החוק מפוענח: מבין ICBM, BTC ותעודות סל, 5–12 בפברואר

מדי יום שישי, חוק המפענח מספק ניתוח על הסיפורים הקריטיים של השבוע בתחומי המדיניות, הרגולציה והחוק.

הערת העורך

אמר פעם איש חכם, "יש ביטחון ויש ניירות ערך," ואם לא, הוא היה צריך.

באנגלית מודרנית נראה שזה צירוף מקרים מוזר שהמילה "בִּטָחוֹן" מתייחס הן לבטיחות והן לסוג רחב של השקעות. אך מכיוון שוויכוחים ממתינים לגבי, למשל, סחר במניות בניירות ערך אמורים להתקיים בפורומים השמורים לביטחון המדינה, זו תזכורת טובה שכסף קודם לנשק ככלי רכב לשלטון הלאומי..

במובן מסוים, ברור כי ביטחון פיננסי הוא חלק מהביטחון הלאומי. זו הסיבה שלמדינות שונות יש סטנדרטים שונים של ביקורת על השווקים שלהם בכלל ועל ניירות הערך שלהם בפרט. בחלק מהמקרים, אלה רק כדי להגן על משקיעים מקומיים מפני שיסטרים ביתיים, אך באחרים זה כדי למנוע מכסף רע להגיע למדינה או לצאת ממנה באמצעות מנגנוני מסחר אטומים. בעוד אחרים, זה פשוט אמצעי להפוך חברות לחשובות כלפי הרגולטורים.

למרבה המזל עבורנו, השבוע שופע חששות מוצלבים בין רגולטורי ניירות ערך לגופי ביטחון לאומי ברחבי העולם. אנו אכן נצא למסע מטורונטו לפיונגיאנג, דרך בייג’ינג.

קנדה: תעודת סל ב- YYZ

נציבות ניירות ערך באונטריו אישרה את הקרן הראשונה הנסחרת בביטקוין בצפון אמריקה, ופינתה את דרכם של Accelerate ETF Bitcoin למסחר בבורסת טורונטו..

Accelerate Financial Technologies הוא מנהל נכסים אלטרנטיבי מבוסס קלגרי. חברות קנדיות אחרות כמו Arxnovum Investments ו- Evolve תעודות סל הגישו תשקיף גם ל- OSC בינואר, אך טרם קיבלו את אותו הדבר..

נושא תעודת סל של ביטקוין מתווכח מאוד במשך שנים, כאשר קשה מאוד לשמח את נציבות ניירות ערך בארה”ב בראשות היו”ר לשעבר ג’יי קלייטון..

תעודת הסל הראשונה של הביטקוין ש”השיקה “רשמית הייתה תעודת הסל של מדד הקריפטו Nasdaq של Hashdex בבורסת ברמודה. הפרטים סביב אותה קרן, לעומת זאת, נותרים עכורים. בשילוב עם האדישות הכללית של הרשות המוניטרית של ברמודה לחקירת רשלנות פיננסית – ומכאן המוניטין של האי כמקלט להלבנת הון – כי תעודת הסל צריכה לתת הפסקה לכל משקיע. ה- OSC הוא רגולטור קצת יותר חרוץ, וכתוצאה מכך תעודת הסל של Accelerate מבטיחה יותר בשוק..

סין: 10-4 מה- SAMR

הרגולטור הפיננסי של סין הוציא את הכללים הסופיים שלו על רדיפת מונופולים בכלכלת הפלטפורמה האינטרנטית.

מינהל המדינה להסדרת שוק הודיע ​​על טיוטת הכללים שלו רק לפני שלושה חודשים. לא מובהקים במיוחד בקרב משטרי הגבלים עסקיים, הם מעניינים בהגדרות שהם נותנים להתנהגויות טכנולוגיות שמאפשרות לפרוח שיטות אנטי-תחרותיות מאחורי אלגוריתמים קנייניים. יתר על כן, הם מהווים באופן סמלי צעד מרכזי במאמצי סין לתקן את תעשיית הטכנולוגיה המקומית שלה, תוך התמקדות מיוחדת בטנסנט ובאימפרית עליבאבא, שדואגים במיוחד בכך שהם ריכזו את עיקר התשלומים הסיניים לידיהם. לצד התשלומים יש להם גם נתונים על התשלומים.

כל זה די מוכר בנקודה זו, בתיאוריה. הקודיפיקציה החדשה עשויה להאיץ את הפעולה הגלויה של ה- SAMR כלפי חברות טכנולוגיה – שרבות מהן עוסקות מאוד במה שהכללים החדשים מסווגים כפעילויות נגד תחרות..

צפון קוריאה: USDT עבור ICBM

בהסתמך על דו”ח ניטור סנקציות של האו”ם, אמר רויטרס כי האקרים בצפון קוריאה עומדים מאחורי פריצת KuCoin בספטמבר. יתר על כן, בחקירה נאמר כי הכספים מחויבים לתוכנית הבליסטיקה הגרעינית של צפון קוריאה.

משקיפים ציינו, במשך שנים, כי פשיטות הפריצה של צפון קוריאה – לשמצה ביותר, על ידי קבוצת לזרוס – הולכות וגוברות כמקור הכנסה למשטר מכוסה מזומנים. אנליסטים ייחסו את התקפת KuCoin בסך 281 מיליון דולר לשחקנים בצפון קוריאה לפני חודשים. אך מן הסתם, תחום האו”ם רחב למדי, ולכן חקירת האו”ם בנושא עשויה להיות צעד לעבר שינוי.

מדינת פאריה, צפון קוריאה כפופה לאחת ממחסומי הסנקציות האגרסיביים בעולם. כתוצאה מכך, פיונגיאנג תמיד מחפשת אחר תזרים הכנסות יצירתי, במיוחד כאשר היא בונה תעשייה הדורשת חומרים זרים. מעבר ליחסי מסחר דיסקרטיים עם סין ורוסיה, קבוצת לזרוס הוכיחה את עצמה כמשתלמת להפליא. הם נקשרו לפרצה בבנק המרכזי של בנגלדש, פרוץ תוכנת הכופר WannaCry בשנת 2017, והפריצה של CoinCheck, שנותרה בחצי המיליארד דולר הפריצה הגדולה ביותר של כל בורסת קריפטו בהיסטוריה..

קריאות נוספות

עורכי דין של ווילקי פאר & גלאגר, כולל יו”ר CFTC לשעבר, ג’יי כריסטופר ג’יאנקרלו, טוענים שהקריפטו מוכן לוויסות עצמי.

שילה וורן של ה- WEF מדבר העתיד של הבלוקצ’יין והנכס הדיגיטלי רגולציה עם מכון ברוקינגס.

בוב דייוויס של וול סטריט ג’ורנל כותב על התפקיד ששר המסחר של ביידן ישחק בהגדרת מלחמת הסחר הטכנולוגי בין סין לארה”ב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map