מטבעות וארנקים מתים: אוצרות אטלנטיס או מרד זומבים?

המטבע הראשוני שהציע באז קריפטו זכה לפופולריות גבוהה בכל הזמנים בשנת 2017, כאשר היו 875 פרויקטים, זינוק משמעותי מ -29 בשנה הקודמת. שנת 2018 התגברה במגמה והציגה 1,253 פרויקטים נוספים. עד היום היו 5,683 מדהימים פרויקטים של ICO עם 2,318 מהם מטבעות קריפטוגרפיים. מתוך סך הפרויקטים, 4,932 מבוססים על פלטפורמת את’ריום.

10 תעשיות ה- ICO המובילות החל מינואר 2020

עם זאת, רק מעטים מהפרויקטים הללו עמדו בציפיות או בפוטנציאל הדוב לממש. מספר לא מבוטל נמוג וכעת הם נחשבים מתים. Deadcoins, פלטפורמה המתעדת פרויקטים של קריפטו שהפסיקו או בפעילות זניחה, מעמידה את מספר הקריפטו המתים על 1,867 החל מ- 16 בינואר 2020. Coinopsy, פלטפורמה דומה, מעמיד את המספר על 1,416. באופן דומה, CoinMarketCap, המספק נפחי מסחר יומיים בקריפטו, מפרט מעל 1,000 מטבעות בהיקפים הנמוכים מ -1,000 דולר. לפיכך, מספר המטבעות הקריפטוגרפיים המתים הוא כנראה בטווח של 1,000+.

מלבד קריפטו מת, יש קריפטו אבוד בגלל ארנקים בלתי נגישים. מכיוון שהקריפטו הכלול בארנקים כאלה נעול ולא ניתן לאחזר אותם, הם נחשבים “ארנקים מתים”. אמנם לא ניתן לחשב את המספר המדויק של הארנקים המתים, אך ההערכה היא כי 300 ארנקים המחזיקים בין 1,000 ל -10,000 ביטקוין אבדו, על פי חברת הפלילי הדיגיטלי Chainalysis. זה מציב את כמות הקריפטו מחוץ למחזור בכ -20% (או, 4 מיליון מטבעות) שעלולים לאבד לנצח. על פי הדיווחים האחרונים של מטבעות מטבעות, 1.6 מיליון מטבעות אלה הם BTC.

פרויקטים מתים: סיבות ותופעות

פרויקטים של קריפטו נחשבים למתים אם הם מספקים אחד או יותר מהבאים: נטישה, נפח מסחר נמוך (מתחת ל -1,000 דולר במשך יותר משלושה חודשים), אתרים מתים ופלטפורמות חברתיות לא פעילות / היעדר עדכונים חברתיים, ללא צמתים, בעיות בארנק, הונאות מאושרות ו מפתחים שעוזבים את הפרויקט.

נטישה ומחזורי מסחר נמוכים

למרות שרוב הפרויקטים מתחילים באופטימיות ובכוונות טובות, מדווח כי 60% מתים עוד לפני שנרשמו בבורסה. מתוכם, 63.1% מתים כתוצאה מנטישה או מהיקפי עסקאות נמוכים. הסיבה העיקרית העומדת מאחורי זה היא היעדר השירות. מכיוון שמספר לא מבוטל של פרויקטים מכוונים לנישה, מקרי השימוש לעיתים קרובות מוגבלים וחופפים. לעתים קרובות, במקרה זה, ערכי המחירים של הפרויקטים יורדים ל 0.01 $ ומטה, מה שמוביל למעשה למותם בתוך שישה עד 12 חודשים..

הונאות

דווח כי 29.9% מפרויקטים של ICO הם הונאות מוחלטות. פרויקטים של הונאה מצליחים לזרוק משקיעים מכיוון שמשקיעים רבים נכנסים לפרויקטים על בסיס ספקולציות. כדי להימנע מהונאות, על המשקיעים לבדוק מספיק את הפרויקטים שהם מעוניינים בהם. על פי נתונים סטטיסטיים שהתקבלו מתוצאות השנה האחרונה, כ -30% מכלל ההונאות היו הונאות, שבעקבותיהן התקפות פריצה, גניבה והתחזות.

