ארה”ב כבר הפסידה את מירוץ ויסות הקריפטו לשנת 2020 לאירופה

שנת 2020 הייתה שנת כוכבים לכלכלת הקריפטו, עם יותר ארגונים ומוסדות מאי פעם שהטמיעו את הטכנולוגיה. הודעות גדולות, כמו החלטת פייפאל לאפשר למשתמשיה לקנות ולמכור ביטקוין (BTC), שלטו באופן מובן בכותרות. עם זאת, התפתחויות רגולטוריות מרכזיות ברחבי העולם עברו במידה רבה מתחת לרדאר, וניתן לטעון שהן משמעות גדולה עוד יותר עבור הצפנה בטווח הארוך..

קָשׁוּר: האם שילוב הקריפטו של PayPal יביא קריפטו להמונים? עונים מומחים

לא ניתן להפריז בחשיבותן של מסגרות רגולטוריות ברורות, כאשר חקיקה מטושטשת ולא מספקת מהווה מכשול עיקרי בפני ארגונים המעוניינים בנכסים דיגיטליים ובטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. כעת ברור שמספר תחומי שיפוט באיחוד האירופי ובדרום מזרח אסיה מובילים את המירוץ הרגולטורי, עם טקסונומיות ברורות לנכסים דיגיטליים – בעוד שארצות הברית ממשיכה להתעדכן.

פיתוח מרכזי ברחבי אירופה בשנת 2020 היה הצעת האיחוד האירופי למסגרת משותפת המחוקקת נכסי קריפטו ברחבי 27 המדינות החברות. התקנה על שווקים בנכסי קריפטו, או MiCA, שואפת לספק וודאות משפטית סביב ההגדרות של מספר סוגים של נכסים דיגיטליים ושירותים נלווים, כאשר בקרוב יתקיים משטר פיילוט לתשתיות שוק DLT.

קָשׁוּר: האיחוד האירופי רודף אחר הטרנדים החמים ביותר בקריפטו, פועל בכדי לרסן את מטבעות הכוכבים ואת DeFi

גֶרמָנִיָה

מספר מדינות אירופיות עוד לפנינו, כשגרמניה מתגלה כאחת המדינות המתקדמות באיחוד האירופי. החל מינואר 2020 החזקת נכסי הצפנה שולבה בגרמנית חוק הבנקאות כשירות פיננסי מוסדר הדורש רישיון ייעודי על ידי הרשות הפדרלית הפדרלית לפיננסים בגרמניה. כתוצאה מכך, מוסדות פיננסיים רבים נמצאים בשלבים מתקדמים של מפת הדרכים שלהם בהנפקת נכסים דיגיטליים, ויותר מ -40 מוסדות הביעו עניין בבקשה לרישיון משמורת..

באוגוסט 2020 פרסם משרד האוצר הגרמני טיוטת הצעת חוק בנושא ניירות ערך אלקטרוניים. הצעת חוק זו מאפשרת הנפקת אגרות חוב נושאות דיגיטליות על תשתית DLT ללא דרישה של אישור מבוסס נייר ומציגה את ההגדרה ושירות פיננסי מוסדר של מרשם ניירות ערך מבוזר. החוק צפוי להתקבל כבר ברבעון השני של 2021, מהווה צעד משמעותי נוסף לקראת מסגרת כוללת לנכסים דיגיטליים במדינה..

שוויץ

שוויץ ביססה את עצמה כמדינה ידידותית לקריפטו, ומציעה הנחיות ברורות לגבי נכסים דיגיטליים כבר בשלב מוקדם של מחזור החיים של הטכנולוגיה. בספטמבר הצביעו חברי הפרלמנט השווייצרים להעביר מערך רחב של רפורמות במשפט פיננסי ותאגידי סביב טכנולוגיית DLT. חוקים אלה, שעשויים להיכנס לתוקף בתחילת השנה הבאה, יפתחו עוד יותר את הדלתות לאימוץ נכסים דיגיטליים במדינה, מכיוון שהם מעדכנים את החקיקה בנוגע למסחר בניירות ערך דיגיטליים, הפרדת נכסים מבוססי קריפטו במקרה. של פשיטת רגל, וליצור קטגוריית הרשאות חדשה עבור “מתקני מסחר DLT” (חילופי קריפטו).

