מדוע פרטיות היא הנושא העיקרי בזמן המגיפה של COVID-19

לפני המגפה של COVID-19, הפרטיות הייתה כבר בפרמיה. כעת, אנו עומדים בפני צלילה נוספת לטריטוריה הלא מוכרת של פריצות פרטיות נרחבות.

כלי פרסום ממוקדים בדפדפן האינטרנט שלך כבר עוקבים אחר האתרים, הרכישות וההרגלים המועדפים עליך, ופרטיות הדפדפן היא דבר מובן מאליו שָׂרִיד מְקוּדָשׁ. הנתונים הללו מרוכזים אז בחסות שרתי חברת טכנולוגיה גדולה ונמכרים למציע הגבוה ביותר או ממונפים בכדי להשיג יתרון תחרותי..

ממשלות מקיימות מעקב נרחב בתקשורת באינטרנט, והפרטיות הפיננסית כמעט ואינה קיימת בכל פעילות הקשורה לבנק – המקיף את הרוב המכריע של העסקאות הפיננסיות..

לרוב האנשים אכפת מפרטיות, וחלקם מאוד נלהבים לשמירה על פרטיות. אך אנשים מפקיעים הרבה מהפרטיות שלהם בגלל בורות במנגנונים הטכנולוגיים הפועלים מאחורי הקלעים של דפדפן האינטרנט שלהם. אכפת להם יותר מחוויית המשתמש מאשר המכשול המסורבל לעתים קרובות בהגנה על הפרטיות.

למרות שרק 14% מאלפי המילניום לְהֶאֱמִין כי היתרונות של הטכנולוגיה עולים על הסיכונים שבשיתוף נתונים אישיים, הפרטיות מוסגרת ללא הרף למושב האחורי של השיח המרכזי. אך פרטיות הופכת במהרה לנושא זמננו, ו- COVID-19 – מגיפה המשתוללת בערים ברחבי העולם – עשוי להתגלות כניצוץ הדרוש לאנשים להבין מדוע.

הבלתי נראה והניצוץ

את התגובה הפסיבית הכללית של הציבור הרחב בעולם לפריצות לפרטיות כדאי לחקור מכמה סיבות.

ראשית, אנשים רבים ככל הנראה נהיים קהים משערוריות הנתונים החוזרות ונשנות המאכלסות את הכותרות של כלי התקשורת הגדולים לכאורה מדי שבוע. מתוך קיימברידג ‘אנליטיקה של פייסבוק לקשקש, לאקוויפקס סקנדל, עד לאחרונה הֲצָפַת הַשׁוּק של מיילים וסיסמאות ממשלתיים מקוונים במהלך משבר COVID-19, פריצות הנתונים הן אנדמיות.

שנית, חדירת הפרטיות דרך האינטרנט אינה חוויה קרבית. הפרות פרטיות שקטות, עובדות מאחורי הקלעים, והן לגמרי מחוץ לתחום הטכני של רוב משתמשי הרשת. בורות היא אושר. הקלות בה פגיעות הפרטיות נמשכות ללא הפרעה במשך שנים אפשרה לתוצאותיהן במורד הזרם להתגבר ולהתגבר לבעיות חמורות עם השלכות עצומות לטווח הארוך..

ואז הגיע COVID-19.

משברים הם לעיתים קרובות מסווה מצוין להתגנבות לפגיעה נוספת בפרטיות על חשבון הציבור, וזה בדיוק מה שקרה עד כה.

בסוף הממשלה, דולר דיגיטלי היה התגנב לתוך חבילת הסעד של מינהל עסקים קטנים פעמיים, וחוק EARN IT הוא בוטה לְנַסוֹת כדי להפוך את ההצפנה לבלתי חוקית באינטרנט. בצירוף מקרים, חקיקה כזו שתזכה לדחיפת המיינסטרים ללא משבר נחשבת ברצינות במהלך משבר.

הבעיה היא שברגע שמפעילים מכשירים לשימוש לרעה בפרטיות, הם ממעטים להסיר אותם בקלות. רק תסתכל על חוק פטריוט והשלכות השפעת האדווה שהיו על הפרטיות הדיגיטלית.

חברות טכנולוגיה גדולות מצויות גם בקצב של כמה התפתחויות חדשות מפוקפקות מאוד. Bluetooth ו- Google של אפל מַעֲקָב הוא ביטוי למעקב סלולרי מלא אחר תנועות האנשים, בכל מקום. נשמע אורווליאני? זה בגלל שזה. גוגל ואפל מייחלות פרטיות באמצעות גימיקים ללא הצפנה חזיתית, אך הנתונים עדיין מועלים לשרתים שלהם.

קשור: כיצד לשמור על נתונים פרטיים עם אפליקציית מעקב אנשי הקשר של גוגל ואפל

פרטיות היא סוגיית זמננו מכיוון שהשליטה שלנו בה נשחקה אט אט עם הזמן. אולי נהיה קהים לחלק מההתעללויות הרחבות והשערוריות הגבוהות ביותר, אך בסופו של דבר תתרחש נקודת הטיה. בנקודה זו, נצטרך כלי פרטיות בעלות נמוכה יותר, ידידותית למשתמש וחזקים כדי לענות על דרישות הציבור.

