האיחוד האירופי רודף אחר הטרנדים החמים ביותר בקריפטו, פועל בכדי לרסן את מטבעות הכוכבים ואת DeFi

בקריפטולנד, הסתיו נוטה להיות העונה הפתוחה של הרגולטורים. חסר תקדים כמו שהיה, 2020 אינו יוצא מן הכלל למגמה זו. המתיחות גבוהה בשני צידי האוקיינוס ​​האטלנטי: מכיוון שהשווקים עדיין עיבדו את הידיעה על נציבות הסחר העתידי בסחורות עתידיות של סחורות נגד פלטפורמת החליפין של נגזרים, BitMEX, עברה הרשות להתנהלות פיננסית, כלב השמירה הפיננסי הבריטי, לאסור על שימוש במשקיעים קמעונאיים נגזרות מטבעות קריפטו לחלוטין.

מחזור החדשות הצפוף העמיק במידת מה את ההשפעה של פצצה רגולטורית אחרת שהוטלה שבוע קודם לכן והיא עשויה להשפיע באופן משמעותי רב על המערכת הפיננסית העולמית: ההצעה של האיחוד האירופי חֲקִיקָה עבור שווקי נכסי קריפטו.

המסגרת מרחיקת הלכת, שנועדה להעניק בהירות רגולטורית לעסקי מימון דיגיטלי המשרתים את תושבי האזור הכלכלי האירופי, צפויה להיות תוצאתית במיוחד עבור שני תחומים מקושרים זה לזה של תעשיית הקריפטו ששלטו בנרטיב לאורך רוב שנת 2020: מטבעות יצורים ומבוזרים. יישומי כספים. מה נותן?

מטבעות מטבעות כאיום על היציבות

כרגע הטיוטה, המכונה “הרגולציה על שווקים בנכסי קריפטו”, או MiCA, קיימת בצורה של הצעה שהגישה הנציבות האירופית, הרשות המבצעת של האיחוד האירופי. זה עדיין חייב לעבור תהליך חקיקה ממושך למדי לפני שהוא הופך לחוק, כלומר זה עלול לקחת חודשים ואף שנים לפני שהכללים החדשים יכנסו פנימה..

הטקסט מבהיר כי מטבעות נייר, המכונים במסמך גם “אסימונים שהופנו לנכסים” ו”אסימני כסף אלקטרוני “, עמדו בראש מעייניהם של המחוקקים האירופיים: MiCA מייחדת את סוג הנכס הזה ומעניקה לו. מסגרת רגולטורית לפי מידה.

על פי החוק המוצע, יצטרכו לשלב את המנפיקים של stablecoin כישות משפטית באחת מהמדינות החברות באיחוד האירופי. דרישות אחרות כוללות הוראות הקשורות להון, זכויות משקיעים, אחזקת נכסים, גילוי מידע והסדרי ממשל.

אלברט איסולה, השר לשירותים דיגיטליים ופיננסיים של גיברלטר, הסביר לקוינטלגרף כי הסיבה לתשומת הלב המוגברת של הנציבות האירופית למוצרי חשמל היא החשש של הרשות ליציבות הפיננסית של גוש האירו:

מטבעות מטבעות נחשבים באופן נרחב כמניבים יתרונות משמעותיים כאמצעי תשלום דיגיטלי, המספקים הכללה פיננסית גדולה יותר ושיטה יעילה יותר להעברת כספים. הם נתפסים גם כסיכון פוטנציאלי ליציבות פיננסית וליושרה ועלולים לדלל את יעילותה של המדיניות המוניטרית. נראה הגיוני כי האיחוד האירופי לא רשאי לקבל בברכה גורם אחר שאינו הבנק המרכזי האירופי המנפיק אירו במתכונת אלקטרונית.

איזולה הזכירה כי ל”משבשים “, כמו מאזניים היציבים הפוטנציאליים, יש פוטנציאל לרכז באופן משמעותי את השליטה במטבעות..

