מלכי הנתונים חייבים להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין

בעולם הדיגיטלי שלנו, נתונים הפכו כעת לבעלי ערך כמו זהב או נפט. על מנת להשיג הצלחה, חברות צריכות להסתגל לטיפול בנתונים שלהן כמו סחורה, על ידי סחר והכנסות מהן. נתונים הם בעלי ערך במיוחד כשמדובר באלגוריתמים של בינה מלאכותית ולמידת מכונה בשל יכולתם לספק ערך המאפשר מקרים חדשים לשימוש ב- AI.

כדי ששוק יצליח, יש לקחת בחשבון מדרגיות, איכות ומחיר הנתונים. כאן נכנסת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, שם היא תוכל לספק לשווקים עלויות תשתית נמוכות. נתונים הם בעלי ערך, וחסימות רשת מסוגלות לספק את התשתית המאפשרת עסקאות להיות חסכוניות תוך קידום הפרטיות, שהפכה לאחד ההיבטים החשובים ביותר של מכירה ושימוש בנתונים..

קָשׁוּר: כלכלת הנתונים היא סיוט דיסטופי

Blockchain הולכת לשנות את שוקי הנתונים

בספטמבר האחרון, פתית שלג הפכתי הנפקת התוכנה הגדולה ביותר עד כה, בעוד ש- Salesforce, שהייתה קיימת הרבה יותר זמן, הייתה ציבורית מאז 2004. מכיוון ש- Salesforce קיימת כבר עשרות שנים, הגיוס שלה לבלוקצ’יין היה כמעט ברור מאליו – חברה חייבת להסתגל להתקדמות הטכנולוגית כדי להחזיק את מקומה. בחלק העליון. כיום Salesforce משתמש בבלוקצ’יין כפלטפורמה עם קוד נמוך המאפשר לארגונים לשתף ערכות נתונים מאומתות ומופצות ברשת אמינה של שותפים וצדדים שלישיים. על ידי אימוץ טכנולוגיית בלוקצ’יין, Salesforce ו- Snowflake מאפשרים לחברות ליצור רשתות, זרימות עבודה ואפליקציות המספקות חוויות לקוחות חדשות..

הטכנולוגיה תמיד מתפתחת ומתקדמת, לעולם לא אחורה, ולכן חברות אלה יצטרכו להמשיך להיות מודעים למגמות וחידושים במערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין כדי לשמור על תחרות. גרטנר ניבא כי “עד 2021, 90% מיישומי פלטפורמת הבלוקצ’יין הארגונית הנוכחיים ידרשו החלפה תוך 18 חודשים” כדי להישאר רלוונטיים. חשוב להבין מכיוון שהעולם מייצר יותר נתונים מאי פעם בגלל אימוץ האינטרנט של הדברים, AI ודיגיטציה של חיי היומיום..

הנתונים שנאספים דרך הסמארטפונים, המחשבים הניידים והשעונים שלנו הם מטבע הדברים מורכבים וספציפיים יותר מאי פעם, מה שיעזור לחברות לקבל החלטות מושכלות יותר ולהגדיל את היעילות והרווחיות. הגיוני שבעתיד הטכנולוגיה תתקדם במהירות ותזדקק להחלפות בתדירות גבוהה יותר.

קָשׁוּר: מדוע אסימון נתונים מאובטח צריך להפחיד את הביג דאטה

כיצד AI וטכנולוגיית בלוקצ’יין ישנו את שוקי הנתונים

כדי להתקדם בטכנולוגיה באמצעות blockchain ו- AI, ישנן חברות המציעות סוכנים כלכליים אוטונומיים שיסייעו להקל על קבלת החלטות החברה. סוכנים אלה מסוגלים לעבוד באופן אוטונומי בשמו של לקוח ולבצע עסקאות כלכליות כדי לקבל החלטות קלות יותר. לקוחות לא רק רוכשים ומחליפים ערכי ערכים אלא הם יכולים גם להשתמש בערכות הנתונים הללו כדי להכשיר את הבינה המלאכותית שלהם.

קָשׁוּר: מדוע לא תאכל נאגטס עוף, ומדוע לא אמון על ביג דאטה

מודלים אלה לחיזוי AI מסוגלים לצבור נתונים רלוונטיים ואנונימיים. כאשר חברה קונה ומשיגה נתונים, היא מסוגלת להכשיר ביעילות את המודל שלה, שבו היא יכולה להשתמש כדי ליצור חיזויים מדויקים יותר, שניתן להשתמש בהם בכל ענף, ולספק ערך עצום שאחרת לא יהיה אפשרי ללא AI..

Blockchain המאפשר מונטיזציה של נתונים

מונטיזציה של נתונים אמנם קיים די הרבה זמן והוא בבירור בדרך להמשיך לחדש ולהכניס כסף לכיסים, אך הוא סבל גם מהפעולות הדדיות הגרועות, מבעיות בתמחור הנתונים ומחששות פרטיות עם חוסר שליטה בבעלות. התשובה למניעות אלה היא פשוט האימוץ הנרחב של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

על ידי איחוד בלוקצ’יין ובינה מלאכותית, היכולת לבנות מודלים של AI על גבי נתונים מבלי להסתכן בפרטיות תהיה זמינה לא רק לארגונים וחברות אלא גם לאנשים פרטיים. על פי MarketsandMarkets, שוק המונטיזציה של נתוני צרכנים הוא צָפוּי צמח ליותר מ -6 מיליארד דולר בשנת 2025. שוק זה צומח במהירות נוגע באינספור ענפים ומשחק חלק עצום בצמיחה ובעתיד הטכנולוגיה..

ניצול הכוח של בלוקצ’יין לפתיחת ערך הנתונים במסגרת מבוזרת יחצה את תעשיית שוק הנתונים, יביא ביטחון ושקיפות לעסקאות ויקל על הצרכן וגם על חוויית החברה. הנתונים אמנם יקרי ערך כעת כמו זהב או נפט, אך פרטיות היא מצרך דיגיטלי יקר ערך חדש, כלומר העתיד של עולמנו אינו יכול עוד להיות טמון בהיצע מוחשי.

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ או המלצות להשקעה. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון, ועל הקוראים לערוך מחקר משלהם בעת קבלת ההחלטה.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

הומיון שיח ‘ הוא מנכ”ל ומייסד שותף של Fetch.ai. שייח ‘הוא יזם ומשקיע מייסד ב- DeepMind, שמשנה כעת את הדרך בה אנו מבצעים נסיעות תוך שימוש בבינה מלאכותית..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map