מימון נכשל

מספר קטן אך לא מבוטל של פרויקטים, 3.6% מהמצבר, לא ממריא בגלל כישלון בשלב הגיוס, ובכך נסגר לחלוטין. הדבר מיוחס לכישלון למשוך עניין ומשקיעים. זה לא מדבר על כדאיות הפרויקט או על היעדרו. ככלל, משקיעים נמשכים מתשואה גבוהה על השקעותיהם ופשטות תהליך ההשקעה.

פרויקטים של בדיחות

קטגוריה נוספת של פרויקטים שבהכרח אינם רואים את אור היום, לפי עיצובם, הם “מטבעות בדיחה”, עם אחוז כישלון של 90% –95%. מעניין כי מטבעות בדיחה מהווים 3.2% מהפרויקטים המתים. אפשר היה לחשוב שהם לא יקבלו שום מימון, אבל מטבע ישו, ObamaCoin וטול Ethereum חסר תועלת הוכיחו אחרת. UET, למשל, גייסה מעל 300,000 $ במהלך ה- ICO שלה.

אריה לוי, אנליסט ב- CB Insights, מרגיש שהבעיה טמונה בתועלת:

“אני לא חושב שמצאנו את אפליקציית הרוצח עדיין. זה פשוט נראה כאילו ניסו הרבה פרויקטים, אבל אין ממש משתמשים רבים בפרוטוקולי בלוקצ’יין מעבר לספקולנטים וסוחרים. “

הפסדים נרחבים באמצעות פרויקטים מתים מושכים תשומת לב מצד ממשלות וגופי חקיקה המוטלים על הגנתו הכספית של האזרח. בספטמבר 2017 אסרה סין על מיזמי ICO, וכינתה אותם בלתי חוקיים. יחד עם פעילויות חשודות אחרות בתעשיית הקריפטו, ועדת ניירות ערך והבורסות של ארצות הברית נדחקה להגדיר את אופי ההצפנה וכן לספק הנחיות על ויסות הצפנה. למרות שהקריפטו נבנה על גב החופש הרחק מהתערבות שלטונית, מהלך הענף משתנה מכיוון שפרויקטים צריכים להתאים ללחץ חיצוני. אף על פי שלא ניתן למסמר אך ורק מטבעות מתים, הם מהווים תרומה משמעותית.

ארנקים מתים: עקב אכילס של המשקיע, ברכת התעשייה

סאטושי נקאמוטו כתבתי:

“מטבעות אבודים רק הופכים את המטבעות של כולם לשווים מעט יותר. תחשוב על זה כעל תרומה לכולם. ”

הציטוט שהעלה נקאמוטו מצביע על כך שארנקים מתים אינם דבר יוצא דופן. באופן חיזוי, ארנקי הצפנה ימשיכו לאבד. עם זאת, ניתן לצפות שההיקף יפחת ככל שעולה הערך. משתמשי הקריפטו של ימינו מכוונים יותר ממה שהיו קודם לכן, ולכן נזהרים יותר בהשקעותיהם.

כמו כן, ככל שהתעשייה מתעצבת, פלטפורמות ההצפנה מציגות כלים להבטיח קלות התאוששות תוך שמירה על אבטחה רצויה. חלק מפלטפורמות ההשקעה יכולות כבר להציע שירותי ניהול נכסים הכוללים תכנון מדור קודם. פרויקטים אחרים מתקדמים ומשחררים את דור הבלוקצ’יין הבא. פלטפורמת הבלוקצ’יין Relictum Pro כינתה את הטכנולוגיה החדשה לגמרי Blockchain 5.0 וחשפה שהיא מספקת קצב עיבוד עסקאות ללא תחרות ומציעה רשת מבוזרת לחלוטין ומוגנת מכל מיני סיכונים מקוונים. זה יוצר דרך יעילה להעביר את הירושה למוטבים המועמדים. במקרה שאדם נכה או מסיבה כלשהי אינו מבצע צ’ק-אין לתקופה מסוימת, תוכנית תזמון חייו מגיעה למשפחה.