Seamus Donoghue, סגן נשיא למכירות ופיתוח עסקי בחברת ספק תשתיות הפיננסים הדיגיטלי Metaco, ציין את הצמיחה המרשימה בשוק stablecoin בחודשים האחרונים כתנאי מוקדם לתשומת לב רגולטורית, שכינה אותו “תגובה חיובית”:

שווי השוק של USDC stablecoin לבדו צמח ב -250% בשנת 2020 מ -520 מיליון דולר ל -1.86 מיליארד דולר, עם תאוצה משמעותית בצמיחה בחודשיים האחרונים. רגולטורי הבנקים לא הבחינו ללא ספק כי למרות שסוג הנכסים בהקשר למרחב התשלומים המסורתי נותר קטן יחסית, יש בו פוטנציאל להשפיע מאוד על הבנקים המוסדרים ועל בעלי התשלומים..

רוח הרפאים של מאזניים

המחיש את עומק הדאגה של בכירי האיחוד האירופי מהשמירה על הריבונות המוניטרית של האיחוד היא העובדה כי מוקדם יותר בספטמבר, “שרי האוצר של גרמניה, צרפת, איטליה, ספרד והולנד פרסמו הצהרה משותפת המתארת ​​כי פעולות היציבות האירופיות באירופה יש להפסיק את האיחוד עד לטפל באתגרים משפטיים, רגולטוריים ופיקוחיים “, אמר קונסטנטין ריכטר, מנכ”ל ומייסד חברת תשתית הבלוקצ’יין Blockdaemon..


ריכטר הוסיף כי כמה מהדמויות הגלויות יותר במדיניות הפיננסית האירופית, כמו שר האוצר הגרמני, אולף שולץ, דגלו בהנהגת המסגרת הרגולטורית..

מרבית המומחים ששוחחו עם Cointelegraph הזכירו את מאזניים עם גישת פייסבוק כנקודת המוצא בחשיבה של האיחוד האירופי על הסכנות וההזדמנויות שמציגים אסימונים המופנים לנכסים..

MiCA פותח בתזכיר הסבר שדן כיצד שוק נכסי הקריפטו עדיין “צנוע מדי” מכדי להוות איום רציני על היציבות הפיננסית; עם זאת, הדברים יכולים להשתנות, מודים המסגרים, עם הופעתם של “מטבעות אור-גלובליים עולמיים, המחפשים אימוץ רחב יותר על ידי שילוב תכונות שמטרתן לייצב את ערכן ועל ידי ניצול השפעות הרשת שמקורן בחברות המקדמות נכסים אלה.” למועד זה היה פרויקט יחיד של סטאבלקוין שנכנס לתחום התיאור הזה: מאזניים.

Mattia Rattaggi, יו”ר דירקטוריון ב- FICAS AG – חברת ניהול השקעות קריפטו משוויץ – סברה כי מטבעות יישום הם יישום של טכנולוגיית בלוקצ’יין עם הסבירות הגבוהה ביותר להשפעה גדולה – דבר שהרגולטורים מודעים היטב ל:

מטבעות חשמל תפסו את תשומת ליבם של הרגולטורים לפני למעלה מ- 12 חודשים עם הצגת פרויקט מאזניים על ידי פייסבוק ומאז עברו פיקוח הדוק על ידי הציבור והרגולטורים ברחבי העולם. הרגולטורים מבינים כי מטבעות אורחים חייבים להגביר את היעילות במערכת התשלומים – במיוחד זו הבינלאומית – ולקדם הכללה פיננסית..

בהגנה נוספת מפני הפרעה אפשרית של היציבות המוניטרית של גוש האירו, מציעה MiCA דרישות התאמה מחמירות עוד יותר למנפיקים של אסימונים המופנים לנכס הנחשבים “משמעותיים”. קריטריוני המשמעות כוללים את גודל בסיס הלקוחות, שווי השוק, היקף העסקאות, ואפילו “חשיבות הפעילות הגובלת של המנפיקים והקשר ההדדי עם המערכת הפיננסית.”

