האם עליונות הקוונטים של גוגל תשבור את הביטקוין בשנת 2020?

נושא המחשוב הקוונטי זוכה להתמדה בהתמדה בקריפטוספירה, במיוחד במהלך 12 החודשים האחרונים. לנוכח הסקרנות והדאגה המוגברים, כדאי לפתור כמה שאלות פתוחות סביב עליונות קוונטית לקהילת הקריפטו, מכיוון שיש כמות עצומה של מידע מוטעה שמסתובב ברשת.

האם הביטקוין שלנו ייגנב?

אנשים רבים שומרים על הפחד שקיקמה, של גוגל מעבד קוונטי בעל 54 קילו-ביט, יכול להערים על המערכת ולגנוב לכולם את הביטקוין. אם לא היו שינויים ביישום הנוכחי של רשת הביטקוין, סביר להניח שהדבר יהפוך למציאות תוך חמש עד עשר שנים. לכן, למרות שאין כרגע צורך למשתמשים לדאוג, מומלץ למפתחים להתחיל בהכנות.

מה שמדאיג באמת הוא ש”מכחישים קוונטיים “מפריכים את מציאות הבעיה ומתעקשים שצריך לרסן את הדאגה. למרבה הצער, ההפך הוא הנכון. עלינו לשים דגש קולקטיבי על פיתרון הנושא, שכן מערכות מבוזרות מורכבות (האם בלוקצ’יין מצלצל בפעמון?) הם הכל קל לשדרג לערמת קריפטו חדשה לגמרי. לאחר שעשור או שניים התבגרו, המערכת האקולוגית עלולה להתערער באופן מאסיבי אם המחשוב הקוונטי יתקדם במידה הצפויה.

קשור: מחשוב קוונטי לעומת. בלוקצ’יין: השפעה על הקריפטוגרפיה

הוודאות בקשר לכך נובעת מכך שתוכניות ההצפנה הנוכחיות (כולל אלה המשמשות את ביטקוין ואת’ריום) כבר הוכיחו כי הן פגיעות לזיוף חתימות המופעל על ידי מחשבים קוונטיים..

הצפנה א-סימטרית מסתמכת על מקשים (כלומר מפתח פרטי וציבורי), שם ניתן לחשב את הציבור מעמיתו הפרטי אך לא להיפך. הסיבה לכך היא חוסר האפשרות של בעיות מתמטיות מסוימות, כמו פקטור מספר שמקורו בפריים ראשוני גדול או חישוב הכפל של הגנרטור שהביא למפתח ציבורי, בו מרבית החסימות ומערכות ההצפנה משתמשות..

אם ניתן היה לבצע את החישוב להיפך (כלומר, חישוב מפתח פרטי ממפתח ציבורי), כל התוכנית נשברת. כל מה שאנחנו צריכים זה יותר קווביטים ויציבות במערכות אלה כדי שהתקפות כאלה יהפכו לביצוע.

האם גוגל תמנע את כל הביטקוין שנותר?

זו שאלה נוספת שנשאלת לעיתים קרובות, אך במציאות, מחשבים קוונטיים יעילים הרבה פחות בחישובים סימטריים הקשורים לקריפטו מאשר במחשבים סימטריים הקשורים לקריפטו. באשר למספרים, נדרשות 2 ^ 128 פעולות במחשב מיינסטרים כדי לאתר מפתח פרטי BTC של מפתח ציבורי BTC נתון, בעוד שנדרשות רק 128 ^ 3 פעולות במחשב קוונטי כדי להשיג את אותה הישג.

עבור hashing, ההבדל – בעוד שהוא עדיין עצום – הוא הרבה פחות. בעיקרו של דבר, עלינו לדאוג יותר לאנשים עם מחשבים קוונטיים להוציא / לגנוב את כספנו במקום לדאוג מכך שגוגל כרייה את הביטקוין שנותר. גם אם זה היה המקרה, לאחר כריית חסימות של 2016 בהצלחה, זה היה מציב את הקושי ל”רמה קוונטית “- כלומר הביטקוין ייגמר רק על ידי מחשבים קוונטיים..

קשור: האם Crypto מוכן לעידן החלל החדש?

השאלה המסובכת כאן היא שהקושי לפגוע כבר ברמות כאלה שכורים צריכים להמתין בכדי שיוכלו להתאים מחדש את שדה חותמת הזמן של בלוקים נתונים מכיוון שהם כבר עברו את כל הכבויות האפשריות לבלוק נתון מבלי למצוא תוצאה מתחת ליעד הקושי. לאור זאת, אעזוב לומר כי הבעיה הקשורה בכרייה היא תיאורטית יותר ממעשית. כבר ציינו שזמן יכול להיות הגורם המגביל במציאת פיתרון נכון לחסימה, ולא לביצועים, גם ללא כרייה מבוססת מחשוב קוונטי..

הדבר היחיד שכולם צריכים להתמקד בו

האם על בעלי ביטקוין לדאוג לבעיית הקוונטים בשנת 2020? לא, אבל יש אזהרה: מטבעות קריפטו (כלומר קהילות המפתחים שלהם) ועסקים צריכים להתמקד בנושא.

מה אם יש כבר מחשבים קוונטיים שמסוגלים הרבה יותר מהשקמה של גוגל ואנחנו פשוט לא מורשים לדעת עליהם?

עלינו לחפש ולשדרג למחסנית קריפטו עמידה קוונטית ביישומי בלוקצ’יין ובכל המערכות האחרות התלויים בקריפטו אסימטרי (למשל, בנקים, ממשלות וכו ‘) בהקדם האפשרי. עליונות קוונטית היא בלתי נמנעת – זה רק מקרה של מתי.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

יוהן פולקסאק הוא מייסד שותף ומנהל הטכנולוגיה הראשי ב- Centrum Circle ו- CTO ב- QANplatform. הוא מפקח על פיתוח הטכנולוגיה והוא יועץ הצפנה לפרויקטים במעגל סנטרום.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map