DeFi הוא עתיד הבנקאות שמגיע לאנושות

מימון מבוזר הוא סוג של מימון שאינו דורש מתווכים מסורתיים כמו בנקים, תיווך או בורסות. כל העבודות שבדרך כלל יטופלו על ידי מוסדות אלה מבוצעות במקום זאת על ידי פתרונות טכנולוגיים הכוללים חוזים חכמים ובלוקצ’יין.

המערכת הבנקאית מדור קודם ודפי שונים זה מזה. בעוד שהמימון המסורתי איטי להתפתח ולהסתגל, בתוך שנים ספורות חברות הפועלות בתחום DeFi בנו מערכת פיננסית מקבילה מהיסוד. ישנן מערכות תשלומים, פרוטוקולי הלוואות, בורסות ועוד. קיים גם שוק מטבעות מטבע יציב של נכסים מחוברים לפיאט כולל Tether (USDT) ומטבע USD (USDC).

תשואות משופרות

אחד ההבדלים הכותריים של DeFi הוא התשואה הפוטנציאלית על הון / חיסכון שמשתמשים קמעונאיים יכולים לצפות להם. שיעור הריבית הבנקאית הממוצעת עבור חשבון צ’קים בארצות הברית כיום הוא סְתָם 0.06%, וחשבון החיסכון הממוצע מציע רק שיעור משופר באופן שולי של 0.09%. השווה זאת עם החזקת כספיך בפרוטוקול של DeFi כגון קמרונות Yearn.finance, ותוכל לצפות לקבל תשואה שנתית בשיעור של 11.4% על מטבעות יציבות צמודות דולר. מנקודת המבט של התשואה הכספית, DeFi מכה את הבנקאות המסורתית מחוץ לטווח הראייה.

איטי לחדש

גורם מפתח נוסף המניע את DeFi קדימה הוא תרבות החדשנות שלה. לעומת זאת, הסקטור הבנקאי איטי להסתגל. נסה לחשוב על השיפורים העיקריים שהבנקים סיפקו במהלך השנים האחרונות, וכנראה תסקור ריק.

זה לא אומר שבנקים לא העבירו שום חידוש. בחצי המאה האחרונה הם שילבו טכנולוגיית תשלום כרטיסים, שירותי בנקאות באינטרנט, בנקאות טלפונית ואפליקציות סלולריות. זה לא כלום, אבל זו גם לא רשימה ארוכה במיוחד. אתה עשוי לחשוב ששכחתי לכלול כספומטים, אך אלה מתוארכים לשנת 1967, מה שהופך את החידוש המסוים הזה ליותר ממחצית המאה.

הורדת חסמים

אחד ההבדלים העיקריים בין בנקים מדור קודם ל- DeFi הוא באופן והיכן הם מורידים מחסומים. מימון מבוזר מתמקד בהורדת חסמים עבור הצרכנים, מה שהופך את הבנקאות ליותר כוללת וזמינה לכל. במקביל בנקים של לבנים וסגירות סוגרים סניפים בניסיון לחסוך כסף. בחמש השנים האחרונות, 3,500 בנקים ברחובות רחבים היו לצמיתות סָגוּר את דלתותיהם בבריטניה, מספר השווה לכ- 55 לחודש.

עם הבנקאות האישית שנשחקה על ידי הבנקים עצמם, הם שיוו את הנוף התחרותי של דפי להתחרות. בעוד ש- DeFi מנסה להוריד חסמים עבור הצרכנים, מערכת הבנקאות הישנה הורידה את המכשולים לתחרות בלי כוונה. כפי שאמר ביל גייטס בשנת 1994: “בנקאות נחוצה; בנקים לא. ” איש לא לקח זאת ללב יותר מאשר מערכת הבנקאות המורשת.

עוד מה לעשות

אף על פי ש- DeFi עשתה התקדמות רבה בשנים האחרונות – עם 2020, במיוחד בהיותה בולטת עבור המגזר – יש עדיין כמות עצומה של עבודה. אחת מנקודות הדבק הגדולות ביותר בתעשייה היא שהיא הסתמכה במידה רבה על בלוקצ’יין את’ריום. בשנה שעברה, כאשר הפופולריות של DeFi גדלה, מהירות העסקה האטה לזחילה בזמן שעמלות העסקה עלו.

יש כמה שחקנים מתעוררים שמגיעים למסה קריטית בדיוק ברגע הנכון כדי להציע אלטרנטיבה. בפרט פולקדות מתוארת לעתים קרובות כמתמודדת לכתר את’ריום, כאשר שורה של מפתחים עובדים כעת על מוצרים עבור הרשת. ב -12 החודשים שהסתיימו ברבעון השני של 2020, “רשת הדור הבא” של פולקדות. היה עד עלייה של 44% במפתחים פעילים. עם למעלה מ -250 פרויקטים שנבנים כעת על פולקדות, סביר להניח שהסטארט-אפ יוכל לקחת נתח משמעותי מעוגת DeFi. במקביל, ישנם פרויקטים המנסים להקל על כאבי הגידול של את’ריום באמצעות פתרונות שרשרת צדדית.

חוסר אמון וטינה

ההחלטה של ​​ממשלות לחלץ בנקים פרטיים בכסף ציבורי אולי שמרה על מוסדות הבנקאות אחרי המשבר הפיננסי, אך הטינה על הכישלון עדיין מבעבעת ממש מתחת לפני השטח. משבר זה קשור באופן אינטימי גם לסיפור הביטקוין (BTC) והכסף המבוזר, מכיוון שבלוק ההתחלה של ביטקוין נשא את הכיתוב: “The Times 03 / Jan / 2009 קנצלר על סף חילוץ שני לבנקים.”

פרוטוקול DeFi טוב רק לאדם שמתכנת אותו. היו מספר מעללים מפורסמים ופריצות של פרוטוקולי DeFi, מה שהדגיש חולשות במגזר. עם צמיחה שאינה מראה סימני האטה, ברור שעתיד החדשנות הבנקאית והפיננסית שייך לביזור.

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ או המלצות להשקעה. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון, ועל הקוראים לבצע מחקר משלהם בעת קבלת ההחלטה.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

איליה מקסימנקה הוא המייסד והמנכ”ל של PlasmaPay, פלטפורמת תשלומים דיגיטלית עולמית המאפשרת כניסה חלקה למימון מבוזר. לפני הקמת קבוצת Plasma Alliance בשנת 2017, הקימה איליה את אדסטר, אחת מפלטפורמות הלמידה האלקטרונית הקדומה ביותר ופורטל מקוון של למעלה מ -10,000 אוניברסיטאות ובתי ספר, ובהמשך המשיכה להיות ראש פיתוח עסקי בינלאומי בפלטפורמת החינוך המקוונת הפתוחה Coursmos. בשנת 2016. לאיליה הוענק תואר שני בכלכלה מהאוניברסיטה הרוסית לכלכלה בפלחנוב והסמכה בניהול עסקים מאוניברסיטת מקגיל..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map