תורמי הליבה, המשקיעים מתווכחים על מנטה סמלית

מה שהתחיל כהצעה ממשלתית פשוטה לבניית חזה מלחמה עבור צוות פיתוח הכספים של Yearn, עבר עכשיו לשיחה רחבה יותר על תמריצים, קיימות והשקות פרויקטים הוגנות במרחב הפיננסי המבוזר (DeFi). 

ביום רביעי, 13 בינואר, הציעו שישה חברי קהילה מושבעים, כולל תורמי ליבה מרובים, תוכנית “Buyback and Build” שתפנה את דמי הפרוטוקול לחיזוק האוצר – הצעה שתשנה את המערכת הנוכחית המחלקת דיבידנד למשתתפי הממשל. ההצעה קיבלה מאז את הכינוי ‘BABY’.

בראיון עם Cointelegraph, תורם הליבה האנונימי למחצה, ואחד ממחברי ההצעה, Tracheopteryx, אמר כי BABY נועד לאפשר קיימות מעולה בשלב הצמיחה הנוכחי של Yearn..

“אנו מציעים להפסיק לשלם דמי פרוטוקול כדיבידנד לקבוצות YFI בממשל ובמקום זאת להשתמש בהכנסות אלה לרכישה אוטומטית של YFI, ולהשקיע אותן מחדש ב- Yearn. טיעון הליבה שלנו הוא די פשוט: 1) דיבידנדים לא הגיוניים לשלב ההתפתחות המוקדם שלנו, ו- 2) יש תשואות טובות יותר עבור YFI במקומות אחרים “, אמר..

נענע עוד YFI?

רק יממה לפני פרסום הצעת ה- BABY, הצעה אחרת שנכתבה על ידי חבר בקהילה בודדת, שנועדה גם לקיימות, עוררה דיונים רבים יותר בפורומי ממשל Yearn.. 

שכותרתו “** [הצעה] ** תמריצי מפתחים”, זה שקוראים לו להטבעה של 1000 אסימונים נוספים של YFI על גבי 30,000 האסימונים המקוריים שיופצו בקרב צוות הליבה על פי שיקול דעתם הבלעדי במטרה לתמרץ את הפיתוח השוטף.

Core Yearn dev banteg פרסם קישור להצעה בטוויטר ביום חמישי, והציב שטף של דיונים נלהבים שזללו לקהילת הקריפטו הרחבה:

הצעה: yfi_lit מציע להדפיס 1000 YFI לקרן תפעול שתעניק שנת מסלול שנתית בעלות של דילול של 3%. האופוזיציה נראית די חזקה. האם עלינו לסקר זאת?https://t.co/nyakRuRyv8

– באנטג (@ באנטג) 14 בינואר 2021

גם התומכים וגם המלעיזים של מנטה נוספת האשימו את הצד שכנגד בתאוות בצע, וספקנים אמרו כי על היזמים לחצוב את הכמות המקורית והתומכים טוענים כי תמריץ חשוב יותר מכל דילול אפשרי. אפילו מייסד Yearn, אנדרה קרוניה, שקל על הדיון:

1/24 שעות האחרונות דיון YFI היה מרתק לצפייה.

1. תורם ברור לעומת סטיית המחזיקים, ושני הצדדים מציינים חמדנות

2. ה "devs" לא התחיל את ההצעה ולא ביקש אותה

3. מפת הדרכים נותרה v2 וקנה בחזרה ובנה

– אנדרה קרוניה (@AndreCronjeTech) 15 בינואר 2021

השרשור בפורומים של Yearn עומד כעת על 209 תשובות, עם זמן קריאה משוער של 40 דקות, והוויכוח בטוויטר נמשך בערב יום ראשון ללא הפסקה. 

ממים מול מציאות

הטיעון המרכזי שרבים מאלה המתנגדים להטבעת YFI נוספים העלו הוא שהוא יפר את האתוס “השקה הוגנת”, שבחלקו הפך את Yearn לפופולרי מלכתחילה. בנוסף, ספקנים של מנטה טוענים שהיו הצבעות קודמות על שריפת מפתחות הטבעה כדי למנוע יצירת YFI מעבר ל -30,000 הראשונים.. 

