו מעט מאוד אנשים שדיברו על מקרי השימוש העסקי. עם מדינת פורטלנד ממש במרכז העיר, צעדתי פנימה להיפגש עם האוניברסיטה, התייצבתי, ואחרי 45 דקות אמרנו, ‘אנחנו הולכים לעשות את זה’. 11 חודשים אחר כך בית הספר החל את התוכנית. ”

קריסטי יותאס, פרופסור ב- PSU שעזר לגאוס למצוא את התוכנית, שקל:

“זו הייתה שנה ראשונה מעניינת. אנחנו בונים אותו תוך כדי, אבל השקת זה הייתה הדרך היחידה ללכת כי הדברים משתנים כל כך מהר. השיעור לא יהיה סופר טכני, אבל אנחנו רוצים שהתלמידים יבינו מספיק ויעבדו עם מנטור מומחה מהקהילה ויקבלו על עצמם נושאים עכשוויים. ”

“אנחנו בונים חזון,” אמר המדריך סטנטון הייסטר. “חבר היועצים שלנו כולל חברות ברמה גבוהה למדי, כמו סמית ‘וקרון, רשת הנחמה ומודה. הם עוזרים לנו לבנות את זה. “

יותס הוסיף, “אנחנו באמת רוצים שתוכניות כאלה יהיו הדרך קדימה.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map