נכון לעכשיו אין טכנולוגיה לשיקום ארנקים מתים. מאמצי מה שנקרא ציידים בקריפטו, המציעים שירותים בניסיונות התאוששות על ידי “פריצה” לארנקים דיגיטליים, רואים תוצאות עגומות. עמיתיהם לקריפטו-מהפנטים, הטוענים כי הם מהפנטים לקוחות לזכור מפתחות, בעלי שיעור הצלחה זניח באותה מידה. כתוצאה מכך, קריפטו מת יכול להישכח. ג’יימס האוול והעורך של גיזמודו קמפבל סימפסון הם שני המקרים הכואבים ביותר של קריפטו אבוד. האוול הצליח לכרות 7,500 ביטקוין ללא מאמץ, בעוד סימפסון רכש 1,400 מטבעות תמורת 25 דולר – שניהם השליכו אותם זמן קצר לפני שמחירי הביטקוין החלו לרקיע שחקים..

מדבר על מצב השוק הנוכחי, מנכ”ל GLBrain וולפגנג פיניגר הצהיר:

“המשמעות היא שהקריפטו האבוד תורם לסכום הכולל של מה שיהיה בסופו של דבר על ידי הוצאתו ממנו. בעיקרו של דבר, יהיו פחות קריפטוסים בשוק מכפי שהתוכנן בתחילה. בטווח הארוך, תלוי כמה הולך לאיבוד בסך הכל, ‘נתח המת’ של הקריפטו יגרום לעליית מחירים באחוזים מסוימים ככל שהביקוש יגדל מול היצע קצר יותר.

חשוב לציין כי ההערכה הנוכחית מניחה כי חלקו של סאטושי, כמיליון ביטקוין, לעולם לא יופץ. זהותו של סאטושי נמצאת בספקולציות ואחת התיאוריות התומכות בהנחה היא כי האדם או קבוצת האנשים המשתמשים בשם בדוי מתים. באותה המידה, הארנקים המתים המשוערים יכולים להיות מוחזקים על ידי לווייתני קריפטו הממתינים לרגע מתאים לשחרור המטבעות. אם ניקח בחשבון, זה יכול להפחית באופן דרסטי את כמות הערך של הקריפטו האבוד.

יש חשד כי לווייתני הקריפטו משפיעים במהלך ריצות שוורים, מכיוון שהם משליכים המוני קריפטו גדולים. לפי אנליסטים, יש מיליון ביטקונים אפשריים המוחזקים על ידי אנשים הנעים בין 12,000 BTC הנמוכים ביותר לבין 75,000 הגבוהים ביותר. המוטיבציה להחזקה מסוג זה היא כפולה: ראשית, קריפטו יכול להעריך מחיר ומחזיקים עומדים לגרוף מיליונים ומיליארדי דולרים בעתיד. שנית, אם הביטקוין יהיה נדיר והביקוש יעלה, מטבעות יכולים להיות מאגר יקר ערך כמו זהב. זה ממשיך ומציע כי לווייתני הצפנה הם קונים ולא זבל, כפי שהציעו התיאוריות סביב עליית וירידה במחירי הקריפטו..

בעתיד, תעשיית הקריפטו יכולה להיפטר מלווייתנים. התראה על לווייתנים מפתחת ניתוח לזיהוי לווייתנים כדי לרסן הונאות ופריצות. בהתאם, זה ידחוף שחקנים גרועים במרחב. כשהוא מדבר על התראת לוויתן, מייסד שותף פרנק ואן ורט אמר:

“אנו נוכל לאסוף נתונים מהרגע הראשון, מהחסימה הראשונה, לכל שרשרת, ולהתחיל לנתח משם, קדימה ואחורה.”

