טסלה, ביטקוין ומרחב הקריפטו: המופע מאסק ממשיך? עונים מומחים

בעוד שנת 2020 הייתה שנה משמעותית עבור הביטקוין (BTC), השנה שזה עתה התחילה בשנת 2021 כבר מלאת הפתעות גדולות. ב -8 בפברואר, מחירו של ביטקוין זינק בכמעט 3,000 $ בדקות, ואז הוא זינק ב -20% בתוך 24 שעות – כל זאת בשל הידיעה על טסלה של אילון מאסק שהקצה 1.5 מיליארד דולר מהמאזן שלו ל- BTC.. 

באותו שבוע, הבנק הוותיק ביותר בארצות הברית, בנק ניו יורק מלון, הודיע ​​על תוכניות להחזיק, להעביר ולהנפיק ביטקוין. מאסטרקארד מתכננת לתמוך גם במטבעות קריפטוגרפיים בשנת 2021 עבור כמעט מיליארד המשתמשים שלה. ומפכ”ל ה- SEC, הסטר פירס, המכונה בדרך כלל “Crypto Mom” ​​בקהילת הצפנה, אף הדגיש את הצורך הדחוף לבהירות רגולטורית בשל האירועים האחרונים בחלל..

כשפייפאל, טסלה, מאסטרקארד, BNY מלון ואחרים נכנסים לקריפטוספירה, האם לא נהיה ברור מאי פעם כי נכסים דיגיטליים הם כעת חלק מהמיינסטרים? שהאימוץ ההמוני שלהם החל וזה עניין של ההווה, ולא העתיד?

בשנה שעברה Cointelegraph ביקש ממומחים בענפי הקריפטו והבלוקצ’יין את דעתם על שילוב הקריפטו ואימוץ ההמונים של PayPal ועל חשיבותה של 2020 בהיסטוריה של הביטקוין. הפעם, השאלה היא: מה המשמעות של ההשקעה האחרונה של טסלה בסך 1.5 מיליארד דולר בביטקוין עבור שטח הקריפטו מבחינת השווקים הפיננסיים, לאימוץ קריפטו ובניית מותג, ולתעשייה כולה בכלל?

אלכס טפסקוט, מנכ”ל חברת Ninepoint Partners:

“הרכישה של טסלה בביטקוין ללא ספק העבירה גל זעזועים במשרדי הפינה של כל מנהל פיננסי ראשי וגזבר חברות באמריקה ומחוצה לה. אחד היתרונות הרבים של ביטקוין הוא שהוא מתנהג כמו זהב דיגיטלי, מגוון את אחזקות התאגידים ומוריד את סיכון המטבע. כל מנהל פיננסי צריך לחדד את עפרונותיהם כדי להבין אם ובסופו של דבר מתי עליהם לקנות אותו.

טסלה אמנם אינה החברה הציבורית הראשונה שרוכשת ביטקוין עבור האוצר שלה, אך היא ללא ספק החשובה ביותר. כמה פואטי הוא שאלון מאסק, יזם חלל, דחף את הביטקוין למהירות הבריחה שלו באמריקה התאגידית!

ההחלטה של ​​טסלה באה בעקבות שלל הכרזות בולטות של חברות גדולות, שמתאים לדפוס של אימוץ מוסדות וארגונים מואצים. באותה מידה השלכה להקצאת האוצר הייתה החלטתו של טסלה לקבל ביטקוין. זה הולך בעקבות כמה חברות חדשניות גדולות אחרות כמו פייפאל, ויזה ואחרות שבונות כביש מהיר לאימוץ המוני של ביטקוין, ומאפשרות לא רק קנייה ומכירה של ביטקוין אלא שילוב ברשתות הסוחרים שלהן. בסוף שנת 2021, הייתי מצפה מחברות רבות נוספות שלא רק יחזיקו בביטקוין אלא יהיו בעלות אסטרטגיית ביטקוין אמיתית. “

דה הונגפיי, מייסד ניאו ומייסד ומנכ”ל Onchain:

“זהו סימן מבטיח מאוד לעניין המרכזי ולנכונותו הגוברת לאמץ את הבלוקצ’יין. יתר על כן, הוא מאשר כי בלוקצ’יין וביטקוין כאן כדי להישאר לעתיד.

