אבני דרך רגולטוריות בינלאומיות לבורסות קריפטו בשנת 2020

היעדר אחידות בין חוקי הקריפטוגרפים השונים בתחום השיפוט מקשה על חילופי הצפנה המבקשים להתרחב לשווקים חדשים. בעוד שחלק מהמדינות חובקות ומטפחות חדשנות, אחרות עוינות יותר את ביטקוין (BTC) ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים. עוד יותר המחמיר את הקושי הוא היעדר וודאות רגולטורית בתחומי שיפוט רבים, כולל בארצות הברית. להלן ארבע מאבני הדרך הרגולטוריות הבינלאומיות המשמעותיות עד כה בשנת 2020.

כללי ה- AML של האיחוד האירופי חלים כעת על חילופי מטבעות קריפטוגרפיים

הכללים של האיחוד האירופי למניעת הלבנת הון ומאבק במימון טרור חלים כעת על אפוטרופוס קריפטו, כמו ארנקים וחילופים. ב -10 בינואר נכנסה לתוקף ההנחיה החמישית של האיחוד האירופי למניעת הלבנת הון, המכונה 5AMLD. 5AMLD מגדיר מטבעות קריפטוגרפיים באופן כללי “ייצוג דיגיטלי של ערך שאינו מונפק או מובטח על ידי בנק מרכזי או רשות ציבורית, אינו מחובר בהכרח למטבע שנקבע כחוק ואינו מחזיק במעמד חוקי של מטבע או כסף, אך מקובל על ידי טבע או אנשים משפטיים כאמצעי חליפין ואשר ניתן להעביר, לאחסן ולסחור אלקטרונית. ” האפוטרופוסים לקריפטו נכללים ב- 5AMLD כ”ישויות חייבות “ומתמודדים עם אותן דרישות רגולטוריות כמו מוסדות פיננסיים אחרים..

תחת 5AMLD, חילופי קריפטו חייבים לפתח וליישם את נהלי Know Your Customer, לפקח על עסקאות באופן שוטף ולהגיש דוחות פעילות חשודים. יתר על כן, יחידות מודיעין פיננסי באיחוד האירופי, כגון הרשות הפדרלית הפיננסית בגרמניה או משרד הכלכלה והאוצר של איטליה, נדרשות לאסוף מידע מזהה אודות בעלי הקריפטו. זה גרם לדאגה בענף כי עקרונות הליבה של פרטיות ואנונימיות של קריפטו יתערערו. המבנה הרגולטורי החדש כבר היכה גלים, ואילץ חברות מסוימות כמו בקבוק התשלום להיסגר ואחרות כמו דריביט לצאת מהאיחוד האירופי בגלל עלות הציות והפרטיות..

מנהלי ניירות ערך קנדיים מנפיקים הנחיות לבורסות הצפנה

בינואר פרסמו מנהלי ניירות ערך קנדיים הנחיות לבורסות הצפנה כדי לסייע להם לקבוע אם עסקאות כפופות לחוקי ניירות הערך בקנדה. ההנחיות עוקבות אחר נייר הייעוץ של ה- CSA במרץ 2019 שקבע כי הבורסות חייבות לציית לחוקי ניירות ערך אם נכסי הצפנה שהם סוחרים בהם הם ניירות ערך או נגזרים. ההנחיה מציינת כי כמה בורסות הצפנה נקטו את העמדה כי אינן כפופות לחוקי ניירות הערך של קנדה מכיוון שנכסי הצפנה בהם סחרו לא היו ניירות ערך או נגזרים..

ההנחיה של ה- CSA בינואר מדינות שלא משנה אם נכס הצפנה הנסחר בבורסה הוא נייר ערך או נגזרת, הבורסה עדיין תהיה כפופה לחוקי ניירות הערך של קנדה אלא אם כן היא מבצעת “מסירה מיידית של נכס הצפנה” למשתמש. כאשר בורסה “רק מעניקה למשתמשים שלהם זכות חוזית או תביעה לנכס קריפטו בסיסי”, היא כפופה לחוקי ניירות הערך בקנדה..