חדשות רעות ל- DeFi?

מטבעות חשמל מפעילים בעיקר תחום רחב ידיים נוסף של פעילות פיננסית קריפטו: מגוון מגוון של יישומים ופרוטוקולים שקיימים תחת מטריית הכספים המבוזרים. בהתחשב בחומרת הדרישות המוצעות סביב אסימונים המופנים לנכסים, ברור לראות כמה דברים יכולים להסתבך אם, למשל, עיקר הנזילות הנעולים בפרוטוקול מבוזר מסוים נקבע במטבע יציב שאינו תואם לתקני MiCA..

מקור עיקרי נוסף לאי הוודאות הוא הדרישה שכל ספקי שירותי נכסי הצפנה, או CASPs, יבקשו אישור לפעול באיחוד האירופי להיות גופים משפטיים עם משרד באחת המדינות החברות. האם הרשויות באירופה יתייחסו לאפליקציות DeFi בודדות כאל CASP נותרה שאלה פתוחה (ומרכזית), אך אם זה המקרה, צוותי היזמים השומרים על פרוטוקולי DeFi עשויים להיאלץ להמציא דרכים לעקיפת הבעיה שימתחו את הרעיון של “מבוזר” בצורה מדהימה. רזה.

בתגובתם לתקנה המוצעת, חברי האגודה הבינלאומית ליישומי בלוקצ’יין מהימנים הביעו את דאגתם מכך ש- MiCA יכול למנוע למעשה מתושבי אירופה להשתתף בשווקי DeFi..

מרטין וורנר, מנהל התפעול הראשי וסמנכ”ל ספקית כלי הבלוקצ’יין Confio, סבור כי ניתן לפתור בעיות ציות באמצעות יישום מנגנוני ממשל ברשת המותאמים למסגרות הרגולטוריות הספציפיות:

[ניתן להשיג זאת] במסגרת ריבונית עצמית בה המוסדות יכולים לפתח מכשירי DeFi תואמים, הפועלים בתחומי שיפוטם. כשם שיש כללים לגבי עסקים בתחומי שיפוט שונים ואופן ביצוע העברות חוצה גבולות, הדבר יחול גם על הבלוקצ’יין.

אלזה מדרול, מנכ”לית בינלאומית בחברת אבטחת הבלוקצ’יין, CoolBitX, אמרה לקוינטלגרף כי עד ש MiCA יהפוך לחוק, סביר להניח שנוף DeFi ישתנה, כמו שנוף ה- ICO ישתנה במהירות לאחר הפריחה הראשונית. עד אז, “יהיה ברור לגמרי מה נדרש מפרויקטים של DeFi לפעול באיחוד האירופי או לחפש לקוחות באיחוד האירופי.”

מדרול חושבת שבאותה נקודה, פרויקטים של DeFi ייפלו באחת משתי קטגוריות – מוסדרות ולא מוסדרות – והשאלה הגדולה תהיה אם שאר העולם יתאים את עצמם למסגרת האירופית..

נתן קטניה, שותף ב- XReg Consulting – חברת רגולציה ומדיניות שפרסמה לאחרונה א התקלקל של המסגרת הרגולטורית המוצעת – מקווה כי ייתכן כי הרגולטורים יתאמו בין דרישות ה- MiCA לבין אי-הסדרת DeFi מחוץ לקיומם. קטאניה אמרה:

אני מאמין שפרויקט מבוזר מספיק ואינו מספק את השירות על בסיס מקצועי לצד שלישי אינו יכול להיחשב כ- CASP ועדיין יש מקום להתקיים פרויקטים של DeFi..

כיום, פרוטוקולי DeFi רבים רחוקים מלהיות מבוזרים לחלוטין. הקרבות על כמה ביזור מספיק טוב עדיין אידיאולוגיים ומתנהלים בעיקר בתוך בועת הקריפטו. נראה שהיום בו הרגולטורים יצטרפו לדיון הזה יגיע, אך עם כמה השלכות מוחשיות מאוד על עסקים בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map