במהלך שנת 2020 השקיעו יותר ויותר מוסדות פיננסיים בביטקוין ואני בטוח שאימוץ הבלוקצ’יין מואץ ככל שהפרדיגמה הפיננסית העולמית עוברת לאמץ באופן מלא את הדיגיטציה והביזור. בכדי להתקדם, עלינו להמשיך וללחוץ על סטנדרטים יעילים ברחבי התעשייה, כמו גם שילוב גדול יותר בכדי לספק את הפוטנציאל לשינוי המשחק של בלוקצ’יין. “

ג’ון וו, נשיא מעבדות אווה:

“הרכישה של טסלה בסכום של 1.5 מיליארד דולר בביטקוין לא רק ממשיכה במומנטום של חברות ציבוריות שרוכשות קריפטו אלא יכולה להיות רגע קו פרשת מים שמבסס הקצאה מסוימת של נכסים דיגיטליים כאבן יסוד באוצר בריא ומגוון..

ללא קשר לתעשייה, עסקים צריכים לעקוב אחר המאמצים המוקדמים הללו המקימים דרכים למסילות התשלום והתשתית הפיננסית של העתיד. זה מתחיל בביטקוין ויתרחב בהתמדה לפרויקטים שנמצאים ממש מחוץ למסגרת וממוקדים בצד הנכסים החכם הניתן לתכנות של המערכת האקולוגית, בה ארגונים יכולים למצוא מקרי שימוש רבים יותר מזהב דיגיטלי. “


ג’וזף לובין, מייסד ConsenSys ומייסד שותף של Ethereum:

“חיבוקם של ביטקוין ואתר על ידי משקיעים מוסדיים ומחלקות אוצר חברות בחודשים האחרונים מייצג רגע קו פרשת מים לכלכלה העולמית – הסימנים הקונקרטיים המוקדמים לשינוי פרדיגמה באופן הבנייה של מערכות עסקיות, פיננסיות וכלכליות גלובליות. הם נבדקים מחדש בקרן אמון אוטומטית ואובייקטיבית בזמן אמת, המיוצגת על ידי רשתות את’ריום וביטקוין..

כיום, מחלקות פיננסיות ארגוניות לומדות כיצד לנהל אסימונים של BTC ו- ETH לצורך שמירת ערך, הפחתת חיכוך עסקאות והפוך על היותן של מערכות אלה יגדלו באופן משמעותי וגדלו עם האימוץ בשנים הקרובות. מחר, אוצרותיהם יתחברו לפרוטוקולי המימון המבוזרים שנבנו בעיקר על Ethereum להלוואות, הלוואות, מסחר, הנפקת הון ואגרות חוב, ניהול סמלי מחזור חיים מלא, ביטוח, שווקי חיזוי, מימון סחר, אסימון ופקטוריזציה של חשבוניות, תווי נאמנות ו אמנות NFT שניתן להקרין על קירות חדרי הלוח שלהם. הם יעשו זאת מכיוון שהם יוכלו להגדיר ולהנפיק מכשירים פיננסיים ללא צורך במתווכים, והם יוכלו לחבר תזרים פיננסי שיתאים לצרכיהם בזמן אמת. והם יעשו זאת כי שם נמצא הנזילות. “

מייקל טרפין, מייסד ומנכ”ל קבוצת טרנספורם:

“הצעד הנועז של טסלה להשקיע 1.5 מיליארד דולר מהאוצר שלה בביטקוין, כמו גם לקבל ביטקוין כתשלום עבור רכבי טסלה בכמה תחומי שיפוט, פותח את הדלתות לרווחה עבור אמריקה התאגידית ומשפחות בעלות שווי גבוה, לשקול בכובד ראש. חלק מהשווי הנקי שלהם בביטקוין כחנות ערך, במקום אגרות חוב, זהב, מניות דיבידנד ונדל”ן מסחרי, שעומדים פחות מסטנדרטים היסטוריים.

עם 18.6 מיליון ביטקוין בלבד בעולם – ואולי עד 4 מיליון עד 5 מיליון שאבדו או שלא הוצעו למכירה – אין מספיק כדי לספק את הביקוש של 46.5 מיליון מיליונרים גלובליים, ולא בין 1% ל -5% מה הערכה 4 טריליון דולר של מזומנים במאזני חברות בארה”ב בלבד. הוסף 1.8 מיליארד אלפי שנים, בעיקר במדינות עם מטבעות שבורים או מערכות בנקאיות, ואפשר לראות שההיצע והביקוש לביטקוין אינם באיזון.

