ציון דרך לאי הבלוקצ’יין

סילביו שמברי הוא שר זוטר לשירותים פיננסיים, כלכלה דיגיטלית וחדשנות במשרד ראש ממשלת מלטה

מלטה הופכת ל “אי בלוקצ’יין” הוא כבר לא חלום רחוק אלא מציאות, שבתוך פרק זמן קצר מאוד ובאמצעות המחויבות הבלתי נלאית שלנו לשלב, להשתמש ולאמץ את הטכנולוגיה החדשה והמתעוררת הזו – דחפה את ארצנו לקדמת תחום הבלוקצ’יין; לאשר מחדש את עמדתנו כנקודת התייחסות עיקרית למדינות אחרות אשר בהכרח יבואו בעקבותיה.

האחרון הכרזות על ידי הרשות לשירותים פיננסיים במלטה (MFSA) ורשות החדשנות הדיגיטלית של מלטה (MDIA) היו משמעותיות ביותר עבור משקיעים ומפעילים אשר בוחנים להקים את פעילותם ואת המטה שלהם במלטה. זה היה הישג חשוב עבור האי בלוקצ’יין כאשר ה- MFSA אישרה את סוכני הנכסים הפיננסיים הווירטואליים (VFA) הראשונים, ואחריהם MDIA. מנפיק ההסמכה הראשונה של מבקרי המערכת בהסדרים טכנולוגיים חדשניים.

הן על סוכני ה- VFA והן על מבקרי המערכת מוטלת אחריות עצומה בידיהם, מכיוון שהם ישמשו כשומרי הסף של התעשייה המתהווה הזו, שממשלת מלטה מעריכה שהיא תהיה גדולה כמו ענף המשחקים בעוד כמה שנים..

סוכני VFA יסייעו ללקוחותיהם על פי חוק נכסים פיננסיים וירטואליים תוך הגשת בקשות ל- MFSA מטעמם. סוכני VFA אחראים בעיקר על ביצוע מועמדים ראשוניים לבדיקת נאותות וניהול מבחן מכשירים פיננסיים, המייצג מערך דו-שכבתי של מבחני חובה שנקבעו על פי חוק נכסים פיננסיים וירטואליים הקובע את המשטר הרגולטורי שעליו נכס טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר (DLT) כפוף. סוכני VFA יגישו בסופו של דבר את הבקשה ל- MFSA בשם לקוחותיהם.

לפיכך, VFAs יהיו קו ההגנה הראשון ועליהם לתמוך ב- MFSA הן לפני ואחרי תהליך פיקוח הרישום. משמעות הדבר היא כי קיים תהליך בדיקת נאותות קפדני אשר יעלה את אמינותה ורצינותה של מלטה כסמכות הבחירה האולטימטיבית עבור מפעילים הפועלים במרחב זה..

העניין במה שמציעה מלטה לפריחה של תעשיית הבלוקצ’יין היה מוחץ למדי, כאשר ה- MFSA קיבלה מעל 350 התראות מחברות הפועלות בתחום זה. לאחר שסוכני VFA נמצאים במקום ומזוהים, חברות ומפעילים בתחום זה יכולים כעת להתחיל לעבור את התהליך הקפדני על מנת לרכוש רישיון..

כך גם לגבי מבקרי המערכת שהוסמכו על ידי MDIA, אשר יבצעו ביקורות על המערכת הטכנולוגית ויעלו דוח על בסיס ההנחיות והיעדים שפרסמו ה- MDIA. מטרותיה מבוססות על חמישה עקרונות עיקריים: אבטחה, שלמות עיבוד, זמינות, סודיות והגנה על נתונים אישיים.

זהה לתפקידי סוכני ה- VFA, מבקרי המערכת יסייעו ל- MDIA בכל הסמכת פלטפורמות ההסדרים הטכנולוגיים החדשניים והשירותים, כלומר מבקרי המערכת יהיו נקודת ההתייחסות העיקרית של MDIA..

מגשר על הרשויות

מלבד היותם של סוכני VFA ומבקרי המערכת הראשונים במקום, יש ציון דרך נוסף שאינו יכול להתעלם, והוא הגישור בין שתי הרשויות – כלומר ה- MFSA ו- MDIA – שיינפיקו רישיון. ייתכן שחברות העוסקות במטבעות וירטואליים יצטרכו להתקשר עם מבקר מערכות. מבקרים אלה הם הגשרים העיקריים בין ה- MFSA ל- MDIA.

הם מהווים מרכיב בסיסי במערכת הרגולציה אשר יבטיח כי להסדרים הטכנולוגיים יהיו הסטנדרטים והקריטריונים הנדרשים. לפיכך, גישור בין שתי הרשויות הוא המפתח להבטחת השיטות הטובות ביותר האפשריות לשלמות השוק, ליציבות פיננסית ולהגנה על הצרכן. החוקים שנכנסו לתוקף בנובמבר 2018 מספקים וודאות משפטית שמפעילים בטכנולוגיות משבשות מחפשים.

זה היה תהליך יסודי וזהיר ביותר להגיע למקום בו אנו נמצאים כיום. כבר מההתחלה נתנו את הטון כי סלילת הדרך לאי הבלוקצ’יין תיעשה באופן כזה כדי להגן על טובת השיפוט שלנו. לפיכך, פעילות רבה נמשכת מאז חקיקת החוקים, ושתי הרשויות פעלו בסינכרון להכנת ההכנות הנדרשות להליך הרישוי..

מלטה באוונגרד

קיומו של זה מקנה את מלטה במרחק צעד מלהיות הסמכות הראשונה בעולם להנפיק את הרישיון הראשון בסביבה מוסדרת שתאפשר לעסקים אלה לפרוח בתוך מערכת אקולוגית חזקה..

מלטה מיקמה את עצמה בהצלחה בלב המגזר הזה, ואבן הדרך האחרונה תשרה אמון וודאות בתחום ה- DLT, וכן תעניק למשקיעים ולצרכנים שקט נפשי והכרה בחקיקה מצד הרשות המרכזית באירופה. בעיקר אנו רוצים לקבל יוקרה בקרב חברות שרוכשות רישיון מלטזי.

לסיכום, ברצוני להביע את תודתי מכל הלב על העבודה הסטרלינג שביצעה שתי הרשויות, אשר שמה את עצמן כמוקד בתחום הרגולציה של נכסי הצפנה. מלטה שוב הוכיחה את מחויבותה לאמץ טכנולוגיות חדשות ולהיות ביתם של מפעילים הדורשים את האי בלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map