מיזוג פיננסים מסורתיים ו- DeFi הוא קריטי לאימוץ המוני

כאשר שוקי ההון נפתחו לראשונה השנה ב -4 בינואר 2021, המוקד של עמוד השער של הפייננשל טיימס היה בדיוק מְכוּוָן בביטקוין (BTC) עם הכותרת: “ביטקוין עומד על 34,000 דולר כאשר חודשי ראלי שוברים שיאים”. 

ש ביטקוין רואה רכישה מוסדית ברמה שאין שניה להיסטוריה שלה ודאי, אבל מה המשמעות של שטח הקריפטו הרחב יותר? כיצד נעבור מאימוץ מוסדי של ביטקוין או נכסי קריפטו אחרים לחיבור שווקי פיננסים מסורתיים עם שוק הפיננסים והמבוזרים הדיגיטליים המבוזרים? אם נצליח להשיג מטרה נעלה זו, הזרמת ההון, המשאבים ותשומת הלב תעלה בהרבה אפילו על שטח ה- DeFi הנוכחי המשמעותי, ובכך יביא לפוטנציאל גדול יותר..

מעטים המוסדות הנמצאים כעת במצב בו הם יכולים להשקיע בביטקוין. אין לזלזל בקושי להגיע לשלב כזה, וקרנות אלו המשקיעות בביטקוין נותרות חריגות. המשקיעים המוסדיים הגדולים ביותר, כמו קרנות פנסיה וביטוח, נדרשים לשווקים מתוחכמים ונזילים ביותר, לרשומות היסטוריות ארוכות וכן צורך להתגבר על חששות פנימיים משמעותיים בסיכון והתאמה. מכשולים אלה מוכפלים בכל הנוגע לשימוש בפרוטוקולי קריפטו. לדוגמא, חברה המעוניינת להשתמש באסימונים דיגיטליים המייצגים את מניות החברה בבלוקצ’יין את’ריום חייבת לעמוד בתקנות הקיימות בשוק הפיננסי והשוק ההוני בעולם. זה כולל היבטים, כמו תקנות חוצה גבולות ותקנות נגד הלבנת הון.

כדי לאפשר למוסדות לאמץ DeFi, ראשית עלינו לתת להם לגשת אליו באופן תואם. אין זה אומר כי כל דה-דיפי חייב להיות מוסדר יתר על המידה; זה יביס את מטרתה של מערכת מבוזרת. עם זאת, ניתן להציג פרוטוקול כדי להקל על השימוש התואם ב- DeFi. ישנם כמה היבטים המרכיבים מערכת כזו.

דיגיטציה

אמנם קל ליצור נכס דיגיטלי, אך הקושי מתעורר כשמציגים תאימות. אחד מהנושאים הרלוונטיים ביותר סביב רגולציה של ניירות ערך גלובליים, בו יש לבצע פעולות נדרשות לפני הנפקת נייר ערך, כולל ייעוץ משפטי ייעוץ, תיעוד, בדיקת נאותות, שיווק ומסחר משני ופעולות ארגוניות. כל אלה כרוכים בעלויות נוספות.

חוסר היעילות הבלתי-יעיל לאורך כל התהליך הזה יוצר גם הזדמנות ל- DeFi. פרוטוקול המסוגל לפתור נושאים אלה יפחית משמעותית את הוצאות ההון והמשאבים של החברה, תוך שיפור התהליך עבור משקיעים אשר יוכלו לגשת ולסחור באופן דומה לנכסי הצפנה כיום..

בדיקות בדיקת נאותות

בדיקות בדיקת נאותות כולל KYC ו- AML הן תהליך יקר וחובה עבור מוסדות. משקיע שמשקיע מול חברות מרובות חייב לבצע את אותן בדיקות עם כל אחת מהן – תהליך גוזל זמן לכל הצדדים. המשמעות היא שהמשקיע סומך על מספר מוסדות עם נתונים רגישים.

DeFi מציע הזדמנות להגדיר מחדש את אופן השלמת ה- KYC. במקום שכל חברה תעשה KYC משלה, משקיע יכול לערוך פרוטוקולי KYC עם שותף מאושר. זה יאפשר למשקיע לשמור על השליטה בנתונים שלהם, בעוד שמוסדות יכולים לחלוק את הנטל של עלות ה- KYC זה מזה. מוסדות, כמובן, יוכלו להשלים KYC משלהם אם הם לא מאשרים את מפעיל ה- KYC.

נתונים

הגישה לנתונים ושליטה בהם נעשתה יותר ויותר מחלוקת. שני הנושאים הבולטים העומדים בפני מוסדות בנוגע לנתונים הם האבטחה והפרטיות של נתוני המשתמשים, במיוחד לאחר התקנה הכללית להגנת נתונים, כמו גם היכולת להתחבר ל- DeFi באמצעות ממשקי תכנות יישומים קלים לשימוש..

