אפליקציית מעקב קפה המבוססת על בלוקצ’יין המבוססת על יבמ וסחר הוגן

ב- 6 בינואר בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית בלאס וגאס, IBM ו- Farmer Connect – ארגון המחויב להגברת השקיפות והקיימות ברשתות האספקה ​​בחקלאות – השחיתו אפליקציה מבוססת בלוקצ’יין המאפשרת לצרכנים ללמוד על פולי הקפה שהם רוכשים..

מייסד ונשיא פארמר קונקט, דיוויד בהרנדס, אמר לקוינטלגרף כי האפליקציה הסלולרית “תודה לחקלאי” מספקת לצרכנים מפה אינטראקטיבית כדי להראות את מסע הקפה שלהם על ידי סריקת קוד QR:

“לאחר סריקת קוד QR, הצרכנים מועברים ישירות לדף מוצר המספק פרטים על הקפה שהם שותים. מתחת לתיאור זה מוצגת מפה אינטראקטיבית המציגה את המסע שעבר הקפה. אנו אומרים שאתה יכול לטייל בעולם דרך כוס קפה, ואנחנו רוצים לעזור לצרכנים לדמיין את זה. “

אפליקציית Thank My Famer מופעלת על ידי טכנולוגיית הבלוקצ’יין של יבמ, היוצרת שרשרת דיגיטציות קבועה של עסקאות שלא ניתנות לשינוי – עוקב אחר כל שלב במסע של פולי קפה..

על פי מנהיג הבלוקצ’יין העולמי של יבמ, פול צ’אנג, לכל משתתף המעורב ברשת Thank My Farmer יש עותק מדויק של נתוני העסקה, וכי תוספות לבלוקצ’יין משותפות ברחבי הרשת על סמך רמת ההרשאה של כל משתתף. זה מאפשר לחקלאים, סיטונאים, סוחרים וקמעונאים לתקשר בצורה יעילה יותר, תוך לספק לצרכנים תובנות לגבי מקורם של מוצרי הקפה..

כתוצאה מכך, הסביר ברנדס כי הצרכנים יוכלו לראות את המיקומים המדויקים של החוות בהן גדל הקפה שלהם, יחד עם המדרגות שעברו פולי הקפה לפני שהגיעו למכולת..

“אם יש לנו מיקום גיאוגרפי של חקלאים, החוות האלה יופיעו על המפה. אם אין לנו מידע זה, אנו מראים את הצעדים שעבר הקפה. למשל, קפה מתחיל כדובדבן, השעועית מוציאה מהדובדבן ונשטפת ומייבשת. כל שלב מתבצע בפלחים שונים לפני שהמוצר יוצא לנמלי ייצוא וייבוא. הצרכנים יכולים ללחוץ על המפה האינטראקטיבית כדי ללמוד עוד על האופן שבו מקורו של קפה, נסעו והפכו אותו. “

ב- CES שימשו מוצרי קפה Bluestone Lane כדי להדגים כיצד פועלת אפליקציית Thank My Farmer. על פי Behrends, האפליקציה תהיה זמינה לשוק הכללי בתחילת 2020. משתמשים בארצות הברית ובקנדה יוכלו לסרוק קודי QR על קפה פרימיום יחיד ממקור מותג Folgers 1850. צרכנים אירופאים יוכלו להשתמש באפליקציה על מותג חדש בעל מקור אחד, ביירס 1769, שנצלה בביירס קופי..

האלמנט “בלוקצ’יין לתמיד”

בהרנדס ציינו גם כי אחת המטרות שעומדות מאחורי אפליקציית Thank My Famer היא להאשים את היחסים של כל צרכן עם הקפה שלהם על ידי מתן נראות לשתייני הקפה בשרשרת האספקה, מה שמאפשר להם להבין טוב יותר את הצעדים הכרוכים ביצירת המוצר..

דיווחים הופעה ששותי קפה צורכים יותר מחצי טריליון כוסות בשנה. יתר על כן, שני שלישים מהצרכנים בגילאים 19-24 מעדיפים לקנות קפה שמגדל באופן בר קיימא ומקורו באחריות. עם זאת, עדיין יש חוסר ידע 25 מיליון חקלאי קפה קטןהם מסתמכים על הבאת המוצר שלהם לשוק על מנת להתפרנס.

באמצעות בלוקצ’יין, Thank My Famer מאפשר לצרכנים לתרום ישירות לחקלאים האחראיים למציאת הקפה שלהם. בהרנדס ציין כי עם התפתחות האפליקציה, הצרכנים יוכלו לתמוך בחקלאי קפה על ידי מימון פרויקטים מקומיים באמצעות האפליקציה.

