סוף סוף CeFi ו- DeFi ייפגשו בשנת 2021 – נקווה שהם יביאו את זה לדרך

ללא ספק ענף הפיננסים המבוזר יש פוטנציאל עצום – הערך הנעול בו התפוצץ, מְצוּיָן 14 מיליארד דולר החודש. אף על פי שיש ספקולציות האם מימון מבוזר הוא עוד בועה, אני מאמין שהוא כאן כדי להישאר. עם זאת, איך זה נשאר, זה עניין אחר שתלוי באיך DeFi מטפל בפריצות מתמשכות ובפגיעויות אחרות, כיצד האוצר המרכזי משלב את התכונות המובילות של DeFi ולהיפך.

DeFi מקיף את כל מה שמרחב הקריפטו מייצג ביסודו: דמוקרטיה, כוח ללא בנקים ותחת בנק, טרנס-לאומיות, כלכלה גלובלית ומשותפת באמת, אשר כל אלה רבים יראו אוטופיה פיננסית.

אף על פי כן מעולם לא התקיימה שום אוטופיה, ואף קיצון לא יכול להתקדם באופן בר קיימא לעבר מטרתה הסופית ללא בקרה. הפחידות הפומביות בהיסטוריה בדרך כלל פוגשות סוף אומלל אלא אם כן הן מסתגלות למציאות של עולם פחות אוטופי. יש לעמוד באמצעי זהב בין CeFi ל- DeFi – שני ה”סיעות “נהנות מכך, וכך גם כל החלל.

קָשׁוּר: האם 2020 הייתה ‘שנת DeFi’, ומה צפוי מהמגזר בשנת 2021? עונים מומחים

מה DeFi יכול לקחת מ- CeFi

היעדר ביקורת אבטחה מקיפה ויעילה ב- DeFi הביא לאיבוד שווה של מיליוני דולרים מפריצות, אשר נראות מבעד לעדשת העולם מחוץ לקריפטו, שם הבחנה CeFi – DeFi מטושטשת, פוגעת במוניטין של החלל כולו . בתוך הצפנה, זה מיצב מאוד את DeFi כאיום ונורא, ומסיבה טובה – בין באגי קוד, התקפות הלוואות פלאש, ניצולי פגיעות במערכת ובעיות עיצוב סמליות, היו יותר מ -20 פריצות DeFi עיקריות בשנת 2020 בסכום של 100 דולר נוסף. מִילִיוֹן.

למרבה המזל, בחודשים האחרונים גוברת ההכרה בחשיבות ביקורת טובה יותר – וביקורת באופן כללי – בקרב שחקני DeFi גדולים יותר וקהילותיהם. זהו הצעד הראשון בכיוון הנכון.

ביקורת עבור DeFi היא, כמובן, עיסוק מתחיל באותה מידה כמו התעשייה עצמה, ולמרות שזה אומר שהיא עדיין לא עומדת בשריטה, היא גם משאירה מקום נרחב לשינויים ושיפור – אולי אפילו לפיתוח תת-משנה חדשה לגמרי. -תעשייה, עם תקנים ואישורים, כדי לטפל בחולשה הגדולה ביותר הזו של DeFi. ניתן לקחת את מודל ביקורת האבטחה ואת השיטות הטובות ביותר היישר מ- CeFi ולהתאים אותם לשילוב הפרטים של DeFi.

השלב הבא יהיה ביקורת פיננסית שתעסוק בפגיעות פוטנציאליות מנקודת מבט של השוק. זה יהיה מאמץ משותף בין מימון מסורתי לדיגיטלי, וזה משהו שנגני CeFi מובילים את השיחה.

כאשר הנושאים הללו מכוסים, יתמודד חלקית עם אתגר DeFi נוסף: משיכת השקעות מוסדיות כדי להבטיח התפתחות לטווח הארוך. בעוד שהאנונימיות של DeFi, כברירת מחדל, מעכבת זרימת הון רחבת היקף מכיוון שמשקיעים מוסדיים אינם יכולים להתחייב בהתחייבויות חוזיות עם צד אנונימי, אבטחה טובה יותר תקל על מערכת היחסים בין CeFi ו- DeFi בכיוון זה..

