התפקיד הרב-תכליתי של Blockchain בהנעת ההתקדמות העולמית

מאז הופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בשנת 2008, ראינו תחושת מזל מתמשכת, וכמה תעשיות היו ומשתתפות אסירות תודה. ללא ספק התנופה העצומה תביא עסקים רבים אחרים לעלות על הרכבת הזו ולהגביר את פעולתם לחלוטין.

תעשיית המזון

טכנולוגיית הבלוקצ’יין בתעשיית המזון תהפוך את תהליך ייצור, הפצת ואחסון המזון לשקוף לחלוטין. מערכת ספר החשבונות המבוזרת תספק גישה נוחה למידע חיוני אודות מוצר המזון שאתה קונה, ממועד גידולו עד שהגיע לשוק וכמה זמן הוא נשמר.

מחקר שערך וולמארט מראה כיצד הדיגיטציה של שרשרת אספקת המזון תפחית את הסיכון שמזון נגוע יגיע לצרכנים. וולמארט שותפה עם יבמ לפיתוח מערכת Hyperledger לאחסון כל המידע על שני מוצרי הבדיקה שלה: מנגו ובשר חזיר. התוצאה הדגימה מערכת מזון עם אוכל טרי מוגבר ובזבוז מינימלי. פרנק יאניס, סגן נשיא לבטיחות מזון בוולמארט, אמר את הדברים על המחקר:

“באמצעות בלוקצ’יין תוכלו לבצע הסרות אסטרטגיות ולתת לצרכנים ולחברות אמון. אנו מאמינים כי יכולת העקיבה המשופרת טובה להיבטים אחרים של מערכות המזון. “

הַצבָּעָה

שיטת ההצבעה המסורתית קיימת ושימשה את מטרתה במשך שנים, אך אפשר לומר שהיא גברה על זמנה. מערכת ההצבעה הדיגיטלית הובאה כבר כמה שנים כדי להחליף את סגנון ההצבעה בנייר, אך לא ברור כיצד היא בטוחה יותר, במיוחד עם הרבה האקרים בחיפוש. אז איך טכנולוגיית בלוקצ’יין יכולה לעזור? זכרו, המטרה היא להפוך את התהליך לשקוף ומאובטח ככל האפשר.

עם קריפטוגרפיה עקומה אליפטית, המצביעים יכולים ליצור שני מפתחות – פרטיים וציבוריים – כדי להצביע. המפתח הציבורי מתגלה למאמת המאשר זאת, ואילו המפתח הפרטי רשום באופן אנונימי ומשמש להעברת פתקי הצבעה ולחתום במהלך בחירות. לאחר שהדבר נעשה, כל אחד יכול לקבוע אם החתימה נכונה או שגויה באמצעות המפתח הציבורי. כך בלוקצ’יין יכול לספק דרך קלה וטובה יותר להצביע.

קָשׁוּר: ההבטחה והמציאות של תפקיד הבלוקצ’יין בבחירות העולמיות

שיתוף מידע

אם ניתן ללמוד לקח מהמאה ה -21 וששת חודשי הנעילה שהיינו עדים להם ברחבי העולם, זהו הקצב בו העולם הפך לדיגיטלי. עם חברות רבות, חוקרים ואנשים פרטיים המחפשים כל העת להחליף מידע בצורה מאובטחת, אימוץ בלוקצ’יין לשיתוף נתונים הוא בלתי נמנע.

אמנם השיטות הנפוצות להחלפת נתונים עמוסות בפגמים רבים, אבל בלוקצ’יין מתגאה בחילופי עמיתים לעמית מאובטחים היטב, שאינם תלויים בצד שלישי. לדוגמא, אידיאולוגיה, פרויקט בלוקצ’יין קוד פתוח באת’ריום, היא פלטפורמה ליזמים, מהנדסים, אמנים ומדענים להחליף, לבחון ולייצר רווחים באופן חופשי..

רפואה ותרופות

עד 200 מיליארד דולר הם אָבֵד מדי שנה בגלל תרופות מזויפות ועוולות אחרות בתעשיית התרופות. טכנולוגיית Blockchain עשויה לחולל מהפכה בבתי מרקחת ברחבי העולם על ידי השתלטות על רשתות אספקה. מערכת החשבונות המבוזרים תואמת היטב גם את חוק אבטחת שרשרת אספקת הסמים של ארגון המזון והתרופות האמריקני דרישות. אין ספק שזה יפחית משמעותית את השכיחות של תרופות לא תקניות ומזויפות, מכיוון שכל תרופה ניתנת לניטור יעיל מהייצור ועד לשלב הסופי..

קָשׁוּר: כיצד הבלוקצ’יין יחולל מהפכה בתחום הבריאות

אבטחת סייבר

הפרות ותקיפות אבטחת סייבר ישנות כמו האינטרנט, ועידנו עדויות משמעותיות למדי שנגנבו מיליארדי פיסות מידע ומשאבים אישיים. רוב ההפרות הללו הן תוצאה של פגיעות אנושית לדיוג. מערכת בלוקצ’יין יכולה לסייע במניעת התקפות אלה באמצעות קריפטוגרפיה – רשת אבטחה מתוחכמת המשתמשת בקבוצת אלגוריתמים כדי להצפין ולפענח נתונים..

אין ספק שבלוקצ’יין הגיע להישאר, ותעשיות רבות הבינו זאת. יהיה מרגש לראות כיצד תעשיות נוספות מאמצות את הטכנולוגיה בעידן שלאחר המגיפה.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

יהושע עסן הוא סופר ועורך עצמאי שנלהב מטכנולוגיית הבלוקצ’יין ותעשיית הבריאות. הוא סטודנט שנה רביעית לרפואה ועבד עם חברות ובלוגים שונים מאז מהפכת הבלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map