“אנו רוצים לעודד את הצרכנים לשתף את הממשל בקיימות בכך שהם יכולים לתרום תוך שהם רואים את ההשפעה שיש לה בקהילות אלה – מבחינתי זה מה שקפה אנושי,” אמר ברנדס..

זהות ריבונית עצמית מטעם קרן סוברין תספק לחקלאים זהות דיגיטלית הבנויה על הבלוקצ’יין. בהרנדס הסביר:

“אנו משתפים פעולה עם קרן סוברין בכדי להטמיע זהות ריבונית עצמית באפליקציה. אנחנו עדיין מפתחים את הטכנולוגיה הזו, אבל בעצם היא תעניק לחקלאים זהות דיגיטלית ותעצים אותם להחזיק את הנתונים שלהם בפעם הראשונה. “

יתר על כן, בהרנדס ציין כי זהותו הדיגיטלית של החקלאי תכיל אישורים ותיעודים דיגיטליים המראים מתי חקלאי מוכר קפה לסוחרים. לאחר מכן הסוחרים יכולים לדחוף אישורים דיגיטליים כדי לאשר את המחיר, כמות ואיכות הקפה לחקלאים באמצעות האפליקציה. לאחר שהכל התקבל ואושר על ידי החקלאי, נוצר תיעוד דיגיטלי של ייצור והכנסות, אשר נרשם אז בבלוקצ’יין של IBM..

זהותו הדיגיטלית של החקלאי תקושר גם לחשבון בנק או ארנק דיגיטלי בעתיד, מה שיאפשר לצרכנים לתרום תרומות ישירות לחקלאים שניתן יהיה לאתר אותם במלואם באמצעות אפליקציית Thank My Farmer..

בעוד שברנדס ציין כי מסילות התשלום של האפליקציה לא יהיו מוכנות עד חודש פברואר, הוא הסביר כי צרכנים המעוניינים לתמוך בחקלאים יקבלו קוד מפתח ייחודי למעקב אחר היכן תרומתם בכל עת. הוא הסביר:

“האפליקציה תאפשר לצרכנים ‘לעקוב אחר הכסף’ כדי לראות מתי נאספו תרומות, כיצד הם נצברו והכי חשוב, מה התפזר למימון פרויקט מסוים.”

במה זה שונה מפתרונות אחרים מבוססי בלוקצ’יין?

בעוד שאפליקציית Thank My Farmer מופעלת על ידי הבלוקצ’יין של IBM, צ’אנג אמר ל- Cointelegraph כי Farmer Connect אינו חלק מרשת Food Trust של IBM, המורכבת כיום מעל 200 ספקי מזון וקמעונאים כולל וולמארט וקרפור. צ’אנג הסביר כי האפליקציה פשוט משתמשת באותם נכסים שמפעילים את פלטפורמת Food Trust.

“לקחנו את הנכסים מרשת Food Trust והכנסנו אותם לסביבה ייעודית לפארמר קונקט כדי לתת מענה לשרשרת האספקה ​​של תעשיית הקפה. כתוצאה מכך, Famer Connect לא צריך לדאוג למדרגיות, לביטחון ולחוסן של הרשת, מכיוון שהכל כבר הוכח על ידי Food Trust. “

יתר על כן, צ’אנג ציין כי המטרה מאחורי Thank My Famer לא הייתה לבדוק טכנולוגיה או רעיון חדש, אלא ליצור מערכת אקולוגית בת קיימא יותר עבור שותי קפה, חקלאים, סוחרים וכל שאר השחקנים המעורבים..

זה שונה מפתרונות אחרים המבוססים על בלוקצ’יין המאפשרים לצרכנים לסרוק ברקוד QR כדי להבין מאיפה הגיעו פריטי מזון מסוימים. לדוגמא, בעוד שספקית המכולת האירופית, קרפור, יש שילבה טכנולוגיית ברקוד QR בחלק מהמוצרים שלהם, הצרכנים יכולים לראות רק מהיכן הגיעו המזונות האלה. חקלאי חיבור עושה את הצעד הנוסף בכך שהוא מאפשר לצרכנים לתרום ישירות לחקלאים, וזה מרכיב ייחודי. בהרנדס הסביר זאת ואמר:

“אפליקציית Thank My Farmer היא יוזמה מובילה בענף הנתמכת על ידי הענף כולו. אחרים בחלל מנסים לעשות משהו דומה בכך שהם מראים לצרכנים מאיפה האוכל שלהם, אבל אנחנו מטפלים בבעיות שגם תעשיית הקפה מתמודדת איתה. “

בהרנדס ציין גם כי Farmer Connect בוחן להתרחב לתעשיות מזון אחרות, שם מייצרים מוצרים על ידי חקלאים קטנים כמו תה וקקאו..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map