הקונגרס מאשים את רובינוד, לא את רדיט

ולאד טנב, מנכ”ל רובינודה, תפס מאוד את המושב החם של היום שמיעה בפני הוועדה לשירותים פיננסיים בבית בגלל תנודתיות השוק בינואר. 

נראה שאף אחד מהנציגים לא היה מעוניין במיוחד לשים את הברגים למנכ”ל Reddit, סטיב הופמן, ונראה שרבים העניקו לקית ‘גיל את אותם אביזרים ששארנו עשינו..

אלה לא המניפולטורים בשוק שאתה מחפש

גיל, למען ההגינות, היה הדמות החביבה ביותר, והציג את דבריו באומרו “כמה דברים אני לא: אני לא חתול ואני לא משקיע מוכר.” גיל, שבאמת התחיל את השתלשלות האירועים על ידי פרסום ההשקעה שלו ב- GameStop ביוני 2019, אפילו הכפיל את דעתו כי GME נותרה קנייה טובה כיום במחירים שוטפים. זאת למרות המסחר הפראי של GME עורר חקירה פלילית.

חוסר הבדיקה כלפי גיל והופמן עושה הרבה כדי להרגיע את החשש הנרחב שהאירועים סביב המסחר הנפץ במניות GameStop (GME) בסוף ינואר יביאו בדיקות לתפקידן של פלטפורמות המדיה החברתית במניפולציה פוטנציאלית בשוק..

זה אפילו בתור ועדת המשנה להגבלים עסקיים בבית הוכרז היום עוד דיונים לבחון את השחקנים הגדולים ביותר ברשתות החברתיות. נראה כי רדיט עף מתחת לרדאר.

חבר הקונגרס וורן דוידסון, היושב בוועדה, ציין את התחום הנדיר הזה של קונצנזוס, ואמר לקוינטלגרף: “קיוויתי ממש מחוץ לשער מכיוון שכבר בשלב מוקדם של מחזור החדשות AOC דבק במשתמשי הרדיט ואמר כי אנשים אלה היו צריכים זכות סחר. ואז טד קרוז, בקצה השני של הקשת הפוליטית, אמר, ‘טוב, אנחנו מסכימים’. “

המודל העסקי של טנב

למרות שבאופן כללי, הרפובליקנים היו קלים יותר מהדמוקרטים בהתייחסות לפעילות רובינודה, ובמיוחד ההסתגרות השנויה במחלוקת של המשרד לקנות אך לא למכור GME ומניות אחרות בתנודתיות גבוהה, כולם רצו תשובות מטנב..

אופיו של מודל ההכנסות של רובינודה, המבוסס על מכירת תזרים ההזמנות, בעודו מפרסם את עצמו כנטול עמלות, נפל לבדיקה המונית, כמו גם התלות בהזרקת הון בהיקף של 3 מיליארד דולר בכדי לעמוד בדרישות הביטחונות..

“אני מאמין שברור נחשפה פגיעות במודל העסקי שלך,” אמר חבר הקונגרס אנתוני גונזלס כשחקר את טנב. “אנחנו פשוט לא יכולים לחיות בעולם שבו הבוחרים שלי יכולים לחסל את מניותיהם אם אתה לא יכול לבצע שיחת הון.”

רבים קראו לטענות רובינודה להיות עסוקים בדמוקרטיזציה של האוצר. טנב דחף בעקביות את הנתון של 35 מיליארד דולר כיוון שהרווחים הכוללים של משתמשי רובינודה, שלדברי הנשיא ג’ים הימס, “אתה וכל אחד אחר שלומדים במימון יודעים שאין משמעות ללא שיעור תשואה.”

אבל בעוד השימוע היום גילה עוינות רבה כלפי טנב, זה לא היה כל כך חינוכי.

למרות ההנחיה של היושבת ראש מקסין ווטרס לפיה “זה בכלל לא תיאטרון פוליטי”, לא נראה שיש תחושה מתואמת של פתרונות למסחר האפי שהניע את העלייה המטאורית של GameStop (GME) בסוף ינואר..

פיתרון בזמן אמת?

כמה מההצעות, כולל מטנב עצמו, כמו גם מדוידסון, היו שהמצב כלל לא היה מתפתח אם בארה”ב היו מסחר שהסדיר את היום ולא כעבור יומיים – נקרא T-0 ולא T-2. טנב ציין כי “התקופה הקיימת בת 2 הימים להסדרת עסקאות חושפת את המשקיעים ואת המערכת לסיכון.”

קנת גריפין, מנכ”ל Citadel, אותה תיאר כ”יצרנית השוק הגדולה בעולם “, התווכח על הסבירות למערכת בזמן אמת למסחר בניירות ערך בשנים הקרובות ואמר:” הנושא הוא שהכל צריך לעבוד בצורה מושלמת. . ” מסחר בזמן אמת, לדבריו, “דורש שכל חלק מתהליך העבודה יסונכרן בצורה מושלמת בין הצדדים.” דוידסון לא הסכים ואמר “ברור שבעסק שלך הטכנולוגיה קיימת עבור חברות סחר העוסקות במסחר בתדירות גבוהה.”

דוידסון ציין את התפקיד הפוטנציאלי של בלוקצ’יין. הפוטנציאל של אסימוני אבטחה לפתור בעיות עם מתווכים ומתווכים היה אחד היתרונות שהבטיחו זה מכבר של בלוקצ’יין, אם כי זה משתנה.

השימוע היום היה רק ​​ההתחלה, אישרה היו”ר ווטרס. לדבריה, הוועדה שואפת לקיים שניים נוספים עם עדים שונים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map