למרבה המזל, אנחנו כבר בדרך הנכונה.

גל של טכנולוגיה חדשה

אם COVID-19 הצית דרישה מתחדשת לפרטיות בעידן הדיגיטלי, אז הגל הנוכחי של טכנולוגיה חדישה המתמקד בפרוטוקולים קוד פתוח, עמית לעמית ופרוטוקולים הוא הבסיס לבניית תקן פרטיות חדש – המונע את סוגיית זמננו מלהתגלגל עוד יותר לחורבן.

הופעת המטבעות הקריפטוגרפיים עוררה תנועה עממית מן המניין בפרימיטיבים הצפוניים. כלומר, חתימות טבעות, אנטי קליעים וטכנולוגיה חסרת ידיעה כמו zk-SNARKS. בלב ההתפתחויות הללו עומדים התומכים הנלהבים בפרטיות שמפעילים תורת מספרים ופונקציות דלת מלכודות מתמטיות כדי להפוך את ההציפה לתקשורת או לנתונים פיננסיים למעשה בלתי אפשרית..

קשור: מהם Zk-SNARKs וכיצד הם משפיעים על הפרטיות הדיגיטלית?

לדוגמא, ה- zk-SNARK המשמשים בפרוטוקול של חברתנו מטשטשים את כל פרטי העסקה מהמנהל הציבורי, בין אם הוא משמש ליישומי מימון מבוזרים או העברות פשוטות של סכומי ערך גדולים. פרויקטים אחרים, כמו אפליקציית התקשורת קוד פתוח Signal, מסתמכים על חיבורים מוצפנים בין משתמשים ומגדילים במהירות את בסיס המשתמשים שלהם..

יש אפילו נגזרות מוקדמות של כמה מאפליקציות העבודה הפופולריות ביותר, כמו Slack, המתמקדות בפרטיות. למשל, Keybase היא מדריך מפתח הממפה זהויות מדיה חברתית למפתחות מוצפנים שיכולים לשמש לתיאום פרויקטים ופעולות גדולות אחרות, בדומה ל- Slack..

אך לעתים קרובות הפרטיות חורגת מהצפנה והפצה.

השרתים של גוגל ואפל צוברים את הנתונים מכל המשתמשים שלהם, שאותם הם אוגרים ומתייצרים למאגרים גדולים של מזומנים. עם זאת, תנועות קוד פתוח ועממיות כגון הרשת המבוזרת, או DWeb – חבילת טכנולוגיות P2P המניעה את האיטרציה הבאה באינטרנט – מנתקות את נטייתן של חברות הטכנולוגיה להחמיר נתונים ללא עונש. על ידי מינוף פתרונות אחסון מבוזרים (למשל, מערכת קבצים InterPlanetary), הצפנה ופלטפורמות פיננסיות מבוזרות (למשל, מתחם), משתמשים יכולים לתקשר עם יישומים ותכונות דומות מבלי לחשוף את הנתונים האישיים שלהם לצדדים שלישיים..

חווית המשתמש הייתה תמיד הגורם המגביל. בעבר, שמירה על פרטיות הייתה טרחה שרק התומכים הנלהבים ביותר בפרטיות יעברו בכדי להשיג מידה של אנונימיות ברשת..

עם זאת, עבור מרבית המשתמשים עלויות השימוש ברשת פרטית וירטואלית, אפליקציית צ’אט פרטית שלא בבעלות פייסבוק או עסקאות פיננסיות פרטיות מחוץ למערכת הבנקאית היו פשוט גבוהות מדי..

זה שונה עכשיו.

לדוגמא, העיצוב של חברתנו פונה במפורש לקהל “plug-and-play” של עסקים, אנשי מקצוע בתחום הפיננסים ומשתמשים קבועים המעוניינים לממש חוזים חכמים אנונימיים, עסקאות חסויות או מערכת הימורים פרטית כדי לייצר הכנסה פסיבית. אפליקציות כמו Signal מטפסות על לוחות ההורדות של App Store, ו- IPFS נמצא במתחם המהדורה הפומבית המיוחלת שלה.

הדור החדש של כלי הפרטיות מיוצר עבור אנשים פרטיים ועסקים כאחד. הכלים ידידותיים למשתמש, קוד פתוח, אינם מייצרים רווחים מהנתונים שלך ומחכים לנקודת הטיה ההיא שתקבל את פניך על עידן חדש של פרטיות..

יתכן שמעולם לא תיארת לעצמך שפרטיות היא אחד הנושאים העיקריים של זמננו. הוא נשחק בשקט ברקע החוויות האהובות עליכם כשאתם גולשים באינטרנט. אם למגפת ה- COVID-19 יש רצועת כסף, הרי שהפרות הפרטיות הנוספות שהוזרקו בזריזות לחבילות הסיוע בפיסקלים ופיקוח במסווה של מעקב אחר מחלות עשויות להעיר את הציבור לפטירתו המתמדת של הפרטיות..

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

ג’נגפנג הו הוא מנכ”ל Suterusu, הפועל לפיתוח הגנה על פרטיות על חוזים חכמים, עסקאות ונתונים עבור רשתות בלוקצ’יין. ז’נגפנג הוא המנהל לשעבר של ZBG Capital והשקיע את עשר השנים האחרונות בפיתוח תוכנה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map