נושא דומה מתגלה בצד הקמעונאי, שחשוב לא פחות לאימוץ האימוץ. המורכבות של מרבית פלטפורמות ה- DeFi הופכת אותן לנגישות בשל מידת הידע הטכני הגבוהה הנדרשת לשימוש בהן. זה מגביל את הסיכויים של פלטפורמות DeFi להרחיב את בסיס המשתמשים שלהן, בתורן, וייתכן שפריצת דרך למיינסטרים לא צפויה ומעכבת את פוטנציאל הצמיחה שלהן. לעומת זאת, מוצרי CeFi נהנים משיעורי אימוץ גדולים בהרבה בשל ידידותיות המשתמשים וקרבתם לכלים בנקאיים דיגיטליים מסורתיים. ניתן להעביר פורמטים אלה לפרוטוקולי DeFi כדי לשפר את רכישת המשתמשים ושימורם.

יתר על כן, ישנם כיום דרכים בהן DeFi מאמצת בהצלחה רכיבים ריכוזיים, והעובדה שכמות נכבדת של עושר בפלטפורמות DeFi מוחזקת בתאי מטבע – תוצרת ארגונים מרכזיים – היא אולי המקרה הטוב ביותר. ככאלה, מטבעות שכבות משמשים כגשר נחוץ מאוד בין DeFi ל- CeFi.

מה DeFi יכול לתת ל- CeFi

יש הרבה מה להעריץ ממה שהביא DeFi לשולחן השנה, לא פחות מכך שהוא הציג הזדמנויות עבור בנקים שאינם בנקאים לגשת לשירותים בנקאיים, והציע את הדמוקרטיזציה שכל השטח שלנו מכוון אליה..

אף על פי שהאשמה היא ברוב הפריצות, הלוואות הבזק הן סימן ההיכר המוחלט של DeFi בכך שהן דוגמה מצוינת לאופן בו ניתן לפנות באופן דמוקרטי מימון. בכך שהם מאפשרים לכל אחד לפעול כמו לוויתן ולנצל את מצבי השוק שאחרת לא יהיו זמינים עבורו כמשקיע קטן יותר, הם מבטלים את תופעת העשירים המתעשרים, בעוד שהעשירים פחות עומדים בקיפאון בגלל היעדר כלים פיננסיים או נזילות ברגעים מתאימים. עם האבטחה והידידותיות הגדולים יותר של CeFi, ניתן להגביר את ההזדמנויות הללו ולהציג בפני שוק שלם של משתמשים פוטנציאליים שאינם בנקים ותחת בנק..

יש גם תוצאות חיוביות מכמה מפרויקטי DeFi שקרסו השנה. “הזכות להיכשל” היא חלק חשוב בתהליך הלמידה עבור ענף צעיר כמונו ההופך אותנו לעמידים יותר, אפילו נגד שבירים. זאת בניגוד חד למימון המסורתי, שבו טעויות, גדולות וקטנות, נסחפות בזכות מדיניות ההתערבות של ממשלות ובנקים מרכזיים. אני מאמין שזו הפגם הבסיסי של המערכת הפיננסית הנוכחית. החלל שלנו מדגים כיצד מתנהלים הכוחות האמיתיים של השוק, ודפי, עם שלל פריצותיה בשנה האחרונה, המחיש זאת בצורה מושלמת. אני מעריץ את אנשי הרווסט, Value DeFi ו- Yam על שסימנו את הטעויות שלהם. זה מראה כי כל שטח הקריפטו, באופן כללי, מתבגר ומתחזק.

כפי שדייפי נכון לעכשיו, סביר להניח שלא ישפך מעל גבולות הנישה שלה למרות העלייה התלולה שהיינו עדים לה בשנת 2020. היא תישמש במהלך השנה הקרובה מכיוון שחלק מהפרויקטים נכשלים ונעלמים, בעוד שאחרים מסתגלים ומפעילים מנגנוני עצמם – לווסת, לפנות מקום למודוס אופנתי בר קיימא יותר שמותאם טוב יותר עם CeFi.

שילוב של האידיאלים של DeFi – מערכת ללא רשויות אנכיות בהן מוסכמת ההליכים באופן דמוקרטי ושקוף על ידי הקהילה – ואמצעי האבטחה וקלות השימוש שמביאה CeFi יאפשרו אימוץ קריפטו המוני כדי להניב בסופו של דבר סביבה פיננסית הוגנת יותר..

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

אנטוני טרנצ’ב הוא מייסד שותף ומנהל שותף של Nexo, ספקית קווי אשראי מיידית של קריפטו. הוא למד משפטים במימון באוניברסיטת קינגס קולג ‘בלונדון ובאוניברסיטת הומבולדט בברלין. כחבר בפרלמנט בבולגריה, טרנצ’ב דגל בחקיקה מתקדמת שתאפשר פתרונות בלוקצ’יין למגוון שירותי ממשל אלקטרוני, בעיקר הצבעה אלקטרונית ואחסון מאגרי מידע על ספר חשבונות מבוזר..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map