לאורך זמן דרישה זו תזלוג אל את’ריום, שכבר יש בו חלק גדול מ- Fortune 500 המפתחים יישומים, כמו גם פלטפורמות קריפטוגרפיות חדשניות ב- DeFi ו- NFT – ומיליארדרים רבים, כולל מארק קובאן, קיפצו לאחרונה על אלה עגלות בנד. אנחנו בשנה שלאחר המחצית – מה שאני מכנה ‘קיץ ביטקוין’ – וצמיחה פרבולית התרחשה בעקבות כל אירוע חצייה של ארבע שנים עד כה. השנה כנראה לא יהיה יוצא מן הכלל. “

מייק בלש, מנכ”ל BitGo:

“לנוכח המגיפה, האינפלציה המקומית ואי הוודאות העולמית, עסקים מיינסטרים קפצו לנכסים דיגיטליים בהתלהבות חדשה. מחברות ציבוריות כמו טסלה וכיכר ועד קרנות כמו גווני אפור וקבוצת טיודור, מוסדות בולטים מגדילים את חשיפתם לביטקוין. בסך הכל, לפי הערכות, מוסדות אלה מחזיקים מעל 6% מ- 18.6 מיליון הביטקוין במחזור, בהיקף של מעל 1.2 מיליון BTC. לאחר שביטקוין עלה בשיא כל הזמנים של למעלה מ- 48,000 $ בתחילת פברואר, השווי הכולל של האחזקות המוסדיות האפיל על 55 מיליארד דולר..

בחצי השנה האחרונה BitGo עלתה על חשבונות ארגוניים רבים באמצעות תהליך חינוך, גישה חכמה לשוק, חשבונאות ודיווח על נכסים ועוד – והכל תוך שמירה על נכסים המאוחסנים במשמורת מוסדרת ומוסמכת ברמות האבטחה הגבוהות ביותר לאחסון קור עמוק..

הקבלה המרכזית של הביטקוין רק תגדל באופן אקספוננציאלי ככל שמשקיעים מוסדיים יותר יאמצו מטבעות קריפטוגרפיים, ויפנו את הדרך למצטרפים העתידיים לעקוב אחריהם. סביר להניח כי ביקוש שוק שהולך וגובר מצד גורמים גדולים ימשיך להשפיע על ערכו של ביטקוין ואף עשוי לשמש למיתון התנודתיות שלו. מכיוון שהביטקוין הסופי צפוי להיות ממוקש בשנת 2140 ומעל 2 טריליון דולר מהיקף הסחר החודשי, עדיין יש הרבה זמן להיכנס לביטקוין – לעסקים ופרטיים כאחד. למרות התאוצה האדירה של המשקיעים המוסדיים, ככל הנראה אנו נמצאים רק על קצה הקרחון בכל הנוגע לאימוץ המוני. בקרוב תאגידים וקרנות נוספות יראו את ההצלחה שזכו למנהלים הראשונים הללו וכך יתחילו ללכת בעקבותיהם. “

סקוט פרימן, מייסד ושותף של JST Capital:

“ההודעה האחרונה של אילון מאסק על השקעתה של טסלה בביטקוין היא דוגמה נוספת לקבלה הרחבה של הביטקוין, ושל נכסים דיגיטליים כמחלקת נכסים בפני עצמה. אנו מגיעים במהירות למצב שבו הכרזות מסוג זה כבר לא יראו כ’חדשות ‘וכבר לא יגרמו לתגובות בשוק.

קח לדוגמא את ההודעה האחרונה של BNY מלון, שלדעתנו חשובה יותר אך לא עוררה סערה בשוק. אם ניקח צעד אחורה, אנו חושבים שההצלחה של הביטקוין ושל הנכסים הדיגיטליים באופן רחב יותר, היא מבשרת חזקה לכוחו של חדשנות מונעת קמעונאות עולמית בשווקים הפיננסיים. בדוק את הפעילות האחרונה ב- GameStop כדוגמה נוספת. אנו חושבים שמגמה זו תימשך ותעלה נושאים חשובים בתחום המדיניות והרגולציה שתצטרך לטפל בממשלות ובבנקים מרכזיים ברחבי העולם. “

טים דרייפר, מייסד חברת Draper Associates ו- Draper Fisher Jurvetson:

“כשצייצתי באילון על קבלת ביטקוין לפני שלושה שבועות, לא היה לי מושג שהוא יהיה כל כך מגיב, תחילה על ידי קבלת ביטקוין ואחר כך על ידי ניהול המזומנים שלו על ידי רכישת ביטקוין. אני מצפה שהפעולה שהוא נקט תהיה מקיפה, תחילה עבור חברות המאמצים המוקדמות שמשתמשות ב- OpenNode או ברשת Lightning כדי לקבל ביטקוין, ובעקבותיה בכירי הכספים הראשיים בעולם יכירו בצורך להחזיק בביטקוין כלשהו כדי לגדר מפני. האינפלציה הקרובה ונגד המשך הדפסה של מטבעות פיאט על ידי פוליטיקאים. “

הציטוטים הללו נערכו ותמצו.

ההשקפות, המחשבות והדעות המובאות כאן הן של המחברים בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ השקעות או המלצות. כל מהלך השקעה וסחר כרוך בסיכון, ועל הקוראים לבצע מחקר משלהם בעת קבלת ההחלטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map