אתה צריך לדאוג לזהות מבוזרת בעקבות COVID-19

כדי לנווט היטב בעולם דיגיטלי, עלינו להיות מסוגלים לבסס את הזהות הדיגיטלית שלנו בקלות ובבטחה. באופן מסורתי, שם משתמש, סיסמה ואיזו ארקנה טריוויאלית כמו שמו של חיית המחמד הראשונה שלנו היו חלקי מידע מרכזיים המוחזקים על ידי המוסדות בכדי לבסס את הזהות הדיגיטלית שלנו. למרבה הצער, מערכת זו גבה מחיר גבוה.

אמון בצדדים שלישיים שיחזיקו באופן מאובטח את הנתונים האישיים שלנו הוא הצעה מסוכנת – ולעתים קרובות מאבדת -. מספר הפריצות שגרמו לנתונים אישיים גנובים הוא מדהים. ב -15 הפרות הראשונות של הנתונים, הנתונים האישיים של 3.5 מיליארד אנשים היו גָנוּב. וברגע שהמידע האישי שלנו נגמר, איננו יכולים להחזיר אותו. זה הופך להיות רגיש לשימוש על ידי שחקנים מזיקים למטרות מזיקות – תרחיש מוכר מדי.

למרבה המזל, אנו יכולים לחזק את אבטחת הנתונים האישיים ולפתור בעיות פרטיות באמצעות פתרונות זהות מבוזרים, כגון זהות ריבונית עצמית, או SSI. העיקרון הבסיסי של SSI הוא שאנשים יכולים לשלוט באופן השימוש בזהות שלהם, בשיתוף ובגישה אליהם, במקום לצדדים שלישיים ורשויות מרכזיות. מערכת SSI יוצרת ארנקים דיגיטליים עם ברזל בסמארטפון באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין מבוזרת המאפשרת לאנשים לשתף מידע זהות מבלי לפגוע באבטחה..

קָשׁוּר: טכנולוגיית בלוקצ’יין, זהויות דיגיטליות פיננסיות וריבוניות עצמית

במקום להסתמך על צד שלישי כדי לאחסן נתונים אישיים, SSI יוצר רובד של אמון ובטיחות על ידי הצבת המידע האישי של האדם באופן מאובטח. אנשים יכולים לבחור לשתף נתונים אישיים – באופן מוגבל ולא ניתן להעתקה – דרך הסמארטפונים שלהם. תהליך זה נותן גם לאדם שביקש את הנתונים וודאות שהנתונים המשותפים מדויקים בכך שהוא רואה שהוא מאומת על ידי צד שלישי מהימן..

ההתעניינות בשיתוף מאובטח של נתונים אישיים באמצעות SSI גברה מאוד בעקבות המגיפה של COVID-19. במאמצים לפתוח מחדש את החברות והכלכלות שלנו, צצו פתרונות לשאת ולהציג את המידע הבריאותי הדיגיטלי שלנו. לדוגמא, חברות מובילות בענף מפתחות שיטות חסויות ומאובטחות לאישור תוצאות הבדיקה של COVID-19, שיכולות לאפשר לעסקים, תעשיות וארגוני בריאות לחדש את פעילותם בבטחה. חדשנים אחרים עובדים על אישורים דיגיטליים המאפשרים לאנשים להוכיח שהם התאוששו מהנגיף, או אם הם נבדקו חיוביים או שליליים, ועוזרים לאנשים לחזור לחיים הרגילים..

פתרונות אלה – המכונים גם דרכוני בריאות – יכולים להוכיח הוכחה לכך שלפרט יש נוגדנים לנגיף הגורם ל- COVID-19 או לאחר חיסון פיתחו ושחרורו. דרכונים אלה מאפשרים לאנשים שבטוחים מלהידבק או להפיץ את הנגיף לחזור למקומות העבודה שלהם ולשטחים הציבוריים, מכיוון שאנשים יכולים להציג במהירות את נתוני הבריאות שלהם שאפשר לאמת עליהם. לדוגמא, עסקים יכולים לסרוק קוד QR בטלפון בכניסה לבניין. לאנשים יכול להיות שקט נפשי לנוע בחופשיות בחברה ולהתחיל בדרך חזרה לנורמליות.

הצורך המיידי לשתף נתוני בריאות אישיים במהלך המגפה מתגלה כזרז להתעניינות בפתרונות זהות מבוזרים. עם זאת, פתרונות אלה ממשיכים מעבר לנתוני הבריאות. אנו יכולים לאמץ אותם למגוון רחב של מקרי שימוש, כגון גישה לשירותים פיננסיים וממשלתיים לצורך הרשמה לאוניברסיטה ואפילו להחלפת כרטיסי ספריה שהונפקו על ידי הממשלה ו / או רישיונות נהיגה..

לא ניתן להפריז בערכה של זהות הניתנת להפצה, ניתנת לאימות ובטוח. אימוץ נרחב של פתרונות כמו SSI יסיר את הסיכון לשמות משתמש וסיסמאות עם כניסה לאתרים. וגם כשנתונים אישיים נפרצים, אין שם, מספר תעודת זהות או תאריך לידה משום שאין שום דבר שעבריינים עשויים לעשות עם המידע הזה ללא SSI הדרוש. אנו נכנסים לעולם כאשר גנבים לא יוכלו לפתוח חשבון בנק או להוציא כרטיס אשראי בשם אדם אחר..

זהות מבוזרת מאובטחת וקלה לשימוש תעזור לכולם. תהיה לזה השפעה חיובית במיוחד על אנשים בקהילות לא מיוצגות, כאשר לנפגעי עבירות זהות יש פחות משאבים לבניית חייהם מחדש..

מכיוון שמגפת ה- COVID-19 ממשיכה להשתנות עוד יותר מחיינו באופן מקוון, עבר זמן רב כאשר מדינתנו צריכה לקבל SSI לכל אזרחיה. למרבה הצער, זהו תור זהב לפשע זהות – פשע שפוגע לעתים קרובות באנשים שהכי פחות יכולים לשאת אותו.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

ג’ונתן ג’ונסון הוא מנכ”ל אוברסטוק ונשיא חברת מדיצ’י ונצ’רס.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map