קָשׁוּר: מדריך להקמת עסק קריפטו בשוויץ

ליכטנשטיין

תחומי שיפוט אירופיים אחרים הציגו גם מסגרות משפטיות חזקות להסדרת נכסים דיגיטליים, כאשר ליכטנשטיין פורצת דרך על פי הדיווחים כמדינה הראשונה באירופה שהביאה לחוק מסגרת חדשה ומקיפה לחלוטין להסדרת בלוקצ’יין, טכנולוגיית ספר ספרים דיגיטלי ואסימונים. . החוק על אסימונים ונותני שירותי טכנולוגיה מהימנים, שנכנס לתוקף ב -1 בינואר 2020, מציע שיטה חדשנית לוויסות טכנולוגיות הבלוקצ’יין, אשר במקום שילוב נכסי בלוקצ’יין ודיגיטל במסגרות משפטיות קיימות, מאפשרת כל זכות או נכס להיות ארוזים לאסימון, על פי מודל מיכל האסימונים.

ארצות הברית

בניגוד למסגרות החוקיות הברורות שאומצו ברחבי אירופה, ארה”ב, המובילה הפיננסית העולמית, נותרה פיגור בולט במתן תקנות קריפטו מקיפות. להבדל זה כבר יש השפעה ניכרת על אימוץ יכולות של נכסים דיגיטליים על ידי מוסדות, עם האצה במפות הדרכים בקרב מוסדות בתחומי שיפוט שבהם קיים משטר רישוי ברור. שכבות א ‘ושכבות שני בנקים, כגון Standard Chartered, BBVA וגזפרומבנק שוויץ, בין היתר, הודיעו בפומבי על הצעות משמורת קריפטו בחודשים האחרונים, ומתברר כי לבנקים אירופיים יש פוטנציאל להתגלות כמנהיגי הקריפטו העולמיים הבולטים..

מגמה זו אינה עוברת מעיני הבנקים האמריקאים השולטים כיום בשווקים הגלובליים. ברגע שהרגולטורים בארה”ב יתיישרו ויספקו את תחום הבנקאות שלהם הדרכה ברורה, סביר להניח שהשוק יראה צמיחה נפיצה בארצות הברית. הרגולטורים בארה”ב עשו את הצעדים הראשונים לקראת בהירות כזו השנה כשהקונגרס הציג את חוק המטבעות הקריפטו משנת 2020 במרץ, אשר סיפק ודאות משפטית מבחינת הגדרת סוגי נכסים דיגיטליים ואיזה גוף רגולטורי יהיה אחראי על הפיקוח..

קָשׁוּר: תיקוני ה- SEC של ארה”ב ותהליך SAFT

מבחינת החזקת נכסים דיגיטליים, צעד גדול קדימה התרחש בחודש יולי, כאשר משרד מבקר המטבע הוציא מכתב שאישר כל מוסד פיננסי מוסדר לספק שירותי אחזקת מטבעות קריפטו, לאחר שהיו קיימים תהליכי ניהול סיכונים מתאימים ובקרות..

עם זאת, גופים רגולטוריים אחרים בארה”ב נותרו דוממים במידה רבה, ולכאורה מסתפקים במתן מסמכות לשטח השיפוט באירופה ובאסיה. באותו הזמן, שמועות של אמצעים רגולטוריים, כמו איסור ארנקים אמריקניים על ארנקים שאינם משמורת והכנסת חוק האורוות, המבקש להפוך את מטבעות האורחים ללא חוקיים ללא אישורים מגופים ממשלתיים רלוונטיים, יוצרים סביבה מגבילה למדי עבור נכסים דיגיטליים..

אם יישאר חוסר הדחף הזה לוויסות קונסטרוקטיבי והדרכה קונקרטית ברמה הפדרלית, יהיה מעניין לראות אם מדינות בודדות נוקטות בחקיקה למען נכסים דיגיטליים ברמה מקומית. לדוגמא, המעבר של חילופי הקריפטו מבוססי סן פרנסיסקו קראקן למעבר למרחב המוסדר על ידי רכישת רישיון בנקאי במדינת ויומינג מהווה מבשר מעניין למה שעוד יבוא בהמשך אם הרשויות הפדרליות לא יעשו צעדים רגולטוריים במהירות..

בעוד שהסימנים ברורים יותר ויותר לפיה הרגולטורים בארה”ב מתעוררים לסכנה להישאר מאחור במירוץ לעליונות הנכסים הדיגיטליים, מתברר וברור שקרב כזה עלול כבר לאבד, לפחות לשנה זו..

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

יוהנס קסקה הוא מנהל מכירות ופיתוח עסקי במטאקו, שם הוא אחראי על הובלת האסטרטגיה ויישום פעילות המכירות של מטאקו ברחבי גרמניה. לפני שהצטרף למטאקו, עבד במשרד מדינת בוואריה לעניינים דיגיטליים, שם היה אחראי על אסטרטגיית בלוקצ’יין של ממשלת המדינה והוביל את מרכז בוואריה לבלוקצ’יין. יוהנס סיים את לימודיו בבית הספר למנהל עסקים ESADE בברצלונה עם תואר שני במדעים בניהול בינלאומי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map