ניתן להגן על נתוני משתמשים בשיטות הצפנה כגון הוכחות אפס-ידע, המאפשרות למשתמשים לשתף נתונים מאומתים עם צד שלישי מבלי שהנתונים נחשפים לצד האמור. זה יאפשר למשקיעים להוכיח שהם זכאים להשלים עסקה מבלי שיצטרכו להוכיח מי הם או מדוע הם זכאים. ניתן להצפין ולאחסן נתונים אלה באופן מאובטח תוך שהם תמיד נשארים בידי המשתמש.

מוסדות דורשים גם דרך קלה לשיתוף נתונים. ניתן להשיג זאת באמצעות ממשקי API שיקלו על מוסדות להתחבר לפרוטוקולי DeFi תוך שמירה על תאימות לתקנות כגון האיחוד האירופי. הוראת שירותי תשלום 2. ממשק API זה צריך להקל על נתונים ברשת וגם מחוץ לרשת.

רגולציה חוצה גבולות

הדרישות והתהליכים משתנים ממדינה למדינה, בעוד שקנסות בגין אי ציות עלו משמעותית מאז המשבר הפיננסי. נטל המשאבים לעמוד בפיקוח הציות המתרחב הזה גדל גם הוא. יחד עם זאת, המשקיעים מצפים שיוכלו להשקיע ברחבי העולם במקום להיות מוגבלים בתחום השיפוט שלהם. טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עם היכולת שלה לבצע דיגיטציה של נכסים ולבצע עסק באופן מיידי עם עמיתים ברחבי העולם, יכולה לספק אמצעי להשיג זאת, אך היא דורשת מחברות להיות מסוגלות לשמור על אותם סטנדרטים רגולטוריים..

לכן יש צורך בפרוטוקול שיכול להטמיע רגולציה ברמת השכבה. לאחר שנוצר או תוקן כלל והתקבל לאחר מכן כהגיון חוזה חכם, אין לחברות ברירה אלא לדבוק בו. יתר על כן, ניתן לקשור זאת לבדיקות KYC שהוזכרו קודם לכן כדי להבטיח שמשקיע יוכל להשקיע במוצר הרצוי לו. זה מבצע אוטומציה של עסקאות חוצות גבולות, מה שמפחית משמעותית את עלויות המוסדות.

מסוף השקעות DeFi

בדיוק כמו שמוסדות ממנפים כלים, כמו מסופי בלומברג, באופן דומה, הם דורשים מסופי השקעה של DeFi כדי לאפשר גישה לנתונים הניתנים לפעולה בזמן אמת. זה יאחד מידע בין חילופי רשתות מבוזרות ובלוק-קיימים, ומספק מידע רב עוצמה ופרוטרול.

גישור TradFi ו- DeFi

לעיתים קרובות יש חוסר רצון במגזר DeFi ממראה פנים לבנות פיתרון המקובל על TradFi. החשש הוא שהוא ישחית את חלל DeFi. זהו דאגה לא מציאותית. DeFi, ובלוקצ’יין באופן כללי יותר, מציעים יתרונות רבים למערכת הפיננסית, שניתן למנף אותם כדי להפוך את חברות TradFi ליעילות יותר ותואמות לתקנות מורכבות וגדלות יותר ויותר..

על ידי הבאת TradFi ל- DeFi, אנו נמצאים במצב יעיל יותר לעצב את עתיד הפיננסים. זה יביא משאבים ותשומת לב בקנה מידה אחר למה שיש לנו כרגע. ראינו את העוצמה שיכולה להיות רק לקבוצות בודדות ביצירת בלוקי “לגו”, עליהם שאר DeFi בנו. המשימה כעת היא לבנות את התשתית דרכה גם TradFi יכול להתפתח.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

ראכיד אג’אג’ה הוא המייסד והמנכ”ל של AllianceBlock, שוק ההון המבוזר העולמי. עם הבנה עמוקה של מוסדות פיננסיים מסורתיים, רכיד בילה שש שנים כאנליסט סיכונים כמותי בבנק ההשקעות ברקליס, BNP Paribas ו- Moody’s Analytics. יזם סדרתי בעל תשוקה לדוגמנות, פיתוח אנליטיקה, ניתוח כמותי ומדעי נתונים, בעשור האחרון פיתח ויישם רשיד מודלים ומתודולוגיות שיעזרו לארגונים בחיזוי וניהול סיכונים. כיום הוא משמש גם כשותף סיכון בחברת אלפא אומגה קפיטל.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map