אולם ניתוח מעמיק מראה כי ממשל מעולם לא החליט סופית על שריפת המפתחות שיאפשרו מנטה:

ה YFI $ הוויכוח נמשך. המציאות היא, ש @iearnfinance מעולם לא קיבלה החלטה סופית על לוח הזמנים האינפלציוני שלה והמם של 30,000 ההיצע הקבוע, הוא בדיוק זה, מם. https://t.co/24eUPOudE5

– ניק שקד (@ DrNickA) 17 בינואר 2021

בנוסף, Tracheopteryx אומר שלמרות שהם יכולים לשמש כמניע ערך בלתי נמנע, ממים לא צריכים להיות השיקול העיקרי בפרויקט.. 

“נרטיבים הם עוצמתיים, אבל הם גם מגבילים. בדיוק כמו המילה "שולחן" לעולם לא יכול לתפוס את החוויה הרב-חושית העשירה של שולחן עץ אמיתי בעבודת יד, מם או נרטיב דוחס את המציאות לגושי משמעות הניתנים להעברה. “

במקרה זה, הנתחים המועברים בקלות מתמקדים מדי במיתוס שנבנה סביב מקורו של YFI, ולא באופן שבו הפרויקט ימשיך ליצור ערך. 

כתוצאה מכך, החיוב לנרטיב ההשקה ההוגנת של YFI – פורמט השקה שמייסדו אמר כי זו טעות – מעכיר כעת את עתידו. בגלל ההפצה של YFI, מפתחים אינם מחזיקים בנתח ממשלתי באותה מידה משמעותית ביחס לפלטפורמות כמו Synthetix ו- Aave, מה שעלול לפתוח את היזמים להישלח על ידי פרויקטים אחרים עם הצעות משתלמות או לאבד עניין בגלל היעדר תמריץ שלהם..

“נרטיב לעולם אינו שווה למציאות בשטח ומפחית את האופציות. לנרטיבים יש ערך מסיבה זו בדיוק: הם פשוטים יותר, קלים יותר להבנה, קלים יותר לשיתוף, ובשל כך הם יכולים להפוך למוקדי תיאום. ובדה-פי הם יכולים גם להיות מרוכזים ולא תואמים, “הוסיף טרכאופטריקס.

גיבוש קונצנזוס

במהלך היומיים האחרונים הדיון בטוויטר התפתח במידה רבה ממים ושיחות שמות, אך שיחות בפורום הממשל של Yearn ובערוצי המדיה החברתית היו מלבבות הן על התשוקה והן על התחכום שלהן, אומר Tracheopteryx.

“זה ממש מדהים. התחזקתי כל כך ממעורבות הקהילה. אני פשוט מתבאס מכמה אנשים אכפת להם, כמה אנשים רוצים לעזור, וכמה אנשים באמת קופצים פנימה ומתחילים לעבוד משום מקום. . . זה מאוד משמעותי עבורי, “אמר.

ההצעות כוללות קהילה מימון המונים אוצר במקום מנטה, ומגוון של מכשירי חוב. אולם בסופו של דבר, בעוד שנותרה התנגדות למנטה, אט אט נוצרת הסכמה לטובת אחת.

נראה כי בעלי אסימונים גדולים עצרת בתמיכה – כל עוד יש חשבונאות על אופן השימוש בכספים, בין היתר – השגת הצבעה מוצלחת בסופו של דבר לטובת ניפוח ההיצע המקסימלי של YFI.

למרות שהפרטים המדויקים נותרים מעוננים, Tracheopteryx מאמין שמציאת הפיתרון תהיה יותר תהליך מאשר אירוע.

“יש המון מומנטום שנוצר כדי לפצות כראוי את הצוות המיוחל ולבנות את האוצר שלנו. אני מאמין שהשיחה תימשך והצעות נוספות יופיעו במהלך השבוע הבא לפחות “, אמר.

"נראה שפעולת ממשל נעה בגלים, אנחנו נמצאים באחד עכשיו."

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map