ואן וורט מנבא עוד כי לווייתני הקריפטו בדרך להכחדה טבעית ואמר:

“בסופו של דבר, אותם אנשים יצטרכו למכור את המטבעות שלהם, ויותר אנשים מעוניינים – יותר אנשים קונים – ולכן, בסופו של דבר, הפצת ה- BTC תקווה להתייצב קצת יותר, ויהיו מקווים שפחות לווייתנים . ”

מקבל את זה נכון מההתחלה

תעשיית הקריפטו תמשיך להתפתח ולהתאים עצמה למיגור האתגרים המעכבים את כדאיות הפרויקט. התפתחות בולטת ניכרת בניסויים מגוונים באלגוריתמים של קונצנזוס להפחתת הוצאות, הגדלת מדרגיות, יצירת שקיפות וזירוז פעולות כדי לענות על צרכי הצרכנים. רשת את’ריום, האחראית על התרחבות מהירה של תעשיית הקריפטו, הציגה את הרעיון של הוכחת סמכות, שנבחן כעת על ידי פרויקטים שנבנו ברשת ואומצו על ידי עסקים, כולל מיקרוסופט ל- Xbox Live..

התכונות של פרוטוקול PoA מאפשרות למשתמשים להשתתף באבטחה ופיתוח של רשתות. ולאד מילר, מנכ”ל Ethereum Express – פלטפורמת בלוקצ’יין מונחת קהילה העובדת על אלגוריתם ה- PoA – אמר ל- Cointelegraph:

“אחד היתרונות המשמעותיים של פלטפורמות מבוססות PoA הוא היכולת להתמקד בצורה אופקית. שירותי PoA יכולים לשלב כוח מחשוב לעיבוד עסקאות משותף, ובכך להגדיל את תפוקת הרשת כולה. החשיבות של גישה זו היא שפרויקטים מונחים על ידי המשתמש, ובכך מקטינים את סיכויי הכישלון. ”

מצד אחד, למטבעות מתים יש השפעה ישירה על מימון פרויקטים עתידיים של קריפטו וכן על יכולת התעשייה להציג מקרה משכנע על החשיבות, המעשיות והצורך בקריפטו. מצד שני, הם משפיעים על כמה אנשים יכולים לסמוך על חברות סטארט-אפ כמנוע לפיתוח קריפטו ובלוקצ’יין. מלכתחילה, קהילת הקריפטו מייחדת את עצמה כקבוצה דמוקרטית עם פתרונות לתקלות פיננסיות מסורתיות.

למרבה הצער, חוסר היכולת להקים פרויקטים של שימוש אמיתי על ידי הקהילה וההתעניינות הגוברת בבלוקצ’יין וקריפטו ממוסדות מסורתיים עלולים לאיית אבדון על המיזם כולו. גופים מסורתיים המעוניינים בטכנולוגיית בלוקצ’יין יכולים לנצל את היתרונות שלה תוך התעלמות מהיסודות הבסיסיים של הטכנולוגיה, המבוססים על ביזור, אמון ושקיפות. פרויקטים של קריפטו מתים עלולים להעביר באופן לא רצוני את כוחה של התעשייה לשחקנים מסורתיים אשר נוטים יותר לתמרן אותה לשם תועלת כספית.

החמרת התקנות עשויה לסייע בתוכניות הונאה. עבור 60% גדולים יותר שמותם אינו מכוון, מרחב הקריפטו עושה מאמצים מרוכזים לביצוע מחקרי שוק טובים יותר, והשקיע במפתחים מיומנים ובחידושים כאמצעי למניעת כשלים עתידיים. מהלכים ייעודיים אחרים כוללים פרויקט CoinJanitor מבוסס קהילה, שקונה מטבעות מתים ופרויקטים כושלים, ואז שורף אותם כדי לנקות את השוק. צריך לבצע עוד דברים בכדי לבטל פרויקטים שאינם רלוונטיים. עם התבגרות השוק, צרכני קריפטו ובלוקצ’יין, חובבים ומפתחים ימשיכו להמציא פתרונות שידחפו את הענף למטרתו..

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ או המלצות להשקעה. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון. עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

אוון לוטרה הוא יזם טכנולוגי “פורסט 30 מתחת לגיל 30” של פורבס ומומחה לבלוקצ’יין בעל תואר דוקטור לשם כבוד. במערכות מבוזרות ומופצות. החברות שלו, StartupStudio.online ו- iyoko.io, משקיעות ועוזרות בבניית חברות המחר. אוון הוא נואם מובלט באוניברסיטאות ובכנסים שונים ברחבי העולם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map