ההנחיה של ה- CSA מציבה את חילופי הקריפטו במצב קשה, מכיוון שמשתמשים רבים קונים ואוחסנים קריפטו באותה מרכזיה ולעולם לא מעבירים את הקריפטו שלהם לארנק מחוץ לאתר. נוהג נפוץ זה עלול לגרום לכך שהבורסה כפופה לחוקי ניירות הערך בקנדה, ללא קשר לשאלה האם נכס הבסיס הוא נייר ערך או נגזרת..

בית המשפט העליון של הודו מבטל את “איסור הקריפטו” של בנק המילואים בהודו

באפריל 2018, בנק המילואים של הודו – הבנק המרכזי של המדינה – אסר על כל מוסדות פיננסיים מוסדרים במדינה לבצע עסקאות עם חילופי מטבעות. האיסור היה בולט מכיוון שבאותה תקופה מחקרים הראו שכמעט 10% מכל עסקאות הביטקוין התרחשו בהודו. בתחילת מארס, האיסור של ה- RBI היה מְהוּפָּך על ידי בית המשפט העליון בהודו לאחר שהתערער על ידי איגוד האינטרנט והמובייל של הודו, שייצג כמה חילופי מטבעות קריפטוגרפיים.

קשור: הודו קריפטו רנסנס: התעשייה רואה את הלידה מחדש כמעליות RBI Crypto Ban

בית המשפט העליון קבע כי איסור הקריפטו של ה- RBI הפר את סעיף 19 (1) (ז) לחוקה ההודית, אשר ערבויות הזכות “לעסוק בכל מקצוע או לעסוק בכל עיסוק, מסחר או עסק”. באופן ספציפי, בית המשפט קבע כי איסור על עסק או עסק באמצעות “מגבלות סבירות” מקובל, אך “איסור מוחלט […] על פעילות שאינה מוכרזת בחוק כבלתי חוקית” מפר את סעיף 19 (1) (ז) . בבואו להחלטתו קבע בית המשפט כי “רבים מהכלכלות המפותחות והמתפתחות בעולם […] סרקו מטבעות קריפטו, אך לא מצאו שום דבר מזיק בהן ואף את נסיונה של ממשלת הודו להביא חקיקה האוסרת מטבעות הקריפטו, עדיין לא הגיע לסופו ההגיוני. “

החלטת בית המשפט נשענת בחלקה על העובדה שה- RBI חרג מכוחו בהסדרה רחבה של פעילות שלא הוכרזה כחוקית על ידי הרשות המחוקקת.

ההחלטה אמנם מהווה חדשות חיוביות עבור תעשיית הקריפטו בהודו, אך עדיין קיימת הסכנה שהממשלה תחוקק חקיקה עוינת.

דרום קוריאה מעבירה חוקי מטבעות קריפטוגרפיים

בתחילת מארס חוקקה דרום קוריאה חקיקה לתיקון החוק לדיווח ושימוש במידע מסוים של עסקאות פיננסיות המאפשר ליחידת המודיעין הפיננסי שלה להחיל כללי AML ו- CFT על חילופי הצפנה. בהתאם לפעולה, חילופי קריפטו נדרשים לשתף פעולה עם בנקים לצורך הפקדות ומשיכות לקוחות, שיאפשרו לבורסות לאסוף מידע מזהה של לקוחות כגון שמות אמיתיים ומספרי ביטוח לאומי. בדומה לדיון 5AMLD לעיל, הרגולטורים רואים באיסוף מידע זה קריטי למעקב אחר פעילות שעלולה להיות בלתי חוקית.

הדיכוטומיה של חוקי הקריפטוגרפים השונים של תחומי שיפוט שונים צפויה להמשיך עם השקפות שונות של מדינות באשר ליעילותה, ערכה ואמינותה..

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

אנדרו מאונט הוא חבר במוסדות הפיננסיים במשרד עורכי הדין ברסלר, אמרי & רוס.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map