לא המפתחות שלך, לא KuCoin: הדגלים האדומים התעלמו

בחודש אפריל 2020, Cointelegraph בחן מקרוב את חילופי המטבעות של KuCoin. בחקירת הנעילה לכאורה של שם התחום העיקרי, שהייתה תוצאה של מקרה משפטי שבסמכותו של בית המשפט העליון בסינגפור, הגענו למסקנה כי:

בהעדר בהירות מצד מי מהאנשים המוזכרים במאמר זה, או מהחברה עצמה, משתמשי בורסת המטבעות של KuCoin ירצו ככל הנראה תשובות האם הם שולחים את כספם לסינגפור, לסיישל, לסין – או לכל מקום אחר ב העולם.

עכשיו 150 מיליון דולר הם חָסֵר מ- KuCoin במה שתואר על ידי חילופי הדברים כ- "אירוע ביטחוני", ובעוד מנהלי הבורסה סירבו לענות על שאלותינו לפני חמישה חודשים (ו מְרוּמָז שהדיווח המקורי שלנו היה לא נכון), אולי הלקוחות שלהם יחשבו עליהם חשבון הפעם.

חוסר בהירות

במרץ 2020 KuCoin עמד בפני האפשרות של תובענה ייצוגית התביעה התמקדה בפוטנציאל "הצהרות כוזבות ו / או מטעות בפני בעלי חשבונות". ב חליפה נוספת, צ’ייס וויליאמס נ ‘KuCoin, שהוגש במחוז הדרומי של ניו יורק, נטען כי הבורסה עסקה בהנפקת ניירות ערך ללא רישיון. בנוסף ל- KuCoin, התביעה האחרונה מונה שלושה אנשים הקשורים ל- KuCoin: מייקל גן, ג’וני ליו ואריק דון..

מספר ימים לפני שהצרות המשפטיות הללו החלו לצוץ, הודיעה KuCoin על ארגון מחדש של תאגיד שכלל הקצאה מחדש של הסימן המסחרי של החברה מגוף רשום אחד בסיישל לאחר, ומינוי דירקטור חדש שהקשר שלו לבורסה לא היה ברור בעבר..

אם אטימות הבעלות נוגעת, יש שאלה רב שנתית נוספת שמניפה דגלים בגוונים ארסיים של ארגמן. איפה KuCoin, בכלל? צ’ייס וויליאמס מציע שזה התחיל כעסק בסיישל עם מטה בהונג קונג, לפני שעבר לסינגפור, וכי האמונה כי שלושת הדירקטורים הנבחרים בתביעתו מתגוררים שם. אבל כמו הרבה חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, המיקום האמיתי של משרדו (אם יש לו כזה) והצוות אינו ברור.

חסרים כספים, פערי ידע

יש מקסימום ישן בקריפטו. או לפחות, ותיק כמו התעשייה עצמה. "לא המפתחות שלך, לא המטבעות שלך." זה פשוט אומר שכאשר הכספים שלך מוחזקים על ידי צד שלישי, אינך שולט בהם.

למרות אינספור אזהרות לגבי הסכנות של השארת כספים בבורסות, סוחרי הצפנה ממשיכים לסמוך על כך שביטחון הבורסות (ושלמות הצוות שלהם) מספיק בכדי למנוע את אובדן האסימונים שלהם. למרות אינספור אזהרות, הם טועים.

בין אם מדובר בפריצה, מתקפת הנדסה חברתית או הונאת יציאה רגילה מיושנת, הפיתוי של כסף בחינם קשה מכדי שעבריינים יוכלו להתנגד. שודד הבנקים ווילי סאטון הסביר בתמציתיות (אם אפוקריפלית) "אני שודד בנקים, כי שם נמצא הכסף." והחילופים ימשיכו לייצג יעד אטרקטיבי כל עוד בעלי הצפנה ימשיכו להשאיר את כספם מוטל בארנקים חמים. 

קרן ביטוח

ג’וני ליו מ- KuCoin התעקש שהלקוחות צריכים לעשות זאת "אנא סמוך ובטוח שאם קרן משתמשים כלשהי מושפעת מאירוע זה, היא תכוסה לחלוטין על ידי KuCoin וקרן הביטוח שלנו." וככל שהכספים שלא הוקצו מתחילים לעבור לבורסות אחרות, מתחילות להופיע ראיות לכך שייתכן שהכול לא יאבד. פאולו ארדינו מביטפינקס ציין באמצעות א צִיוּץ שהבורסה שלו הקפיאה 13 מיליון דולר ב- USDT למשל, וסוג זה של שיתוף פעולה בין-חליפי עשוי לסייע בהרתעת גנבים בעתיד.

כמובן, אני מקווה של- KuCoin יש את המשאבים בקרן הביטוח שלה לכיסוי הפסדים בסדר גודל כזה. נראה שג’וני לי לַחשׁוֹב כך: "כן, זה מספיק. החל מתחילת 2018, הקמנו את קרן הביטוח שתטפל בבעיות אבטחה בלתי צפויות מסוג זה." אולי הבורסה תפרסם כתובת ארנק כדי להוכיח שקיימת קרן כזו וכי היא תשלם כנגד כל התביעות התקפות. שוב, המנהלים לא היו יכולים להיות ברורים איתנו ביסודות כגון מיקומם, מבנהם התאגידי, המצב החוקי של שם הדומיין שלהם – אז אולי רמת שקיפות זו תהיה מתיחה..

אבל יש תיקון פשוט שכמעט כל אחד יכול לבצע, תיקון שמבטיח שלא ניתן לגנוב את הכספים שלך בפריצת חליפין. זה תיקון כל כך קל, כל כך ברור, שבעלי כ -150 מיליון דולר של מטבע קריפטוגרפי בועטים עכשיו בעצמם על כך שהם לא ביצעו את זה.

אל תשאיר את הקריפטו שלך בבורסה אם אינך משתמש בשירות.

לא המפתחות שלך, לא המטבעות שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map